Homeopatiká na uľahčenie pôrodu. Máte skúsenosti?

audreyd
24. jan 2008

ahojte, existujú nejaké homeopatické prípravky na uľahčenie pôrodu, napr. od fi boiron, ktoré sa užívajú niekoľko dní pred samotným pôrodom (uvoľnenie svalov panvového dna a krkča maternice), počas pôrodu (odbúrava strach, zmierňuje bolesti) a tiež po pôrode (pomáha hojiť pôrodné poranenia). máte s tým niektorá skúsenosti? tiež vit. b1 (thiamin)... ďakujem 🙂

bibianna
28. nov 2008

mne nepomohli

hlavinka
4. dec 2008

Ahoj holky, jeste si chci jen overit, ze ta homeopatika se maji nechat rozpustit v puse? Ono totiz na nich neni nic napsany. A kdyz mam treba 5 granulek najednou, tak si je dam do pusy najednou nebo postupne? Dekuju 😉

dula_renka
4. dec 2008

hlavinka nechaj si homeopatika rozpustit v ustach, vsetkych 5 guliciek naraz 🙂

hlavinka
4. dec 2008

Dula: moc dekuju za ujisteni 🙂

dula_renka
4. dec 2008

hlavinka a uz mate doma jasno? Kristynka nebo Adelka? 😅

hlavinka
4. dec 2008

Dula: ajo, vidis, mame jasno, musim to zmenit v profilu. Bude to Adelka 🙂

dula_renka
4. dec 2008

hlavinka...no to je dolezite, ze je meno n vybrane, lahsie sa ide na svet, ked viem, kto som 😉

wsmoulinkaa
4. dec 2008

prý se mají nechat rozpustit pod jazykem........říkala lékarnice!!! 😉

petruci6
4. dec 2008

ja uz som zac uzivat Arnicu,ale zatial som to vzdy len prehltla,to vadi?
az teraz citam,ze to mam nechat rozpustit

dula_renka
4. dec 2008

najlepsie je rozpustit pod jazykom, ak sa da

petruci6
4. dec 2008

aky je v tom rozdiel?

hlavinka
4. dec 2008

Dula: jo, to je asi pravda, ze se jde na svet lepe, kdyz vim kdo jsem. Ale zase co ty deticky, co rodice nevedi pohlavi a tedy ani jmeno? 😅

dula_renka
4. dec 2008

petruci netrap sa tym, je najúčinnejšie, nachať ich rozpustiť pod jazykom, ale aj ostatné spôsoby užitia sú prípustné
hlavinka...aj ked som vedela pohlavie detí, vždy som mala pripravené dve mená, voľakedy nebolo žiadne 3D a 4D...ale ja by som ani dnes nešla...čiastočné prekvapko je fajn, ja som pohlavie neziťovala, vždy to bola náhoda, že som sa to dozvedela

hlavinka
5. dec 2008

Dula: pokud budeme pak mit druhe, tak si asi nebudeme chtit rict pohlavi. Ale prece jen, nejak u prvniho jsme chteli:o)

goodsusie
5. jan 2009

.....uz ste sa stretla s tym ze by sa na nieco nedali homeopatika najst?..... 😉

petrzalkaa
21. jún 2009

Dievčatá, aké homeopatiká vám pomohli po cisárskom ? a hlavne po narkoze?

petrzalkaa
16. júl 2009

Dievčatá, aké homeopatiká vám pomohli po cisárskom ? a hlavne na zotavenie po narkoze?

petja
16. júl 2009

goodsusie,66tt?Tak to nezávidim! 😀

petja
16. júl 2009

Ženy,je třeba mít aspoŇ ZÁKLADNÍ POJEM O HOMEOPATII,BEZ ZNALOSTI ASPOŇ ZÁKLADNÍCH principů není vhodné užívat bez homeopata.Spousta lidí propadá skepsi a říká,že homeo u nich nezafungovaly.A to proto že na začátku zvolili špatné ředění,či blízké,ale ne přesné homeo,tudíž v těle nezarezonovalo...Takové léčení pokus omyl je nanic.Každopádně na porod a poté je super brožurka od Boiron k dostání v lékárnách.Nějak začít musíte..pokud však budete chtít jít dál,s malým mimčem se vše dá s homeopatiky zvládnout doporučuju už knihu a to např Homeopatie,víc než léčba,Čehovský Jiří.

petrzalkaa
29. júl 2009

Neviete niekto prosím, aké riedenie Opium sa užíva po pôrode na zotavenie?

katka.m
30. júl 2009

Ja som brala arnicu, pred pôrodom asi 3 týždne. Iné som nestihla, pretože je napísané, že pred samotným pôrodom a ten prišiel tak rýchlo, že som nestíhala. Nebola som nastrihnutá, tak ani na hojenie. Potom som brala na mliečko a bola som s nimi spokojná. Ja som musela len odsávať, tak som sa snažila pomôcť ako sa dalo. V každom prípade, ja homeopatii dôverujem.

kafulienka
30. júl 2009

ahojte,

poprosim o radu:

Ako uzivat URTICA URENS D6 - na podporu tvorby mlieka - o tri tyzdne mam termin...dakujem krasne 🙂

petrzalkaa
4. aug 2009

kafulienka:
KOJENÍ

Ricinus communis 5 CH (volný prodej)

* nedostatečná tvorba mléka

Dávkování: 5 granulí 2x denně

Agnus castus 5 CH

* nedostatečná tvorba mléka
* reakční depresivní syndrom

Dávkování: 5 granulí 2x denně

Ricinus communis 15 nebo 30 CH (volný prodej)

* zastavení tvorby mléka, odstavení kojence

Dávkování: 5 granulí 2x denně

Lac caninum 15 nebo 30 CH (volný prodej)

* zastavení tvorby mléka

Dávkování: 5 granulí 2x denně
Střídat s lékem Ricinus communis 15 nebo 30 CH

krakulka
1. feb 2010

Zdravim, je tu niektora, co sa chysta pred porodom uzivat homeopatika?
ja mam Arnica montana, Actaea racemosa a Caulophyllum thalictroides.

tygrous
2. feb 2010

ahojky, tak ja se podelim o zkusenost. brala jsem pred porodem to, co uvadi nade mnou krakulka a max.spokojenost. porod byl skoro bezbolestny a rychly, hojeni pak taky rychle, takze ja na homeo nedam dopustit. a na arnicu obzvlast, tak je fakt super treba i pri trhani zubu apod...

magdal1
2. feb 2010

ahoj ja som pouozila caulophyllum pocas kontrakcii, po porode arnicu montana a dobra je aj staphysagria (na hojenie hradze - pri natrhnuti, nastrihnuti, prip. aj ran po cisarskom reze)

krakulka
2. feb 2010

Dakujem za info. Tygrous, ako dlho pred porodom si zacala uzivat Arminu? Mne hovorila znama, ktora mi homeo odporucila, ze staci cca 7 dni pred porodom.

kako
2. feb 2010

ahojte, chcem sa spytat, konzultovali ste uzivanie homeopatik pred porodom s gynekologom? alebo ste si ich jednoducho kupili v lekarni? treba aj nejake specialne vysetrenia? dakujem

magdal1
2. feb 2010

za homeopatika sa plati plna ciastka, takze ak vies ake, staci kupit v lekarni 😉

krakulka
2. feb 2010

Kako, mne homeopatika poradila znama magistra v lekarni. Aj mi zohnala co presne k porodu. S gyn. to konzultovat nebudem, aj tak by sa mu to nepacilo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre