Kedy je najväčšia bolesť pri samotnom pôrode?

denisa123
21. júl 2007

Prosim, chcela by som sa spytat uz skusenych mamiciek, ze kedy pri samotnom porode ste citili tu najvacsiu bolest? Je to pri tych kontrakciach, alebo ked je uz hlavicka v porodnych cestach? Citili ste, ze sa vam to tam "dole" nejako "trha", alebo pod.?

Pytam sa preto, lebo ci sa tou bolestou nemozem "zablokovat" a uz to dalej jednoducho nezvladnem... Preto aj uvazujem o cisaraku (mam taku moznost bez problemov ist na CR). Nebojim sa porodu, ani tej bolesti pri kontrakciach, ale toho, ze co ked to uz dalej nepojde, hlavicka sa zasekne a ja budem riskovat akutny cisarak a zdravie dietata. Co si o tom myslite Vy?

Viem, ze je to hlavne o psychike, v tomto som v pohode, chcela by som poznat len Vase skusenosti. Dakujem.

kingstonka
11. aug 2008

janette4.... no ked uy konecne zabrala epiduralka tak to uz bolo znesitelne...tlaky som stale citila ale bolest uz nie takze som vedela kedy tlacit... ja som presne ako ty tiez cez kontrakcie musela lezat lebo som bola napojena na "pasy" tak som len krcovito drzala stojan na infuziu tak ze ma este tyzden potom bolela ruka...no sialenstvo...ziadne predychavanie nehrozilo..este ze to netrvalo nejakych 20 hod .... 😒

lenusiatko
11. aug 2008

Samotny porod nebolel, najsialenejsie boli kontrakcie (vyvolavany porod), nedalo sa mi dychat, bolest asi ako keby do mna pichalo tisic nozov, ukludnil ma manzel, ktory so mnou predychaval a odputal pozornost od bolesti. Samotny porod a tlacenie uz bolo len vyslobodenie (doslova). Nestihli mi dat epidural, takze to bolo komplet nazivo bez akejkolvek oblbovacky. No a zasivanie - ble - doktor hovoril, ze to ma predsa nemoze boliet. Neviem, ako by sa tvaril keby mu dotrhalo penis a potom ho zaziva sili, asi tak to neboli 😉

konja
12. aug 2008

Tak mě teda u obou dvou porodů nejvíc bolelo samotné tlačení. Kontrakce byly při prvním porodu taky hodně silné,hodně to bolelo, ale tlačení bylo nejhorší.Při prvním porodu jsem měla pocit,že se musím každou chvílí roztrhnout,strašně to pálilo,řezalo - no děs.Při druhém porodu jsem snášela kontrakce velice dobře,ale tlačení bylo opět síla.Sice lepší než při prvním,ale opět nejhorší z celého porodu.Ale zas to bylo za chvilku pryč a výsledek bylo naše nádherné miminko,kvůli kterému bych tuto bolest podstoupila klidně tisíckrát! 🙂

zanetak
12. aug 2008

Mňa kontrakcie neboleli, ale po cisárskom ma bolelo všetko. 🙂

kacka.va
12. aug 2008

u mě bylo nejhorší, jak mi malá tlačila hlavou, že chce vylézt, ale já nebyla ještě otevřená a tlačit jsem nesměla, to byla bolest jako prase.

sandrika
12. aug 2008

ja som mala strašne ťažký pôrod takže je to indy vindy na 6 vyvolávačiek som aj tak rodila 20hodín kontrakcie každú minútu a neotvárala som sa takže ja som mala hrozné bolesti tie 4 hos pred pôrodom už na nevydržanie keĎ sa mimi tlačilo dole na konečníkfúh druhé asi cisárskym neviem

misakulicka
12. aug 2008

Bolesti? no my jsme měli porod bezvadný, takže asi to nejvíc bolelo, když byly kontrakce těsně před tlačením-ale daly se ustát....pak samotný porod byl náderný.

krista
12. aug 2008

Ahojky,
tak já jsem měla největší bolesti asi tak nějak ty 4 hoďky před samotným tlačením - to mi zrovna po 25h bolestí praskla voda - konečně!!! Tlačení už popisuju jako jednu velkou srandu kde si člověk mohl ulevit 🙂 Ale to co předcházelo bylo strašně vysilující, jak to bylo dlouhý, byla jsem nevyspalá a asi nejvíc mě bolely záda díky křížovým bolestem 😉

sirinka
12. aug 2008

ja som mala najvacsie bolesti ked sa mala dcerka uz uz dostat do porodnych ciest...kym to povolilo a kym tam mala hlavicku...par minut ci sekund...netusim ako dlho to trvalo a potom neeeeeskutocna uuuulava....uf. vtedy som mala chut hryzt, esteze ma manzel vcelku dobre reflexy, inac by musel na osetrenie dotrhanych svalov na rukach 😅

kingstonka
13. aug 2008

Sandrika...6 vyvolavaciek? ☹ a jeze moje 2 boli vela....

sasenka
13. aug 2008

sandrika, cisársky sa na požiadanie nerobí, to skor epidurál. ale 2. býva ovela lahší, rýchlejší.
Ja som mala bolestivejší ten druhý, ale preto, že to šlo strašne rýchlo, bolesti som mala asi hodinu o 3:00 som dostala 1. väčšiu a o pol piatej ma už zašívali. A bolesť bola najväščia tesne pred tlakom na konečník, lebo s a všetko zrazu strašne pálilo.
A pri dcere bol porod OK, ale najhoršie bolo šitie po porode, ked mi Dr. vobec neumrtvil. Mala som 5 stehov, ešte teraz mi je z toho zle. Pri druhom mi to super opichli, necítila som vobec nič.

sirinka
13. aug 2008

cisarsky urobia aj na poziadanie, len sa treba dohodnut s doktorom....ale podla mna je to blbost...

kijonkova.k
13. aug 2008

Nejhorší byla asi hodina před talačením.Lezla jsem po zemi...tlačení byla úleva.

lienka55
13. aug 2008

Pre mna boli bolestive kontrakcie,velku bolest som citila pri tlaceni pretoze ked otecie plodova voda pred porodom sa hovori ze bude suchy porod.Ja som citila strasne palenie.Dalsia velka bolest pre mna bola ked mi sestricka stlacala brucho aby zo mna vysla krv, zrazeniny apod.

r123
13. aug 2008

nooooo tak pro mě byli nejhorší kontrakce ale jen u prvního porodu páč ten sem si vyžrala se vším všudy rodila jsem 14 hodin od 22. do 12.00 a ještě jsem rodila syna nožkama napřed a ta která rodila dítě nohama napřed mi dá asi za pravdu že to je něco strašnýho.bylo to cca 10 hodin nesnesitelných bolestí ale vlastně k ničemu jelikož jsem se stále neotvírala.až po vyvolávačce s kapačkou na ruce s kyslíkem na obličejí se sestřičkou tlačící mi na břicho a doktorem tahajícího syna pomalu za nohy se nám ho podařilo dostat ven,ale ještě nikdy v životě sem nebyla tak vyčerpaná.no a druhý porod byl pravej opak malá byla za hodinu na světě! 😎 a to bolesti byli jak procházka růžovým sadem a stačilo jednou zatlačit 😀 hodná holka 🙂

xstelinka
13. aug 2008

Ja som mala super porod, ale len ked tak spatne na to pozeram a citam ine skusenosti. Pocas porodu som vravela priatelovi, ze uz ziadne deti nechcem a najradsej by som jeho aj mna uskrtila 😠 (vtedy ked to riadne bolelo).
Ale porod som mala celkom kratky na prvorodicku. Vecer pred porodom som mala velke bolesti dolu, ale tie po par minutach presli, tak som to neriesila. Na druhy den som okolo 9 bola v poradni a Dr. mi povedala, ze mam spotrebovany krcok a som otvorena na 2cm, a ze ked neporodim do 2 dni, mam ist o dvere vedla na rizikove. No ale mne uz o hodinu neskor zacali hned pravidelne kontrakcie po 8 minutach, niektore boli slabsie, ine silnejsie. Po 2 hodinach sledovania som volala do prace priatelovi, ze asi to uz bude, ale ako prvorodicka som nevedela presne ci to je uz ono. Priatel bol doma za 15 minut, priviezol ho kolega 😉 Skontrolovala som si tasku do porodnice a nechala sa od priatela oholit, nechcela som, aby mi to robila sestricka. Este som mu vravela, ze nech tam nechodime tak skoro, ze nas urcite poslu domov. Do porodnice sme dorazili o 14. Nasledovali vysetrenia, ktore uz boli bolestive. Najhorsie kontrakcie, a teda aj bolesti boli po pusteni plodovej vody. Vtedy este len zacali tie "prave" kontrakcie. Ked som ich mala ani chodit som nevedela a ked som lezala cely spodok sa mi triasol. Modlila som sa nech sa to uz skonci. Za kazdou kontrakciou, ktora nasledovala som si myslela, ze uz uz umriem. Co by som aj v tej chvila rada. Sranda bola ked konecne lekari rozhodli, ze mozem uz tlacit a vyviazali mi hore nohy a zadok dali trocha nahor a povedali, ze ked pride kontrakcia mam zatlacit. Vsetko bolo pripravene, aj ja a kontrakcia nikde, jednoducho prestali. Museli mi ich vyvolavat. Ale to uz bolo pre mna vykupenim, vedela som, ze coskoro sa to skonci a ja uz musim len tlacit. Vlastne aj pri tych poslednych kontrakciach som chcela uz tlacit, ale hlavicka nebola este zostupena, tak som musela vyckavat a prave tie posledne kontrakcie boli najhorsie. Nastrich, samotny porod a porod placenty som vobec necitili. Sitie trocha bolelo, injekcia nezabrala. A dalsie najhorsie obdobie bolo po porode. Nevedela som sediet, ani lezat. Bolelo to 3 tyzdne.
Ked to tak zhrniem, kontrakcie zacali o 10-tej, do porodnice som prisla o 14-tej, tie najbolestivejsie kontrakcie, ked som myslela, ze uz uz nevydrzim zacali medzi 16-17 a porodila som o 18.20. Na prvorodicku to nebolo zle.
Inak nemala som EPI 😒

kojzarik
2. sep 2008

neviem sice kedy je porod najbolestivejsi kedze som rodila bez bolesti,ale mna bolel moj jeden steh ale to len dva dni inak sa to vsetko dalo vydrzat v pohode, tiez som bola bez EPI.

cicushka
2. sep 2008

kontrakcie tesne predtym, ne ti dovolia tlacit. Ked uz tlacis, kontrakcie su v poho. A este ma bolel doktorov laket na bruchu, ked malu tlacil von.

mimik9911
2. sep 2008

tak pre mna bolo najbolestivejsie tlacenie, nakolko som mala velmi pevne panvove svalstvo a malu som velmi tazko za pomoci 2 sestriciek vytlacila...a este bolestive bolo sitie, hoci doktorka vravela, ze mi pichla inj. na umrtvenie, ja som napriek tomu kazde pichnutie citila a jojkala som pri tom 🙂
EPI som mala zaplatenu, len mi ju bohuzial nestihli pichnut

liaah
2. sep 2008

U mna to bolo najhorsie tak hodku pred tlacenim, malu som vytlacila za 3 minuty, na dve kontrakcie, co bolo super, tlacenie som ani necitila, ale trochu ma bolelo zasivanie, a ani nastrih som necitila, aj ked som presne videla kedy mi ho robili, ale hrozne ma bolelo to vytlacanie krvy a zrazenin z maternice, to bol des, som stonala jak keby som rodila, fakt hrozne 🙄 a u mna neplatilo to ze po porode, ked zbadate dietatko, zabudnete na bolest, ja som si tu bolest vedela este donedavna vybavit, ale vidite, v novembri ma to caka zase, takze sa to dalo prezit 😀 😀 😀 😀

dnada
10. sep 2008

největší bolesti? celé 4hodiny před tlačením,za 4hodiny sem se otevřela o9cm...a měla sem neustávající křížové bolesti a něco na bolest mi píchli až když sem měla celé tělo v jedné křeči a asi sem i omdlela,potom už byl malej za chvíli venku 🙂 ale už 3hodiny po porodu sem říkala,že do toho půjdu ještě jednou,ten konec za to stojí,malej je nádherný 🙂 🙂

micanek
10. sep 2008

Ahojky holky ... tak pro mě byla největší bolest šití. ... doma jsem rodila 2 dny a pořád jsem si říkala, že to musí bejt horší, že to ještě není ono ... do porodnice jsem jela s tím, že kdyby náhodou, ale myslela jsem, že mě pošlou domů ... a jen mi oznámily, že už budu skoro rodit. i když bylo vše ( dá se říct jako křeče když je průjem)... tak sem si nechala píchnout epi. To bylo nepříjemné .... ale do porodu jsme se řechtali z manžem na pokoji ... cca 2 hodinky Mezitím mi praskli vodu to taky vůbec nebolí.. Pak řekla sestra jdem rodit stáhla mi epi ... a těch 16 minut porodu byl prostě porod, ale dá se to přežít. Nástřich jsem vůbec necítila ... ale o šití byl pro mě děs. To jsem nádavala snad všem. I když mi dali umrtvovací injekci a přidali epi ... tak mě to bolelo jak čert ... vím, že jsem se z pořád manžela ptala, kolik malej váží a měří, ale nebyla jsem schopná si to zapamatovat. Kdyř vycházela placenta, tak to bylo spíš takové ulevující ... bolestné vůbec.

kukulik30
10. sep 2008

ahojte 😉
noooo..asi som citliva na bolest...to tvrdila aj sestricka/ moja znama, ktora bola chvalabohu pri porode /, lebo mna to strasne bolelo, uz od vtedy ako mi nastupili bolesti ...prisla som rano po odteceni plodovej vody okolo 6. 30 a okolo obeda som zacala mat uz bolesti, hlavne v krizovej casti, priserne, stale sa stupnovali a este som sa aj pomali otvarala....viem , ze ma napichli cez infuziu, nieco od bolesti, ale medzi jednotlivymi kontrakciami,uz asi dve hodiny pred prvym pokusom tlacit a rodit / 19. 30/ som miestami upadala do bezvedomia, moj manzel ma doslova pliaskal,nech sa preberiem 😅 a samotne tlacenie bolo priserne, vlastne sa to nepodarilo po 1. pokuse..takze este hodinku ma nechali trapit ☹ ☹ ☹ dalsi pokus som mala o pol 9tej vecer, s tym , ze uz ale musim tlacit ako sa len da., ze aj keby ma malo zozpucit...a musim sa priznat , ze som vrieskala ako o zivot 😅 sestricka mi lezala na bruchu a pomahala aj ona..ked som uz videla paniku aj v ociach sestricky aj lekara, vedela som, ze je zle, manzela poslali prec .....a nakoniec museli pouzit vakuumextraktor, kedze maleho uz trebalo , co najskor vybrat von a ja som zial nevladala vytlacit, pritom som bola nastrihnuta poriadne, aj sa mi to dlho hojilo/ na zadok som si poriadne nesadla tusim 6 tyzdnov /Tak to boli najhorsie bolesti v mojom zivote, strasne som sa bala o maleho a dodnes si vycitam, ze som to nezvladla 😔 nastastie vsetko dobre dopadlo...ale viem, ze ked budem nahodou opat tehu, uz teraz sa bojim ☹

asi som fakt citlivka....

dudinka21
10. sep 2008

Ahoj u mna to islo tiez velmi rychlo kazdy porod je iny u mna boli najhorsie kontrakcie posledne 3 hodiny isli tiez za sebou a nebola medzi nimi ani pauza ale ked isiel von bola to pohoda pe mna a potom totalna ulava a ked som videla drobca zabudla som na vsetko.. A po mne prisla prvorodicka ktorej sa narodila dcerka za 2 hodiny takze sa neboj zbytocne,,,

natsa
12. sep 2008

Ja som este nerodila,ale myslím si že bolesť je u každého taká akú znesie.Čítam tu o prahu bolesti.Viem na vlastnú skúsenosť,že znesiem viec ako som si myslela.Je zbytočné rozmýšlať popredu o bolesti.Ved ten uzlíček šťastia za to stojí! 🙂

kacak
14. sep 2008

Ahoj, nejhorších bylo posledních 10min. po tom co mi píchla PA vodu a já mohla začít tlačit. Jinak jsem kontra měla jen 4h před porodem a to celkem nebolelo, až jsem se bála, že jsou to poslové a že mě s porodnice pošlou dom 🙂

sandrika
14. sep 2008

umna bolo najhoršie celé posledné 3 hodinynakoľko som mala dhý vyvolávaný pôrod, časté kontrakcie a a neotvárala som sa na ako píša kacak tých posledných 10min bolo už o držku 😖

slaviq81
15. sep 2008

kontrakcie i samotny porod boli sice bolestive ale neda sa to porovnat s bolestami ktore som citila ked ma zasivali, proste hroza. Doteraz ma pot oblieva ked mam ist na velku 😀

alishia
16. sep 2008

pro me byl teda nejhorsi ten konec...byl to strasny tlak a ja nesmela tlacit protoze hlavicka nebyla dorotovana, jinak ja sem mela epidural takze ty kontrakce nebyli uplne nejhorsi....ale to vis citila sem je i tak....proste pro me byl nejhorsi konec, nastrih bolel jako prase, protoze pani doktorka strihla kdyz sem zrovna prestala tlacit, takze sem to citila...jen ja nevedela ze striha nerekli mi to, proto sem nevedela ze musim co nejvic tlacit....kdyby mi manzel nerekl ze me nastrihla tak sem celou dobu zila s tim ze me nechali se natrhnout. ale reknu ti nejhorsi ze vseho bylo leceni toho nastrihu, bolelo to jako prase kdyz to pak prislo k sobe a me to bolelo 14dni...furt sem si zavadela cipky proti bolesti, porad sem si pro ne chodila k sestricce a stejne to bylo na prd....takze pro me byl nejhorsi z ccelyho porodu nastrih a nasledna lecba. ted uz je to v poho.) ale uz nikdy rodit nechci a to jen kvuli nastrihu.

petule.h
16. sep 2008

ano konec a hlavně hodinové šití a pak neschopnost si sednout 14 dní, po měsíci mám konečně pokoj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre