Kedy je najväčšia bolesť pri samotnom pôrode?

denisa123
21. júl 2007

Prosim, chcela by som sa spytat uz skusenych mamiciek, ze kedy pri samotnom porode ste citili tu najvacsiu bolest? Je to pri tych kontrakciach, alebo ked je uz hlavicka v porodnych cestach? Citili ste, ze sa vam to tam "dole" nejako "trha", alebo pod.?

Pytam sa preto, lebo ci sa tou bolestou nemozem "zablokovat" a uz to dalej jednoducho nezvladnem... Preto aj uvazujem o cisaraku (mam taku moznost bez problemov ist na CR). Nebojim sa porodu, ani tej bolesti pri kontrakciach, ale toho, ze co ked to uz dalej nepojde, hlavicka sa zasekne a ja budem riskovat akutny cisarak a zdravie dietata. Co si o tom myslite Vy?

Viem, ze je to hlavne o psychike, v tomto som v pohode, chcela by som poznat len Vase skusenosti. Dakujem.

petule.h
16. sep 2008

alishia:taky už nikdy rodit nechci, jsem ráda, že mám 2 děti a konec, naštěstí ůrvní císař byl super a tak jsem myslela, že bude i druhej, a taky mi to předpovídali, jinak bych do toho nešla, že jsem rodila normálně bylo nečekáné a strašné, takže jsem ráda, že ty 2 děti mám

alishia
16. sep 2008

já mam miminko jedno a dava mi zabrat az beda...asi nejsem typ na vychovu deti. Ale to vis manzel by jeste jedno chtel, nechce aby malej byl sam a byl rozmazleny. uvidime za par let, ted je to jeste moc zive....tak to musel byt teda sok, kdyz na tebe vyvalili at rodis normos...auuu

petule.h
16. sep 2008

alishia: úplně to chápu,já bych taky měla jedno, ale manžel chtěl až 3 to jsem zatrhla, taky na to nejsem neboj...taky se těším jak to odroste trochu víc a já zase půjdu někam se bavit s manželem...apod, proto mám 2 děti od sebe 2 roky a 3 měsíce, už to zvládám,a le před měsícem jsem tady brečela, a vyčítala...
šok to byl, pořád jsem čekala, že se to nerozjede a ono jo, nakonec to bylo do 3h venku, ale hrůza 😖 jsem ráda, že to opravdu je za mnou a te´d už mě nic nebolí a vše mám tak nějak splněno 😀

petule.h
16. sep 2008

víš oni ty chlapi nejsou doma celej den, takže nechápou co to pro nás je, ale jsou maminy, co touží mít hodně dětí a baví je to..no tak takové nadšení já také nemám

alishia
17. sep 2008

uplne s tebou souhlasim ve vsem....chlapi sve deti videj akorat vecer pri koupani, pak napapat a spat....a pak to mame hodne miminko, klidne muzem mit jeste jedno, ale kdyz mu chci nechaat vojtu doma a jet nakoupit, tak at se brzy zpatky a neprochazim se po obchodech...tak asi takhle. Krom toho vubec nemaji paru o tom jak ten nastrih boli....ja taky nemela.)) ale predcilo to me ocekavani a to o dost.((

laaala
17. sep 2008

Největší bolest ????? Nástřih !!!!! Všude jsem četla, jak nástřih nebolí.... stříhli mě 2x .... bolelo to jako svině ... až jsem vykřikla a o bolesti při šití ani nemluvím ( dr. mě šila 1,5 hod. ). Mám skoro 14 dní po porodu, a pořád sotva lezu. Už vůbec nemluvím o tom, jak ta jizva vypadá .... jedním slovem hnus 😒 Porod se dá vydržet, hned, jakmile vylezla naše Adélka, všechno přestalo bolet, ale o tom nástřihu budu asi vědět do smrti 😖

shela
17. sep 2008

v mojom pripade to boli 2minutove kontrakcie a potom samotne tlacenie- 1,5 hodiny...a s tym nastrihom no neviem..ja som sa roztrhla co mi bolo v tej chvili ale uplne jedno...sitie bolo ako u laaali skoro 2 hodinove ale to som tiez moc necitila..to uz som mala malinku na prsiach tak ma uz nic netrapilo...

marse
17. sep 2008

u mna to boli tie posledne kontrakcie pred samotnym porodom, tie co chodili kazdu minutu. to bol moj koniec.
nastrih som ani pri jednom rorode necitila a keby ma potom nezasivali ani neviem ze som nastrihnuta. 😉

katika1
17. sep 2008

u mńa presne ako u marse 🙂

atevi
17. sep 2008

Koniec prvej porodnej doby, ked prisli minutove kontrakcie a trvali asi hodinku. Prali sa aj tlaky, ktore si so mnou robili co sa im chcelo a ja som ich nevedela ovladat. Samotne tlacenie nebolo bolestive. Nastrih som necitila, ale sitie uz ano.

alishia
17. sep 2008

tak me siti nebolelo, ale trvalo dlouho, nejdriv me doktor sil ve vnitr asi pul hodiny a pak doktorka ktera me rodila se s tim vysivala z venku asi hodinu.) Jinak stehy mi zacali vypadavat az 14dni po porodu do te doby to strasne bolelo, kdyz vypadly tak uz byl klid a prestalo to bolet....a konecne sem si normalne sedala.)) a mohla se zacit venovat prckovi na plno.) a ted jizva neni skoro ani videt natoz citit a sex lepsi nez driv..)

petule.h
17. sep 2008

no já jsem na tom sejně....sex jsem ještě neměla 😖

alishia
17. sep 2008

a jak dlouho jsi po porodu?
ja uz teda mela sex tyden pred ukoncenym 6 nedelí, bala sem se ale chut byla silnejsi.)

petule.h
17. sep 2008

no 6 neděl akorát, mě tam pořád cuká..tak do pondělí vydržím co řekne doktor...ještě mi nešel ani tampon zavést pomalu jak to bolelo, tak nevím

alishia
17. sep 2008

chudinko, uplne se mi to vybavuje jak to bylo hnusny:/// brrr. uz nikdy nastrih.

natashkaa
22. sep 2008

No baby ja Teda rodit nejdem este som ani neni tehotna ale po precitani ani nemam chut.

shela
22. sep 2008

natashkaa...neboj o takych par rockov zmenis nazor.. 😉 na porod zabudas v chvili ked ti ukazu malinke...ta bolest a to vsetko za to stoji...

ilijanka
22. sep 2008

kým som sa otvorila na 5cm, tak sa to dalo úplne v pohode vydržať, potom to už začalo byť nepríjemnejšie, najhoršie boli cca 2 hodiny pred tlačením, kedy som sa nemohla z 8 cm otvoriť na 10cm, malý bol veľký- vyše 4 kg a nemohla mu vstúpiť hlavička úplne dole do pôrodných ciest, tak to bola fakt silná bolesť, potom ale zrazu nejako zrotoval, hlavička vstúpila úplne dole a mohla som tlačiť- to tlačenie bola totálna úľava, skoro vôbec to nebolelo, ani nástrih, iba trochu šitie, ale to mi dali injekciu na znecitlivenie, takže sa to dalo vydržať.

claudinka
23. sep 2008

u mna sa kontrakcie vdaka epiduralke dali uplne v pohodicke zniest, horsie bolo samotne tlacenie.. 😖

gabrielamikes
24. sep 2008

Pro mě byli nejhorší tak ty čtyři hodky před tlačením...tlačení už je paráda a hrozná úleva.

haninka
24. sep 2008

Ahoj, tak z čerstva můžu říct, že nejhorší bolest je, když už chceš tlačit, ale ještě nemůžeš a Dr v tobě začne šťourat a zjišťuje při kontrakci jak jsi otevřená, to je opravdu masakr..samotný tlačení je pohoda 🙂

markulina
24. sep 2008

Pro mě byla největší bolest při kontrakcích ať už v jakékoliv fázi, kdy jsem musela ležet na zádech nebo na boku kvůli monitoru a nemohla jsem mít tu svou polohu při které mi bylo nejlíp, tedy stát, ohnutá dopředu a pěkně to prodýchat. Pak taky když malá vylítla ven ve chvíli nástřihu, byla to zase jiná bolest, ale byla pekelná...

radost
25. sep 2008

u prvního dítěte jsem měla největší bolesti, než jsem šla na sál, na sále to byla spíš úlev, až mě překvapilo, že ten samotný porod není tak hrozný. Jenže u druhého dítěte to bylo přesně naopak. Malý se šprajcnul, myslela jsem, že ho ani neporodím. Lékařka mi propíchla plodovku, aby se mimi dostalo ven a to byly neskutečný bolesti a třetí dítě už nechci ani náhodou...

susik77
25. sep 2008

haninka: suhlasim 😎

luciar79
25. sep 2008

Kontrakcie sa dali prežiť, púšťanie vody nebolí ani mi nijak kontrakcie nezosilneli.Ale zrejme boli slabé tak mi dali infúzku....a potom to začalo. Dobrý rozdiel oproti tým mojim kontrakciám, toto bolo des...potom som musela tlačiť v stoje, lebo malý bol vysoko.A ešte bol aj veľký a ja zas malá....tak som tlačila ako indiánka a myslela že to je moja posledná hodinka a hodinu to aj trvalo. potom som sa bála že vypadne na zem tak som zavolala sestru. horkoťažko som vyliezla na ten stôl a ona že: jej vlasy...a rodíme. Potom to už bola brnkačka.šitie až tak nebolelo ale dosť som krvácala tak keď primár kukal kde krvácam s tými kovovými lyžicami a rukami k tomu a ja nohy v strmeňoch tak to bolo horšie než pôrod..no prežila som to. Na druhý deň som dostala od primára pochvalu za vzorné tlačenie a že som u toho ani nekričala /no šak pred mužom musím trochu zachovať dekórum/.a na druhy deň som už hovorila kedy budeme rodiť zas....
Prvý pôrod bol epidurál.Bolo to super. aj teraz som ho chcela ale ževraj už mi ho nemohli dať, že som bola veľmi otvorená. Podozrievam ich z toho, že mi ho nechceli dať aby kontrakcie boli silné a rýchle, aby toho môjho obríka rýchlo vytlačili.

timbouctou
28. sep 2008

mě bolely hodně nepříjemně první kontrakce, prcek tlačil na močový měchýř, nemohla jsem pořádně na záchod. A pak když mi píchli urychlovačku, tak to bylo fakt šílený. Nejhorší na tom ale snad bylo to, jak mi malej okopával játra a spodní žebra. Myslela jsem, že to nepřežiju. Ale porod samotný byl už snesitelný, hlavně jsem konečně mohla něco dělat 😝

animatua
29. sep 2008

tak me nejvic bolely kontrakce tesne pred tim nez jsem sla tlacit, sly jedna za druhou a strasne silny, uz jsem ani nevedela ci jsem ... 😝

no a pak samozrejme siti, nezabrala me umrtvovaci injekce, takze jsem si to vychutnala 😖 nastesti me sili jenom par minut

tamarka
29. sep 2008

Pri Emke bola pre mňa najhoršia posledná hodina pred samotným pôrodom, to už som škriabala nechtami po stene, samotný pôrod som necítila absolutne nič, šitie príšerné, lebo lekár len opakoval - ešte toto zašijeme, ešte toto zašijeme, trvalo to asi 10 minút. 😝 😝

Pri Tamarke som bola doslova ako na dovolenke, pretože som skoro nič necítila, až tesne pred tlakmi to začalo a samotný pôrod bol hrozný, to som cítila od prvého vlasu až po posledný malíček všetko 😖 , šitie sa dalo, už to netrvalo tak dlho.

monik76
29. sep 2008

Tak u prvního to bylo jaksi celkově v pohodě. Bolesti sice byly, ale já to čekala horší. Samotný porod jsem ani necítila, až mi dali malýho na břicho tak jsem věděla,že to mám za sebou.
U druhýho to bylo horší, asi největší bolest byla, když malé lezla hlavička ven. Byl to takovej tlak, jak kdybych se měla roztrhnout.

lucka.jesenska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre