Homeopatiká na uľahčenie pôrodu. Máte skúsenosti?

audreyd
24. jan 2008

ahojte, existujú nejaké homeopatické prípravky na uľahčenie pôrodu, napr. od fi boiron, ktoré sa užívajú niekoľko dní pred samotným pôrodom (uvoľnenie svalov panvového dna a krkča maternice), počas pôrodu (odbúrava strach, zmierňuje bolesti) a tiež po pôrode (pomáha hojiť pôrodné poranenia). máte s tým niektorá skúsenosti? tiež vit. b1 (thiamin)... ďakujem 🙂

terezka023
20. sep 2011

lucy56 ja idem rodit na Myjavu,termin mam sice 6.10. ale uz v 2-3 mesiaci mi gynekolog povedal ze to bude skorej,to iste povedal aj teraz primar na Myjave. v pondelok mam prist uz aj s taskou do porodnice.vraj si ma tam uz asi nechaju ,som otvorena na 3 aj daco.uz tyzden.cukrovku nemam,ale kedze prve dieta mi pridusili a rodila som ho 10 dni po ternine ,to uz zazit nechcem..co v Skalici.ano pytaj si homeopatika na ulahcenie porodu ,mne dala ARNICU MONTANA 15ch. - 2x ,CAULOPHYLLUM THALICTROIDES 5ch. - 1x ., STAPHYSAGRIA 5ch. 1x., a ACTAEA RACEMOSA 9ch.- 1x. takze ich je 5 amuliek s gramulkami a ARNICA je 2 x .ostatne po jednej ampulke.uzivanie mi napisala- ARNICA - 7 dni pred porodom 1x denne 5 granul. ACTAEA a CAULOPHYLLUM - striedavo po 10 minutach pri kontrakciach , potom po porode ARNICA 2x 5 granul denne ., STAPHYSAGRIA 2x denne 5 granul pri nastrihu- ked ta budu nastrihovat.

terezka023
20. sep 2011

@renatkas homeopatika na ulahcenie porodu ,mne dala ARNICU MONTANA 15ch. - 2x ,CAULOPHYLLUM THALICTROIDES 5ch. - 1x ., STAPHYSAGRIA 5ch. 1x., a ACTAEA RACEMOSA 9ch.- 1x. takze ich je 5 amuliek s gramulkami a ARNICA je 2 x .ostatne po jednej ampulke.uzivanie mi napisala- ARNICA - 7 dni pred porodom 1x denne 5 granul. ACTAEA a CAULOPHYLLUM - striedavo po 10 minutach pri kontrakciach , potom po porode ARNICA 2x 5 granul denne ., STAPHYSAGRIA 2x denne 5 granul pri nastrihu- ked ta budu nastrihovat.

terezka023
25. okt 2011

ano pytaj si homeopatika na ulahcenie porodu ,mne dala ARNICU MONTANA 15ch. - 2x ,CAULOPHYLLUM THALICTROIDES 5ch. - 1x ., STAPHYSAGRIA 5ch. 1x., a ACTAEA RACEMOSA 9ch.- 1x. takze ich je 5 amuliek s gramulkami a ARNICA je 2 x .ostatne po jednej ampulke.uzivanie mi napisala- ARNICA - 7 dni pred porodom 1x denne 5 granul. ACTAEA a CAULOPHYLLUM - striedavo po 10 minutach pri kontrakciach , potom po porode ARNICA 2x 5 granul denne ., STAPHYSAGRIA 2x denne 5 granul pri nastrihu- ked ta budu nastrihovat.

zoeastor
23. jan 2012

Maminy, vidím, že sú tu rôzne informácie ohľadom homeopatík pri pôrode a nie všetky sú najlepšie. Ja žijem už vyše 10 rokov v homeopatickom prostredí (manžel aj priatelia sa venujú homeopatii) a liečim sa výlučne pomocou homeo. Tu je linka na stránku, na ktorej nájdete podrobné informácie ohľadom homepatík pri pôrode.

http://www.homeopath.eu/homeopatia-pri-porode.html

Ja som bola pri pôrode riadne vyzbrojená homeopatikami, ale nakoniec to prebehlo hladko. Iba pred pôrodom som užívala Caulophylum 30CH pretože som prenášala (13 dní).
Odporúčam vám prečítať si všetky články lebo je tam veľa užitočných informácii. Všetkým vám držím palce pri pôrodoch, nech to ide rýchlo a hladko - najlepšie bez nástrihov 😉 🙂

petra1402
20. nov 2012

Ahojte a myslite ze nieje nutne sa poradit s homeopatom ohladne homeopatie pri porode nemozem si uskodit?

millada
22. máj 2013

Predavam homeo k porodu, mam tri cele balenia za dobru cenu, v mojom bazari 😉 Na cene sa ešte mozeme dohodnut. Ja ich uz nepotrebujem a nemam ich komu dat...

marley7
18. jún 2013

@terezka023 Ahoj, prosím ťa, aký máš názor na homeopatiká pri pôrode, myslíš že ti pomohli?! Tú ACTAEA a CAULOPHYLLUM - striedavo po 10 minutach pri kontrakciach píšeš, ale po koľko granúl na striedačku, to už keď začnú kontrakcie? ĎAKUJEM

marley7
18. jún 2013

@romanecka Ahoj, ideš znova brať, alebo už berieš homeopatiká pred pôrodom? Tie čo sa berú počas kontrakcií na striedačku, prosím ťa po koľko granúl a v akom čase?! ĎAKUJEM

romanecka
18. jún 2013

@marley7 Ahoj, idem brať Arnica montana 9CH- od budúceho týždňa- 5 granúl 1x denne. Pri pôrode som homeopatiká nebrala a ani nebudem, takže tu Ti s názvom ani dávkovaním neporadím... 😒

terezka023
18. jún 2013

@marley7 myslim,ze pomohli,aj mojej kamoske pomohli,myslim ze je to dobra vec.len niektore som ani nestihla minut,ani otvorit,porod mi isiel dobre a rychlo,behom 3 a pol hodiny som mala odrodene,do porodnice som isla par dni pred terminom som začala krvacat...kedze som uz mala jedneho syna ,tak som uz vedela,ze je najvyšší čas íst do porodnice,aj som sa rychlo zotavila,ak chces,pohladam ich a poradujem,ak su este v zaruke,myslim,ze mali zaruku do 2014.....aspon sa mi tak zdá,ale neviem,do ktoreho mesiaca...

antuanet
7. nov 2013

@zoeastor Ahoj, vedela by si mi poradit ako casto si brala to caullophyllum?mam to v riedeni 9ch lebo 30ch sa uz vraj neda zohnat...podla lekarnicky u nas, ze tam volala...tak som si pobedala ze to skusim 9 len neviem ako to prisposobit...

zoeastor
7. nov 2013

@antuanet Pokiaľ je liek indikovaný, dávkovanie sa musí prispôsobiť citlivosti človeka (ľudia majú rôznu citlivosť na homeopatiká všeobecne aj na konkrétne lieky). Niekomu môže stačiť jedna dávka, iný potrebuje viac dávok, optimálne dávkovanie sa dá určiť podľa konkrétnej reakcie - viac o dávkovaní tu: http://www.homeopath.eu/davkovanie-homeopaticky...

Pokiaľ sa liek berie preventívne (napr. žena prenáša alebo iný príklad - profylaktický liek napr. proti malárii pri návšteve krajiny, kde sa toto ochorenie vyskytuje), pravidlom sú NIE PRÍLIŠ časté dávky. V konkrétnom prípade potencie 9 CH nie častejšie ako jedna dávka za 2-3 dni. V prípade preventívneho užívania je väčší problém určiť optimálne dávkovanie (nemáme symptómy, ktorými by sme sa mohli riadiť), takže je lepšie užívať menej často ako príliš často - aby sa zabránilo možnému predávkovaniu (pokiaľ je človek na liek citlivý).

S odpoveďou mi pomohol manžel, keďže som si nebola istá, či dokážem úplne správne odpovedať. 🙂

antuanet
7. nov 2013

@zoeastor dakujem pekne obom 🙂 nemam nastudovane vela pretoze homeopatikami som sa zacala zaoberat az po narodeni prveho syna...dovtedy som sa o to velmi nezaujimala, poslednu dobu sa zaujimam viac a aj pri beznych ochoreniach hlavne v zaciatkoch sa stale spolieham hlavne na homeo a domace liecenie(med, bylinky, jazvecina, zazvor a pod) a musim povedat ze je to ucinnejsie ako mnohe atb, ktorym som sa vdaka homeo. vyhla, preto som sa rozhodla aj teraz skusit silu prirody, len som si nebola ista davkovanim aby som neublizila malemu alebo sebe, prveho syna som porodila po vyvolavacke a bolo to neskutocne rychle a stresujuce, preto chcem teraz skusit nieco s pomalsim nastupom a necakat kym ma daju ,,do laty,, v nemocnici
Dakujem za odpoved

zoeastor
10. nov 2013

@antuanet Super, držím palce, nech to ide pekne hladko bez stresov 😉

havana_frost
10. nov 2013

@antuanet Ja mam priamo od mojej gynekologicky doporucene Caullophylum 3x denne 5 guliciek (riedenie 6) od 37 tt a Pulsatilla 2x denne 5 guliciek od 36 tt (tiez riedenie 6). Ona sama ma tak 3 deti odrodene.

antuanet
11. nov 2013

@havana_frost dakuejm, ja mam riedenie 15, tak davam raz do dna, som zvedava ci bude nejaka zmena oproti minulemu tyzdnu, v stredu mam poradnu a termin mam dnes...ale ziadne priznaky bliziaceho sa porodu...

havana_frost
11. nov 2013

@antuanet Aha, takze nejako specialne to porod neurychluje 🙂

antuanet
12. nov 2013

@havana_frost ono to bude asi individualne u kazdej zeny...stale ku veceru mam uz pocit ze to pride a rano akoby nic...lebo si homeo davam vecer, dnes som si dala uz aj rano, skusim dvakrat denne, snad sa nieco pohne 🙂

romanaveronika
10. feb 2014

Žienky dúfam, že mi poradíte.....mám hroznú bolesť v ľavej časti krížov, alebo je to kostrč neviem presne a ta bolest mi vystriela do ľavej nohy, v podstate sa mi nedá ani poriadne chodiť....som v 11 tt a v lekárni mi dali arnica montana 9ch, že to mi pomôže na bolesť, len tu čítam, že ste to brali pred pôrodom...pomôže mi to na bolesť aj teraz, alebo mi to skôr môže uškodiť??? ĎAKUJEM za odpoved, velmi mi pomôžete, lebo sa bojim, aby sa niečo nestalo...paralen velmi nechcem do seba pchať, ale ta bolesť je ukrutná.....

dadulajda
26. feb 2014

Ahojte, blizi sa mi porod a zacala som sa zaujimat aj o homeo a som strasne rada ze som nasla tuto diskusiu. Studovala som vas niekolko vecerov a vase info si overovala na strankach s homeo na nete... 🙂
Nakoniec som sa rozhodla brat dopredu len Arnicu a Caulophyllum. Uvidime aky bude porod a kedy to nastane od zacatia bratia liekov...potom vam napisem 😉
Chcem sa velmi podakovat @zoeastor lebo vdaka nej som si uvedomila, ze aj s takymito liekmi treba narabat opatrne a vsetko si radsej 5x precitat aby som to nedoplietla a lieky mali ucinok. 🙂

dadulajda
26. feb 2014

@romanaveronika ja len ze paralen je uplne slabucky a moze sa brat aj pri obyc. chripke ked sa ti dviha teplota...ale ci ti zaberie na to zrovna arnica ti zarucit nemoze nikto 😉 ak sa polepsilo tesim sa,ak nie skus ine homeo. 🙂

pa_mi
26. feb 2014

baby ahojte, prosim vas nema niekto skusenosti s uzivanim homeopatik Pulsatilla 15 Ch? Malo by to sluzit na otocenie babatka ktore je KP. vdaka 🙂

tanity
29. apr 2014

@dadulajda ahojky, blahozelam k davidkovi, aj my budeme mat davidka 😀 zaujima ma teda, ako to dopadlo s tvojim porodom s homeo, ci si ich brala a ci si mala pocit, ze ten porod to naozaj ulahcilo. Ja tiez zvazujem brat dopredu Arnicu a Caulophyllum, tak by som velmi ocenila Tvoju skusenost. Vopred Ti dakujem za cas a prajem svetko dobre 🙂

nexo
23. sep 2014

ano existuju , na bolest aj na uvolnenie spazmov atd, najlepsie ti poradia v homeo klinike v bratislave

monicka201
2. okt 2014

dievcata a ta arnica montana, granulky sa davaju do vody alebo sa len tych 5 gr. zapiju...dakujem

zuzkazarka
5. feb 2015

@audreyd Dávkovanie a riedenie prosím ťa odporučíš?? Kedy začať užívať, koľko, v akých intervaloch?? ďakujem 🙂

pimma
6. feb 2015

Kto vie poradiť ako rozpustiť homeopatika do vody na užívanie počas pôrodu? Mam caulophyllum 5ch a Actaea 5ch. Majú sa brat každých 15min po 5 granuliek od začatia kontrakcii. Možem ich zamiešať do 1 fľaše či každé osobitne?

monca1111
26. okt 2016

ďakujem vám za poučné príspevky maminy, nakoniec som išla podľa homeopatického plánu pôrodnej asistentky pani Romany Gogelovej zo Zlína
https://svethomeopatie.cz/cs/946-homeopaticky-p...
pôrod super, trval 2 hodiny, aj ked mi museli prepichnúť vodu, alebo začať nechcel, dvakrát som potlačila a Victoria bola na svete, krásna 55 cm a 3980g perfektný pôrod ukončili 4 malé štichy, takže homeopatiká pred a počas pôrodu sú super vec a teraz si už môžeme užívať malinkú. Po prvej dcérke (bez homeo)som si mesiac nevedela sadnúť o WC ani nehovorím a teraz po druhom pôrode sa cítim ako keby som ani nerodila. Inak ja som počas pôrodu nestíhala dávať do vody, aj som mala zakázané piť, tak som si ich dávala iba pod jazyk každých 20 min a v pohode, som sa otvorila za hodinu o 3 cm 🙂 A hlavne treba asi aj pozitívne myslieť 🙂

figurka1985
14. mar 2021

Ahojte.mate niektorá skúsenosti s úžitok homeopatík pri vyvolávaním pôrode? Som týždeň po termíne, nie a nie aby sa to rozbehlo. Zajtra ma čaká príjem na porodnici. Bojim sa toho vyvolávania... z homeo som brala týždeň 5guliek Arnica montana 9ch. A keď ma prepadol strach,tak gelsemium. V taške Mám pribalené aj calophyllum a actaea k pôrodu, aj staphysgaria a arnica Montana po pôrode. Avsak obávam sa,ci to vôbec využijem,kedze zrejme ma budú chcieť chemicky naštartovať.... máte jiekto skúsenosti s tým,zeby Vám homeo pomohli pri vyvolanom pôrode na zmiernenie bolesti? Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre