Hyperventilačná tetania a pôrod. Máte skúsenosť?

petrusk
20. okt 2007

Ahojte, mate niektora skusenost ako prebiehal porod s HV tetaniou? Robilo to velke problemy hlavne v suvislosti s dychanim?

petrusk
autor
20. okt 2007

To sa tu nikto nenasiel? Na jednej strane dobre, na druhej skoda, neviem, co ma caka s tou touto diagnozou pri porode.

maminasr
16. nov 2007

neviem ci ti to nieco pomoze ale sestra ma tetaniu a aj ja ale ja ju mam taku ze skoro ju ani nemam.ale sestra je na tom s nou dost biedne.15 januara caka baby tak ak chces si s nou pokecaj..hoci nechodi zatim sem tak ti dam jej mail..nikuska13@zoznam.sk

babula
6. aug 2009

ahojte, oživujem tuto temu a chcem sa spytat, to co sa pytala petrusk, ako ste rodili s HV tetaniou?ak tu niekto taky je 😉

bombulka200
8. aug 2009

no ja mám tiež HV tetániu a tiež sa bojim či to nebude robiť komplikácie pri pôrode, ja mam termin 10.8.09

babula
9. aug 2009

a nepytala si sa neurologa alebo nejakeho dr,?

anicka87
3. máj 2011

Ahojte, chcela by som ozivit tuto temu, najde sa niekto kto ma tetaniu? Moze to nejak uskodit babatku?

tatranka111
5. máj 2011

hmmm... tak toto by som aj ja rada vedela 😒
tehotná niesom, ale do budúcnosti by som rada vedela ako je to s tetaniou a porodom....dufam, že sa najde niekto kto sa podelí o vedomosti 🙂

tatranka111
7. máj 2011

hmmm.....nikto s takouto skusenostou?

marcela10
7. máj 2011

@tatranka111 aj mňa to zaujíma, som tehotná a mám tiež tetaniu...

viva13
2. mar 2012

ahoj, tiež mám HV tetániu, plánujem otehotnieť no obávam sa klasického pôrodu s touto diagnozou,nie je lepší cisársky pri tejto diagnoze máte niekto osobné skúsenosti?

viva13
15. apr 2012

nikto nemá skúsenosti?

adelii
20. apr 2012

Ahojky,tak ja mam tiez tuto diagnozu,kt.sa teda ako choroba neberie,preto to nemam ani zapisane v tehu preukaze...no pytala som sa na to na predporodnej priprave a ze urcite pred porodom mam sestrickam spomenut,ze trpim touto diagnozou...
Inak,porodu sa celkom obavam,pretoze ked zacnem intenzivnejsie dychat,prekyslici sa mi mozog a chytnem uzkost,zacinam panikarit,takze si to neviem celkom predstavit...
@viva13 o tyzden mam termin,tak sa mi pripomen a dam ti vediet,ako to u mna dopadlo 😉

lc1
1. okt 2013

Ahoj,
ked som ja rodila, HVT ma poriadne vytrapila. Zabudla som o tom upozornit lekara lebo posledne 4 roky pred porodom som bola v pohode a ked som zacala predychovat kontrakcie, vedela som ze je zle. Sestricke som oznamila, ze odpadnem, ale asi si myslela ze len hysterka, tak ma nechala tak az do momentu, kym som im ozaj odpadla. toto sa zopakovalo asi 8x pocas porodu. Maleho sme nevedeli dostat von lebo ja som nebola schopna spolupracovat kedze vacsinu casu som bola mimo, museli ho tahat vakuovou pumpou.
Vsetko nakoniec dopadlo dobre, ale urcite je dolezite o tom upozornit lekara vopred, aby boli pripraveni na vsetko.

anjelik14111
2. nov 2014

ahojte, ja mám tiež HV tetániu a tiež mám strach ako to bude pri pôrode, či ma nečaká aj cisársky nakoniec 😒

ppavlinaa
2. nov 2014

Dievcata ake ste mali porody s touto diagnozou prosim? Termin mam o 4 tyzdne a nikto nedal vediet ako vamto dopadlo;)

sonica
5. máj 2016

ja som s tymto rodila, vtedy som este netusila, aku diagnozu mam, ked prislo do tuheho, no ziadna sranda, presne tak ako tu pisala lc1 ked som im oznamila, ze odpadnem, tak haha, isteeee...
no nastastie mne pomohol studeny obklad, sestricka mi dala ze mokru handru, ktoru ale ovsem namocila v teplej vode a to bolo na dve veci, nastastie kamoska ktora dorazila, mala total ladove ruky a udrzala ma pri vedomi 😀
da sa to prezit, ale rozhodne na to upozornit pri porode 😉

sandrittka
5. máj 2016

Ahoj mam ju a vo vysokom stadiu.. mam va porody za sebou... ak nieco potrebujes napis

sandrittka
5. máj 2016

@ppavlinaa rodila som cisarskym oba..

yasminka137
7. máj 2016

@sandrittka ahoj,ja som rodila všetkých troch synov prirodzene aj bez epi,všetko ok,no po treťom porode som mala vážne psych.problemi a tak mám panickú poruchu a hvtetaniu...o dva mesiace rodim a aj keď by som chcela prirodzene,môj psychiater mi doporučil sc,keďže videl moje stavy predtým,aj kef som už bola v pohode skoro dva roky.tak sme sa dohodli,že mi dá odporúčanie na cisarak a ze uvidim ako sa budem cítiť...no bojim sa aj zotavenia po cisárskom...keďže rana na bruchu...nič moc,pri týchto predošlých som behala na druhý deň po porode, ako si sa zotavovala po sc a ako si na tom s tetaniou teraz po porode...dakujem

monika1791
10. máj 2016

@sandrittka
@yasminka137 Ahojte.Ja som tiež zvedavá ako dám pôrod s hyperv.tetániou...doktorka mi povedala že to nieje indikácia na cisarsky tak uvidíme ☹

yasminka137
10. máj 2016

@monika1791 ahoj,no dnes som bola u psychiatra a v pohode mi napísal odporúčanie na sekciu.rada by som rodila normalne,ale ked to nepôjde a nebudem to zvládať, tak nič sa nedá robiť...dufam,že to zvladneme v zdravicku 🙂

1257
10. máj 2016

@yasminka137 ja ta obdivujem ako mozes s panickou byt tehotná ja ju mám tiež a dostala som ju po pôrode cisarákom.Ale irčite nie stoho aspon dúfam držím ti palce neviem si to predstaviť ja ledva žijem.

monika1791
10. máj 2016

@yasminka137 No uvidíme keď sa bude blížiť pôrod..chcem ísť aj na predpôrodnú prípravu..mne to zistili asi pred 5 rokmi(keď som bola u neurologičky)a od vtedy som s tým už nikde nebola..okrem pohotovosti v Auguste keď som dosrala tetanický záchvat.

monika1791
10. máj 2016

@yasminka137 *dostala*

yasminka137
11. máj 2016

@1257 ahoj,no ja som mala problém po treťom porode,ale po dvoch rokoch som sa z toho úplne dostala,tak sme sa rozhodli pre pisledne babatko,vysadila som lieky po dohovore s dr až všetko bolo ok,až kym som hrozne nepribrala a teraz som už v ôsmom a mam problémy a dýchaním,keďže aj drobcek tlačí kde sa dá a tak vznikla zasa situacia, moje stavy,rste to celkom neprepuklo,ale nemam ďaleko niektoré dni k pán.záchvatu,nehovorím o hyperventilacii,no zatiaľ sa mi to,klop klop podarilo stále rozdychat...takze tak,nechcela by som zase skončiť na liekoch,ale ak to ináč nepojde,tak bohužiaľ,mne vtedy lieky veľmi pomohli a bolo.

yasminka137
11. máj 2016

@monika1791 no nieje to stnda,mna pred dvoma rokmi kvôli tomu odviezla sanitka,no netušila som čo to je,myslel som,že mam minimálne porážku,ked mi skrutilo ruky nohy...ale ako vravim,po dlllhom čase mi zabrli lieky až bolo dobre,hlavne psychika vela robi,u každého inak no.tak verím,že teraz to už bude ok,keďže uz viem čo a ako mám robiť.drzim palce

1257
11. máj 2016

@yasminka137 a ak sa ťa môžem spýtať aké lieky si brala ja mám aj neurogenu tetániu

yasminka137
11. máj 2016

@1257 jasne že môžeš,no brala som AD najprv seroxat neskôr paretin ,lexaurin a od neur. urutal.netusim,ktoré z nich zabrali,ale bola som v pohode hlavne psychicky,tak preto som sa z toho nejako dostala

monika1791
11. máj 2016

@yasminka137 Je to pliaga tá tetánia..ja beriem iba magnézium.Presne ako hovoríš..hlavne byť v klude.Aj tebe držím palce 🙂

1257
11. máj 2016

@yasminka137 No mne tiež dali lieky ale nejako sa nejdem odhodlať ich brať každopádne obdivujem ťa že si sa dala na bábo budem na teba myslieť a tiež na Vás všetky ktoré čakáte bábo a máte tieto stavy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre