Kedy je najväčšia bolesť pri samotnom pôrode?

denisa123
21. júl 2007

Prosim, chcela by som sa spytat uz skusenych mamiciek, ze kedy pri samotnom porode ste citili tu najvacsiu bolest? Je to pri tych kontrakciach, alebo ked je uz hlavicka v porodnych cestach? Citili ste, ze sa vam to tam "dole" nejako "trha", alebo pod.?

Pytam sa preto, lebo ci sa tou bolestou nemozem "zablokovat" a uz to dalej jednoducho nezvladnem... Preto aj uvazujem o cisaraku (mam taku moznost bez problemov ist na CR). Nebojim sa porodu, ani tej bolesti pri kontrakciach, ale toho, ze co ked to uz dalej nepojde, hlavicka sa zasekne a ja budem riskovat akutny cisarak a zdravie dietata. Co si o tom myslite Vy?

Viem, ze je to hlavne o psychike, v tomto som v pohode, chcela by som poznat len Vase skusenosti. Dakujem.

moravcula
25. feb 2009

ahojte, aj pre mňa bolo najhoršie samotné vytlačenie bábätka... a to som aj nesprávne dýchala a tlačila do tváre, namiesto do brucha a "ako na kakanie"... ale podarilo sa. Inak teraz čakáme každým dňom druhé bábätko, termín som mala včera, tak dúfam, že to bude ľahšie ako pri malej. 🙂

moravcula
25. feb 2009

p.s. inak malú som vytlačila na 11-ty krát, s pomocou sestričky, ktorá mi zatlačila na brucho, malá mala 3600g. po pôrode som pocítila nesmiernu úľavu 🙂 držím päste všetkým mamičkám - čakateľkám.

adulka55
25. feb 2009

moravcula: musíš byť plná očakavania, tohto sa bojím že budem po termíne a nič... ale mama mi povedala že keď jabĺčko dozreje samé odpadne, tak ti držím päste nechz Vám to dobre dopadne 🙂 😉 aj všetkým maminám... 😀

ejusa
25. feb 2009

Adulka,tak ako pise aj Moravcula,nespravne som dychala,bola som prechladnuta,tak som sa kratko vzdy nadychla anevedela vytlacit,tak ma nastrihli,aj tak som nevedela dobre,tak dve sestricky si mi doslova lahli na brucho a az potom sa to podarilo,bol to dost blby pocit,ale potom ta ulaaava..

sylvka
25. feb 2009

ahojky,pro mě byla nejhorší bolest od asi 12 do 21hodin,kontrakce atd.ot tlačení mi nevadilo,protože jsem měla epid.an. a hlavně jsem cítila že už bude konec... 😉

clarissa
19. mar 2009

pre mna bola ta najhorsia bolest to ked sa moja 4,2kg dcerka tlacila dole krckom...a o tlaceni samotnom ako isla von ani nehovorim.a to som tlacila presne podla pokynov,spravne som dychala,vsetci boli so mnou nadmieru spokojni,ale aj tak hlavicka vykukla az na cca 10zatlacenie...hold,velkost dietatka sa neda nicim ovplyvnit,mozno keby rodim3kilove dieta tak je vonku na jeden sup.my sme sa ale poridne natrapili 😢

zuzik_p
19. mar 2009

Tak pro me byla nejvetsi bolest, kdyz miminko sestupovalo dolu po pichnuti plodove vody, pak jsem zatlacila 3x, poprve hlavicka, pak telicko a nakonec placenta a pak ta nesmirna uleva.. 🙂

terry2
19. mar 2009

Já zažila největší bolest taky po píchnutí plodové vody-stahy byly o dost intenzivnější-bolelo ta jako prase 😖 Ale samotný porod-vytlačení mimča už pro mě byla paráda-velká uleva,když jsem měla konečně dovoleno tlačit 😵vubec jsem necítila bolest,ani když procházela hlavička-jen nástřih mě trochu štípnul 😝,ale jinak vážně paráda.Nevím jestli to bylo tím,že malá byla drobeček-měla 2700g 🙂

ilijanka
21. mar 2009

inak- čo sa týka toho tlačenia, mne veľmi pomohla rada mojej kamarátky gynekologičky, ktorá hovorí pacientkam počas pôrodu- doslova- kakáme dieťatko- stačí si to predstaviť, zavrieť oči a ústa, a fakt to pôjde 😉

ava
22. máj 2009

pro mě bylo nejhorší vytlačení miminka, které trvalo přes 2 hodiny a ke konci už jsem fakt měla dost 😝 . Bylo to mnohem horší než kontrakce (miminko 3,85 kg)

tinus20
22. máj 2009

(rodilasom cisarakom a mala som vyvolavacky ktore nezabrali) a pre mna bola najvacsia bolest ked som bola na 2cm otvorena a DR.mi ohmataval krcok prstom,akurat som mala kontrakciu a myslela som ze umrem,aj som tam plakala od bolesti ☹ bleee

aponchie
22. máj 2009

me se libi jak chlap muze vedet jak moc to boli..znam chytroliny lekare co machruji slovy paninko to vydrzite to nic neni a jine kecy ..dneska me nasrla chlap ve zdr.potrebach sem chtela porodnicke vlozky a rikam manzovi kolik jich mam vzit sme premysleli a on vemte jedny max dvoje vic nepotrebujete ja vybuchla ve smich se ho ptam jak on tak kuwa ma prehled o tom jak se po porodu asi moc krvaci a on ze dobrej pac zeny u nej berou jen jedno nebo dve baleni cca40vlozek tak sem se mu smala ze jako jedno mimi uz doma mam tak asi vim a predne pan nema menzes tak je neobjektivni no manzel se kacel smichy 😀

bertica.h
22. máj 2009

tinus..jejda..na toto som zabudla..áno,mna tiež vyšetrovali počas kontrakcii a hrozne to bolelo 😢 😢

uplne som na to zabudla..teraz si mi to pripomenula a porodu sa bojím zas o kusok viac ako predtým 😢

tinus20
22. máj 2009

bertica.h
no aspon co si pamatam tak to bolo pre mna najhorsie...od tej doby mi nasadili silnejsie vyvolavacky a ja som upadla do "koooomi" a viac som o sebe nevedela 🙄

popelka.miri
22. máj 2009

Ahojky, tak já u prvního porodu vyfasovala doktora, který ještě nic moc neuměl- ucho a ten mě vyšetřoval jen během kontrakcí 😖 😝 ! Hrůůůza!! Při dalších porodech mi tohle nidko neudělal, stačí říct dr. že jí máte ať počká 😉 ..Jinak pro mě nejhorší nebyl ani tak porod mimča, ale vyndání přirostlé placenty 😖 ..to byl mazec.. Jinak samotné tlačení miminka mil přijde asi to nejmíň bolestivé, i když je to dřina 😅 ..Takže nejhorší asi ty poslední kontrakce a pak ta placenta 😖

bertica.h
22. máj 2009

tinus..nápodobne.koniec porodu som prežila v tme a neviem ani ako sa mi dieta narodilo.
popelka..ono sa počas kontr.vyšetrovať musí..to práveže podľa toho sa dá veľa zistiť

placentu ani neviem ako som "porodila"

popelka.miri
22. máj 2009

Bertica, mě právě při kontrakcích ty poslední dva porody nechtěli doktoři vyšetřovat 😒

cikyta
23. máj 2009

Tak mna boleli najviac príšerne kontrakcie 😢

berus222
23. máj 2009

mna bolelo najviac zasivanie. porod a kontrakcie boli popri tomu nic. ale zasival ma 3/4 hodku, tak asi preto

fodorka33
25. máj 2009

tak kontrakcie boli hrozne a mna aj tak asi bolelo najviac samotne tlacenie kedze ma nestihli nastrhinut tak asi preto maly mal 3800g a kedze sa to tAM DOLU trhalo tak to bolo hrozne.sitie sa uz dalo vydrzat.

helenkasabinka
27. máj 2009

ja som mala slabucke kontrakcie-uplne super som ich predychala
ale najviac ma bolelo vytlacanie hlavicky az kym ma nenastihli-nastrih som vobec necitila len sa mi potom lahsie tlacilo a sitie som tiez vooooobec necitila

terezka044
27. máj 2009

najvacsia bolest je po porode, ked ma sili 😀

petja
28. máj 2009

Když sílily kontrakce. Určitě se ale dalo,soustředit se na něco jinýho,dýchání,manžel,sprcha 😉 a samozřejmě miminko,které jsme všichni tolik očekávali 😅

aviv
29. máj 2009

pro mě byly nejhorší okamžiky asi tak dvě hodiny než se malá narodila : měla jsem kontrakce co minutu a přitom jsem se otvírala hrozně pomalu. Když mi moje gynekolkožka řekla, že si ještě " odběhne " udělat jednoho císaře myslela jsem, že to čekání nevydržím. Pořád mě honili na míč a do sprchy a já bych byla nejradši jen ležela. No, pak jsem nějak otupěla, ty poslední dvě hodky nějak utekly a věta " Jdeme rodit " byla neskonalá úleva ! Šití jsem pak pro samou radost a štěstí ani nevnímala

liza2222
26. sep 2012

@lamia blbosť ked sa dieťa narodilo len vtedy som si užila masaker pri šití oveľa horší ako cely porod ,nemohla som mať radosť z babetka až po 2hodinach ,myslela som že som zapričinila druhu svetovu tym šitim nikdy viac

mirabelka212
26. sep 2012

urcite kontrakcie...uz ku koncu porodu...ked zosilnovali a boli tam kazdu minutu...a potom aj tlacenie ked siel malinky vonku..ale najviac tie kontrakcie. (Sitie neviem, lebo to som nemala) Ale ked mi ho dali hned na hrud....tak ten pocit..hoci bol clovek unaveny...a hned si zabudla na celu bolest...to bolo to najkrajsie si ho tulit hned po porode..🙂

luna13
26. sep 2012

ja som mala oba porody super syn bol v bleskovek rychlosti narodeny vsetko trvalo tri hodiny aj s bolestami samotny porod neboli neprijemne su tie tlaky hlavne netreba hystercit porodila som ho za desat minut ani som necitila bol s plodovou vodou takze super mala ma sice v bolestiach vytrapila skoro 14hodin ale dalo sa to len mi to slo uz dobre na nervy bolo to dlho nechcelo sa jej lebo ona si spinkala v brusku a ja som predychavala 🙂potom mi porodna asistentka pomohla rukou dnu pomrvila ma tam a len velke tlaky nastali a sup na salu a uzaj som rodila porod trval 15minut ale to som bolaja kazda mamicka rodi inak ale samotna porod nieje bolestivy 🙂

luna13
26. sep 2012

Pardon za chyby 🙂

anjelicek26
26. sep 2012

Najhorsie z celeho porodu bolo - po porode 😝 - zavinovanie maternice pocas dojcenia prvy den-dva, to som od bolesti videla hviezdicky 😖

slniecko77
26. sep 2012

@anjelicek26 to fakt?
..ja som mala najvacsie bolesti kym som sa otvarala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre