Kedy je najväčšia bolesť pri samotnom pôrode?

denisa123
21. júl 2007

Prosim, chcela by som sa spytat uz skusenych mamiciek, ze kedy pri samotnom porode ste citili tu najvacsiu bolest? Je to pri tych kontrakciach, alebo ked je uz hlavicka v porodnych cestach? Citili ste, ze sa vam to tam "dole" nejako "trha", alebo pod.?

Pytam sa preto, lebo ci sa tou bolestou nemozem "zablokovat" a uz to dalej jednoducho nezvladnem... Preto aj uvazujem o cisaraku (mam taku moznost bez problemov ist na CR). Nebojim sa porodu, ani tej bolesti pri kontrakciach, ale toho, ze co ked to uz dalej nepojde, hlavicka sa zasekne a ja budem riskovat akutny cisarak a zdravie dietata. Co si o tom myslite Vy?

Viem, ze je to hlavne o psychike, v tomto som v pohode, chcela by som poznat len Vase skusenosti. Dakujem.

tmonika81
22. júl 2007

mne v pondelok o polnoci odtiekla plodová voda a porodila som sekciou v utorok o 22.50 😉 takze si viete predstavit co som mala za porod. kontrakcie som mala 18 hodín 😅 ale dalo sa to zvládnut, ked mi ukázali malého, na vsetky bolesti som zabudla 😎 😎

sweetberry
22. júl 2007

kontrakcie brrr

tmonika81
22. júl 2007

😝 tak si vies predstavit ako som sa cítila po 3.vyvolávacke 😅 kontrakcie kazdé dve minúty..

sweetberry
22. júl 2007

aj ja som mala vyvolany 😝

mikca
22. júl 2007

náš mozek je zařízenej na to že když člověk prožije něco bolestivého atd, tak to zařídí tak, že si po nějaké době to nejhorší prostě nepamatujem (kdyby to tak nebylo asi by jsme vymřeli 😀 ) , takže u mě to to funguje, já si to už nepamatuju kdy a jak to nejvíc bolelo a jsem za to docela ráda 😀

sweetberry
22. júl 2007

sa mas ale aj ja som odstupom casu zabudla a snazilkujem o druhe 😀

mikca
22. júl 2007

sveet proto je to tak zařízený, kdyby ne tak třeba ty co měly fakt hustej porod by se už do toho nepouštěly 🙂 , vím že to bolelo ,ale jak si nevybavim. 😀

sweetberry
22. júl 2007

hm ale neadri sa 😢

tmonika81
22. júl 2007

no ja ked si spomeniem na ten den, uz sa len pousmejem nad tou bolestou, lebo mám ten najkrajsi darcek, co moze existovat 🙂 a po rokoch urcite budem chciet dalsie babatko, aj ked sa budem trapit tak ako teraz 😎

mikca
22. júl 2007

sweet neboj to půjde když už máš jedno tak se druhé určitě povede, to je jasný 🙂 jen to chce čas

hruska22
22. júl 2007

najhoršie je fakt ked ti mimi tlačí na konečník a pár tých kontrakcií predtým ale dá sa to zvládnut ale pri tom ako ti to tlačí na ten konečník som si myslela že mi výjdu všetky vnutornosti zadkom bolo to fakt hrozné a myslela som že to nezvládnem.samotné tlačenie je v pohode pretože sa na to maličké strašne tešíš.sama neviem kde ja som zobrala tolko síl ešte na tlačenie po 26hodinách kontrakcií 😀 fuj chvalabohu už je to za mnou tak držím palce

sweetberry
22. júl 2007

ale toto je trocha ine iny partner a problemy k tomu s tehu

arabeska
22. júl 2007

pre man boli najhorsie kontrakcie samotne tlacenie ma nebolelo vobec volo to ako keby som sa dobre vykakala 😅

mikca
22. júl 2007

arabeska hezky a výstižně jsi to napsala 😀 😀 😀
sweet určitě to vyjde a pak nám můsáíš rychle napsat jaká ta bolest byla nejhorší než to zapomeneš jo 😀 😀 😀

sweetberry
22. júl 2007

oka pajte babulky idem do hajam sladke sny vam prajem 😉

terezkaaa
31. júl 2007

Už to budou skoro dva měsíce od porodu, ale tu bolest si vybavuju úplně zřetelně a málem upadám znovu do mdlob ☹ U mě byly úplně příšerný ty kontrakce,v těch úplně nejhorších jsem se patlala ještě 4 hodiny ☹ Samotný tlačení už nic nebylo.

venuss
2. aug 2007

ahoj maminky, ja teda ještě nejsem maminka a ani nejsem těhotná, jen mám dotaz, co znamená to epi?

leila
2. aug 2007

ahojte, suhlasim s vami, ze najhorsie su kontrakcie, samotny porod nebolel, sitie trochu kedze ma zasivali asi hodinu.. porod mi vyvolali a kontrakcie som mala najprv kazdu tretiu a potom kazdu druhu minutu, takze nebolo casu na oddych..

doriska
2. aug 2007

Já jsem to měla přesně opačně. Kontrakce nebolely skoro vůbec a na hekárně mě všem přítomným maminám (sešlo se nás tam asi pět) dávali za příklad - jak jsem prý statečná, ale na porodním sále, když jsem měla "spolupracovat" a tlačit, jsem byla bolestí úplně ochromená. Podruhé jsem rodila císařem. Je fakt, že to taky bolí, zvlášť když tě po 24 hodinách vyženou z postele a donutí doplazit se do sprchy, ale pro mě byly tyhle bolesti rozhodně snesitelnější. Takže kdybych si měla vybrat, radši císaře.

melory
2. aug 2007

posledna kontrakcia 😉

wladka
2. aug 2007

ja nic 😎 ..kontrakcie som nemala, teda mala, ale necitila som si ich 😅, iba mi tvrdlo brusko .. samotny porod malina 😀 ..zasivanie len 2 stehy, tiez malina 😀

verusky
2. aug 2007

wladko, nechapu a zavidim 😉 .
takze ja kontrakce jeste jakz takz vydrzela, ale tlaceni bylo nejhorsi, jak mi to mimco rozrezavalo dole ty svaly... fuj, kdyz si vzpomenu. a to byla mala mrnous (2,75kg a 32cm hlavicka). rikala jsem hned po porodu a rikam doted, ze o kilo tezsi mimco bych fakt nezvladla (ale asi budu muset ☹ ).
ale nase mala nenalehala hlavickou, byla porad nahore, musela jsem delat, co mi radili,nekdy se to az nedalo vydrzet a mozna proto to tlaceni tak bolelo, ze se to dole o to vic rozrezavalo. a take me nebolela zada a mela jsem spis menstruacni bolesti,takze jak tu holky psaly,jak kdyby se dobre vykakaly, tak tomu verim,ale muj pripad to v zadnem pripade nebyl.
ale zapomina se... 😵 ,jinak by vazne lidstvo vymrelo.

eleanor911
2. aug 2007

venuss epidurál 😉 píchnou ti myslím do páteře a necítíš bolesti,nebo aspoň mnohem méně😉

nejhorší pro mě byly kontrakce,tak 2h před samotným porodem,kdy jsem měla nucení na tlačení,ale ještě jsem nebyla otevřená 😖 a potom šití 😔 při průchodu mimča jsem cítila,jak se to ve mě trhá,i když jsem měla nástřih,ale nebyla to žádná bolest,spíš už to byl pocit úlevy 😀

verusky
2. aug 2007

eleanor, to je ta vyhoda ( a uleva), kdyz nesmis tlacit a pak uz muzes. ja byla bohuzel uz otevrena, ale mimco porad nahore a rekni mu to... 😅

eleanor911
2. aug 2007

verusky když mi PA řekla,ať zkusím tlačit,že už můžu,tak jsem se musela smát,páč to najednou nešlo 😅 😀 ale pak už to bylo ok 😉 a neskákali ti na břiše,když bylo tak nahoře? 😕 slyšela jsem o tom... 😨

verusky
2. aug 2007

skakali, ale az byla hlava venku, tu jsem jeste po tech hodinach kontrakci zvladla, zbytek uz nikoliv.
(nakonec mi ji dolu posunuli rucne strucne, pri kontrakci dala PA ruku dovnitr, chytla mimco, vrchni rukou zatlacila, ja mela zatlacit a tim se to rozjelo. )

eleanor911
2. aug 2007

verusky mě taky tlačila na břicho,že jsem měla dva týdny namožené žebro a modřinu,ale malýmu se asi moc nechtělo ven 😀 ani nevím,že jsem dostala injekci do ruky,až když mi ji mačkala,tak jsem ji vyškubla a měla jsem další obr modřinu 😀 😅

verusky
2. aug 2007

me zatlacil primo doktor, pri prvni kontrakci loktem a nic a pri druhe to vzal dlani a ja jen rikala:jeste ne, jeste ne, uz! a nestihla jsem mu rict, ze je uplne bajecne presne. a mala vyletela, sotva ji zachytla PA skoro metr od tela a za ni veskera plodovka (tu mi driv pichli, ale nepomohlo to).

verusky
2. aug 2007

denisa123, az ted jsem si precetla Tvuj uvod. prirozeny porod je prirozeny porod, urcite neplanuj cisare, pokud ti ho nedoporucuje lekar. i pro to miminko je to jine a urcite znas vyzkumy, ze deti, ktere prosly porodnima cestama jsou pozdeji sebejistejsi, nemaji tak problemy s alergiii apod. nech to na lekarich, vi, co delaji.

eleanor911
2. aug 2007

mě hned po malém taky vylítla plodovka a to my už odtékala od ráno od devíti a malý se narodil v 11.45h 😉 ještěže malou chytili 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre