Hrdlo 1,5cm a priechodnosť na 2 prsty. Aký bude pôrod?

denne73
19. jan 2011

Ahojte dievčata. Chcem sa opýtať. Ak som v 39tt a nalez je hrdlo1,5cm a priechodnosť krčka na 2 prsty je to už fajn bude to rýchle , alebo je to ešte málo.

lienocka2
19. jan 2011

ahoj denne73 ja som bola pri malom otvorena na 3 prsty a musela som byt aspon na 8 aby som rodila. Aj tak ma este nastrihovali. ked som sa pytala tak mi dr. povedala ze na 3 prty prejde len peta. Dufam ze som ti pomohla. 🙂

hranolka22
19. jan 2011

Ja som bola pred druhým pôrodom 2 týždne pred tým otvorená na 2 cm a na 2 prsty. LAe porodila som 2 týždne pred termínom a pôrod bol o dosť rýchlejší oproti prvému.Rodila som len 7 hodín-to rátam aj pravidelné kontrakcie
je to individuálne. Ja som sa aj viac namáhala ale vtedy,sťahovali sme sa takže pridalo asi aj to.držím palce 🙂

babatko88
19. jan 2011

to je ešte dosť málo, aj keď v 39tt... ja som bola na 3 týždeň pred pôrodom (teda 2 týždne pred plánovaným termínom)

ludka140281
19. jan 2011

ja som bola od 32tt na 2 prsty...rodila som 42tt......asi je to u kazdeho inak...vela stastia,neboj,vsetko bude dobre 😉

ilijanka
19. jan 2011

nepoteším Ťa, ja som bola pri druhom pred porodom otvorená na 4 prsty a aj tak mi museli porod vyvolat a rodila som 8 hodín, ale je to individuálne, moja kamarátka bola otvorená tak ako Ty a porodila za hodinu od príchodu do nemocnice, takže sa to naozaj nedá dopredu povedat...

roo
19. jan 2011

Tak toto ti nikto nepovie. U každej ženy je to individuálne. Niektorá môže chodiť aj niekoľko dní s takým nálezom, iná ide rodiť a je takmer zavretá. Ja som tak rodila prvé dieťa, pri príjme som mala kontrakcie, ale krčok len na jeden prst(!). Za tri hodiny bolo ale bábo na svete, cítila som len pár silných otváracích kontrakcií a mohla som rodiť.
Prajem aj Tebe taký rýchly a pôrod, aj keď - ako som už písala - to by bolo veštenie z krištáľovej gule, keby Ti niekto povedal, ako to bude, hoc si aj na dva prsty už otvorená.

Ešte k tomu, čo píše lienocka2, koľko bola otvorená a to, že ju nastrihovali, nemá žiadny súvis. Otvára sa krčok (hrdlo) maternice, nastrihuje sa hrádza 😉

burina111
19. jan 2011

to je individuálne, ja som dve hodiny pred pôrodom nebola otvorená ani na dva prsty..iba nadomnou mávli rukou, že v pondelok už bude malá na svete..a neprešli ani celé dve hodiny a všetko lietalo...niekto je otvorený na dva prsty už do 38tt a porodí na termín alebo nakoniec až po vyvolávačke....všetko bude a príde ako má, človek v tomto nenakalkuluje 🙂 držím palce

miskap
20. jan 2011

Otvorenie nemá veľký vplyv na postup a trvanie pôrodu. Musia prísť kontrakcie, ktoré pomôžu dieťatku posunúť sa cez pôrodné cesty. Otváranie je naozaj veľmi individuálne.Tak ako píšu žienky predo mnou, niekto môže byť otvorený aj na 4 cm niekoľko týždňov pred pôrodom a niekto sa otvorí o veĺa cm behom chvíle vplyvom silnej, kvalitnej kontrakcie. Preto si aj myslím, že je úplne zbytočné často ženu vyšetrovať vaginálne! 😖

cmulinko
20. jan 2011

ja som bola na 2 prsty otvorena,ked som isla s 10 min kontrakciami z domu do porodnice.za 6 hodin bol moj syn na svete.bol to moj druhy porod,ale prvy vaginalny.

stvura
20. jan 2011

Mno, ja som bola desat minut pred porodom na 3, po klystire hned na 8...tak mozno...ale drzim palce...tak ci tak to bude vodnar, jedine ak by si letela do porodnice este dnes...a vodnar je uzasne znamenie 😉 {ja som 26 januar... 😅

alexandrah
20. jan 2011

malo malo ...

dai
20. jan 2011

ahoj denne,
ja som tiez bola nejaky tyzden otvorena na 2 prsty... asi 4 minuty po klystire som uz ale bola otvorena na 8 a porod od podania klystiru do prichodu malinkej na svet trval necelych 45 minut... samozrejme ze sa nestihli podat ziadne analgetika ani nastrih poriadny, takze ten rychly porod nebol ziadna vyhra...
na druhej strane svagrina bola otvorena nan 6 prstov a aj napriek kontrakciam a podaniu klystyru jej porod trval 14 hodin... takze je to asi velmi individualne 😉

dajna11
20. jan 2011

ahoj,ja som rodila v 39t. pri prijatí som bola na 1prst...po hodine na 4 a za pol hodinu som porodila....takže ako vidím príspevky je to u každej iné. ešte ráno pred pred porodom som si tu písala s babami a o 15.oo bol na svete 🙂 🙂takže držím palčeky..

martina2001
20. jan 2011

ja som bola otvorená skoro mesiac pred pôrodom na 3prsty a doktor mi povedal že už porodím a nakoniec som prenášala 10 dní a rodila som 16hodín, ani klystír to neurýchlil, ani taabletky, ani infúzka

mircalla
20. jan 2011

to je individualne...ja som bola skoro uplne uzavreta (otvorena na jeden prst) a o 4 dni sa maly pytal na svet....10 dni pred terminom

zvedavamt
28. feb 2011

ja som ties zvedava ako to bude u mojej sestry v Grecku. termin mala v sobotu 26.2. , to ju vyšetrili naposledy - bola otvorena na 4 prsty,ale nemala kontrakcie,tak ju poslali domov. uz je pondelok rano, kontrakcie nema, tak cakame doma. Prve rodila 3 dni po termine s vyvolavackou vela hodin,tak teras kce cakat doma co najdlksie.

edie63
28. feb 2011

Ja som bola v piatok este totalne zavreta, nemohli ani vyvolat porod, i ked som uz bola po termine, a v sobotu vecer sa to vsetko rozbehlo takou rychlostou, ze aj moj lekar bol z toho v soku. 😀 Takze moze sa to zmenit zo dna na den, ale nemusi.

konkm819
26. sep 2014

baby a ked ja mám hrdlo na 0,5 pre jeden prst to čo znamena ?

veronikuliatko
7. sep 2017

@lienocka2 sak ale nenastrihuju ti krcok ale hradzu..a hradzu nastrihuju 90 percent zien..

ajush5
7. sep 2017

@veronikuliatko prvá vec je ze odpovedať na 6 rokov starý komentár a druha vec je v akom roku žiješ ked si myslis ze nastrih robia 90% žien? :DD

lienocka2
7. sep 2017

@veronikuliatko Je to sice 6 rokov stary prispevok ale o krcku ze sa striha tam nevidim nic napisane. ze by som to tam pisala.Ja viem ze strihaju hradzu presla som si tym od toho casu uz aj druhy krat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre