Hrozná panika zo sekcie

neznakaramelka
15. mar 2013

je tu mamina ktora tiez vnutorne panikari od strachu ze bude musiet podstupit cisarsky?

prve dve deti mam cisarskym, mam na 99 percent iste ze aj toto tretie bude cisarak so spinalom. viem ze kvoli zdravotnym dovodom mi nedaju celkovu anestezu.

posledne dva tyzdne ale citim hroznu paniku pri predstave co ma caka. hlavne tych 24 hodin po tom bolo pre mna vzdy katastrofou, kym som mala necitlive nohy.

mne sa o tom uz aj sniva, dokonca mavam sny, samozrejme ze uplnu blbost ktoru vobec nechcem, ze lepsie bude potratit , aby som to znova nemusela absolvovat.
toto babo je chcene, planovane a dobre rozmyslene, nerozumiem co sa so mnou deje. budim sa v noci mokra od nervov, co sa mi sniva ze uz som po porode na izbe a nemozem hybat tymi nohami, ze sa dusim, ze nesmiem dvihat hlavu.
uz neviem co mam robit. viem ze cisarskemu sa nevyhnem, vysoko pravdepodobne pojdem tyzden az dva pred terminom, aby bola istota ze nenastanu kontrakcie, viem ze celkovu anestezu tiez neodstanem, gynekolog mi vysvetlil preco, chapem. ale takto pridem na psychiatriu ☹ ☹ ☹ ☹
ako si preprogramovat hlavu??

maca_p
15. mar 2013

@usiko presne 😀 fobie - kamalasky
napr. ist na velku potrebu v lese. by som si nechala radsej bok vyvalit 😎

maca_p
15. mar 2013

@usiko ja u zubara odpadavam uz pri injekcii. aj pri pichani spinalu som odpadla 😀

amouramour
15. mar 2013

@maca_p to si myslim aj ja🙂
@usiko urcite sa to polepsi, hlavne pri detoch jednas rychlo a bez rozmyslania🙂drzim palce🙂

j.a.n.e.7
15. mar 2013

Co na to povedať, ja mám tiež dve deti sekciou a práve kvôli sekcii odkladám tretie ...... ale ak mám porovnať prvý a druhý cisársky, tak ten druhý som zniesla lepšie, čiže tretí môže byť ešte lepší 🙂 Každopádne, úplne Ťa chápem, ja som sa pred druhým cisárom prežívala niečo podobné, ale je fakt, že teraz je potrebné sa "preladiť" a zbytočne nestresovať. Skús sa napr. zamerať na nejaký najbližší pozitívny zážitok, ktorý vás v najbližšej dobe po narodení dieťatka čaká (nejaká Tvoja odmena), na niečo na čo sa tešíš a ber to čo príde ako cestu k tomu príjemnému zážitku. A ja si vždy, keď mi príde ľúto, že som nemohla rodiť prirodzene poviem, že aspoň mi dieťa "nedokatovali" pri ťahaní zvonom a podobnými inštrumentmi, čo sa ešte aj dnes stáva, takže ber proste že CR je pre Teba a Tvoje bábo najlepšie možné riešenie..... Držím Ti palce! A ak sa smiem spýtať, aké máš odstupy medzi detičkami?

usiko
15. mar 2013

@maca_p yes,moj clovek...pocas sekcie som na tom bola tak biedne, ze mi podavali torecan a cely cas kyslik, inak by som bola omdlela... a povracala sa, na stole... ☹ ☹ ☹

maca_p
15. mar 2013

@usiko pri prvom aj mne fukali kyslik 😉
no a pri druhom po sklateni ma frisko uspali, ani zamudrovat som nestacila, ze chcem vydrzat naozaj ten spinal... ale celkova bola lepsia, asi lepsi kokteil v zilach 😀 . aj som sa lepsie pozviechala 🙂

neurotika a blazna treba drzat v klude 😀 to som niekde pocula a stale si to opakujem 😉

eminkac
15. mar 2013

Ahoj. Ja som tiez rodila sekciou. Ja si vždy poviem že nič zle netrva vecne a že zajtra bude určite lepsie a v tomto prípade mi to velmi pomohlo, som si proste povedala že to ten jeden den vydrzim a potom uz bude len lepsie a budem mat svoju krásnu babulku pri sebe. Neboj sa zvládneš to a o pár dni budeš zase ako ryba. Držím palce.

anickad77
15. mar 2013

@neznakaramelka ahoj 🙂 prve dve deticky som rodila normalne, tretieho cisarskym - bolo pravdepodobne, ze budem rodit cisarskym - spociatku som mala strach z toho, no kedze svoje deti milujeme 🙂 vydrzime vsetko pre ne nie? 🙂 skus si dat pred spanim do hlavky, ze si predsa silna maminka, ktora tu trosku bolesti vytrpi pre svoje milovane dietatko, len aby prislo na svet v poriadku 🙂 ta bolest, strach, panika - prejde - ked budes znova drzat malinky vonavy batoztek v naruci 🙂 pred spanim si urob teple mliecko s medom, ukludnuje - teda mne to pomahalo, mna pred tym manzel az budit musel, co som az vykrikovala zo sna...verim, ze sa ti to otoci 🙂 drzim palce a prajem vela sily 🙂 hlavne sa sustred na malinke, nie na seba, ty to zvladnes, tak ako si to zvladla pri prvych dvoch 🙂

bibistec
16. mar 2013

ja som mala prave naopak paniku z normalneho porodu a vymodlila som si cisarak, preto nechapem tvoje obavy. ale presne take osm ja mala z bezneho porodu preto ti odporucam psychologicku, nauci ta take uvolnujuce cviky ako sa zrelaxovat. urcite zajdi lebo takto skodis dietatku. drzim ti palce

petra8786
16. mar 2013

@neznakaramelka podla man ti pomožen ked budes viac mysliet na svoje miminko,ze pride na svet ako an seba,..ja som si prezila to iste,...a cely ten cas,kym mi bolo zle ako pises...som myslela na mojho drobceka,ktory sa anrodil..takze som si ani nevsimala ako mi je zle..nemysli na seba ..mysli na nehoa bude ti lepsie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre