Je pôrod v 36 týždni OK?

cucuska
26. dec 2007

Neviete mi poradiť či v 36tt je už pôrod o.k. ???? Už od 30tt len ležím v posteli lebo mam krčok skrátený na pol cm a otvorená som na špičku prsta. ďakujem

romana27
26. dec 2007

Ahoj cucusko.
Já rodila 37+1 a Daník byl absolutně v pohodě, nebyl v inkubátoru ani nic podobného.
Neboj, určitě i tvoje Emička, až se přihlásí na svět, bude v pořádku 🙂 .

misakri
26. dec 2007

ahojky cucusko, myslím, že 36tt je už ok, miminko je vyvinuté, takže není problém, poslední týdny těhu jen nabírá na váze 😉 ... já byla poslední 2 týdny před porodem otevřená na 2 prsty a vše bylo v pořádku... přeji krásnou a zdravou holčičku... 😉 🙂

expertka8
26. dec 2007

..odpoved lekara 😉 ..a podobny "problem"...

Dobrý večer pán doktor,
som v 36 tt., na poslednej poradni mi doktor povedal, že mám krček skrátený na 2,5 cm. Je to v poriadku v 36 tt, alebo môžem očakávať že sa každú chvíľu začnem "otvárať"? Mávala som časté tvrdnutie bruška, momental.užívam Magne B6, občas mávam bolestivú kontrakciu. Naspodu cítim silný tlak a bolesť z tlaku hlavne pri močení. Myslíte že môžem vydržať do 40 tt?
ďakujem

MUDr. Jozef Záhumenský
Dobrý deň,
krčok je normálne dlhý 2 cm, takže jeho skrátenie na 2,5 cm je skor nárast Smile.
Preto sa nijako nemusíte obávať, nález je úplne normálny. V 36. týždni hlavička plodu zostupuje do panvového vchodu preto sú Vami popisované príznaky v norme. Magnézium je v tomto týždni podľa mňa zbytočné ale neublíži.

karotky
26. dec 2007

Cucusko.................já byla od 36tt otevřená na 2 prsty a nakonec jsme málem přenášela. 😀

cucuska
autor
26. dec 2007

ďakujem- ja som ležala 5tyzdnov v namocke a v piatok ma este len pustili. kontrakcie a a ni tvrdnutie nemam ale musim pist 3x denne magnezium. Ten krcok je ze vraj aj preto taky ze soom mala dva potraty a nasledne vlastne aj dve kyrety

misakri
26. dec 2007

podle mě, je magnezko v takovém pokročilém stádiu těhu zbytečné... 😉 🙂

karotky
26. dec 2007

Ve 36tt se magnésium vysazuje kvůli případné ochablosti plodu.

cucuska
autor
26. dec 2007

co???? nasa mala je ako rychlorybka v kuse kope ci je noc a ci den. ale asi ho obmedzim

karotky
27. dec 2007

Cucuska.................no počkej,až ho vysadíš.To budou teprve šťouchance. 😀
Ale pokud to máš doporučené od doktora,tak to magnésko nevysazuj. 🤐

maca793
30. dec 2007

v 36tt je pôrod síce trošku predčasný ale v norme. mne sa narodili dvojičky v 38tt, ale vývojovo boli jedna 36tt a druhá 35tt. nič im nebolo len mali nizku pôrodnú hmotnosť. 2290 a 2580.
karolínka sa mi narodila presne na termín pôrodu 9,5.
pri dvojičkách som brala magnézium 3x denne, 2 týždne pred pôrodom 4x denne.

zuz11
30. dec 2007

tu je podobna tema
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
myslim si ze tato tema patri do porodu a nie do tehotenstva tak vas presuniem 😉

monkula
31. dec 2007

cucuška, mne sa Chiarka narodila 36+4, mala 2800 g a 49 cm, a napriek tomu je úúúúplne zdravá, aj keď sa našlo pár "múdrych" sestričiek, ktoré jek prorokovali spomalený vývoj, atď... 21.1. oslávi svoj prvý rok a je veľmi šikovná a temperamentná..., takže to bude OK, neboj sa...
A mne magnézko pichali ešte v deň pôrodu... 😀 😀

zdenka26
31. dec 2007

ahojky,já jsem rodila v 37 tt ale vývojově byl na 36 tt.malý měl 3100 váhu a pro jistotu ho dali na pár hodin do inkubátoru ale prý to tak dělají když se narodí o něco dříve.malý je v pořádku takže to neřeším 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre