Kedy je najväčšia bolesť pri samotnom pôrode?

denisa123
21. júl 2007

Prosim, chcela by som sa spytat uz skusenych mamiciek, ze kedy pri samotnom porode ste citili tu najvacsiu bolest? Je to pri tych kontrakciach, alebo ked je uz hlavicka v porodnych cestach? Citili ste, ze sa vam to tam "dole" nejako "trha", alebo pod.?

Pytam sa preto, lebo ci sa tou bolestou nemozem "zablokovat" a uz to dalej jednoducho nezvladnem... Preto aj uvazujem o cisaraku (mam taku moznost bez problemov ist na CR). Nebojim sa porodu, ani tej bolesti pri kontrakciach, ale toho, ze co ked to uz dalej nepojde, hlavicka sa zasekne a ja budem riskovat akutny cisarak a zdravie dietata. Co si o tom myslite Vy?

Viem, ze je to hlavne o psychike, v tomto som v pohode, chcela by som poznat len Vase skusenosti. Dakujem.

mkr
10. nov 2008

u mě byla asi nejhorší hoďka před porodem ty kontrkce byla jsem unavená, ale samotný porod nebolel jenom jsem tlačila a tiskla manžovi ruku ani jsem nekřičela na to bych už neměla sílu, skoro jsem nevěděla, že malá už je venku vůbec jsem to necítila jak lezla ven, mám na to moc pěkný vzpomínky a nikdy jsem se toho nebála a to je asi nejdůležitější 🙂

mataaaaa
12. nov 2008

ja som mala najvacsie belosti, tu hodku . pred porodom ked som uz lezalana porodnom stole.. priputana na monitor.. bez pohybu to bolo nieco strasne 😒 a potom ked som tlacila..a pri nastrihu a pri siti.. :D

acinka
14. nov 2008

U mě nejhorší bolesti kontrakce v poslední hodině před porodem. Na sále to pak bylo rychlý 🙂

adkato
14. nov 2008

pripajam sa,najhorsie to bolo v tej poslednej hodine....ked uz som lezala na stole,a tie kontrkacie boli intenzivnejšie,kedze som bola uz bez pohybu...a potom sitie....fuuuuu,som vravela,ze je to horsie ako porod.. 😀 ale nastrih som voooobec necitila,keby dr nezasiva a nepovie,ze mi spravil nastrih,tak fakt neviem,lebo skutocne som ho necitila..a to som sa ho bala najviac...

mkr
14. nov 2008

tak já měla štěstí, že jsem měla hráz umrtvenou a znovu mi ji umrtvili když dr. začala šít asi záleží na porodnici, takže žádná bolest

bibula
14. nov 2008

samotny porod uz neboli,najhorsie su tie kontrakcie- pred samotnym tlacenim 😖

misa84
15. nov 2008

tak tak, tlaceni je vlastne vysvobozeni 😅 kontrakce jsou mazec

wsmoulinkaa
15. nov 2008

hm taky jsem si užila první porod....bolesti začali ve 22h a ve 3h mě vezl do porodnice ale.....dcera se narodila až v 16.30h takže to byl mazec....já pevně doufám že podruhé to bude rychlejší a dám si píchnout epidurál, protože ty křížový bolesti jsou děsnýýýýý!!!!!!!! 🙄

wsmoulinkaa
15. nov 2008

a jestli jak se říká ty bolesti při druhém porodu jsou horší.....tak to nepřežiju...si to nedovedu vůbec představit!!! A to jsem ani nepípla, držela jsem se zuby nehty. Babička mi dala radu: jednou zařveš a budeš řvát furt!! 😀

bora8
15. nov 2008

wsmoulinkaa - tak teda môj druhý pôrod vôbec nebol horší..... a to mi nezabrala epidurálka - dalo sa to vydržať, i keď s epi by to bolo podstatne lepšie 😉

katka17
15. nov 2008

tak ja pridám moju skúsenosť. pre mna bola najväčšia bolesť tie kontrakcie,a ked trvajú niekoľko hodín, tak je to niečo strašne vyčerpávajúce. už samotný pôrod nestíhaš ani registrovať a je to fakt vyslobodenie. A ešte aj to zašívanie to je nepríjemné. Ale hreje ťa už pocit z dobre vykonanej práce, takže sa to dá zvládnuť.

lenkabu
16. nov 2008

Kontrakce bolely hodně,tlačení pohoda a největší hnus šití!

dudinka21
16. nov 2008

Pripojím sa aj ja, u mňa kontrakcie celkom ok až na posledné dve hodiny išli total za sebou a nemohla som sa ani nadýchnuť ked išiel malý on to už bolo ok, možno som si už bolesť neuvedomovala a to šitie asi aj pre mna najhoršie, ale nejake dva dni po porode som už zabudla, ked máš ten krásny batoštek všetko je hned iné a samozrejme, že to budem chcieť zažiť ešte raz,, mne velmi pomáhalo, že som si vo vnútri pre seba hovorila, že je to len jeden den a raz skončí a potom bude vela dní, kedy sa budem z neho tešiť,... 🙂

simi.w
16. nov 2008

wsmoulinkaa,skvělá rada od tvé babičky......... 🙂

nikollette
5. feb 2009

a aka je to ta bolest kontrakcii??? Kde to boli??? V ktorej casti brucha??? Ako to pocizujete, skusste opisat please 😅

ejusa
5. feb 2009

Ako silne,dost silne kramy,v spodnej casti brucha,a stupnuju sa a potom o chvilku citis ulavu ked ustupuju,potom sa uz vies na to pripravit,cakas ich a tak dookola,celkom sa to da vydrzat,teda aspon ja som ich nemala az take silne asi,kazali mi na fit lopte cvicit,ale co ja viem,nerobilo mi to velmi dobre.

kkvetuska
5. feb 2009

ahoj. Já jsem měla křížové bolesti. Fakt to bylo hustý. Jde to těžko popsat, něco jako že tě to až zvedá i z toho gym míče. A opravdu bolí víc kontrakce než samotný porod. To jsem zatlačila asi 3x a malá byla venku. A to měla 3,65. Ted mám druhý porod před sebou a to pomyšlení nic moc. Všichni říkají, že ten druhý je rychlejší a lepší, tak snad to bude ok. Jinak ten první docela šel až na ty kontrakce. Trvali 3 hod a to mi muselí píchnout něco na spomalení, prý na prvorodičku to jde moc rychle.

Ať je to co nejlepší a nejrychlejší.

nikollette
5. feb 2009

V spodnej casti brucha to citit???
nie vo vrchnej ci v celom bruchu, ja som myslela ze od spodku az skoro k prsiam.. tak len v dolnej casti???

miriamka
5. feb 2009

Kedy je najvacsia bolesti?Ja ani neviem ci by som to bolestou nazvala...ale neprijemne boli tie tlaky ked prisla kontrakcia a ja som este nemohla tlacit.Ani nemozem povedat ze to moc bolelo,skorej hrozne bolo to predychat.
Ale zvladla som to bez epiduralky,zazmluvneneho lekara...takze to bola pohoda.
Samotny porod ked som uz mohla tlacit bola pohodicka.

terina25
5. feb 2009

no, u mňa to boli kontrakcie,keď sa stupňovali a nakonci som už nemala žiadnu ,,prestávku,, len stále nenormálne tlaky na tlačenie.

nikollette
5. feb 2009

Miri a aka je to bolest, vazne ako pri menstruacii??? V dolnej casti brucha.. chcem byt pripravena a vediet si to predstavit 😕

miriamka
5. feb 2009

Nikol....no ja Ti poviem tak,ze je to bolest resp.tlak,aky som v zivote predtym necitila.Proste ako keby si mala velmi silny hnackovy krc,potrebujes ist na WC ale nemozes,musis to len zadrzat a predychat,kym nepride opat ten krc 😉 Takto som to citila ja,nie ako menstruacne bolesti,ale ako silny tlak na tlacenie.

nikollette
5. feb 2009

Aha tak dakujem.. takze je to skor taky tlak??? Ako celkova bolest.. som nevedela o aku bolest pojde, ci pichanie v celom bruchu alebo ako... 😅

miriamka
5. feb 2009

No hovorim...predstav si tlak a krc ked potrebujes ist na WC na velku,ze Ti je uz fakt tazko.Toto presne vystihuje moje pocity pri porode.Proste prisla kontrakcia,silny krc po celom brusku a neuveritelny pocit na tlacenie...ale nemozem tlacit,len predychat.
Ale ja som predtym nechodila na ziadne dychacie cvicenia,ziadne cvicenia pre tehotne...a proste vedela som hned instinktivne ako dychat,co robit...

nikollette
5. feb 2009

ani ja som nechodila na cvicenia.. no neviem si taky tlak moc predstavit, ale som rada ze to neni taka bolest aku som si ja predsatvovala, ze bude v celom bruchu az po prisa, a bude taka neprijemna pichava,a tak...
Nevravim ze henten tlak bude v ppohode, ale snad prezijem...
Fuha a predychat.. nemala si pocit ze sa zadusis, ze sa nebudes vediet nadychnut, ci ze mas nedostatok vzduchu???

zuzka1.
6. feb 2009

u mna 8 hodin boeslti, teda skor takch neprijemnych pocitov, da sa to predychat, treba sa sustredit len na to, a a ko pislai baby vyssie je to vycerpavajuce, ja som si kazdych 3-5minut lihala na zdriemnutie(kontrakcie ma chytili a drzali celu noc). Pocas tych 8 hodin som skakala na lopte, sprchvala sa, lezala na masaznej posteli, chodila.
Uz na sale to bola pohoda, vykupenie. Aj sme sa nasmiali v prestavkach medzi tlacenim, tlaky mi boli dokonca celkom prijemne, aspon mozes tlacit, dr pomahal ako sa dalo, asistentky detto. ja som mala pri porode 8 ludi, sme stihali aj kecat.
Sitie aj ked som to mala umrtvene bolo neprijemne. Kojenie ma bolelo hadam viac ako porod. Mala sm apalene, krvavae bradavky, a kojili sme sa aj tak, tak to bolo take bolestivejsie. ale to tiez preslo po tyzdni.
Kocky dychat, dychat, dychat a pocuvat sestricky!!!!!!to je zaklad! potom to prejde ani nebudete vediet ako a vas nadherny anjel bude pri Vas!!!

pepies
6. feb 2009

ja som mala najvacsie bolesti pri kontrakciach, namiesto toho, aby som ich predychala, som samozrejme zadrzala dych a tym ma to aj vacmi bolelo ................. Je to neopisatelna bolest, myslela som, ze to nevydrzim a mala som takmer hned kontrakcie kazdych 5 min. len co som sa stihla osprchovat, uz to boli kazde 3 minuty, tak sme utekali do porodnice ....... prijali ma o polnoci, chcela som epidural, ale maly bol vysoko, tak sme museli cakat 2 hodiny............. zakazdym som myslela, ze dalsiu kontrakciu uz nevydrzim a popritom som musela diktovat sestrickam osobne udaje 🙂 kazali mi dychat ako pes, no po 2 hodinach som uz nevladala ani dychat ani nic .... ked mi dali epidural, citila som taku ulavu, ze sa to neda ani opisat, citila som sa ako v tranze ...............
malemu sa nechcelo ist na tento svet,lebo vazil cez 4kg, co je na prvorodicku dost, tak som porodila az o 12,35, cize rodila som 12 hodin...........
Uz mi chceli robit cisarsky, ale lekar povedal, ze mam skusit tlacit, tlacili mi velmi aj na brucho a zrazu som pocula detsky plac, som myslela, ze niekto vedla porodil, a vidim muza, ako uteka za sestrou aj s fotakom - a to som vlastne ja porodila 🙂 epidural bol super, nic som necitila.............. obdivujem vsetky zeny, ktore rodia bez epiduralu !!!!!!!!!!!!!!!!! klobuk dole !!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂
tiez som pocula, ze ostatne maminy hovorili, ze ked sa naleju prsniky alebo ked sa zacne kojit, ze je to este vacsia bolest ako pri porode......... tak som sa pripravovala na najhorsie ........... no nic take sa neudialo ........ prsia sa mi extremne nenalievaju, iba vynimocne, a to kojim stale, lebo maly sa narodil stvorkilovy a od narodenia bol velky hlados 🙂 mliecka mam dost a doktorka sa ma vzdy pyta, ci mam smotanu namiesto mlieka, lebo maly pribera kazde 3 tyzdne pol kila 😉
zo zaciatku, kym si bradavky zvykli na kojenie to bolelo, ale rozhodne to nemozem prirovnavat k bolestiam pri kontrakciach 🙂 treba si hlavne natierat bradavky po kazdom kojeni balzamom 🙂

adulka55
6. feb 2009

Baby, ja si myslím, že každý pôrod je dosť ťažký aj po psychickej aj po fyzickej stránke. Dúfam, že nás ktoré to ešte len zažijeme- držme si palce, veď sme nejaké ženy a prežijeme to a tie čo to majú už za sebou nech sa už len tešia zo svojich miminiek 🙂 Aj tak to musíme podstúpiť tak načo sa ešte aj stresovať 😀

pepies
6. feb 2009

adulka, vobec sa nestresujte !!!!!!!!!!!!! ja som sa hrozne hrozne hrozne bala, do posledneho dna som si nepripustala, ze idem rodit, mala som velky strach.......... 🙂 zbytocne som sa stresovala, aj tak som tomu nezabranila a raz to prislo 🙂 🙂 🙂
chcela som mojim prispevkom povzbudit vsetky tehulky, nebojte sa a vychutnajte si to aj s partnerom, je to ta najkrajsia vec v zivote !!!!!!!!!!!!!! (a to sme babo neplanovali) 😉
tesne po porode som sice povedala doktorom, ze nikdy viac, ale kazda bolest preboli a uz teraz myslim na druhe babo 🙂 🙂 🙂

pepies
6. feb 2009

a este som zabudla, ze najvacsia bolest prisla po porode, ked mi prestal ucinkovat epidural 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre