Je tretí pôrod vždy komplikovaný?

bludicka1
5. aug 2009

chcela by som sa spytat mamiciek ktore uz maju 3 deticky ci bol vzdy 3 porod komplikovany? Moj prvy porod bol velmi dlhy, ale tie prve tak byvaju a 2 bol zase bleskovka. Tak som si myslela, ze to kazdym porodom pojde jednoduchsie, no viacej dievcat mi povedalo, ze opak je skutocnostou. Preto by som vas poprosila o vasu skusenost.... je 3 tehulkovanie a porod komplikovanejsi??
Ci predsa ostat pri dvoch....? dakujem vopred za vase prispevky

bludicka1
autor
6. aug 2009

DAKY, NEVEDELA SOM TU NAJS TAKU TEMU
😉

traktor
6. aug 2009

ahoj, ja si myslim, ze kazdy porod je iny, druhy som mala tazky a treti ani neviem ako a maly bol raz dva na svete, a stvrty bol tiez tazsi....takze co porod ina skusenost 😉 ale ak si rozhodnuta mat 3 dietatko a si zdrava...nevidim dovod nemat ho 🙂 , je uzasne mat taku vellku rodinku,tak ti prajem vsetko naj a vela radosti s tvojimi deturencami 😉

titkovamiriam
6. aug 2009

bludicka a to kde si na to prisla .vies co je tu mamiciek nad 2 deti 😀 .ja som mala porod ako taky najrajsi treti,vybrala som si porodnicu-sukromnu a to tam bolo uplne o inok ako na kramaroch kde som rodila starsich.Porod mi vyvolavali o 8,30 a marek sa narodil 13,30.mala som mansi nastrih a inak pohodicka-chodila som pod teplu sprchu-sestricky aj lekar so mnou komunikovali. 😀

titkovamiriam
6. aug 2009

😅 😅 a co sa tyka tehu,tak mi ho zistili az v 30t. 😅 😅 😅

bludicka1
autor
6. aug 2009

ASI MUSIM ZBEHNUT DO INEJ TEMY, do tej co mi tu bola odporucena a opytat sa dievcat tam na ich nazor, lebo ja sa az tak porodu nebojim, kedze ten 2hy bol ako tak OK 😅 (ak sa to vobec o porode da tak povedat) ale som si neni ista ci do toho znova ist...... ja som vzdy tuzila po 3 detoch, no nikto iny nema taky isty nazor ako ja... kazdy sa ma pyta, preco 3 ci mi 2 nestacia..... a ja sama neviem odpoved preco by som rada este 1.... no ked mi viacej ludi povedalo, ze 3 porod je vzdy komplikovany, tak som sa vas aspon chcela spytat na toto.
Dakujem vam za odpovede. 😉 a pekny dnik

patricia1971
7. aug 2009

bludicka1, ja som mala tretí pôrod najlepší,prišla som na pôrodnicu ráno o 6.30 a malá bola o 7 na svete,no ledve sme to stihli.....u mňa bol prvý pôrod 12 hod.-strašné, druhý asi 5 hod.-to už bolo lepšie, tretí hotová bomba,doma len trošku bolesti asi 2 hodky,potom sme išli do nemocky a išlo to moc rýhclo........takže ti držím palčeky 🙂 🙂

vranka4
7. aug 2009

bludička,ja pridávam svoj názor,môj tretí pôrod bol super-rýchly,a to som rodila dvojičky a po 10 rokoch od druhého pôrodu,o 2.h. mi odtiekla plod.voda,začali kontrakcie a o 5.07h a 5.15 h boli dvojičky na svete 🙂 ,myslím si ,že z veľkej časti je pôrod o psychike,úlohu zohráva aj komunikácia s personálom a spolupráca,teda pokiaľ nie sú nejaké zdrav.komplikácie,teda pre mňa bol tretí pôrod najúžasnejší,mám naň len príjemné spomienky

bludicka1
autor
7. aug 2009

patricia ved tak nejak som si to ja predstavovala. Moj prvy bol 30hodin a druhy len 8. Tak som dufala, ze treti bude uz len.... ako sa vravi, ze si kychnem a male bude tu, ale ludia z okolia ma strasili a tak ma vobec od tretieho tehu odradili 😔 preto som vas chcela poziadat o viacej nazorov

vranka a coho by som sa teda naozaj bala je mat dvojicky, hlavne ked uz 2 ratolesti mas..... to aj s autom su problemy a stahovat by sme sa museli. Ale co uz ked si nenavyberas 😅 Teda hlavne ja mam 2 male deti a plus dvojicky.... no asi by som si to isla hned hodit 😖

domi835616
27. máj 2020

@bludicka1 Ja mam deticky 3.Prvy porod bol pre mna horor.Trvalo to 3 dni.Od piatku do nedele.V nedelu o 9 rano mi dali vyvolavacku.Potom zhodnotili ze potrebujem epidural,ktory mi pichli o 12.A malu som zo seba vytlacila o 16:25 aj to s pomocou sestricky ktora mi ju laktami vytlacala z brucha.Druhy bol po 2 rokoch.Zatka odisla v stredu.Bolesti prisli vo stvrtok ale uz som sedela doma lebo som vedela ze sa ponahlat nemusim.Opat vyvolavacka o 9 rano.Mala prisla na svet o 14:25 a tretie mam po 12 a 9 rokoch.Cele tehotenstvo som mala depky z toho ako to zvladnem.Vyvolavacka bola zasa.😁O 9 rano.Volam muzovi mas cas.To bude az poobede.O 10:30mi praskli vodu a 11:43 bola dalsia dcera na svete.Porod bol skvely,keby bol kazdy taky tak mam deti aj 6😊Samozrejme tatino porod nestihol.Parkoval pred nemocnicou.Takze je to individualne.Nemusi to byt vzdy rovnake.Kazdy moze byt uplne iny.Prvy lahky a dalsi horsi.Ja zvazujem este jedno.Kedze mam 3 baby.Dufam,ze to zvladnem aj ked obavy budem mat zasa celu tehu. 😀

jasminet
27. máj 2020

pri tretom som prisla do porodnice okolo pol deviatej, po termine, otvorena, bez kontrakcii (vidiet ich bolo len na pase), s plodovou vodou... , prijem na porodnicu, infuzka proti streptokokovi, priprava, dr. pichol vodu a o 12:33 bola mala na svete... este sa ma PA o dvanastej prisla opytat, ci to dame do 13:00 alebo ma chystat dalsiu infuzku s atb, reku uz nic nechystajte, o jednej budete s doktorom sediet nad obedom 😀
takze treti bol najrychlejsi, ale bududem klamat, pre mna aj najbolestivejsi (vsetky tri bez epi)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre