Homeopatiká na uľahčenie pôrodu. Máte skúsenosti?

audreyd
24. jan 2008

ahojte, existujú nejaké homeopatické prípravky na uľahčenie pôrodu, napr. od fi boiron, ktoré sa užívajú niekoľko dní pred samotným pôrodom (uvoľnenie svalov panvového dna a krkča maternice), počas pôrodu (odbúrava strach, zmierňuje bolesti) a tiež po pôrode (pomáha hojiť pôrodné poranenia). máte s tým niektorá skúsenosti? tiež vit. b1 (thiamin)... ďakujem 🙂

jarka70
20. mar 2008

certica ,takze rano 5gulicky a potom vcer 5? nie je to vela? nemam z tym skusenost tak neviem akurat pijem ten caj z ostruziny malinovej a kupila som si tie homeo granu.a neviem ako sa to uziva.dakujem

bihan
20. mar 2008

v 38tt už asi nič nebude veľa 😅 teda aspoň čo sa týka homeo 😉
Berie sa 5 guličiek 15min pred jedlom, alebo 30min po jedle rozpustiť v ústach pod jazykom

certica
20. mar 2008

mne to tu poslala jedna babula a to davkovanie ma priamo z brozury vyrobcu tychto homeopatik

jarka70
20. mar 2008

dakujem

certica
20. mar 2008

bihan, no zalezi, kedy clovek naozaj porodi 😀

jasumat
8. apr 2008

ja som užívala homeo iba pri poslednom- štvrtom pôrode. Pila som k nim aj čaj z ostružiny malinovej a posledné dva týždne som jedla vit. B1 1tabl denne. O priebehu pôrodu sa dočítate v sekcii Jaký byl porod. Možno to bol tým, že to bol štvrtý pôrod, ale určite tie homeopatiká mali dačo do seba. Rodila som pár dní pred termínom veľmi rýchlo a ľahko.

katka.m
11. apr 2008

Ja som užívala arnicu a pôrod bol rýchly a ľahký. Bolo to síce 2 dieťa, ale aj tak, myslím, že pomohli. A dokonca som kontrakcie mala každých 10min až si mysleli, že mám ešte kopec času. A to som už bola tak otvorená, že som z príjmu išla hneď na sál, bez klizmy. Len mi rýchlo pustili plodovú vodu a o 3/4hoďky bol malý na svete. Ani ma nenastrihovali, takže už po dvoch hodinách som bola herečka. Teraz užívam ricinus na mlieko a verím mu. 😀

certica
11. apr 2008

katka, ale arnica sa uziva pred porodom a nesuvisi s otvarnim, ani nevplyva na krcok.. 😕 kedy, resp. kolko si ju brala?

audreyd
autor
11. apr 2008

čertica, ale arnica má rôzne riedenie! užíva sa aj pred aj po pôrode, len s iným riedením "CH"

certica
11. apr 2008

audreyd, ved hej, o tych dvoch viem, len som nevedela, ze je az tolko variacii a ake...

bihan
11. apr 2008

nooo.. pokiaľ ja viem, tak sa pred aj po pôrode používa v rovnakom riedení a účinkuje na žily a svalové tkanivá (predchádza modrinám, ale v inom riedení), ale s kontrakciami nemá nič spoločné 😉

bihan
11. apr 2008

Tak som to bola pozrieť a manželov pred operáciou prepísal lekár arniku 9CH, takže presne také isté riedenia...ako prevenciu proti modrinám a na lepšie hojenie rán 😉

certica
11. apr 2008

inac ja beriem tu arnicu 9Ch asi 12 dni

katka.m
12. apr 2008

Takku priebehu pôrodu som nakúpené homeopatiká mala tiež, ale nestihla somich brať, pretože mi bolo povedané, že sa berú počas samotného pôrodu. V pôrodnici mi ešte 2hoďky pred narodením syna tvrdili, že tie kontrakcie sú slabé, takže to rozchodím a pôrod bude asi tak zajtra, pozajtra. Dokonca ma poslali domov sa najesť a potom na kontrolné CTG. Odtiaľ som však letela na sálu s pocitom že dieťa vytratím po ceste a rodila.Takže som tie homeopatiká nstihla. Brala som arnicu 9CH asi 1 mesiac pred pôrodom, pretože som bola riziková s predpokladom skoršieho pôrodu. A skutočne som bola otvorená pri 10min kontrakciách a syn sa narodil po 45min od prepichnutia obalov.

bashka
13. apr 2008

Akurat som sa isla opytat, ci nevadi, ze Arnicu beriem uz 16 dni, bo ja som tiez myslela, ze skor porodim...ale vidim, ze mesiac pred je OK. Mne uz sa sakrish míňa aj druha pixla. Tak dufam aspon, ze pomoze.

katka.m
13. apr 2008

Ja som skonzumovala asi 4 balenia. Našla som používanie hom. tak vám to tu napíšem:
Arnica montana 9CH 2xdenne 5 granúl- preventívne proti bolesti, krvácaniu a tromboembolickej chorobe
Počas pôrodných bolestí Caulophyllum 5Ch každých 10min a striedať s Actae rac. 5Ch- uvoľnujú svalovinu krčka maternice a prudké neúčinné sťahy.
Po pôrode Arnica montana 30CH 5granúl 2x denné na vstrebávanie hematómov.
Na hojenie nástrihu a rezných rán Staphysagria 5CH 5granúl 2xdenne.
Na rozbehnutie laktácie po pôrode ale i počas kojenia Ricinus communis 5CH 3-4x denne pred jedlom.
Tie Caulophylum, Actae a Staphysagria mám zvyšné/nepoužité/, tak ak ste niekto z Prešova a máte záujem napíšte mi na IP, rada ich darujem. Tak skoro mi ich asi nebude treba. 😉

certica
13. apr 2008

bashi, ja ich beriem 2 tyzdne, akurat mam krcok zmaknuty vraj - jedina zmena, inak zavreta... ale tej arnice to asi sotva mozno pripisat 😀
inac jedna babula brala aj arnicu aj acteu a caulophyllum pri porode, plus malinik pred porodom, aj masaz hradze atd., no a ani po dvoch vyvolavackach nic - otvorila sa len na 1 cm, takze sekcia nakoniec. asi je to velmi individualne a skoda, ze sa to neda porovnat - situacia bez homeo a pri ich uzivani

bashka
13. apr 2008

certica no no no! Neber nadej 😀 Ja inac zas az tak strasne tomu neverim, ale ked si precitam, alebo pocujem, ze pomohlo tak aspon dufam...

bihan
14. apr 2008

Čerti, vraj sú pôrody dedičné - moja mamina nerodila ani jedno z 3 detí kratšiu dobu ako 20h a pri všetkých sa natrhla aj pri nastrihnutí. Ja som porodila za 10h od prvých kontrakcii a napriek kliešťovému pôrodu bez nástrihu a bez popôrodných problémov... ak je toto náhoda alebo placebo, tak chcem takú náhodu aj pri druhom 😉

sandrika
17. apr 2008

babyanačo sa k vit. bere vit. B 1 ???

anamor
25. apr 2008

kočky tie homeopatika ohladne porodu a tvorby mlieka kupite volne v lekarni, ci na predpis?

luciia
25. apr 2008

Volne v lekárni, ale aj tak by som to konzultovala s homeopatom 😉

anamor
26. apr 2008

baby po porode na hojenie ran ste uzivali Arnica Montana 9CH alebo 30CH lebo som sa stretla s tymito variantami.... ?

katka.m
27. apr 2008

No, niektoré homeopatiká musí predpísať lekár. Aspoň mne ich len tak vydať nechceli, napr. konkrétne tie k pôrodu. Na tvorbu mlieka mi dajú aj bez predpisu. Anamor, to riedenie som popísala vyššie.

anamor
27. apr 2008

katka citala som, tam je to presne tak ako viem ja... po porode arnica 30ch, uvidim co povedia v lekarni mne, tiez som pocula, ze nie vzdy sa da bez predpisu, nevadi... co daju, daju, co nedaju nedaju. aspon na tie dni pred porodom by som chcela arnicu, taktiez po porode na bolesti a jasne na mlieko. Ja osobne si ani velmi neviem predstavit pocas porodnych bolesti mysliet kazdych 10min raz ber toto, raz toto, aj ked mozno to stihnem 😀

audreyd
autor
28. apr 2008

Homeopatiká a pôrod (BOIRON)

Preventívne pred pôrodom:

Arnica montana 9 CH
– užívať 7 – 10 dní pred pôrodom
- 5 granúl 2 x denne
- preventívne proti bolesti, krvácaniu, opuchu a tromboembólii

Gelsemium 15 CH
– užívať 7 – 10 dní pred pôrodom
- 5 granúl denne
- preventívne proti strachu z pôrodu

Počas pôrodných bolestí:

Caulophyllum 5 CH
- 5 granúl každých 10 minút striedať s Actaea racemosa 5 CH
- uvoľňuje svalovinu krčka maternice, uvoľňuje prudké a neúčinné kŕčovité bolestivé sťahy, zmierňuje bolesti vyžarujúce do slabín a stehien

Actaea racemosa 5 CH
- 5 granúl každých 10 minút striedať s Caulophyllum 5 CH
- silné nepravidelné bolesti, spazmus krčka maternice, intenzívne bolesti vyžarujúce do bedrových slabín

Po pôrode:

Arnica montana 30 CH
- 5 granúl 2 x denne počas 7 dní po pôrode
- urýchlenie hojenia, vstrebávanie hematómov, špecifický účinok na kapiláry

Staphysagria 5 CH
- 5 granúl 2 x denne počas 7 dní po pôrode
- hojenie rezných chirurgických rán (epiziotómia)

Pyrogenium 9 CH
- 5 granúl 2 x denne počas 7 dní po pôrode
- prevencia vzniku infekcie

- ostatné druhy (proti rannej nevoľnosti, na podporu tvorby mlieka, ospalosť, slinenie...) – info v lekárni

bylinky:
list ostružiny malinovej, alchemilka - posilnenie maternice, spasmolytický účinok pri bolestivých kŕčoch maternice, uvoľnenie panvového dna – piť čaj cca od 34tt

ľanové semeno: proti zápche, pomáha pri priechodnosti dieťatka pôrodnými cestami – preventívne polievkovú lyžicu celých semien zapiť vodou

bio kozmetika weleda – rôzne masážne oleje na masáž pokožky, prsníkov, perinea...

všetko sa dá v poho zohnať v každej lepšej lekárni

audreyd
autor
28. apr 2008

...druhy homeo, riedenie aj dávkovanie presne podľa návodu výrobcu...

anamor
28. apr 2008

ak stihnem uzivat podam hlasenie ako to dopadlo
este ma napadlo: tie homeo urcene pri porodnych bolestiach ste uzivali pocas celej prvej doby porodnej a potom sup na porodny stol a hotovo?

sonenschein
7. máj 2008

Ahoj kocky, kedy pred porodom ste zacali brat homeopatika?

bihan
8. máj 2008

mesiac pred pôrodom arniku, caulophyllum, actea 9CH na streidačku po dvoch dňoch (vychádza to cca každé raz týždenne), dva týždne pred pôrodom každý deň (čiže každý druh cca 2x týždenne)...

Audrey, v tom tvojom texte je chyba - po pôrode sa berie Arnica 9CH, 30CH je príliš slabé riedenie na hojenie rán 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre