Kedy je najväčšia bolesť pri samotnom pôrode?

denisa123
21. júl 2007

Prosim, chcela by som sa spytat uz skusenych mamiciek, ze kedy pri samotnom porode ste citili tu najvacsiu bolest? Je to pri tych kontrakciach, alebo ked je uz hlavicka v porodnych cestach? Citili ste, ze sa vam to tam "dole" nejako "trha", alebo pod.?

Pytam sa preto, lebo ci sa tou bolestou nemozem "zablokovat" a uz to dalej jednoducho nezvladnem... Preto aj uvazujem o cisaraku (mam taku moznost bez problemov ist na CR). Nebojim sa porodu, ani tej bolesti pri kontrakciach, ale toho, ze co ked to uz dalej nepojde, hlavicka sa zasekne a ja budem riskovat akutny cisarak a zdravie dietata. Co si o tom myslite Vy?

Viem, ze je to hlavne o psychike, v tomto som v pohode, chcela by som poznat len Vase skusenosti. Dakujem.

jankasnv
31. aug 2007

ahojte baby ..jak to tu tak citam tak sa mi zda ze som mala najtazsi porod...trvalo mi to cez 30 hodin..a poviem vam ked som uz citila ze budem tlacit tak som si aj pekne zavrieskala...az mi skoro hlasivky odisli 😅 ale to je zaujimave ,ked som zbadala malicku hned som zabudla na vsetko...no ale pred tym som mozno vyspominala vsetkych svatych 🙂

najjulinka
31. aug 2007

Ludia ja sa tak bojím... A keď raz bábo bude po ocinovi, tak ešte viac... Obaja sme boli veľkí, ale on mal široké ramená a proste jeho mamina porodila hlavu a on sa zasekol... Pripadá mi to ako rodenie 2x jedno dieťa... Proste obvod ramien mal väčší ako obvod hlavy 😒 Neviem, ale mám pocit, že keď sa mi toto stane, tak to nerzdýcham ☹

jejke
31. aug 2007

No ked sa mozem pridat, tak najhorsie co sa zene moze prihodit je ked sa niekolko hodin trapi v bolestiach a napokon sa este situacia skomplikuje, zhorsia sa prietoky, alebo babatko strati pulz ako moje a potom aj tak idete na cisarsky 😲 a taky bleskovy,s vrieskajucim personalom, lebo islo o DVA zivoty a o par minut neskor by bolo neskoro, pre mna aj pre babatko....tak TOMU HOVORIM BOLEST, ten strach co prezivate a omdlievate od bodania zvnutra,kazda kontrakcia s potokmi krvi, aj ked viete ze NIC Z TOHO trapenia NEBUDE, nemalo to vyznam MUSI IST VON CISARSKYM. ☹ FU, to naozaj neprajem nikomu, ani ten najhorsej nepriatelke 😢

najjulinka
1. sep 2007

No neviem si predstaviť čo prežívala mamka pri mne... Keď došla do nemocnice, tak jej neverili, že jej odtikla plodová voda už... (mamkine tretie tehotentvo)... Hovorila, že nevie či všetka, ale že tiekla proste... A to prišla dakedy večer... Narodila som sa ráno okolo osmej... Samotný porod bola bleskovka už... Ale... Proste ju tam nechali ležať a len sestrička dozerala... Až tak ráno počúvala a bežala k telefónu, že slabnú ozvy, nech sa dostaví doktor... Nikde žiadneho doktora nebolo... Len nechávala odkazy všade kam sa dovolala (doba ešte bez mobilov)... V tejto situácii to muselo byť brutál... Potom naraz dobehli dvaja a bolasom za 5 minút vonka... Takže mala som 2 doktorov pri pôrode... 😉

expertka8
1. sep 2007

..najjulinka...obvod ramienok je vacsi ako obvod hlavy...vzdy 😀 😉

asara
1. sep 2007

najjulinka, neboj sa...ked to pride, urcite to zvladnes... 🙂 myslim si, ze telo aj psychika sa na to za tych 9 mesiacov pripravia...ja som mala kontrakcie uz od poobedia, porodila som az poobede na dalsi den, od rana som lezala na porodnej sale, vycerpana a ako som uz napisala vyssie o strasnymi bolestami krizov, malemu prestali pocut srdiecko, hrozil akutny cisarsky, potom ked som rodila, nevladala som vytlacit ramienka, takze pomahali vakuom... ked nad tym spatne rozmyslam, dobra kovbojka... opakujem sa, ale na bolest velmi rychlo zabudnes a ked uvidis vedla seba ten maly spiaci, alebo placuci uzlicek, rada si to este zopakujes... babatko za to stoji... 🙂

maryam
1. sep 2007

najjulinka, ja si myslim, ze hlavne nad tym nerozmyslat... A ked vobec myslis, tak si optimisticky povedat, ze ty budes mat urcite lahky porod 😉

Najhorsie je, ked tuna kocky vypisuju "do podrobnosti" ako strasne trpeli, tym este viac strasia tie, co to maju len pred sebou 😖
Akoze kludne nech pisu, ze mali silne bolesti vtedy a vtedy, ale rozpisovat do detailov - to radsej necitam, lebo mi to tiez len strach nahana...
A kazdy clovek ma iny prah bolesti, takze sa netreba stresovat dopredu 😉

hedunecka
2. sep 2007

jejke a co sa stalo??ty si mala uz predtym cisarsky? 😕

mimakro
2. sep 2007

Pri prvom pôrode to boli posledné dve kontrakcie. Samotný pôrod bol iba tlak a nástrih som absolútne necítila. Zato šitie áno ☹ (šili mi nástrih a ešte aj natrhnutý konečník). Druhý pôrod bol bolestivý od napichnutia infúzky až po porodenie Hanky. Tentokrát sa mi spravil hematóm na labiu(Hanka mala 4 kilá a rodila som bez nástrihu). Bolo ho treba nastrihnúť, zrazeninu odsať a zašiť. Cítila som všetko, ešteže mi potom na to dala sestrička ľad, tak mi bolo lepšie.

tomik5
6. sep 2007

všetko je to dosť bolestivé, mna bolli tie vyšetrenia počas kontrakcii 😖 , no a najväčšia bolesť na mna prišla ked mi praskla plodová voda a nastal čas tlačenia a všetci na mna volali ešte netlač.

moo
6. sep 2007

jasom bola prvorodička a až na dve kontrakcie čo som sa otvárala som necitila nič iba keé zvlaštne vstahy ktoré som predýchala a bola to pohoda dokonca ani nástrih som necitila a na prekvapenie ani žiadnu bolest pri rodení malého, ale ano šiete bolo hmm nič moc ale odporučam niekoho pri pôrode celé čakanie sme sa s manželom bavili a možno preto som sa niako nesustredila čo sa deje bolo to fajn a pri pôrode mi vlhčil usta čo bola tá najlepšia vec na svete 😉 a šietie bolo fajn kým pri nás bol malý ked ho odniesli noo bolelo to ale iba pri oknečníku vo vnutri nie ani smerom hore
ale zato po pôrode som si to predstavovala horšie ale bola to pohoda len sa treba fakt šetrit a potom je to super 🙂

jejke
14. sep 2007

Ahojte, neviete niekto co je s DENISOU 123, pootvarala tu zaujimave temy a podla tyzdna uz by mala byt po porode
Deni, kde si???Ako Ti to dopadlo???

certica
14. sep 2007

tiez by ma zaujimalo, ako nakoniec rodila

vladimira
14. sep 2007

tehulky - najma prvotehulky - nebojte sa nicoho, porod je krasny zazitok a ziadna bolest, nech je akakolvek, neprehlusi fakt, ze porodite krasne, zdrave a milovane babatko...
hlavne majte pozitivne myslenie...ja som sa porodu vobec nebala, skor ma strasili myslienky, ze sa maly vysmykne porodnikovi z ruk na podlahu, ale pri samotnom porode som mala taky zvlastny pocit, ze je vsetko v poriadku...
kontrakcie boli v pohode, vyuzivala som sprchu s horucou vodou, pohupovala som sa tak, ako nas to ucili na kurze, predychavala som "podla navodu", horsie bolo v case kontrakcie vyliezt na postel kvoli vysetreniu na monitore, to som sa citila akosi nepohodlno...samotny porod je pohoda - i ked su urcite mamicky, ktore rodili dlho a mali vacsie bolesti ako ja - to tlacenie neboli, hlavne je pocuvat rady porodnika a personalu okolo vas...
najhorsie som znasala sitie, porodnik tvrdil, ze mi pichol dve umrtvovacky, ale asi to bolo placebo lebo som citila uplne vsetko, kazde pichnutie 🙂 ...
no, som sa rozpisala...drzim palce vsetkym tehulkam!!! 😉 😉

fejusa
17. feb 2008

mna skor boleli kontrakcie a nie porod.podla mna porod je bezbolestny 😉

siima
17. feb 2008

mě nejvíc bolely kontrakce při otevírání děložního hrdla, pak jsem si nechala píchnout epidurál a bylo to báječný 🙂, porod samotný mě nebolel vůbec.

hellosona
18. feb 2008

jedinu bolest, ktoru som vnimala, bola bolest krizov, kontrakcie mi "vystrelovali" do krizov a to uplne od zaciatku...

veva1
18. feb 2008

som tiez nazoru ze samotny porod neboli vobec,tazka je len ta nevedomost ze cloveek nevie co pride. ale samotne tlacenie ked som pochopila ako mam tlacit bola absolutna pohodicka. no kontrakcia joj som si v duchu ponadavala 😀 😀 no sla by som rodit znovu ,bol to moj najvacsi a najkrajsi zazitok

alexandra
18. feb 2008

Porod, konkretne ta faza tlacenia VOBEC, ale naozaj VOBEC neboli, bolestive su tie kontrakcie predtym, ale aj tie sa daju zvladnut, ved staci mysliet na to, ze uz o chvilku bude na svete najvacsi poklad na svete 🙂

veva1
18. feb 2008

a este co mne najviac branilo v samotnom tlaceni,ze vzdy ked som povedala ide to a zatlacila v tom momente sa do mna vsunulo zopar ruk,pripravenych pomoct a ja som vzdy cukla ze co idu robit a co sa bude diat. keby som vedela ze je to taka pohodka tak vytlacim na 1x 😀

sue
18. feb 2008

...rodila som s EPI, čo bolo fantastické, úžasné 😵 do pichnutia EPI som mala kontrakcie cca 4 hodiny, z toho 2 hodiny dosť silné - ale nebolelo ma bruško, ale kríže... príšerne, ale dalo sa to krásne predýchať (treba myslieť stále na to, že predýchavaním dávame dieťatku kyslík...) potom v pravú chvíľu pichli EPI a ďalšie dve a štrvť hodiny som ležala na pôrodnom kresle a predýchavala, lebo som necítila bolesť, len silný tlak, keď boli kontrakcie a predýchavala som... takže to nebolelo... nebolel ani samotný pôrod, ani nastrihnutie - keby som nebola počula to puknutie, tak by som ani nevedela, že som nastrihnutá 🤐 ...ale to šitie 😔 tam som jojkala a tancovala zadkom po stole 😝 au au...
Inak celkove čo sa týka bolesti... všetko sa dá vydržať... najhorší je ten pocit, keď chcete tlačiť, cítite tlak a nejde tlačiť... aspoň mne to nešlo 😔 ale aj tak bol malý na 3x vonku...

aponchie
18. feb 2008

pro me bylo silene prekonat ty kontrakce jak me nutili stat a chodit to byl mazec ale mela sem epi, a samotne tlaceni neni bolest ale spis tlak a to je v poho

aviril
18. feb 2008

aj ja si na ako najbolestivejšiu fázu pôrodu spomínam na kontrakcie, samotné tlačenie už nebolo bolestivé. Teda ani príjemné, ale oproti tým kontrakciám to bolo nič. Nastrihnutie som necítila a šitie - pýtala som nejakú injekciu a oni mi pichli a potom som šitie necítila. Posledný steh trochu zabolel, ale inak v poho. A aj tak sa zase tak trochu bojím pôrodu. To asi každá ...

rinuska
18. feb 2008

Asi tie kontrakcie tesne pred tlačením , lebo to sú už 100% kontrakcie a ešte nemôžeš tlačiť. Keď už tlačíš , tak sa sústreďuješ na to aby si babo vytlačila a tie bolesti sú akoby v pozadí(v pozadí ako v pozadí 😒 )
To som sa ale bála , že sa roztrhnem ako žaba na dve polovice - tak som začala nohy stískať k sebe - no hrúza 😀
Ale inak v poho - dá sa to prežiť 😅 Len tak tak 😀

digysa
18. feb 2008

denisa123: pre teba navrhujem epidural a vsetko pojde ako "po masle"....
Po logickej stranke tie posledne kontrakcie, kedy sa otvoris naplno by mali byt tie najhorsie...Ale ako vidis, kazda mamicka mala porod iny a prezivala bolest inak a zavisi aj od toho, ci chces rodit "brutal" bez akychkolvek tlmicov bolesti.

kisorka
21. feb 2008

moja skusenost: nemala som ziadne bolesti pri kontrakciach, bolo to uplne slabulinke ako ked citite ze mate ovulaciu. a samotne tlacenie tiez nie je bolest ale neuveritelny tlak, ktory sa nijako neda ovladat, mala som pocit ako keby cela priroda neuveritelnou silou , ktora ma prekvapila, chcela priviest na svet novy zivot. ten pocit je velmi silny a aj teraz mam zimomriavky ked si na to spomeniem. vela zien ma v tento moment zmeneny stav vedomia.

monkula
21. feb 2008

Pri oboch pôrodoch bol pre mňa najbolestivejším okamihom pretláčanie hlavičky cez pošvu...
Mala som pocit, že ma roztrhne, všetko ma "tam" štípalo, pálilo... Veď som sa aj neskôr dočítala, že tento okamih sa nazýva aj Ring of fire...

olianko
21. feb 2008

no pre mna boli velmi bolestive kontrakcie , nemala som epi lebo mi ju nechceli dat no nakoniec sa zlutovali
ten tlak na konecnik bol neprijemny a samotne tlacenie? no po 15hodinach som uz nevladala ale nakoniec sa to podarilo.sitie vobec nebolelo, nic som necitila a ano potom som nemala ziadne problemy
...a nezabudnem na tie modriny co som mala na rukach od toho ako som sa trasne silno drzala tych tyci ked som tlacila

kathus
22. feb 2008

mno tak ja jsem mela bolesti jen na hekarne :D .. hned jak jsem se dostala na porodni sal vsechno jako by pominulo a ja sem se citila jako kdybych mohlo vstat a jit domu 😅 😀 nevim jestli to bylo tim ze uz jsem vedela ze to bude .. 🙂 ... samotny porod byl v pohode i kdyz jsem mela cekat na bolest a pak tlacit ... (mno tlacila jsem kdyz jsem chtela zadna bolest nebyla) i nastrihnuti bylo v pohode .. a siti sem vubec necitila ... vic jak samotnej porod me vic byla neprijemna dezinfekce kterou me pak sestra polila to siti .. no .. kazdy ma prah bolesti asik nekde jinde .. 😕

elly
22. feb 2008

Tak me bolely kontrance, ktere jsem mela do zad a kycli..bohuzel ty rozdychat nejdou..ukrutna bolest...a to jsem rodila skoro 3 dny..jeste ze me dva dni pichali neco proti bolesti a na spani...jinak nevim nevim.. 😖
Samotny porod..slaceni je pak prochazka ruzovym sadem 😀 Siti me taky nebolelo.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre