Je možné po pôrode hneď otehotniť?

kristinka100
1. nov 2010

dieta som porodila mrtve a chcela by som mat dalsie.dosledok bola pupocna snura ktorou sa dieta udusilo v 8mesiaci.neohrozim tym seba?

pink_lady
1. nov 2010

ahoj je mi luto co sa ti stalo ☹ ale myslim ze nemal by byt problem keby otehotnies hned, niektore zeny otehotneju v sestonedeli a vsetko je ok 😉 ale najlepsie bude ked sa poradis so svojim gynekologom 😉

22mamina
1. nov 2010

ahoj, aj mne je velmi luto co sa ti prihodilo, ale snazit by som sa urcite zacala az po sestonedeli, ak by bolo vsetko ok 🙂

alexandrah
2. nov 2010

ahoj, moc ma to mrzi, podla mna v pohode mozes ist na druhe, telo je este pripravene, vela dievcat otehotnie este v sestonedeli!! drzim moc palce, nech vam vsetko dobre dopadne!! 🙂

katecameron
2. nov 2010

je to fakt tragedia prist o dietatko ale ja mam kamosku ktora otehotnela hned po sestonedeli a doteraz ma obrovske zdravotne problemy a to mala ma uz 5rokov nieco sa jej stalo s chrbticou bolo jej povedane ze koli tym 2tehotenstvam po sebe takze niekedy sa aj zdravie pokafre ja by som asi pockala aspon 3measiace ale naidealnejsie je 6mesiacov a po potrate sa neodporuca otehotniet skor ako 6mesiacov drzim palce

luciaalex
3. nov 2010

katecameron - zlato precitaj si poriadne otazku. kristinka nepotratila ale sa jej narodilo mrtve babo. ja som mala spoluziakov ktori vyzerali ako dvojicky ale bolo medzi nimi takmer na den 9 mesiacov, mamina musela otehotniet snad v den prichodu z nemocky 🙂 . takze su aj take aj take pripady.
kristinka - myslim ze priroda vie co robi a ked otehotnies, tak to bude ok. aj ked som citala, ze v takomto pripade treba nechat trochu casu aj psychike a za babom aspon nejaky cas smutit. lebo z toho mozu byt depky, ze sa tesis na nove babo a zaroven citis, ze by si mala byt smutna za mrtvym miminom. aby si ho nebrala ako nahradu ale ako nove dietatko. vela stastia.
pa

ginger01
3. nov 2010

moja neter tiez takto skoncila, bol to zial uz len tyzden pred terminom a po 3 mesiacoch mali opat maly zazrak v brusku !..tehu bolo sice rizikove, ale uspesne dovrsene ! Takze ked je telo pripravene, takto odpovie 🙂
Vela stastia a zaroven uprimnu sustrast ! ☹

maznacik007
3. nov 2010

kristinka uprimnu sustrast

lekari doporucuju pockat aspon 6 tyzdnov /ako klasicke sestonedelie/ aby sa telo zotavilo ... ja mam v sirsom pribuzenstve pripad kedy zena otehotnela priskoro / lekari jej odporucali pockat tri - 4 mesiace po nevydarenom tehu/ a otehotnela takmer ihned po.. a mala obrovske problemy v tehotenstve /krvacala atd/ a co je horsie maly je dozivotne mentalne aj telesne postihnuty.
takze osobne by som sa spolahla v tomto na lekarov.. oni ta poznaju aj tvoj zdravotny stav... atd...

bebebrumik
3. nov 2010

Aj mne je velmi luto, čo sa ti stalo... ☹ Chvalabohu toto som neriešila, no my mame rozdiel v detoch 10,5 mesiaca 😉 ....takžeeee vysoka matematika 😉 A poviem ti, že je to dost velka zataz na organizmus-nebola som ešte poriadne fit po prvom a už som musela riešit druhe... Cele tehotenstvo som bola v poriadku a aj babatko, no po porode som začala mat tažkosti s krvným tlakom...Teraz je to v pohode, su ako dvojicky 🙂

aktak
3. nov 2010

podla mna tie 2 ci 3 mesiace o ktore budes dlhsie cakat na babo sa oplatia a organizmus ti to vrati, je vycerpane, babetko odoberalo ziviny a ak chces byt zdrava ty aj dalsie babo a potom aj este aj kojit tak tie 2 ci 3 mesiace by si vydrzat mohla, aj ked asi je to u teba skor o psychike, verim ze by si babo chcela aj hned a je mi luto co sa vam stalo, prajem vela sil a zdravia do dalsich dni, aby bolest prebolela a mohla prist radost z dalsieho babetka 😉

sue
3. nov 2010

@kristinka100

Úprimnú sústrasť 😔

Počkala by som minimálne šesť týždňov a potom ak sa budeš dobre cítiť, tak sa nechrániť a uvidíš ako to dopadne, kedy sa to podarí.

Držím palce a nech vám anjelik zhora pošle druhé dieťatko vtedy, keď bude naň ten správny čas.

feb13
3. nov 2010

Maternica potrebuje po porode aspon 6 tyzdnov aby sa vratila do povodneho stavu, krcok 12 tyzdnov, brusna stena 6-7 tyzdnov a krvotvorba 6 tyzdnov. Ak po potrate (kyretazi) odporucaju lekari pockat aspon 3 mesiace, tak po porode asi aj viac, predsa uz v 8. mesiaci bola ta maternica dost roztiahnuta aj rana po placente je velka... podla mna potrebujes si trochu oddychnut, je to zataz pre organizmus a suhlasim aj co luciaalex pisala o psychike.

skippy7
3. nov 2010

@kristinka100 ahoj, je mi to veľmi luto, viem,čo preživaš, ja som tiež rodila mrtve bábo na zač.7. mesiaca....aj ja som chcela byť tehotna HNED, myslela som,že tu prestavku nevydržim....ale podľa mna sa musí maternica zregenerovať, trochu zosilnieť a druha vec je psych. stranka, ja som potrebovala čas,aby som sa s tym vyrovnala a to chviľu trvá....čakali sme pol roka,ale a tak som otehotnela až po roku....podľa mna by si mohla počkať aspon tie 3 mesiace, ono, telo aj tak najlepšie vie, kedy je ten spravny čas.....tak veľmi držim palce!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre