Kedy je najväčšia bolesť pri samotnom pôrode?

denisa123
21. júl 2007

Prosim, chcela by som sa spytat uz skusenych mamiciek, ze kedy pri samotnom porode ste citili tu najvacsiu bolest? Je to pri tych kontrakciach, alebo ked je uz hlavicka v porodnych cestach? Citili ste, ze sa vam to tam "dole" nejako "trha", alebo pod.?

Pytam sa preto, lebo ci sa tou bolestou nemozem "zablokovat" a uz to dalej jednoducho nezvladnem... Preto aj uvazujem o cisaraku (mam taku moznost bez problemov ist na CR). Nebojim sa porodu, ani tej bolesti pri kontrakciach, ale toho, ze co ked to uz dalej nepojde, hlavicka sa zasekne a ja budem riskovat akutny cisarak a zdravie dietata. Co si o tom myslite Vy?

Viem, ze je to hlavne o psychike, v tomto som v pohode, chcela by som poznat len Vase skusenosti. Dakujem.

nikollette
8. feb 2009

ako vidim kazda to ma ine.. ale asi sa to da prezit...
A najlepsie je sa snazit dychat a talcit aby bolo babao, co najskor vonku 😉

quetka
8. feb 2009

Ja som mala epi, a neviem ani ako som porodila. Zbezne si pamatam, ze manzel do mna furt daco hustil tlac, dychaj, maj zavrete oci.Sa tam smiali sestricky, ze manzel vie lepsie ako sa ma rodit ako ja 🙂 Ale pamatam, ze riadne mi sestricka na tretiu kontrakciu zatlacila na brucho a maly bol vonku. Inac som tie kontrakcie pocas porodu velmi necitila.Najvacsiu bolest som mala, ked mi uz na izbe odchadzalo to take strpnutie po epi, to ma dost bolelo.
Teraz mam vacsi strach z druheho porodu, bojim sa, ze uz viem ake to je a ked bude daco v neporiadnu tak si to vytrpim. 😒

nikollette
8. feb 2009

A to neboli ked vam sestricka zatlaci silno na brucho?????

nikollette
8. feb 2009

A ked mate kontarkcie, a su fakt silne, neni vam z toho az tak zle, ze na zvracanie??? 😕

smardik
8. feb 2009

nikollette mi ke konci porodu zle bylo a trošku jsem i zvracela

nikollette
8. feb 2009

Dakujem za nazory, acakam dalsie a dalsie... nnech sa bojim poriadne 😝 😀 ale nie, tak len na pravdu som zvedava, afat ma zaujima ten podrobny popis bolestí 😅

smardik
8. feb 2009

nikollette to nejde popsat, nevím jak bych to popsala. Může se poptat jak porod probíhal ale bolest nevím jak. Ale fakt je že to bolí a hodně ale stojí to za to 🙂

nikollette
8. feb 2009

Ze pri kontrakciách kde je ta bolest, v ktorej časti brucha??? v celom??? a aka je to bolest, pichava, paliva, ci ako ked treba ist na wc, a mate tlaky,alebo???

A aka je ta bolest pri samotnom vytlacani babatka??? Paliva, rezava???
Ja viem ze som zvedava, a davam hlupe otazky, ale co mam robit 😅 som prvorodicka 😅
Ak sa vam nechce neodpovedate, ale komu sa chce, ja budem len vdacnááááá 😉

wsmoulinkaa
8. feb 2009

ahoj nikol......jsi zvědavá vid??? Já byla taky, ale aby jsi z toho neměla trauma...nejvíc záleží taky na tom jak snášíš jiné bolesti. Ta bolest se dá přirovnat k silné mestruaci ale nekolikrát větší 😒 jenomže znám holky, které třeba ty bolesti zas takové neměly, já bohužel jo a křížové. Ale neboj ono ti to stejně pak bude už jedno, budeš ráda že to z tebe vyleze 😀 😀 držím palečky nebooooooj

nikollette
8. feb 2009

No ja znasam bolest dost zle, aj odberu krvi sa bojím 😖
Tak preto tolko zvedavosti a otazok, nech viem, nech nie som prekvapena a šoknutá 😉 😕

wsmoulinkaa
8. feb 2009

to já taky nemám ráda oběry...neboj kočko, třeba zrovna to budeš mít rychlé a pak budeš překvapená a smát se tomu jak jsi se bála, můžeš být i hysterická a přijnejhorším ti dají epi ne???

wsmoulinkaa
8. feb 2009

jo a jak se ptáš na bolest při vytlačení babátka, tak to neucítíš žádnou, to prostě nebolí teda mě ne, sestřička třeba loktem stlačí bříško pod žaludkem (to nebolí) a šup mimčo vyklouzne!!! 😉 🙂

nikollette
8. feb 2009

No epi chcem urcite, to hej...
a ked som pocuvala ze sestricka stlaci silno brusko, to neuskodi miminku, alebo neni to bolestive na bruško??

wsmoulinkaa
8. feb 2009

miminku neublíží to jasně že ne, ví kam šáhnout.
já tlačila 20minut a ne a ne jí vytlačit...už jsem neměla moc ani sílu, špatně jsem tlačila a dá se říct, že mi to bylo už nějak tak fuk a najednou mi sestra loktem stlačila břicho a šup...byla venku. Taky mi dala zabrat, ale fakt neboj. Neměla jse epi, ale určitě budeš mít lepší pocit když ti ji dají! 🙂

nikollette
8. feb 2009

a preco potom nazatlaci sestricka na brusko hned?? aby bolo babo hned vonku, nie az po 20minutach 😅

smardik
8. feb 2009

nikoletnně já epi neměla a dalo se to zvládnout, za chvíli po porodu jsem říkala že jdem i do druhého 🙂

nikollette
8. feb 2009

Jaaj baby co to uzu mate za sebou, tak vam zavidim.. ja sa bojim najviac ze nastanu nejake komplikacie, a nieco sa stane malemu ci mne 😒
ale musim verit ze vsetko bude ok, a narodi sa zdrave mimco 😉

dadka212
8. feb 2009

Nikollette mne sestrička stlačilo brucho hneď, lebo malý bol na mňa velký a proste vedeli, že by som ho sama asi ťažko vytlačila a pravdupovediac ani som si to nevšimla, vôbec som to neregistrovala a ani nástrih som neregistrovala 😀 proste v tých bolestiach ti je jedno všetko, hlavne, že sa ti potom ulaví 🙂 šitie som cítila len posledný steh a to som nemala epidurálku a ani teraz si ju nedám 🙂
...inak keď mám pravdu povedať, tiež som išla rodiť s takými myšlienkami, že omotaná pupočná šnúra, nedostatok kyslíka, už aj kliešte som si predstavovala, ale keď tam budeš ani ťa taká myšlienka nenapadne 😉

nikollette
8. feb 2009

Dadka ved to, presne take myslienky, ze co ak hento, tamto, clovek nikdy nevie 😒
Ja mam aj dost uzku panvu, podla rozmerov, tak sa bojím este viac, ale uz by som najradsej isla rodit, nech uz maly nenarastie, potom to bude tazsie 😕

wsmoulinkaa
8. feb 2009

nikoletko neboj sa!!
proč až po 20min to nevím...vím jen že jsem tlačila a pak asi špatná poloha hlavičky, myslím že ji chtěla dát anebo spíš počkat aby byla ve správné poloze a pak hup a bylo to.
já měla také malou pánev...jsem malá a hubená a holka měla 3.200kg a 52cm-celkem velká na mě.

ale každému hned "neskáčou" na bříško hned.... i kamarádky třeba chvíli tlačily samy a když už to nešlo nebo neměly sílu, tak jim takto pomáhají!!

bude to dobrééé uvidíš!!! 😉 🙂

astrane
8. feb 2009

Holky nebojte,nikdy nevíte jaký to zrovna vy budete mít a je zbytečný se dopředu stresovat něčím,co stejně moc neovlivníte.S tím se musíte smířit a věřit,že to bude dobrý a že to zvládnete 🙂
Nikollette jsi mladá,to je + pro tebe,máš ideální věk (z hlediska biologie)Já měla první mimi ve 22.
Co se týče bolestí-je to jako před MS-trvá jen chvilku,pak pohoda a pak zase chvilku a opakuje se stále častěji a silněji.Ale těch pár vteřin to ženská vydrží.Chvíli před porodem už je to teda dost nepříjemný,ale jde to.Nejvíc práce dá vytlačit hlavičku-podle mě nezáleží ani tak na velikosti miminka,jako spíš na té hlavičce,pak už je to brnkačka,to už vypadne skoro samo 😀
Já měla teď krásnej porod-nic moc bolesti a pak mi malýho dali hned na břicho a on tak ležel a koukal na mě a já na něho a říkala jsem si jak je to možný,že se tam vešel?No zázrak!Pupečník přesřihli až za chvíli a malýho zabalili a já na něj pořád koukala a zdál se mě takovej malinkej a nadruhou stranu i velikej-byl teda větší než moje břicho,já jsem malá a on měl 3,5 kg-se všichni divili,jak se tam vešel 🙂
Už se těším až si to zopakuju 😉

zveron
20. feb 2009

citam, citam.

ja som tiez strachoput. pri prvom porode som sa bala, asi viac ako tesila 😢
vela zavisi na psychike
porod bol o drzku

pri druhom, po vyvolavacke to bolo napeckovane na dve a pol hodiny, takmer v kuse kontrakcie, ale
prevladala radost z ocakavania. vravela som si, nebud padavka, vecer budes uz citit tu nadhernu vonu cistuckeho babetka a pobozkas ho.

babetko sa tiez namaka pri porode - strachom mu to neulahcime

pozdravujem strachoputky - nebojte sa!

zuzkasm
23. feb 2009

Pre mna bolo najhorsie samotne tlacenie, ta prva doba porodna sa celkom dala vydrzat, to som si predychavala a pomohlo to. Ked uz som mala malicku vytlacit, to boli strasne tlaky na konecnik, myslela som ze vyjde prave odtial 🙂 ale dalo sa to zvladnut, vyhoda je, ze to samotne tlacenie/druha porodna doba/ uz tak dlho netrva...

mamidani
23. feb 2009

Ahojky..
no já mám práh bolesti odjakživa někde pryč 😀 .Můj porod proběhl asi tak,že v 11h mi doktor zavedl tabletu,za hodinu a půl mi začaly bolesti hned po deseti min.Ve tři jsem mu volala do špitálu,řekl ať přijedem že na mě mrkne.Než jsem se oblíkla,tak byly bolesti co 5 minut a než jsme dojeli do špitálu cca 20minut tak byly po 2 minutách.Prohlídka,otevřená na 3cm,sepsání papírů,ubytování na nadstandartu(dostala jsem ho od manžela k narozkám,které jsem měla den před porodem),klistýr,převlíknutí.Změření ozev,potud bolesti v pohodě,jen silné menstruační.Při ozvách praskla voda a ihned se bolesti zmnohonásobily,ale i tak to šlo.Odvedli mě na sál do vany,nádhera,skvěle jsem se uvolnila,primář mi nabídl epidurál.Nevěděla jsem zda jo nebo ne.Ptala jsem PA co si o tom myslí(bolesti jsem měla po minutě)řekla,že záleží na mě jak se cítím.Řekla jsem,že se mi chce tlačit.Zkontrolovala ozvy,prohlídla mě a řekkla 8cm to už ani nestihnou připravit jdem ven.Venku z vody jsem si při bolesti zatlačila,pomohly mi na lůžko,zavolali doktora a třetí zatlačení byla malá venku.To tlačení samo o sobě nebolelo,spíš to byla úleva,takový zvláštní pocit,že se protrhnu,ale vůbec ne bolestivý a najedou nástřih(ani jsem ho necítila a něco se provalilo a začalo to brečet 😀 )úžasný pocit který se nedá popsat.Ten se musí prožít.To šití potom bylo na půl do živýho,protože zrovna rodila i drhá paní a doktor si odskočil odrodit jí a ke mně se vrátil až když zašil po porodu jí.Takže vnitřní stehy jsem necítila byla jsem umrtvená,ale venkovních 6jo,ale jen štípání.Porod celkově trval od začátku bolestí do porodu malé 12:30-18:45h a to kdybych řekla dřív že se mi chce tlačit mohlo to být dřív. 😠 😀

mamidani
23. feb 2009

Jinak to hlavní jsem zapoměla.Největší bolest při porodu jsem cítila hned při první kontrakci po odtoku plodové vody,to byla najednou mnohokrát silnější bolest než ty před tím 😀 😀 😀

usounek25
24. feb 2009

Ahojky, tak já si na svůj porod jako prvorodička absolutně nemůžu stěžovat, ale to říkám samozřejmě teď, když jsem měla kontrakce, tak jsem příteli říkala, že už rodit nikdy nechci. Ještě úvodem, ke konci těhotenství, když jsem začala docházet na monitoring do porodnice mě začal děsit doktor, který tam měl službu, že mám velké břicho a že to vypadá na obříka. Takže si mě pozval na kontrolní biometrii plodu ve 40. tt. V pátek jsme přišli na ultrazvuk, vyšetřující lékařka z naměřených hodnot konstatovala, že malej bude mít +- 3600g. Jelikož přítel má 190 cm, tak jsem počítala, že budeme mít čtyřkiláčka 🙂 . Druhý den v sobotu jsme se s přítelem vydali na nákup do Brna, zrovna jsme dojeli do Bauhausu, já šla na WC a když jsem z něj vylezla, tak mi praskla voda. Musím se přiznat, že mi v tu chvíli naskočila husí kůže a v duchu jsem si říkala, tak konečně je to tady. Na jednu stranu jsem se strašně těšila, že už budu bez pupku a budu mít Adámka konečně v náručí a na druhou stranu jsem měla strach z toho co mě čeká. Takže jsme se otočili a jeli domů. To mi pořád valila voda. Doma jsem se osprchovala, vzali jsme tašku a jeli do porodky, kterou máme 10 minut cesty. V porodnici sepsali veškeré papíry, doktor mě prohlídl a říká, že je ještě zbytek čípku a na porod to zatím nevypadá. Kontrakce jsem zatím neměla. Takže mě dali na sál. Za hodinu mi začly slabý bolesti po cca 10ti minutách a postupně se zkracovaly. Celou dobu jsem musela stát nebo chodit, protože když jsem si sedla, tak jsem se kroutila jak had, nedalo se to vydržet. Kolem deváté večer přišla porodní asistentka, prohlídla mě a konstatovala, že jsem otevřená na 6 cm a že do půlnoci bych mohla porodit. Jenže bolesti zesilovaly a mě to cca za hodinu začlo nutit na tlačení. Takže mě znovu prohlídla, to už jsem byla otevřená na 9 cm. Takže mě pomalu připravila na lůžku, přivezla si ty jejich nezbytný nástroje a řekla, že můžu začít tlačit. Malej byl asi na pátý zatlačení venku. Bez nástřihu, měla jsem jen pár vnitřních stehů. Takže celkově od prasknutí vody porod trval od 14,30 do 22,10, což si myslím, že je dobrý. Nejhůř jsem vnímala kontrakce, je to opravdu jako hodně silná menstruační bolest, samotný porod vůbec nebolel, jen jsem měla pocit při tom tlačení, že puknu, ale bolest žádná. A malý měl 3400 g. a 49 cm 😀 , takže na to, že nám tipovali čtyřkiláčka, to byl pěknej mrňous. Všem prvorodičkám přeji, aby měli takový porod jako já a hlavně ničeho se nebojte. Při porodu bude mít většina z vás manžela nebo přítele a taky je tam porodní asistentka, která vám pomůže a poradí. Alespoň ta moje byla skvělá, strašně jejich práci obdivuji, rodily jsme to odpoledne tři a ona okolo nás neustále běhala a i přesto byla strašně příjemná a usměvavá. Takový lidi by měli mít plat, jaký mají naši poslanci, kteří si ho nezaslouží.

nikollette
24. feb 2009

Najhoršie bolo samotne vytlacanie, jednoznacne!!!
Ja som mala dve davky EPI, pred porodom, este aj 10min pred samotnym vytlacanim mi picli EPI, takze kontakcie neviem co su, EPI je super vec ako vazne, odporucam, EPI som mala aj pr siti, a nic som necitila...
Porod placenty bol malina, tiez som necitila, ale samotne vytlacanie, co u mna trvalo dlho cca 30min, nakolko som mala tazky porod ma velmi bolelo, auuu... 😖

adulka55
25. feb 2009

Nikollette: Gratulujem k bábetku 🙂 bože ty už to máš za sebou, hrozne ti závidím.... Stále mám z pôrodu obavy, hlavne bolesti a tak 😨 😨 😨

ejusa
25. feb 2009

Ja som cely cas mala len slabe bolesti,ani vytlacenie nebolelo,pre mna bolo najhorsie to,ze som ho nevladala vytlacit,hodinu som tlacila.. 😔 Dominik je pekne meno Adulka 🙂 ale vsetky co mate vybrate 🙂

adulka55
25. feb 2009

ejusa: ďakujem 😉 ak sa ťa možem spýtať, pomohli ti potom nejako pri tom tlačení keď si už nevládala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre