Kedy je najväčšia bolesť pri samotnom pôrode?

denisa123
21. júl 2007

Prosim, chcela by som sa spytat uz skusenych mamiciek, ze kedy pri samotnom porode ste citili tu najvacsiu bolest? Je to pri tych kontrakciach, alebo ked je uz hlavicka v porodnych cestach? Citili ste, ze sa vam to tam "dole" nejako "trha", alebo pod.?

Pytam sa preto, lebo ci sa tou bolestou nemozem "zablokovat" a uz to dalej jednoducho nezvladnem... Preto aj uvazujem o cisaraku (mam taku moznost bez problemov ist na CR). Nebojim sa porodu, ani tej bolesti pri kontrakciach, ale toho, ze co ked to uz dalej nepojde, hlavicka sa zasekne a ja budem riskovat akutny cisarak a zdravie dietata. Co si o tom myslite Vy?

Viem, ze je to hlavne o psychike, v tomto som v pohode, chcela by som poznat len Vase skusenosti. Dakujem.

selu
3. mar 2008

ja nemela epi a nejhorsi pro me bylo asi 5 poslednich kontrakci, 3 jeste na pripravnem pokoji a 2 na porodnim luzku 🙄 jinak tlaceni a samotny porod byl uplne v pohode, nastrih jsem necitila a u siti jsem s doktorem uz sprymovala o tom, jak bych sla druhy den rodit znovu 😀

sulamith
4. mar 2008

ahojte,rodila tu niektora po sekcii? 😕

sasiki
5. mar 2008

Ahojte, pre mna boli najbolestivejšie posledné dve hodiny pred narodením malej. Samotný pôrod mi trval 15 minút, pôvodne som sa ho obávala najviac, ale bolo to to isté, čo v posledné hodiny. Tiež som nástrih necítila len som ho počula, keď lekárka vzala nožničky, ale bolo mi to v tej chvílke jedno. No a sitie - naozaj nic príjemné, ale dalo sa to vydržať. Mala som na rukách dcérku a šitie mi bolo ukradnuté. Až keď ju odviedli, cítila som ho viac, ale aj tak to to šťastie z narodeného bábenka zakrylo. Takže všetka tá bolesť stála za to a o pár dní som si povedala, že to vôbec nebolo tak strašné. 😉

evina2008
5. mar 2008

ahojte myslim ze najbolestivejsie je ked uz tlaci sa hlavicka...uz potom clovek ani nevnima co sa okolo neho deje kedze su kontrakcie stale a stale ilnejsie,viem o com hovorim moja simonka ma dnes 7dni.....takze sme cerstve... 🙂 😉

marinka
5. mar 2008

selu, máme holt na Vsetíně šikovné doktory, já jsem taky nástřih ani šití necítila a epi jsem neměla 🙂 A taky se šprýmovalo o druhém porodu 😀

martina21
5. mar 2008

ahojte, pre mna boli najbolestivejšie kontrakcie po tom ako mi prepichli vodu a nemohla som este tlacit 😝 samotny porod ma nebolel aj ked zo zaciatku som sa bala silno tlacit ze to bude boliet ale zachvilku bol synček vonku takže pohoda, nástrih len trošku štipol a šitie som citila občas ale dalo sa to vydržať,no potom to hojenie,blee 😝 už si možem ako tak sadnuť, dnes mame 8 dní 🙂

betka007
5. mar 2008

ahojky, pre mna tiez kontrakci, ale tie ozajstne-pravidelne

bigina
8. mar 2008

Bala jsem se taky, jakmile se mimino bude drat ven skrz porodni cesty. Ale kontrakce, ktere jsem si uzivala 9 hodin byly fakt husty. Samotny porod a siti byly oproti kontrakcim kratky a bezbolestny (doctorka me sila dost dlouho, Adam mel 4,5 kg)

mirin
9. mar 2008

Holky ono to šití pociťuje asi každá jinak, záleží, jestli se šije jenom nástřih, nebo ještě nějaký potrhání vevnitř a tak. Když mi dr. řekla, že mě nastříhne, cítila jsem pak jen štípnutí, bolest ne... A před zašíváním mi to opíchla, takže to nebolelo, spíš až trochu další den, když to přišlo k sobě. Sedělo se špatně 😅 ale proti porodu to byla brnkačka, nebojte... Já zas vůbec neměla tlak na konečník, prostě pořád šílený kontrakce, až když mi dr. řekla že mám zkusit přitlačit, tak jsem zatlačila, jinak bych to sama asi nepoznala.
A těhulky ničeho se nebojte, počítejte s tím, že porod je náročný, ale všechny to zvládnete, nakonec vás čeká velká odměna!!! To miminko stojí za všechnu bolest 😵 a nepřemýšlejte nad tím, jak to bude hrozný a že to nepřežijete, hlavně poslouchejte, co vám říká porodní asistentka a dr. a bude to v poho... za pár měsíců na bolest zapomenete a budete chtít další mimi 😉

dandinda
9. mar 2008

mirin- uplne s tebou suhlasim, ze za par mesiacov sa na to horsie z porodu zabudne, ale ten zaver ostane v pamäti naveky 😵 😵 😵
Ja som mala kontrakcie peknych 15hodin, takze veselo, ale spociatku sa to dalo predychat 😕 no posledne 2-3hodky veru stali za to 😲 bola by som asi liezla aj po stene,keby som sa vladala 😀 Inac ja som zase mala tlaky na konecnik a mne este sestricka hovorila-este netlacte 😖 srandistka jedna,jej sa hovorilo 😎
A sitie- to uz mi tak nevadilo, hoci som sem-tam citila pichnutie, ale uz som mala na rukach svoj vytuzeny batôztek 😵 😵 tak si mohli so mnou robit, co chceli 😅 😅
No musim uznat, ze prve tyzdne som na porod nespominala najradsej, ale casom fakt zena na bolest zabudne 😉 😉
Bigina- pozeram, ze mas podobne "stareho"drobca, kedy ste sa narodili? 🙂

f.nina
9. mar 2008

Tak mě nebolelo vůbec nic 😀 Kontrakce byly paráda celkem trvali 3,5hod a bylo to jak zaražený prdy 😅 Tlak na konečník sem neměla ale zkusila jsem na PA že se mi chce tlačit a ona povolila 😅 😅 😅 No a šití,to byla brnkačka.Já už druhý den sem si to chtěla zopaknot znovu.A dneska je mi strašně smuto po porodnici 😅 Jsem tam byla jako na dovolené.Ach jo asi sem blázen 😔

dandinda
9. mar 2008

F.nina-tak ty si stastna zena, slepo zavidim 🙂

paolin
9. mar 2008

f.nina-taky zavidim 😉
sestra rodila hodinu a pul a pak prohlasila, ze nechape, co ty zensky na porodu maji..to je tedy no comment...🙄

annaola
9. mar 2008

ahojky, tak pre mna bola najhorsia bolest posledne dve hodiny kontrakcii, ale az po tom ako pri prepichli plodovu vodu. predtym ako normalny menzes(tie som maval velmi bolestive, vzdy som sa musela nadopovat tabletkami). skusala som spravne dychat, a myslim ze ich to trcha zmiernilo. samotne vytlacenie bolo za minutku, nic strasne, akurat ze maly isiel von ako superman, s jednou rukou dopredu a roztrhol ma.zasivanie sa dalo prezit, ale 3 mesiace som si nemohla sadnut.

yanik
9. mar 2008

ahoj, on je každý porod jiný a nezáleží na tom, co a kolik do té doby žena vydržela ... myslela jsem si, že vydržím hodně, už jako dídě jsem byla nemocná a v pohodě zvládala bolestivou léčbu, ale u porodu jsem si teda málem plíce vykřičela 😉 měla jsem porod vyvolávaný horm. tabletami a šlo to celkem rychle. Po odchodu plodové vody a při kontrakcích po 5-ti minutách jsem si ještě v pohodě došla na oběd, ale po klistýru začal šílený tlak na konečník a to byla "paráda" ... problém byl, že jsem se neotevírala a tak nemohla tlačit - to trvalo asi 4 hodiny, než jsem konečně mohla z posledních sil zatlačit a malý vystřelil ven 🙂 ale snad nejhorší bylo až po porodu - šití! Na porod teď už ráda vzpomínám, ale šití raději zapomenout! (malý měl 4,5 kg a řádně mě potrhal) Pěkný zbytek neděle přeju 🙂

lamia
9. mar 2008

Mě připadaly nejhorší ty kontrakce předtím,než jsem mohla začít tlačit,to sem málem bolestí zvracela a vůbec jsem to nezvládala prodýchávat a netlačit,brutální tlak na konečník, už už jsem byla nahlodaná,že se jim na to vyprdnu a zatlačim,ať je mi líp,když přišla PA a řekla,že na další kontrakci můžu,což byla fakt úleva 😀 😀 Šitá jsem v podstatě nebyla,1 steh jsem ani necítila,tak to nemůžu posoudit. Ale stejně,jak se mimčo narodí,tak už o bolesti člověk neví 🙂

dandinda
9. mar 2008

Lamia- tiez mi utkvelo v pamäti hlavne to- este netlacit 😖 tiez som mala pocit, ze ma hadam roztrhne ako zabu, nevedela som, z ktorej strany co vybehne 😀

janab78
10. mar 2008

Já jsem asi rarita, ale tlak na konečník jsem tedy nezažila. Zdálo se mi to pořád stejné. Stejně bolestivé, a to samozřejmě dost.

f.nina
10. mar 2008

Dandina,Paolin.myslím jsi že to bylo tím že jsem se celé těhu těšila na porod a byla jsem odhodlaná si ten den užít na 100%A když to pak trvalo tak chvíli tak my z toho bylo smutno.Mě i mudra říkala že porod si ženy ze 30% dělají samy jelikož když mají velkej strach tak se tělo může začít bránit a proto může trvat tak dlouho 😉

dandinda
10. mar 2008

Moze byt, ale ja som to nejak neriesila, hovorila som si, ze to musim zvladnut a hotovo 🙂 🙂 Lekar sa ma stale spytoval,kedy sa uz prestanem usmievat, ze takto sa predsa netvari rodicka 😀 No posledne 2 hodky sa fakt dockal, uz ma humor obchadzal 😎
A v podstate som to tiez chcela zazit, vedela som, ze to bude silne 😝 U mna bol problem len to, ze som sa pomaly otvarala.Kamoska mi hovorila, ze zeny ktore sa venuju trosku viac sportu, mozu mat pri porode prave s tymto problem, ze maju prilis pevne svalstvo 😖 Ja som cvicila cele tehotenstvo, aj niekolko hod denne, ucim Tv, tak sme s kockami v skole posilnovali svalstvo panvoveho dna atd 😀
Neviem, ci to moze byt tym, no pri druhom by som to opat robila tak 😉

melory
10. mar 2008

pre mna bola najvacsia bolest pri druhom porode prave ten tlak na konecnik, mysela som so, ze mi roztrhne brucho.

martina21
10. mar 2008

tak to je teda fakt, som dva tyzdne po porode a ked sa mi chce kakat sa mi to uplne pripomenie 😅

dandinda
10. mar 2008

ajaj viem o com hovoris 😉

sofia1
10. aug 2008

vlastne tlačí sa ked je kontrakcia ,či až po nej? 😒 už som zabudla ako to bolo pri malom 😉

ila12
10. aug 2008

Ahoj,před rokem jsem rodila přirozenou cestou pětikilového chlapečka,nejbolestivější pro mě bylo,když koukala půlka hlavičky a poslední zatlačení,roztrhla jsem se až ke konečníku. 😢 Šili mě půl hodiny,skoro vůbec to nebolelo. 😵

petruna
10. aug 2008

uz si nepamatuju, jestli jsem sem neprispivala 😅
pro me byli nejhorsi kontrakce na tlaceni, kdyz jsem jeste nesmela tlacit..a pak samotny tlaceni...taky jsem se roztrhla az k zadku i s nastrihem (mimco pres 4 kila), a pak bolestive siti 45 min. Ale porod byl super, kontrakce pohoda, rychle to odsejpalo. Opravdova bolest byla v podstate jen poslednich 20 min + siti.
na porod vzpominam rada.

petruna
10. aug 2008

aha, tak je jiste ze neprispivala...diskuze koncila 10.3. a to jsem mela tesne pred porodem 😀

kingstonka
11. aug 2008

pre mna bol nejbolestivesi paradoxne hen uplny zaciatok az po sal- kedze som mala vyvolavany porod a to sa zacal z minuty na minutu...a kontrakcie hned po 5 min az minute.... na sale uz ale nastastie ucinkoval epi...ale inac celkova dlzka porodu 3.5h tak pohoda... a s malym odstupom casu uz len dobre spomienky.....

janette4
11. aug 2008

kingstonka, ako vlastne funguje tá epidurálka?
Mne pôrod tiež vyvolávali,bolesti začali do pol hodiny, po štyroch hodinách mi prepichli vodu a potom to už išlo rýchlo.Urazu boli strašne silné,dlhé a časté.Najhoršie bolo, že celú dobu som musela ležať na ľavom boku, kukať do steny, napojená na "pásy", v pravej ruke som mala infúzku a na tvári kyslík.Samotný pôrod nebol to najhoršie, posledná asi 1,5hod.bolo asi najhoršie.Už som mala tlaky, ale nesmela som ešte tlačiť.Na sále som bola si 25min, akosi mi zoslabli kontrakcie.Malý bol maličký, mal3050g,ale aj tak ma natrhol, aj keď som bola nastrihnutá.

pampuliacik
11. aug 2008

ahojte, moj porod bol tiez v pohode, kontra usli, pre mna najvacsia bolest bolo "finale", najprv ked som potrebovala tlacit a nedovolili mi (cievkovali ma vtedy 😠 ), no a najsialenejsia bolest ked som uz musela az zakricat (inak som vsetko znasala ticho) bolo tlacenie, zrejme ked sla hlavicka. to bolo udesne, mala som dojem, ze mi spodok exploduje 🙂 ale prezila som, natsrih minimalny, dalsi den som v pohode sedela a zahojene je to po 3 tyzdnoch tak, ze uz nic necitim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre