Kedy je najväčšia bolesť pri samotnom pôrode?

denisa123
21. júl 2007

Prosim, chcela by som sa spytat uz skusenych mamiciek, ze kedy pri samotnom porode ste citili tu najvacsiu bolest? Je to pri tych kontrakciach, alebo ked je uz hlavicka v porodnych cestach? Citili ste, ze sa vam to tam "dole" nejako "trha", alebo pod.?

Pytam sa preto, lebo ci sa tou bolestou nemozem "zablokovat" a uz to dalej jednoducho nezvladnem... Preto aj uvazujem o cisaraku (mam taku moznost bez problemov ist na CR). Nebojim sa porodu, ani tej bolesti pri kontrakciach, ale toho, ze co ked to uz dalej nepojde, hlavicka sa zasekne a ja budem riskovat akutny cisarak a zdravie dietata. Co si o tom myslite Vy?

Viem, ze je to hlavne o psychike, v tomto som v pohode, chcela by som poznat len Vase skusenosti. Dakujem.

bubaczik
21. júl 2007

denisa kazdy porod je iny,kazda zena ma iny prach bolesti..ja som porodila 4 deti,ako sa ludovo hovori,ako ciganka,raz dva,bez nejakych strasnych bolesti,aj ked som si aj ja nieco uzila 😀 kazdy porod od zaciatku bolestivych kontrakcii trval max hodinku dve,a najvacsie bolesti som pocitovala az na zaver,ked uz sa male tlacilo do porodnych ciest,tkz ak som dostala tlaky..ale uz samotny porod dietata je nebolestivy,treba len predychat a spravne tlacit..treba dat na rady sestier a lekara..a bude to dobre..deti sa rodia denne.. 😉

kamilecka
21. júl 2007

Denisa bud v pohode,samotny porod je uz len ceresnicka na torte 🙂necitila som ani nastrih,ani ako sla hlavicka vonku.
Kontrakcie su dost bolestive(podla mna horsie ako samotny porod) ale daju sa predychat,hlavne treba pocuvat co ti hovoria sestricky,pekne z hlboka dychat.
A co som videla ako trapia zeny po cisarskom este 5 dni mali problem len si sadnut a postavit sa a ja som uz v pohode chodila,sediet som nesedela to zasa bolelo mna ale kojila som po leziacky a sedela na pol zadku,da sa to vydrzat.
Ja ked pojdem rodit tak urcite zasa prirodzene.

danona
21. júl 2007

deniska- myslím že sa nemáš čoho báť.. ja sama som straaašna citlivka 😀 😝 , najväčšiu bolesť som cítila ozaj ked bola hlavička v por. cestách, no neboj sa, telo ti samé "povie" že máš tlačiť, pojde to ako keby samé od seba 😵 ak nemáš ozaj vážne zdravotné komplikácie, nechaj to na prírodu.. 😵 držím palčeky!!! 😉

ramzesa
21. júl 2007

Ahoj denisa, tak najvacsiu bolest som citila pri poslednych kontrakciach, kedy som uz mala tlacit dietatko von. Ale bolo to v pohode, nemusis sa bat, pretoze ked tlacis vtedy,ked je najsilnejsia bolest, tak by sa ti malo ulavit. Aspon ja ked som vtedy zatlacila, bolest presla 🙂 . Drzim palceky, aby si to v pohodicke zvladla, ziadne stresy, ziadna panika. Sleduj svoje telo a pocuvaj personal a bude vsetko OK 😉 .A ked budes spravne tlacit, tak tych najbolavejsich kontrakcii bude najmenej. Mozno dve, tri. 🙂

belda
21. júl 2007

ahoj, tak z mojí zkušnosti byli nejhorší poslední dvě hodiny(rodila jsem 13h)
porodila jsem ve 22:00 a od půl osmý večer jsem myslela, že z tý bolesti omdlím 😲 .a kdo říká, že tlačení je v pohodě, tak není.jen je člověk už v takovým transu, že je rád, že TO bude mít konečně za sebou.byla jsem nastřihnutá,dr. zašívala i zevnitř, tak nevím, jeslti jsem se nenatrhla i vevnitř.každopádně když jsem měla mimčo už těsně u pochvy, tak jsem cítila obrovský tlak, jak mi utlačuje konečník a močák, ale to nebylo to nejhorší.myslím, že toho zvládnu docela dost, k porodu jsem přistupovala s respektem a samo, že jsem se i bála(a to i bolesti)a taky neznámého.teď vím, že nevědomost je sladká.nechci tě strašit, je lepší se i trochu bát, pak tě jen tak něco nevykolejí. 😒 🙂 😉 a pokud bych měla na výběr, lepší je porod přirozený.přeci jenom je císař operace.pokud je ale akutně indikován, tak je jasný, že není na výběr 😅 😵

kamilecka
21. júl 2007

Denisa este chcem dodat,presne ako pisu ostatne mamicky,ja som pocuvala co mi uz pri samotnom porode hovorili sestricky a lekarka a ked som mala tlacit tak som tlacila a poviem ti ked si poslusna a robis co ti kazu tak potlacis 2-3x a babo bude vonku

lenkamt
21. júl 2007

mňa najviac bolelo šitie. to predtým pohoda 😉

ramzesa
21. júl 2007

a s tym sedenim, ja som sa bala sadnut si na zadok, ale mozno by mi to problem nerobilo 😒 . Ale mala som spolubyvajuce, ktore sa v pohode posadili aj prvy den po porode a spokojne si kojili svoje babetko 😉 . Cisarak by som chcela len v tom najkrajnejsom pripade, ak by slo o zivot ☹ .

dobromila
21. júl 2007

tak ja som mala najvacsie bolesti posledne dve hodiny pred samotnym tlacenim. Tlacenie je potom uz len velmi kratka zalezitost,ktoru si pamatam len matne, zato tie silne kontrakcie predtym....auuuu 😒 No ale niekoho obidu take bolesti,alebo si ich uzije len velmi kratko. Ja som mala bolestive kontrakcie vo velmi kratkych intervaloch dokopy cca 3-4 hodiny, no a predtym boli zo 5 hodin malo bolestive a nepravidelne.

bubaczik
21. júl 2007

a u mna bolo najproblematickejsie porodit placentu 😝 pri poslednom porode ma uz chceli uspat a vycistit 😝 a to vsetko kvoli psychike,ked som porodila dieta,tak som sa zablokovala,a nedalo sa 😒 potom som sa uvolnila a po pol hodine som ju porodila..5min pred tym,ako lekar chcel volat anesteziologa 😅

moncicik
21. júl 2007

Ahoj Deniso,
z mojí vlastní zkušenosti u 1. porodu Ti to můžu popsat takto, bolesti u kontrakcí se podobají menstruačním bbolestem jen jsou o něco silnějí.
Já cítila největší bolest tak v půlce porodu vystřelovalo mi to do břicha, potom přišla vypuzovací doba kdy moje tělo tlačilo samo jako když potřebuješ na velkou.Necítila jsem žádnou bolest tam dole ...bylo to tak otupělé že když mi řekli "zatlačte" tak najednou byl králíček venku aniž bych cítila že mi tam dole prošlo 4 kilové miminko.Dokonce jsem necítila ani nastřihnutí hráze.
Jde jen o to rozdýchat bolest při kontrakcích.
A zaručuju že ve chvíly kdy budeš mít miminko na světě bolest okamžitě odejde a zapomeneš na ni úplně.
Myslím si , že se samotnou bolestí zablokovat nemůžeš to tělo si s bolestí poradí.A to že by se Ti zaseklo miminko není důvodem od bolesti ale to je jen kdyby mělo jiný problém třeba široká ramínka.Nebo kdybys měla až moc velké miminko a uzkou pánev ale myslím že se tohohle bát nemusíš, to si doktoři hlídají.
Takže ti přeji pohodový porod a zdravé miminko !!
A neboj, zvládneš to ! Mona

moncicik
21. júl 2007

Ale jak tu holky píšou každý porod je jiný !

Mě teda nejvíc bolelo zatahovaní dělohy u kojení.porod byla paráda.

kamilecka
21. júl 2007

Denisa ved si popozeraj albumy vela mamiciek ma fotky aj tesne po porode ako aj ja.A vidis kazdy porod je iny.Ja som prisla do porodnice o 18 a o 21:20 bol Davidko vonku.
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

denisa123
autor
21. júl 2007

Ahoj Kamilecka, Tak to je kraaasny usmev! Priala by som vsetkym cerstvym mamickam takyto!!!! Dakujem za Vase odpovede, ste strasne zlate, ze sa tu da popisat o vsetkom, co cloveka zaujima i trapi. Cim viac sa blizi termin, tym viac rozmyslam.... 🙂

kamilecka
21. júl 2007

Denisa mne bolo doslova veselo po porode,uz som ani necitila ze som rodila,jasne ze ma to dolu vsetko bolelo ale som bola taka stastna ze uz je potom 🙂
A ty mas este take pekne motto ze vzdy s usmevom tak si trochu potrpis a po porode uz budes s usmevom

draga
21. júl 2007

deni neboj se ničeho stejně to mimčo ven musí jak řekla moje kámoška ...šlo to dovnitř půjde i ven.... 😀 😀 z mojí zkušenosti ti můžu poradit nestresuj se, nečti žádný story o tom jak strašně to bolí, protože to bolí tohle přesně nám říkla porodní asistentka na 1.předporodním kurzu, 2. s ukázkou videa z porodu jsem už nestihla, protože jsem rodila v 37t+6 zcela nečekaně a nakonec jsem byla ráda, že jsem vlastně tak trochu byla hozená do vody ...sestřičky a porodní asistentky ti vše poradí a pomůžou a za ten pocit kdy držíš mimi v náručí to fakt stojí moooc držím palečeky 😵

harper
21. júl 2007

Ahoj deni, ja som si pri kontrakciach hovorila, ze keby som vedela co ma caka tak dieta adoptujem a po porode som tiez uz pekne sedela a hovorila, ze mozno bude mat mala aj surodenca 😀

lusil2005
22. júl 2007

ahojte
tak mna tiez najviac bolela druha doba - ked mas silne tlaky na konecnik ale nemozes este tlacit, musis to predychavat. potom ked mi uz lekari "dovolili" tlacit, bolo to ako za odmenu 😀 samotne tlacenie babetka bolo uplne v pohode. hlavne zavriet oci a tlacit do konecnika, nie do hlavy. mala som na izbe spolubyvajucu ktora mala uuuuplne podliate oci krvou a na celej tvari popraskane zilky lebo tlacila do hlavy.
neda sa povedat ze by som po vzhliadnuti mojho cerstvo narodeneho anjelika zabudla na vsetku bolest, ale ten pocit hrdosti sa nicomu nevyrovna.
prajem vela stastia! 😉

pipi1211
22. júl 2007

no ja som mala epi takze kontracie som zvladala bezbolestne... no trosku to bolelo ale to bolo uplne ok 😀 😀 😀 ja som najviac trpela pri tlakoch na konecnik a pri samotnom tlaceni 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ale vsetko sa da zvladnut 🙂

sisulik
22. júl 2007

pri malej som mala epi, takze som nic necitila, ani kontrakcie, ani sitie..
aj pri malom som mala epi ale vobec nezabrala, takze podla mojich skusenosti..najbolestivejsia cast porodu je az uplne ku koncu ked su tie tlaky na konecnik ovela vacsie ako predtym. a co je take naozaj najbolestivejsie pocas porodu? ku koncu ked uz mate tie bolestive tlaky na konecnik a vase telo uz chce babo tlacit von, v tom momente (pocas kontrakcie) do vas strcia ruku, lebo len pocas kontrakcie vedia povedat, na kolko prstov sme uz otvorene...tak to je ta naozaj najvacsia bolest..aspon to tak bolo v mojom pripade... ☹

sisulik
22. júl 2007

na bolest zabudnes...;) keby som mala opat rodit (urcite by som si zase vybrala rodit s epi a dufala by som ze zaberie, ale aj keby nezabral...) tak by som si vybrala spontanny porod a nie cisarsky...je to nadherny pocit ked citis (aj ked v bolestiach) ako v tych poslednych minutkach z teba vychadza telicko...a to som pri epi necitila..:(

sisulik
22. júl 2007

deni...a este taka poznamocka...moj prah bolesti je velmi zly ☹ vsetko precitujem viac ako to v skutocnosti je 😅

karotky
22. júl 2007

Ahojky!
Nedokážu napsat,že by mě něco nejvíc bolelo.Bolesti jsem měla a pořádný,ale spíš mi dost vadilo,že se ten jejich interval čím dál víc(jak se blížil konec porodu)zkracoval a já už neměla šanci mezi nimi odpočívat a připravovat se na další.Nejhorší na tom je,že vlastně nevíš,kdy se úplně(na porod)otevřeš a jak dlouho to budeš muset snášet. 😖
Je fakt,že jsem měla největší strach z tlačaní,ale nakonec to byla(oproti bolestem při otvírání)"brnkačka". 😀
Až jsem z toho,jak jsem se pevně držela podpěry na nohy,měla mozoly na rukách. 😀
Za to mimčo to ale stojí a věř mi,že bych rodila klidně znovu.Ten konec je prostě nepopsatelný. 🙂

kyri
22. júl 2007

deniso, mě nejvíc bolela kontrakce, která byla poslední před tlačením🙂
takže to předtím se dá vydržet - třeba s teplou sprchou, ta mi pomohla moc, sezením na wc nebo stoličce, to bylo dobré na otevírání a pak byla šílená přechodná fáze, než mi dovolili tlačit, ale ne kvůli bolesti, ale prostě kvůli tomu šílenému tlaku, co dělá hlavička, když už je posouvána ven. tlačení nebolelo toli a bylo celkem krátké. určitě to nebylo na "zaseknutí", i když ta poslední kontrakce 1. doby byla teda fakt fakt fakt hrozná, ale pořád lepší než císař.
já myslim, že tělo si samo od sebe nevyrobí větší bolest, než unese...

(někde tu jsou odkazy na videa porodů - je tam i sekce)

hanka274
22. júl 2007

....cim viac budes myslet na babo, ako ho uvidis prvykrat, tym menej bolesti!!!
uvidis, ja som rodila takmer cely den, ale nemusela som, ale bohuzial...

koc
22. júl 2007

deniso, ničeho se neboj - poslouchej rady PA a lékařů a věř sama sobě, že vše zvládneš. Myslím, že každá žena vnímá bolest jinak. První porod jsem měla dlouhý 10,5 hod., poslední cca 1 hod. s EPI - kontrakce po cca 1 min. se zmírnily, i když nezmizely - řídíš se jimi při tlačení. Naopak šití jsem cítila (EPI zřejmě přestala účinkovat). S druhým mimi jsme přijeli do porodnice cca 1 hod. před samotným porodem, EPI ani žádné další úlevy a úpravy jsem nestihla, všechno šlo tak rychle, jistě ne bez bolesti, ale to, že jsem věděla, že dítě už už bude na světě mi dodávalo sílu ( a samozřejmě tatínek u porodu). Šití bylo se znecitlivěním v pohodě. Po obou porodech mě vůbec nic nebolelo (to přišlo k sobě hl. druhý den - sedací část... 😕 ), a ten pocit štěstí, kdy držíš své dítě v náručí se snad ani nedá popsat, to se musí zažít... 😅 A za tu bolest to rozhodně stojí. Držím palce a přeji zdravé mimi. 😀 😀

dai
22. júl 2007

deniska - podla mna netreba stresovat...
ja som sa nikdy porodu nebala, vzdy toho co pride potom 😅 a v ramci toho som mala aj porod pohodovy...
trval len nejakych 40 minut od vypustenia plodovej vody - zacali mi hned tlakove kontrakcie - uprimne, bolelo to ako fras - ale ked uz su tak ich prezijes - kazda to prezije 😉
ja som chodila na cvicenia pred porodom - velmi mi pomohli, hlavne co sa tyka predychavania kontrakcii... vdaka tomu som vedela co ma caka a neminie pri porode a ako si vsetko ulahcit - doda to cloveku trosku istoty 🙂

co sa tyka samotnej bolesti - u mna to bolo asi samotne vytlacenie babatka - pomohli mi ale lekari a sestricky - staci ked povedali ze hlavicka je uz v porodnych cestach a uz ju vidia a ze musim teraz na 2 kontrakcie babatko vytlacit aby bolo v poriadku - deni neuveris kolko sily v sebe v tom momente najdes- chces len aby bolo babo v poriadku a vsetko ostatne ti je jedno ( ja som aj citila ako ma nastrihuju - nemala som epi ani ziadne utisujuce latky... ale ta bolest mi bola ukradnuta, len som tlacila tak ako mi kazali )

- pozri, babatko si u teba v brusku domcek nespravi, ono vylezie 😎 cisarak je neprirodzeny - omnoho horsie sa potom stahuje maternica, tvori mliecko, davaju doporiadku hormony... ano, dany moment porodu je asi jednoduchsi... ale ta jazva potom 😎 chceme ist predsa este do bikin 😀

vavka33
22. júl 2007

Pre mna bola priserna bolest pri kontrakciach,ktore sli rychlo za sebou a boli silne.Samotne tlacenie uz nie je nic,teda nebolo pre mna.Ale ako pisu babule,kazdy porod je iny a kazda zena znasa jeho jednotlive fazy inak. 🙂

sweetberry
22. júl 2007

pre mna to boli urcite kontrakcie ani nie tak samotny porod posledna doba porodna vytlacenie babatka to som sa uz tesila ze to budem mat za seboua mala som pocit ze si mozu robit so mnou co chcu
kontrakcie....fuuu tazko som to znasala

geegee
22. júl 2007

ja si pamatam ako najvacsiu, bolest pocas kontrakcii. Pri tlaceni som ju az tak nevnimala, aj ked rovno prijemne to nebolo 😀
Ja som ale mala pohodovy porod, bolesti som mala hodinu a samotny porod trval 15 minut .´🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre