Homeopatiká na uľahčenie pôrodu. Máte skúsenosti?

audreyd
24. jan 2008

ahojte, existujú nejaké homeopatické prípravky na uľahčenie pôrodu, napr. od fi boiron, ktoré sa užívajú niekoľko dní pred samotným pôrodom (uvoľnenie svalov panvového dna a krkča maternice), počas pôrodu (odbúrava strach, zmierňuje bolesti) a tiež po pôrode (pomáha hojiť pôrodné poranenia). máte s tým niektorá skúsenosti? tiež vit. b1 (thiamin)... ďakujem 🙂

leanela
23. feb 2011

@simi.w kolko si brala arnicu pred porodom? 2x denne 5 guliciek?

simi.w
24. feb 2011

@leanela Ahojky 🙂 , Arnicu jsem brala asi 14 dní před porodem jednou denně 5 kuliček, po porodu dvakrát denně 5 kuliček.
Tak hodně štěstí a pak napiš, jak to probíhalo 😉

leanela
24. feb 2011

@simi.w ja to beriem 2x denne 5 guliciek teraz neviem ci to nieje vela ale neviem kedy budem rodit ci sekciou alebo normalne dnes som zacala 36tt tak uvidime leu som porodila v 38tt sekciou teraz by som chcela skusit najskor prirodzene 😉

skovka
8. mar 2011

ahoj, viete mi niekto prosim poradit? Precitala som si prispevky, a trochu ma to zmiatlo. Kamaratke, ktora ma rovnaky termin ako ja - 3.4., poradila jej doktorka, aby od 35 tt brala Pulsatillu D4-D6 a od 37 tt Caulopuyllum D4-D6. U nas to nie je dostat, maju to ale v Rakusku, takze sme to kupili tam. Mali by to byt homeopatika, ktore ulhcuju porod, teda posobia na lepsie otvaranie porodnych ciest a lepsie prekrvenie.. Len ziadne info som o nich na nete nenasla, aspon nie v slovencine. V lekarni nam povedali, ze 15 min pred a 15 min po sa nema jest. Len neviem, ci mozem uzit obidve sucasne, alebo s nejakym odstupom. Pulsatillu mam brat 2xdenne 5 guliciek a Caulopuyllum 3xdenne 5 guliciek. Vacinou ste pisali, ze Caulopuyllum sa berie az pri porode, tak teraz neviem. Ale hadam sa tej doktorke da doverovat, ked sa tomu venuje..

editah222
10. mar 2011

@skovka homeopatika se nemají brát současně, ale vždy s odstupem minimálně 15 minut. Při porodu je nejlepší si udělat "kojenecké ředění" (do 1dcl vody 10kuliček) a střídavě upíjet.
Caulophyllum jsem brala až při porodu, ale nejspíš ti neuškodí ani když ho budeš brát předem, pulsatillu jsem brala až po porodu 🙂

skovka
10. mar 2011

editah222 dakujem, tych 15 minut dodrzujem. Neexistuje nejaka stranka, kde su tieto jednotlive homeopatika blizsie popisane? Je mi to divne, ze ja to mam brat pred porodom, a ostatni pocas, alebo po 😒

dostyna
11. mar 2011

ahoj,přikládám homeo plán od gynekologa a homeopata

Homeopatika k porodu a po porodu
před porodem
- od 36.týdne do začátku porodní činnosti
- GRAPHITES 30CH, 5gran denně na noc
začne porod
- ARNICA MONTANA 30 CH, 10gran a znovu před porodním sálem ( při příjezdu do porodnice )
I. doba porodní
- při pravidelných kontrakcích co 10-5min.
- CAULOPHYLLUM THALICTROIDES 15CH, 5gran střídat po kontrakci
s ACTAEA RACEMOSA 15CH, 5gran
II. doba porodní
- rodička tlačí, neužívá nic
III. doba porodní
- ihned po porodu plodu a před porodem placenty
- ARNICA MONTANA 30CH, 10 gran
IV. doba porodní a časné šestinedělí 6-8dní
- začíná po ošetření rodičky ihned po porodu - dle denní doby se napojí na schéma
- ráno CHINA RUBRA 9CH, 10 gran
- poledne ARNICA MONTANA 30CH, 10 gran
- večer ( na noc ) PYROGENIUM 9CH, 10gran
podpora laktace
- pokud nastane problém s nástupem pravidelného kojení
- RICINUS COMMUNIS 5CH, 2x5gran denně
Porod císařským řezem
- stejné schéma u neplánovaného řezu
- u plánovaného ( spontánní porod ještě nezačal ) se vynechá I.a III. doba porodní

bellugia
22. mar 2011

A čo, pomáha vám to? Aké s tým máte skúsenosti... ? Aj ja beriem tie guličky aj špeciálne kvapky od homeopata... 😕

bellugia
22. mar 2011

Baby, mimochodom, mne to pripadá, že keď sa to presne nenaprogramuje, tak to nemusí mať vôbec účinok. A nespomínate tu Aconitum a Chamomilu... Ja beriem aj Arnicu /ešte pred/ a potom mám aj Staphysagriu... Hádam to bude mať účinok aspoň trošku. 😕

romanecka
10. máj 2011

@dostyna Ahoj! a prosím Ťa, podľa čoho Ti to homeopat naordinoval? Podla váhy? Či sa tým môžem riadiť aj ja, alebo si tie homeopatika nakupit a riadit sa podla návodu vnutri? Vďaka 😕

dostyna
10. máj 2011

@romanecka plán mi dělal můj bývalý gynekolog-homeopat.Není to podle váhy,asi běžný plán pro každého

romanecka
10. máj 2011

@dostyna A dané homeopatika Ti predpisal, vsak? Pretoze dnes som sa bola pytat v lekarni na tie lieky a bez predpisu nedaju... 😖 A homeopata gynekologa neviem zohnat... 😠

dostyna
11. máj 2011

@romanecka na předpis je pouze GRAPHITES jinak by to mělo být vše bez předpisu.Seženeš to i na internetu,přes lékárny,zkus si to projet

ninan2
21. jún 2011

@romanecka Ahoj, pls, zohnala si nakoniec niekde tie homeopatika? Pozerala som to na nete a vsade sa pise, ze su iba na lekarsky predpis, mozno v CR nie su, ale to mi nepomoze... Predavaju to niekde v BA aj bez predpisu, alebo kto by mi to mohol predpisat? Dost pochybujem, ze moj gynekolog... Diky za info 🙂

romanecka
21. jún 2011

@ninan2 Ahoj, áno, zohnala som si Anica montana 9ch (pre dobrú funkciu svalov a ciev, prevencia vzniku krvácania) Vo Zvolene v lekárni U Spasiteľa. Takže sa to musí dať zohnať aj v Blave. Ja som sa telefonicky rozprávala s jedným homeopatom a on ma odporučil do tej lekárne, že tam mi ich dajú bez predpisu. 😉 No a predpisuje to homeopat, gynekológ neviem, to musí mať asi špecializáciu... 😕

ninan2
22. jún 2011

Tak pre info, zistila som, ze v Bratislave sa vsetky homeopatika daju aj bez predpisu zohnat v tychto alternativnych lekarniach:
Balzam na Bajzovej 2 (oproti zimnemu stadionu)
Vicky Wall na Riazanskej 59 (blizko Polusu)
a stoja cca 3-3,20 EUR.

ninan2
22. jún 2011

@romanecka FYI moj predosly prispevok, ak by Ti nahodou este nejake chybali 🙂

romanecka
22. jún 2011

@ninan2 Ja som zatiaľ riešila len tu arnicu, a po pôrode uvidim, možno už len niečo na podporu tvorby mliečka... 😉 Ale ďakujem za info!

chavierka
11. júl 2011

@romanecka Ahoj, môžem sa ťa spýtať, kúpila si si tú arnicu?Ak áno, aký to malo presne názov a bežne sa to dá kúpiť v lekárni?Ak mi vieš poradiť o tom viac info,budem vďačná.Máme podobný termín

ninan2
11. júl 2011

@chavierka Inak staci si precitat par prispevkov vyssie - Arnica montana 9CH, mavaju to v homeo a alternativnych lekarniach, kde aj bylinky a pod.

chavierka
13. júl 2011

@ninan2 ahoj, keď by som začala jesť tú arnicu 10 dní pre pôrodom (2 x denne 5 granúl), kolko balenia potrebujem?Vieš mi prosím ťa mi poradiť?

ninan2
13. júl 2011

@chavierka no ta Arnica sa ma jest az ked zacne porod, nie? Takze to Ti 1 balenie zrejme postaci.

romanecka
15. júl 2011

@chavierka Ahoj, no ja som uz porodila 🙂 A brala som to od 36.tt 1x denne 5 guličiek...

ninan2
15. júl 2011

@romanecka Ale co to, gratulujem! O kolko dni skor? A pomohli homeo myslis? Bol to prirodzeny a rychly porod? 🙂

romanecka
15. júl 2011

@ninan2 Ďakujem. Mala som prirodzený pôrod- o 11 dní skôr, ale všetko v poriadku. O polnoci mi odtiekla voda, kontrakcie nastali až neskôr nadránom a o deviatej bol na svete... Neviem či pomohli homeo... Ja som pila aj čaj malinový a cvičila s Epino a malý bol von na druhé zatlačenie bez nástrihu, tak som maximálne spokojná a idem rodiť znova hneď ako sa bude dať 😀

chavierka
15. júl 2011

@romanecka srdečne blahoželám a prajeme veľa zdravia, tento pôrod i môžme aj závidieť 🙂 🙂

renatkas
4. sep 2011

Ahojte baby, viete mi poradit ktore homeopatika a v akom davkovani mam uzivat na rychle zotavenie sa po porode a rychle hojenie ran? Citala som tu o Arnice a Staphysagrii len neviem ci to mam uzivat naraz, alebo staci ta Staphysagria alebo len Arnica a ked obe tak s akym odstupom a ako dlho? Dakujem

terezka023
5. sep 2011

zacne sa to uzivat 7 dni pred terminom porodu. kupis v lekarni homeopatika na ulahcenie porodu,da ti 6 tych flasticiek s gramulkami,vypise ti na listok uzivanie po 5 tych granuliek sa bere.a stoji kazda okolo 2,80 eur. nejakych 16,80 eur. vsetkych 6 spolu. kamoske to pomohlo,poradila mi to,tak som si to pred tyzdnom kupila.termin ma 6.10. ale vraj to bude skorej asi na konci tohto mesiaca, no dnes rano mi uz islo trocha krvi,tak neviem, mozno sa uz malicky tlaci von.....

lucy56
16. sep 2011

@terezka023 to si mam normalne pytat v lekarni ze homeo na ulahcenie porodu? ja mam 10.10:termin ale chcela by som aby sa to pohlo aj pred terminom, lebo mam cukrovku a nechcem velke dieta rodit, ani vyvolavanie a uz 3 tt mi krcok stoji na spicku prsta otvoreni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre