Hypno pôrod. Poznáte to niekto?

papula
5. dec 2006

Ahojte kocky
Mam otazocku pocula ste niektora o hypno porode ja som to objavila na nete,len to bolo po anglicky a boh vie co som tomu nerozumela 😖 Je to zevraj bezbolestny porod neviete o tom nieco?Ako to prebieha a ci to je aj na slovensku co véééélmi pochybujem 😒 Nie ze by som tak chcela rodit,len ma to zaujalo 🙂

andrea73
5. dec 2006

Tak to slyším prvně...ale že bych chtěla rodit v hypnoze a nevědět o tom, to teda ne. Co kdyby mi pak vyměnili dítě? 😀 ..já mám strach si nechat píchnout i epidurál 😅

andrea73
5. dec 2006

A nebo to neznamená rodit v hypnoze? Poučte mě taky 😒

zuzula
5. dec 2006

No tak to ani nahodou nie je porod v hypnoze, citala som o tom teraz v casopise (som v UK) - ide o to ze pred porodom zena absolvuje kurz hypnoterapie, co je vlastne akysi druh sebarelaxacie...kde sa nauci ako si navodit prijemny pocit, odputanie sa od vonkajsej bolesti, sustredenie sa na to pekne co pride, na babatko... A tato technika sa vraj da vyuzit velmi uspesne pocas porodnych bolesti, ze sa akoby odblokuje mysel od tela a zena sa sustredi nie na bolest, ale na babatko a pekne myslienky tykajuce sa jeho... 🙂
Neviem ci to funguje, ale ak je niekto takto duchovne zalozeny tak mozno to aj dokaze, samozrejme po absolvovani kvalifikovaneho treningu, asi tomu treba hlavne verit ze to pomoze....

andrea73
5. dec 2006

No já jsem si říkala, že by to byla blbost...ale u mě by to zaručeně nefungovalo. 😉

papula
autor
5. dec 2006

No neviem na tom videu to vyzeralo celkom zaujimavo,ale pripadalo mi to take cudne,ale niektorym to mozno velmi pomaha 😉

papula
autor
5. dec 2006

Zuzula a tam u vas to je?ci nemas o tom velky prehlad len z casaku?

zuzula
5. dec 2006

Asi tomu treba hlavne verit, a vela zien chce prirodzeny porod a nie epi tak toto je pre nich super riesenie - ak ma niekto skusenosti z jogy tak to mozno pozna...ja o tom nic blizsie neviem.

krissy1
5. dec 2006

papu mozes dat ten link s videom?

alexandra
5. dec 2006

Dievcata, ziadny porod nie je bezbolestny, cim rychlejsie sa s tym zmierite, tym lepsie 😉

papula
autor
5. dec 2006

http://www.hypnobirthing.co.uk/child_birth_vide...
tu si to kuknite,ale je to po anglicky

papula
autor
5. dec 2006

alex mas pravdu,ale kazda jedna to prekoname aj ked mam trosku strach tak si verim,ze to zvladnem na to kolko som toho prezila zdravotne 😀

krissy1
5. dec 2006

ja som sa najskor trocha aj bala,ale teraz sa prave na ten porod velmi tesim,hlavne na toho drobca uz nie v ,ale na brusku 😉

papula
autor
5. dec 2006

krissy ja mam tiez trocha strach,ale ked teraz vidim mamulky ako sa prechadzaju so svojimi babatkami najradsej by som sa uz pridala,ale ved trpezlivost ruze prinasa no nie? 😉

lalitagopi
28. júl 2008

Ahojte! rada by som tuto temu trocha ozivila. Je tu niekto kto s tym ma nejake skusenosti....?
Podotykam nejedna sa v ziadnom pripade o rodenie v hypnoze, je to len o ovladani a nasmerovani mysle...
vdaka za komenty,Lalita

nevestinka2010
6. nov 2009
https://www.youtube.com/watch?v=qriqhDFo088

pokud budu mit sanci tak se do toho dam (tady v Irl je mozna priprava ve spec. kurzech)

etnicka
6. nov 2009

Jeeej, tak to som potom aj ja mala hypnobirth a ani som o tom nevedela 😀 a fakt to funguje, ide o to, ako sa pozerate na porod. Treba to brat z pozitivnej stranky, vitat kazdu kontrakciu, spolupracovat s nou a vedome sa otvarat. Ja som sa dokazala uplne odputat od bolesti. Odporucam gravidjogu, ak chcete kontakt na super cvicitelku v BA, poslem do IP 😉

nevestinka2010
7. nov 2009

etnicka> to je mozne, ten princip bude urcite stejny, proste odpoutat se vedome a naladit se na trochu jinou vlnu. Beztak bude vice cest jak se k tomuto dopracovat.
jak dlouho si na tom pracovala? delalas jogu uz pred tehu nebo ne?

etnicka
8. nov 2009

Jogu som zacala cvicit asi pred 3 rokmi a gravidjogu som zacala robit asi v 4. mesiaci

ejasmeja
8. nov 2009

hm... gravidjoga... tiez som ju chela skusit a zacat cim skor, ale akosi som zabudla na fakt, ze v 3. najvacsom meste na Slovensku, v Presove, je to este hudba vzdialenej buducnosti a ziadnu gravidjogu som tu, ani v blizkom okoli nenasla ☹

etnicka
8. nov 2009

ejasmeja v Presove mate materske centrum, tak sa tam skus ist spytat, ci o niecom nevedia. A vidim, ze tam maju aj cvicenie pre tehotne a ma tam prist dula Lubka Lapsanska.
http://emerka.webnode.sk/kalendar-akcii/

lauricka
21. jan 2015

ak niekto hlada ako ja pred casom, ponukam knihu Hypnoporod a drobnosti k tomu - kuk moj bazarik 🙂 . Pôrod mám čerstvo za sebou a bol to krásny zážitok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre