Homeopatiká na uľahčenie pôrodu. Máte skúsenosti?

audreyd
24. jan 2008

ahojte, existujú nejaké homeopatické prípravky na uľahčenie pôrodu, napr. od fi boiron, ktoré sa užívajú niekoľko dní pred samotným pôrodom (uvoľnenie svalov panvového dna a krkča maternice), počas pôrodu (odbúrava strach, zmierňuje bolesti) a tiež po pôrode (pomáha hojiť pôrodné poranenia). máte s tým niektorá skúsenosti? tiež vit. b1 (thiamin)... ďakujem 🙂

nyc
1. mar 2010

podelim sa o skusenost s homeo. bola som dnes u homeopatickej lekarky (inak doki pre deti a dorast ale homeo poradne robi aj pre dospelych) tak uzivanie homeopatik pocas porodu mi neodporucila z dovodu ze su urcene na konkretne problemy a nie na normalny priebeh porodu. a ked by nastali nejake problemy povedala ze sa treba spolahnut na porodnika a nie na homeopatika.
odporucila mi ale Arnica montana pred porodom aj po porode aj ostatne homeopatika ktore sa uzivaju po porode na hojenie ran, tvorbu mliecka, poporodne blues a podobne.
tak neviem, bola som rozhodnuta vsetko skusit na ulahcenie porodu a tato doktorka mi vyfukla jednu z moznosti, som sklamana... s gyn to tiez nejdem konzultovat pochybujem ze o tom nieco bude vediet.
keby Vas tu aspon bolo viac s pozitivnymi skusenostami s porodom s homeo 😉

dulkagabulka
1. mar 2010

Nyc..nebud sklamana 🙂 ..Homeopatička ti iba ukazala,že tadialto cesta nevedie a za to jej patri vdaka... 🙂 To nie je vyfuknutie jednej z možností....
Moja skusenost na ulahčenie porodu je uvolnenie sa a absolutne sa odovzdanie dianiu...čím viac budeš počas porodu premýšlat,čo ešte vyskušat aby sa ti ulavilo tým to pojde horšie....počas porodu sa pekne učičíkaj, pohybmi kolísavými, nejakým zvukom /trebárs hááá-hááá/..do tranzu...vypni hlavu..nerozmýšlaj....to je najsprávnejší stav rodenia...
Takže ak niečo máš skúšat, tak je to uvolnovanie sa....a ja ti držím veeelke palce 🙂

ejasmeja
2. mar 2010

nyc, najlepsie by bolo, keby vsetci porodnici boli homeopati a namiesto chemickych liekov a pripravkov, ako napr. oxytocin a podobne, by vedeli pomoct s presne davkovanymi a presne na konktretny "zadrhel" urcenymi homeopatikami. lenze to je asi hudba dalekej buducnosti...
spolahni sa na seba, na babo, na svoje telo, ze to vsetko zvladne a bude vsetko vporiadku a hlavne "vypnut hlavu" 😉

magdal1
2. mar 2010

nyc, pocas porodu sa moze davat CAULOPHYLUM na podporu otvarania sa, po porode ARNICA MONTANA ,zastavuje krvacanie, STAPHYSAGRIA urychluje hojenie reznych ran po cisrskom reze, alebo ranu po nastrihu hradze

petja
2. mar 2010

Nyc,já si myslím,že doktorka ti to řekla správně.Homeopatika se nepoužívají preventivně,ale jak ti řekla, je jich spousta po porodu,protože se předpokládají určité změny.Určitě nic nezkazíš mít Arnicu a začít s ní hned po porodu,velice pomáhá na hojení poporodních ran,regeneruje sliznice,zabraňuje hematomům,urychluje svinování dělohy a zabraňuje rozsáhlému krvácení.Lék China zase pomáhá vyrovnání energie po porodu,únavy jak fyzické tak psychické... Nicméně ty se můžeš danými homeopatiky dopředu zásobit a v případě problémů je použít,to ti nikdo nebrání,ale doktorka má pravdu v tom,že nemůžeš průběh porodu dopředu předpokládat,tudíž není na místě použít třeba homeo na otevření děložního hrdla,a podobně.Pokud chceš mít komplet seznam homeo,zajdi si buď do lékarný pro brožuru od firmy Boiron Homeopatie v porodnictví,nebo si kup knihu Homeopatie pro každý den od nakl.Grada.
Samože můžeš odmítnout oxytocin a v případě problému s otvíráním děložního hrdla Caulophyllum thalicroides místo něj použít!

ejasmeja
3. mar 2010

Nyc, ak si chces trosku pomoct dopredu, tak mozes pit od 34. tt caj z malinika (z listov mailny) aj 3x denne po salke. este na otvaranie krcka pomaha, ked vstavas z podrepu (nie hore ritou 😀 ) alebo rovno robis drepy, ale na to mas este cas. tiez k lahsiemu uvolneniu pri porode, zmierneniu bolesti, zostupeniu babatka a otvoreniu krcka pomahaju orientalne tance. ak mas niekoho, kto by ti ukazal jednotlivy prvky, ktore pomahaju, tak sa urcite opytaj a poziadaj, aby ti ukazal. velmi pomaha tzv. "šimi". je to rýchle trasenie bokmi, ktoré vychadza bud z bokov, alebo od kolien. opisom sa to neda vysvetlit, treba ukazat. teraz to vsak neskusaj, lebo by ti to mohlo spustiti porod. az tesne pred terminom mozes zacat. a ak ti to nema kto ukazat, ako sa to spravne robi, tak rozhodne nic nepokazis jemnym a podla potreby aj rychlym kruzenim bokov pocas 1. porodnej doby. toto urcite zvladnes aj bez ukazky 🙂 odporucam vziat si na porodnu salu nejaku prijemnu hudbu, aby ta viedla...
drzim palce! 😉

simi.w
29. apr 2010

Holky, má některá nové zkušenosti s homeo, která se berou před porodem nebo i během porodu ?

Petja, takže neužívat preventivně ? Třeba arnicou se nemůže nic zkazit nebo ano ?

petusik
29. apr 2010

ahoj, podelim sa i ja so skusenostami s homeo.. pri prvom potode som nebrala nic a syna som rodila 15 hodin a 2 dni som trcala na porodnej sale... neotvarala som sa... pri druhom som sa rozhodla homeo vyskusat... brala som arnicu pred porodom, asi 2 tyzdne... malu som porodila za par hodin (silnejsie bolesti len 3 hod), do porodnice som prisla uz na 4 prsty a do hodinky v porodnici na 10... a to mi dr este v ten den povedala, ze to vobec nevyzera a par hodin po vysetreni bola drobana na svete... pila som aj ostruzinu malinovu... homeo pocas porodu som ani nestihla brat, darovala som ich kamoske... po porode som brala tiez homeo na zotavenie... neviem ci zabrali homeopatika alebo len to, ze som rodila 2 dieta po 2 aj stvrt roku, ale priznam sa, ze mi je to fuk, hlavne, ze to isla tak rychlo... 😉

petja
1. máj 2010

Simi.w. arnicou určitě nemůžeš nic zkazit,viz příspěvěk od Petusik 😉 .S tou prevencí jsem to myslela spíš tak,že nevíš,jaký druh porodu tě čeká,proto mít homeo třeba 3druhy a pokud bude problém s otvíráním ,užít homeo k tomu určené.Nemá smysl užívat homeo,které není indikací k tvému problému... 😉
Třeba ta china je určo super pro každou rodičku,která je unavená a to nejen z porodu,ale i kojení vyčerpává

simi.w
1. máj 2010

ano, Petja, to je mi jasné, že neužívat homeo, které není indikací 🙂
jsem si koupila arnicu a gelsemium, tak už asi začnu.......někde jsem četla, že začít měsíc před porodem, někde 7 dní před porodem, tak nevím.........
a ty dvě homeopatika můžu brát současně nebo s rozestupem ?

díky moc 🙂

petja
3. máj 2010

stačí rozestup 15-20min,nebo jedno ráno,druhý večer.Podle mě ty 3 týdny před TP je optimální

simi.w
5. máj 2010

Petja, děkuji 😉

simi.w
20. máj 2010

Holky, mám týden po porodu a porod super, docela rychlý, téměř bez bolesti, o šití už ani nevím 🙂
brala jsem a stále beru arnicu a gelsemium- to už teď neberu, já za sebe můžu homeo jen doporučit 🙂

magdal1
26. máj 2010

ahojte, ak mate zaujem pozrite http://dary-zivota.webnode.sk/knihy/ je tam kniha homeopatie pro tehotenstvi a porod....
😉

bihan
8. júl 2010

Homeoptatický protokol pred pôrodom, ako ho predpisujú v pôrodnici, v ktorej som sa rozhodla rodiť.

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/bihan/clanok...

sambucca
27. aug 2010

Ahoj holky, rada bych zacala pred porodem s Arnicou Montanou 9CH, chtela jsem se zeptat kolik tech tubicek mi staci si poridit, kdyz mam 2 tydny pred brat 5 granulek denne a po porodu 5 granulek 2x denne, tubicka ma 4g, nepise se kolik je to cca granulek. Objednavam z lekarny pres internet i s jinejma vecma, jinak bych se poptala tam. Diky!

magdal1
28. aug 2010

@sambucca ahoj, ja som si dala len po porode 1 balenie som vyuzivala. Guliciek je tam vela, neviem, mozno 2 balenie by Ti aj stacili. Ak nie, u nas v kazdej lekarni sa to da kupit, objednaju to ak nemaju a na druhy den uz to je. Skus sa popytat v lekarnach u vas, mozno nebude problem s objdenanim si, aby si zbytocne nekupovala.

sambucca
28. aug 2010

@magdal1 diky moc, uz jsem vyvzpovidala jednu dobrou dusi a objednala dve baleni 😵 objednat to jde a druhy den si dojdes vyzvednout, ja jsem ted ale desnej "jezevec" a rikam si ze prvnich 14 dni nechci resit nic jinyho nez miminko a mit doma pro nej i pro me vsechno nachystany 😉 🙂

magdal1
28. aug 2010

@sambucca 😀 chapem

babika0
24. dec 2010

ahojte. neviete mi poradit, citam to tu, ale nenasla som ako sa berie caulophyllum thalictroides 9 Ch. tusim 3x denne po kolko guliciek? a pred jedlom ci po jedle? ci to je jedno? a kolko pred porodom? a ked sa moze brat aj pocas porodu, lekari to dovolia? ci ste to brali potajomky?

babika0
24. dec 2010

ahojte chcem sa spytat, ci sa mozu sucasne brat homeopatika arnica montana 9ch a caulophyllum 9Ch dakujem.

magdal1
24. dec 2010

@babika0 caulophylum som brala pocas porodu....9ch kazdych 20 min. 5gr.
fakt,ked uz porod je rozbehnuty...
arnicu po porode 3x denne 5gr.

babika0
24. dec 2010

@magdal1 dakujem, chcem vediet, ci ti to lekar povolil.. ci si mu nepovedala?

magdal1
25. dec 2010

@babika0 mala som aj lekarku homeopatku, takze v pohode...

dostyna
13. feb 2011

@babika0 ahoj,arnicu ihned jak začne porod a př příjezdu do porodnice...a caulophyllum při kontrakcích CO 10-5MIN A pak arnicu ihned po proodu 10 granulí

inuska29
21. feb 2011

@mywiel ahojky...chcem sa opýtať....som v 35.týž.....kupene mám Arnicu,Actea racemosa,Gelsemium semperv.všetko 15CH
a Ricinus na mlieko po porode 5CH
a ešte Caulophyllum 9CH.
Všetko leží na stole,lebo "niekde"som za dočítala,že až od 36.t treba brať tieto homeop.
Takže sumarizujem,robím si prípravu,chcem si rozpočítať všetko,kedže aj na "sálu do porodnice"si do fľaše chcem rozpustit Actea a Arnicu po 10granulí. /Riedenie tvrdíš,čím menšie,tým skôr zaberá...tak si to prisposobím...Ďakujem/
ale chcem sa opýtať na tieto Tv.slová " Zatial 3x denne preventivne Arnicu 9CH na predideniu pohmozdeninam na maternici pri porode a opuchnutiu krcku, lebo ak zena zacne skor tlacit ako ma tak krcok opuchne a uz normalne neporodi len cisarskym. ".....tú arnicu preventívne od kedy?
Ďakujem.Inga

mywiel
21. feb 2011

@inuska29 Tu arniku mozes kludne zacat brat 2 tyzdne pred porodom na pripravu na porod uz 😉

ivka82
21. feb 2011

ja mam tiež, ale niektoré mam 9CH a viem že su aj 15 CH? aky je v tom vlastne rozdiel v tých číslach? ja sa v tom vobec nevyznam☹(

inuska29
21. feb 2011

@mywiel ĎAKUJEM ZA RADU.a NEVADí,žE MáM KúPENE /ZREJME SLABšIE...NETREBA ICH VYMENIť?/15ch..LEBO UVáDZAš,9ch....DOKUPIť SI INé RIEDENIE..?ARNICU VYUžIJEM,AJ PO PôRODE VšAK?

mywiel
21. feb 2011

@inuska29 9CH ucinkuje rychlejsie, ale 15CH ostane v organizme dlhsie, jasné, ze to vyuzijes aj po porode, treba to brat aj po porode. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre