Kedy je najväčšia bolesť pri samotnom pôrode?

denisa123
21. júl 2007

Prosim, chcela by som sa spytat uz skusenych mamiciek, ze kedy pri samotnom porode ste citili tu najvacsiu bolest? Je to pri tych kontrakciach, alebo ked je uz hlavicka v porodnych cestach? Citili ste, ze sa vam to tam "dole" nejako "trha", alebo pod.?

Pytam sa preto, lebo ci sa tou bolestou nemozem "zablokovat" a uz to dalej jednoducho nezvladnem... Preto aj uvazujem o cisaraku (mam taku moznost bez problemov ist na CR). Nebojim sa porodu, ani tej bolesti pri kontrakciach, ale toho, ze co ked to uz dalej nepojde, hlavicka sa zasekne a ja budem riskovat akutny cisarak a zdravie dietata. Co si o tom myslite Vy?

Viem, ze je to hlavne o psychike, v tomto som v pohode, chcela by som poznat len Vase skusenosti. Dakujem.

adulka55
6. feb 2009

Ach, dúfam že to zvládneme všetky, ale musím priznať, že som pozerala 3 videá pôrodu a keď som to videla tak som sa rozplakala a chytil ma panický strach z toho všetkého 😢 Tak už radšej také veci nepozerám 😉 A ešte keď si predstavím moju povahu (rozplače ma hocičo).. tak neviem neviem 😉 😉

pepies
6. feb 2009

adulka vobec nic nepozeraj radsej !!!!!!!!!! ja som dokonca prestala pozerat pocas tehu Ordinaciu v ruzovej zahrade, lebo tam boli furt same tehotne a v kazdej druhej casti rodili !!!!!!!!!!!!! Uz len samotna predstava na porod bola pre mna nepredstavitelna !!!!!!!!!!! 🙂
takze radsej ziadne videa 🙂

zuzka1.
6. feb 2009

no ja som bola taka ista, hroza s porodu!!!!!!!!!!!!!!!!a bolesti!!!!!!!!!!ja som pri 37 teplote umierala a nevedela som si predstavit, ako ja porodim!!!!!!!!!!ale cuduj sa svete, nie je to nic hrozne, ak je to bez komplikacii, s dychanim apocuvanim sestriciek!

adulka55
6. feb 2009

Baby, ste zlaté 😉 a verím že potom keď mi prinesú ten môj pokladík, na všetko zabudnem 🙂 🙂 🙂 veď už teraz sa ho nemôžeme dočkať... ale v útorok ideme na 3D tak som v očakávaní, hrozne sa teším, dúfam že to malinké bude dobre vidiet, že nevihodím 2000 Sk (63eur 😖 ) zbytočne....

nikollette
6. feb 2009

adulka, ak nebude dobre vidno, tak si nemusis nehat to videjko, ci dvdcko.. to ti najprv poukazuje na monitore, a ak bude pekne vidno, sa ta opyta ci ti to ma napalit domov, a ty sa rozhodnes.. ked nebude nic vidno, myslim ze by to bolo zybtocne 😉

adulka55
6. feb 2009

Tak ak by náhodou nebolo vidno tak ani neplatím ? Vraj sa dá potom dohodnúť iný termín... 😎

nikollette
6. feb 2009

Ano da sa dohodnut iny termin,... urcite... ale babatko sa velakrat zle otoci, alebo si zakryje ruckami tvar, a potm je podla mna tych 2000sk zbytocnych.. a ako vravim, ked to tak je, nie si nutena si to od gyn zakupit..

adulka55
6. feb 2009

Ďakujem za info 😉 aspoň budem vedieť 🙂

luciakubista
6. feb 2009

tak ja som najvacsiu bolest prezivala pri samotnom vytlacovani. Elinka bola kus,mala 4040g,takze neni divu 😅 ale bolest pominula hned jak bola von a dnes uz ani neviem ake to bolo 😉

nikollette
6. feb 2009

Už skusené maminky, ktore ste zazili aspon jeden porod, a hlavne prvorodicky, aka bola ta bolest?????????
Ja viem že tu otravujem, ale som strašne zvedavá, a chcem byt pripravene, aby ma to nezaskocilo 😕
Viem ze každa to ma ine, inak vnima bolest, na inych miestach, ale prave preto, kolko ludi tolko nazorov, a som zvedava na vsetky 😀
tak ak sa Vám chce, prosim piste, ako a co vas najviac boeleo, v ktorej časti bruška, ci vam bolo aj na vracanie, ci ste vedeli predychavat kontarkcie, ci ste nemali pocit ze sa neviete nadychnut, atd.. 😅
Tesim sa na vase podrobné opisy, a budem velmi vdacna ,ak sa to tu bude chciet niektroej maminke, co to uz ma za sebou popisať, aj podrobnejsie tu bolesť 😵 🤐

Dakujjeeeeeem 😝 😀

pepies
6. feb 2009

Nikolette, myslim, ze je to zbytocne, pretoze u kazdej zeny, ci uz je to prvorodicka alebo nie, je to individualne. Myslim tiez, ze to netreba s tym studovanim prehanat a zbytocne sa stresovat, ze co a ako.
Ja som tiez cosi pocitala o porode a pisalo sa tam napr. ze kontrakcie nebudu hned, ze to bude trvat dlhsie, najprv. ich budem pocitovat trebars len kazdu hodinu a potom sa to zacne stupnovat......... takze som si hovorila, ze ked to zacne napr. v noci, budem co najdlhsie doma, zapisovat si to, potom sa pojdem pomalicky okupat a pod. No a prislo to o 20hod. vecer, a mala som kazdych 10 min, potom to zrazu bolo kazdych 5 min. Kym sme sa vyteperili do porodnice, mala som uz kazde 3 min. a bala som sa, ze porodim v aute 😉 bolest to bola teda strasna, to sa neda ani opisat ......... myslela som si, ze to nevydrzim 🙂
prijali ma o polnoci a porodila som az na obed, za pomoci epiduralu 🙂
a tiez som citala, ako treba predychavat a samozrejme, ze som robila vsetko naopak!!!!!!!!!!!!!!!!

a myslim tiez, ze podrobne opisy cloveka tiez viac odstrasia nez pripravia, tak by som to na Tvojom mieste ani nechcela vediet ......................... hlavne sa netreba bat, treba mat respekt, ale netreba sa bat .... 🙂 sa mi lahko hovori, ked to uz mam za sebou, tiez som sa strasne bala, ale zvladla som to a zvladnes to aj Ty, a to aj bez nasich podrobnych opisov .............. uvidis.....................
myslim, ze je to zbytocne opisovat tu bolest pri porode a hlavne potom, ked prestane ucinkovat epidural.
treba sa tesit na babatko 🙂 bolest skor ci neskor pominie, ale ta neopisatelna radost z zoho, ze si dala niekomu zivot, ze si porodila svoje dietatko Ti vydrzi diokonca zivota! ja s manzelom na to spominame velmi radi a pre manzela to bol zevraj najkrajsi zazitok v zivote 🙂
drzim palce 😵

jakoubka
6. feb 2009

Nik-já se bála hrozně té bolesti,ale kupodivuto bylo v pohodě,čekala jsem bolesti jak kráva.
Možná je to tím,že jsem bolesti měla spíše zádové 😕
Největší bolest pro mě bylo dorotování hlavičky,tak kde má a to vytlačení hlavičky 😉
Asi 10min po porodu bych šla do toho znovu 😀

Držím palce 🙂

iinuska
6. feb 2009

Boze, tak tuto stranku uz nebudem ani citat. Ja som totiz velmi citliva...

sarka_k
6. feb 2009

Nejhorší chvíle při porodu jsem zažívala po klyzmatu na toaletě, kdy mi klyzma rozjelo řádné bolesti a následně ve sprše, lezla jsem po zdi 😅 . Samotný porod je maličkost nebo spíš už je člověk smířenej naprosto se vším. Vůbec nevím, že mi dělali nástřih. To jsem se pak ptala manžela, když se ke mě chystala doktorka s jehlou a nití. Ale bylo to krásné, těším se někdy na další miminko. Tahle bolest se zapomíná a navíc to fakt stojí za to!!!

zuziacik83
6. feb 2009

no tak mne sa zaseklo babatko plieckami, lebo zle zrotovalo a to bolo strasne...posledna hodina porodu..este teraz mi je dorevu...vsetko dobre dopadlo, ale ja som si od bolesti vtedy zelala umriet, odpadnut, zaspat..jedno s druhym...od bolesti so nedokazala skoro tlacit. Nebola som schopna vnimat teda pozerat sa..nic som nevidela ani odpovedat na otazky som nebola schopna..ked som ju nakoniec vytlacila..moju malu, tak len som si uvedomila ze konecne je von, ale vobec som ani nevnimala to stastie..proste nic..bola som totalne mimo..len som pocula ze je OK dycha..ale vnimat som zacala tak hodinu po porode..nakoniec opakujem vsetko dobre dopadlo...ale bolo to velmi tazke.Tu bolest neprajem nikomu zazit

monkula
6. feb 2009

nikolette, to sa nedá opísať... men napríklad pri oboch pôrodoch spôsobovali najväčšiu bolesť prerezávanie hlavičky ,čiže keď sa tlačial von hlavička, mala som pocit, ako keby ma niekto odspodu podpálil, také pálenie, štípanie ,všetk onaraz, veď v literatúre sa to aj nazýva Ring of fire 😉 to bolo pre mňa asi najbolestivejšie, ael to trvá asi tak 5 sekúnd, tak sa to dalo vadržať a navyše, som pri Chiarke už vedela ,že ochvíľku je potom, tak ma to tak nedesilo..
samotné kontrakcie, to veľm inebolelo, boleli ma ale veľmi kríže, ako veľmi silné menštruačné bolesti by os mto písala, ale keĎ mi pustili vodu ,tak to bolo niečo, teda pri jarkovi ,lebo sa narodil až hodinu a pol po ruptúre plodového obalu, a pri Chiarke mi pustili volu, počkali sme, ký mvytečie a išli sme rodiť... 😉

pepies
7. feb 2009

baby zbytocne ju strasite, naco sa stresovat ???????? niekto ma lahsi porod, porodi behom hodiny, niekto rodi 15 hodin, neda sa to dopredu naplanovat.........................
ale naco takto stresovat tehulky???????
viem podla seba, ze ja som nechcela o porode ani len pocut, tak som sa bala .............
sa vlastne cudujem nikolette, ze chce podrobne popisy ale ako som uz pisala, je to zbytocne sa takto stresovat.
treba sa tesit na babo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

nikollette
7. feb 2009

Dakujem za opisy..
aj ked Zuziacik ma trosku vystrasila, svojim opisom 😕 ale radsej vediet ako nevediet, aspon pre mna 😅

evulinkab
7. feb 2009

Já si na porod nemužu stěžovat, největší bolesti jsem cítila asi tak pul hodky před tlačením-celou pulhodinu, kdy kontrakce byli co 2 minuty..ale dalo se to vydržet, kontrakce odezněla za chvilinku a přišla až za dvě minutky, takže jsem měla čas na odpočinek.No a pak už jsem byla otevřená a tlačila jsem- a to už trvalo chviličku, asi tak na 3 zatlačení byl malej venku.Takže pro mě horší než tlačení byli kontrakce, ale jak píšu-dalo se to vydržet a čekala jsem to mnohem horší.

nikollette
7. feb 2009

a ked prejdu kontarkcie, ta medzipauza medzi nimi, vtedy vas nic neboli??? Nic necitite???????

a da sa to predychat, nemate pocit ze sa neviete nadychnut od bolesti a taaak???

amatula
7. feb 2009

nikollette ta medzipauza je jeden nadherhy pocit kedy nic necitis len ulavu 🙂
a ked mas samotnu kontrakciu musis ju predychavat..a pokial este nelezis na porodnom stole tak sa podla moznosti hybat aby sa babatko co najrychlejsie posuvalo von...tot moje dve skusenosti 😉

pepies
7. feb 2009

nikolette a nechces epidural?

nikollette
7. feb 2009

pepies chchcem, ale co som pocula, nepomoze to moc...
kamosky, a zname co rodili s epi, povedali, ze ajtak ich to taaaaak boeelo, ze ani nevedeli ze im ma nieco tlmit bolest... tak neviem 😒

amtaula, ta medzipauza medzi kontrakciami, je taky nadherny pocit, bez bolesti?? Ak je to tak, aspon nejake dobre sparvy.. tak v kontrakcioi sa budem tesit na tu pauzu 😀

amatula
7. feb 2009

asi tak akrat ze ked uz budes mat kontrakcie casto napr.kazde dve tri minuty si to ani neuvedomis 😀 😀
a ja na tvojom mieste ako prvorodicka si epidural rozhodne nedavam.......nevies co ta caka ako bude prebiehat porod a epi ti to moze skomlikovat!!

neboj si predstav kolko zien uz odrodilo 😉 radsej si predstavuj to krasne mimco co ti polozia na brusko po porode 😵

nikollette
7. feb 2009

Co moze epi skomplikovat?? nebudem vladat tak tlacit, oťapí ma to, alebo???
ja urcite chcem epi, prave preto ze som prvorodicka, a táááá bolest.. ja sa bojim aj ked mi krv beru, ma tam lekar radsej ukludnuje ked mi sestra berie krv.. aj minule, ako male dieta, ked ma videl ze mi ide brat sestricka krv a ze sa bojim, tak doki že: nepozerajte tam, aha, aj mna dneska pichli, pozrite aj mne dnes brali krv, aj dvakrat a ani to nebolelo 😀 😅 a tam mi to ukazoval si vytiahol plast na ruke aby som tam pozrela.. vravim ako malemu dievcatku 😀 ja sa bojim takychto vecíííííí 😅 😕

amatula
7. feb 2009

no ako chces ale kedze si este nerodila nevies co ta caka,kedy su bolesti a ake...
ja by som bez epi 😉
no mozno ti to tie co snou rodili odporucia 🤐

reni7
7. feb 2009

nikoll-kamarádka nedávno porodila první mimčo rodila celý den,po 6ti hodinách kdy se neotvírala požádala o epi,páč už měla 6 hodin bolesti a pak to šlo jak po másle,takže říkala,že to doporučuje,že kdyby věděla jak to zabírá,nechala by si ho dát hned na začátku 😉

jasminka
7. feb 2009

pre mna bola najbolestivejsia cast tlacenie a to som maleho mala na 3x vytlaceneho..kontrakcie bolia ako trochu silnejsie menstruacne bolesti, takze v poho, a mala som aj epi, s nou neboleli kontrakcie vobec, ale to tlacenie som si aj tak "vychutnala"....porod sa da zvladnut😉

akurat som si myslela, ze po porode ma zavali vlna stastia a ze ked uvidim drobca budem revat ako mala, nic take sa nestalo
bezprostredne po porode som bola rada, ze to mam za sebou a maleho som zacala vnimat a tesit sa z neho az neskor, za co mam aj trochu vycitky

pepies
8. feb 2009

nikolette ja mala epidural a bola som prvorodicka, keby mi nepichli epi, tak neviem 🙂 rodila som 12 hodin, po 2-hodinovych bolestiach mi pichli epi a citila som sa ako v siedmom nebi, velmi sa mi ulavilo.............. ostatne hodiny sme si na sale s muzom driemkali, rozpravali sa, bolo nam uz dlho............ najhorsie bolo iba to, ked sa zacal stracat ucinok tak muz musel zhanat sestry, aby rychlo zavolali anesteziologicku a kedze som rodila dlho, tak sa stalo, ze anesteziologicka bola napr. na obede a ja som myslela, ze to nevydrzim 🙂 na obed muz isiel do bufetu a ja som presne vedela, ze urcite mi to behom polhodky prestane ucinkovat a tak aj bolo.......... som myslela, ze to nevydrzim, ale nechcela som muzovi volat na mobil, nech sa kludne naje, tak som v bolestiach cakala, kedy niekto pride ....... nakoniec prisla upratovacka a ja som skrikla, ze potrebujem epidural a ona nechapala, ze co jej to hovorim 🙂 🙂 🙂
poznam vela prvorodiciek, ktore mali epi a bez toho by ani nesli rodit........... moja sestra mala epi 2x a porod si s muzom doslova uzivali 🙂
a necitila som nic, ani ked som tlacila - neviem ani, ako som dieta vytlacila, pomohol mi aj doktor, zatlacenim na brucho a maly bol vonku........... dokonca som nevedela, ze ma nastrihli a ani ked ma sili, som nic necitila........
bolesti prisli az potom 🙂 🙂 🙂 🙂 a to som na prvorodicku mala riadneho macka 4.060g a 55cm .......

pepies
8. feb 2009

jasminka ani mna nezaplavila po porode ziadna vlna stastia, len som sa rozrevala, ale to od ulavy a potom si uz pamatam iba to, ako manzel utekal za sestrami aj s fotakom 🙂 ten bol nadseny najviac...................
ked mi maleho doniesli, mal otvorene ocka a ja som sa na neho pozerala a nahlas som sa opytala -A ty si sa tu kde zobral????
Doslo mi to az neskor, ze som matka a ze mam nadherneho zdraveho syna ............... Potom na izbe v nemocnici som sa na neho divala cele hodiny ako na TV........ A to opakujem, ze sme dietatko vobec neplanovali .................... 🙂
takze nemaj vycitky, ja som bola na tom rovnako, ale zevraj je to normalne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre