Homeopatiká na uľahčenie pôrodu. Máte skúsenosti?

audreyd
24. jan 2008

ahojte, existujú nejaké homeopatické prípravky na uľahčenie pôrodu, napr. od fi boiron, ktoré sa užívajú niekoľko dní pred samotným pôrodom (uvoľnenie svalov panvového dna a krkča maternice), počas pôrodu (odbúrava strach, zmierňuje bolesti) a tiež po pôrode (pomáha hojiť pôrodné poranenia). máte s tým niektorá skúsenosti? tiež vit. b1 (thiamin)... ďakujem 🙂

sonenschein
8. máj 2008

nerozumiem cize aniku 2 tyzdne potom caulophyllum 2 tyzdne? a kolko guliciek denne?

bihan
8. máj 2008

napr. pondelok arnika, streda caulophyllum, piatok actea, nedeľa arnika atď...
a dva týždne pred pôrodom pondelok arnika, utorok c., streda act.... 5guličiek 1x denne (najlepšie ráno) 15m pred jedlo.

sonenschein
8. máj 2008

dik, ja teliatko som precitala miesto po dvoch dnoch -> dvoch tyzdnoch sorrac ale dik
arnika, caulophyllum a actea to je vsetko 9CH?

janette4
14. júl 2008

chcela som si kúpiť arnicu montana 9CH, ale mali len 5CH.Neviete mi poradiť, aký je v tom rozdiel?Má také isté účinky ako 9CH, ale slabšie, či ako to je?Žiadneho homeopata nepoznám, aby som sa s ním poradila.

mywiel
14. júl 2008

Actaea Racemosa- strach z porodu, bolesti specialne v chrbtovej oblasti
Caulophyllum - spusti a zrychluje kontrakcie ak nie su dostatocne
Ricinus staci zobrat po porode to je na tvorbu mlieka.

Po porode:
Opium- hodinu po Arnice 5 granuliek a potom na druhy den to iste po porode, ak bola epiduralka na rychlejsie sa zotavenie a prebratie

Staphysagria- rychlejsie hojenie chirurgickych ran (sitie, cisarsky), v den porodu daleko od druhych homeo cize pockat a nebrat zaroven s inymi
Riedenia 4ch aby to pri porode rychlejsie zabralo 2gulicky kazdych 10min. (ale to az pri porode).

Zatial 3x denne preventivne Arnicu 9CH na predideniu pohmozdeninam na maternici pri porode a opuchnutiu krcku, lebo ak zena zacne skor tlacit ako ma tak krcok opuchne a uz normalne neporodi len cisarskym.

Coffea 4ch- silna chut tlacit lenze krcok este nie je otvoreny, zufalstvo, nechut tlacit, bolesti dolnej casti chrbta.

Kalium carbonicum- krcok sa prestal otvarat.

Pulsatilla- velka bolest chrbta a krce, smutok, zmena nalady, chut plakat, vkuse sa ospravedlnuje (brat kazdych 20min. az max. do 7x)

Secale cornutum- bolestive kontrakcie ale nepravidelne a neucinne, velka chut tlacit ale zena velmi trpi pri tom.

mywiel
14. júl 2008

Janette myslim ze cim mensie riedenie tym rychlejsie zabera ja mam riedenia 4ch spytaj sa v lekarni aj kolko guliciek mas brat lebo pri kazdom riedeni je to iny pocet.

janette4
14. júl 2008

mywiel vďaka.

marcelaz
21. aug 2008

Ahojte,
chcela som Vas poprosiť o radu, mam cca týžden pred pôrodom a rada by som sa spýtala či existujú nejaké homeopatiká, ktoré sa dajú ešte brať v takom krátkom časovom horizonte. Termín mám 25. augusta, ale doktor povedal že to bude asi neskôr,v nedeľu ideme na ultrazvuka a povie nám bližšie. Dozvedela som sa, že sú homeopatiká ARNICA MONTANA CH5 - CH30, ktoré sa dajú užiť dva dni pred pôrodom. Neviete mi prosím poradiť? Vobec sa v homeo nevyznám, náhodne som to zistili, že sa dajú brať, škoda že až tak neskorol. Dakujem veľmi pekne za radu. 🙂

dula_renka
21. aug 2008

marcelaz...skús navštíviť homeopatku, každej žene pomáha niečo iné, podľa povahy, prejavov a podobne, mám aj veľkú encyklopédiu homeopatie, ale netrúfala by som si takto na diaľku niečo dávať

gween
22. aug 2008

Marcelka, Arnicu / 9CH/ môžeš brať už týždeň pred predpokladaným termínom pôrodu. Ak máš záujem aj o ďalšie info, napíš IP.

felixko
22. aug 2008

Ahojte kočky, ktorá z Vás ešte rodila v poslednom období s homeopatikami, aké ste mali skúsenosti?

marcelaz
22. aug 2008

Nemozu tie homeopatika nejakym spôsobom ulbizit babatku?
Dakujem

audreyd
autor
22. aug 2008

ja som rodila s homeo, pôrod bol 3 hodinky aj s cestou, prvý bol 11 hodinový ťažší... ale netrúfam si odhadnúť, nakoľko je to zásluha homeo a nakoľko tým, že už to bol druhý pôrod 🙂 no rozhodne si myslím, že neublížili 😉

tynushqa
8. okt 2008

ahojte neviete mi poradit? segra mi doniesla hom. Arnica montana na ulahcenie porodu ja sa chcem opytat ci neviete ci to nema nejaky vplyv na krv lebo ja mam zlu zrazanlivost /pri operacii slepeho creva som skoro vykrvacala 😖 /....

erikasadek
9. okt 2008

ahojte troch avam dam aj s mojich skusenosti, tynushqa, nemala by niako ovplyvnit, aspon som o tom nepocula,
homeo, nema ziaden zly vplyv ani na babo ani pocas tehotenstva, pre zenu, praveze naopak, jedna z mal veci ktora sa nepredvkuje, ani neublizi, nie je ziadna toxicita, u preparatov
preto bez strachu sa da davat aj pre baba aj pre mamicky...

na porod vam dam niekolko veci:

priprava na porod::::::
pomaha na strach z porodu= ACTEA RACEMOSA 12CH
1 doza kazdy tyzden az do porodu
aby boli kontrakcie dobre a a rychly porod =CAULOPHYLLUM 12CH
1 doza kazdy tyzden az do porodu
aby ste mali silu aj psychicku fyzicku tak =ARNIKA 12 CH
1 doza kazdy tyzden az do porodu
najlepsie je ak beriet dozu z kazdeho druhu napriklad jednu v pondelok , druhu variantu v stredu a tretiu v piatok

pocas porodu

silne bolesti a bez ucinku=NUX VOMICA 5CH a BELLADONNA 5CH =3 granule z kazdej na striedavo kazde 5 minut
unava, vycerpanost= ARNIKA 9CH 3 granule kazdu hodinu

tak zatial staci, neskor pridam aj viac ak by bol zaujem

vrn
11. okt 2008

Ahojte,

mna sice porod este len caka ale velmi mi pomohla tato stranka http://www.mymamy.sk/porod.htm
Urcite chcem vyuzit pri pri svojom porode prirodu - bylinky, homeopatika (nastastie mame v meste homeopaticku lekaren tak sa tam chystam poradit).
Bude to moje prve babatko takze ked to potom budem doma stihat napisem sem ci som mala pocit ze to pomohlo 😉

dula_renka
11. okt 2008

erika sadek....rozhodne homeopatika nemaju žiadne vedľajšie účinky, k pôrodu sú však aj iné a dávajú sa podľa povahy a potreby žien, to nie je ako v klasickej medicíne, keď viem, že penicilín je na jednu vec a pre všetkých, tu je to trocha inak

erikasadek
11. okt 2008

ahoj dula, no ved to som pisala, ni e, ze nemaju vedlajsie ucinky.... 😉
je vela samozrejme, tieto su take univerzalne, potom uz treba navstivit, homoepata, aby dal personalizovane, ale ani teito nic nepokazia.... 😉

dula_renka
12. okt 2008

jo jo ...ja by som tiež radšej uprednostnila konzultáciu u homeopata 🙂

audreyd
autor
12. okt 2008

bihan, to riedenie mám z brožúrky o homeo, nebudem sa hádať 🙂

vrn
26. okt 2008

Ahojte, tak mne v homeopatickej lekarni poradili:

pred porodom Arnica Montana 9CH (na traumy a soky, pri krvnych stratach, pri unave, nespavosti, nadmernej namahe, na kapilarnu krehkost, krcove zily a hematomy) - to mozem uzivat uz teraz 8 tyzdnov pred terminom kedze mi praskaju zilky a robia sa modriny

na porod Caulophyllum (obsahuje caulophyllum 9CH a gelemium 15CH) - pri strachu z porodu, rigidite krcka maternice pocas porodu, pri nepostupujucom porode

po porode homeokomplex Arnica (obsahuje Arnica montana 12DH, Bellis perennis 6DH, calendula officinalis 6DH, chamomilla vulgaris 6DH, echinacea purpurea 4DH, hamamelis symphytum 6DH) - po poraneniach, operaciach v malej panve, poskodenie svalov panvoveho dna, podrazdenost, nepokoj, prehnane reakcie na vonkajsie podnety, citlivost na bolest, pocit unavy, ochabnutost

taktiez homeokomplex China (obsahuje Arnica montana 30CH, china officinalis 9CH, staphysagria 9CH) - po poraneniach, krvacani, po strate telesnych tekutin, chudokrvnosti, zavrati, urychluje hojenie reznych poraneni

odporucila mi tiez homeokomplex Ricinus (obsah Agnus castus 4DH, china officinalis 6DH, ricinus chommunis 6DH, urtica urens 4DH, zincum metallicum 6DH) - podpora pri tvorbe materskeho mlieka, vycerpanost, nervova drazdivost, na bolestive prsniky a bradavky

Viem ze je velmi vela roznych kombinacii ktore treba prisposobit na mieru cloveku, takze to berte skor orientacne 😀

dula_renka
26. okt 2008

vrn....je veru veľa rôznych kombinácií, preto uprednostním vyšetrenie u homeopata, homeopatika sa dávajú skôr *na mieru*,

hlavinka
25. nov 2008

Ahoj holky, mela bych dotaz:
mam nachystany caulophyllum do porodnice, ale nevim, zda to nebude vadit nejakym jinym lekum - napr. ATB proti streptokoku B a pripadne epiduralu nebo cisaraku. (myslim, ze by nemelo, ale nevim) Dekuju za info. 😉

dula_renka
25. nov 2008

hlavinka mozes informovat lekara, ale homeopatika sa mozu kombinovat a j s klasickymi liekmi bez kontraindikacii 😉

hlavinka
25. nov 2008

Dula: dekuju 🙂

dula_renka
25. nov 2008

hlavinka...rado sa stalo a da sa toho brat aj viacej 😉 vyhoda je, ze ak nepomoze, neskodi 😉

petruci6
27. nov 2008

renka ale navsteva homeopata stoji 1000,- 😖

dula_renka
27. nov 2008

petruci6...to vážne? tak ja mám lepšiu homeopatku, tá toľko nepýta 🙂

petruci6
27. nov 2008

kde?

bihan
27. nov 2008

Potom je zase rozdiel prvá návšteva a tie ďalšie 😉 Prvá je kompetka, ktorá trvá cca 2h.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre