Kedy je najväčšia bolesť pri samotnom pôrode?

denisa123
21. júl 2007

Prosim, chcela by som sa spytat uz skusenych mamiciek, ze kedy pri samotnom porode ste citili tu najvacsiu bolest? Je to pri tych kontrakciach, alebo ked je uz hlavicka v porodnych cestach? Citili ste, ze sa vam to tam "dole" nejako "trha", alebo pod.?

Pytam sa preto, lebo ci sa tou bolestou nemozem "zablokovat" a uz to dalej jednoducho nezvladnem... Preto aj uvazujem o cisaraku (mam taku moznost bez problemov ist na CR). Nebojim sa porodu, ani tej bolesti pri kontrakciach, ale toho, ze co ked to uz dalej nepojde, hlavicka sa zasekne a ja budem riskovat akutny cisarak a zdravie dietata. Co si o tom myslite Vy?

Viem, ze je to hlavne o psychike, v tomto som v pohode, chcela by som poznat len Vase skusenosti. Dakujem.

lussy83
9. okt 2012

@evlyn dakujem ti kocka za povzbudenie a tiez nazor samozrejme.. 🙂 no mne este nikdy nic nezasivali,zrejme aj preto ten pocit a samozrejme robi svoje aj to ze ked si pomyslis co ti budu zasivat tak juj..ale anestezia u zubara mi vecsinou mozem povedat ze velmi dobre zabera takze myslim ze tak ako si ty napisala nemam sa coho nejako extra bat.. 🙂 ale popravde nech uz mam potom.. 😀

chichi29
2. okt 2013

Mňa bolel jedine nástrih a následné šitie, samotné kontrakcie a pôrod bol absolútna malina...a to mi odišla hlienová zátka o polnoci a porodila som 19:30. Kontrakcie som v pohode predýchavala, bolelo to ako pri menzese. Dôležité je to neriešiť a dýchať, aby bolo aj dieťa v pohode. Kvôli bolesti zo šitia som nespala celú noc a ďalší deň som si nevedela ešte sadnúť no inak to bolo v pohode. Horšie bolo to postavenie sa po pôrode keď všetky vnútorné orgány zapadli na uvoľnené miesto po maternici, to bol tlak že som sa ani nadýchnuť nevedela. A cisársky by som riešila iba keby sa to inak nedalo...nerozumiem ženám, ktoré zo strachu pred bolesťou volia dobrovoľne túto alternatívu. Asi im ešte nikto nepovedal, že každý pôrod bolí či už pred alebo po a riziko komplikácií je vyšší práve pri cisárskom.

veronicka1901
2. okt 2013

Tak pre mna zasa naopak boli najhorsie kontrakcie, nasrih a sitie som vobec v podstate necitila. Kontrakcie boli take silne, ze ma normalne zohybalo v pase a to som porodila za 3 hodiny. Ale vsetko sa dalo vydrzat, cakala som, ze celkovo bude ovela horsie.

diusik
2. okt 2013

Najhorsie pre mna osobne bolo vzdy ta posledna kontrakcia pred porodom... potom uz pohoda

moni244
2. okt 2013

pre mňa šitie a následne po hodine, čo som ležala, prišla sestrička alebo doktorka, to fakt neviem a stlačila mi maternicu, aby vytlačili zvyšok krvi a vtedy som videla všetkých svätých aj nesvätých

iwkac
2. okt 2013

ja som rodila 16,júla,mám to v čerstvej pamäi.....najhoršia je tá predpríprava,čiže kontrakcie....potom je to malina,zabudnete že vás niečo bolelo a bolí,ked ten malý uzlíček držíte v rukách..... 😉 😵

michaelamilan
2. okt 2013

Najnepríjemnejšie boli kontrakcie a keď som hlavičku tlačila......inak bolo všetko OK? keď som videla malého tak som ani na bolesť ani na šitie nepomysllela 🙂 Jediné čo mi bolo nepríjemné bolo keď som išla ráno v WC a teraz to pázdno v bruchu 😀 som nevedela kde mám aký orgán 😀 😀 fuj

avonka88
2. okt 2013

Mna boleli uz iba posl.kontrakcie, na konci sitie a potom uz iba kvoli tym stehom chodenie na malu potrebu, velmi ma to stipalo, inak v poho

andy03
2. okt 2013

mne sice robili cisarsky koli tomu ze som sa neotvarala ale prezila som si 12 hodin kontrakcii az po tie najsilnejsie pri ktorych sa uz maly chcel tlacit von ale chuda nemal ako tak mu ctg klesalo a porod museli akutne ukoncit...ale myslim si ze sa to da predychat, pokial viete ako, tepla sprcha a fit lopta..tie krize su dost neprijemne ked bolia ale na 4 predychania sa to dalo zvladnut uplne v pohode...samotny porod neviem posudit 😒

xevulax
2. okt 2013

Mne boli najhorsie kontrakcie, ale az ked mi napichli infuzku s oxitocinom. Vtedy som myslela, ze im zeleza zo stola vytrham, strasna bolest a musela som lezat iba na chrbte ani sa pohnut. To bolo pre mna najhorsie. Ked mi dovolili si sadnut, tó bolo super. Menej bolestive. Dokedy mi nedali infuzku som nevedela, ze nejake kontrakcie mam, absolutne ziadna bolest. Pri tych som sa uplne otvorila. Samotne tlacenie ma nebolelo, asi preto, lebo som tlacila ako o dusu a chcela som tó mat za sebou. Nastrih som necitila, aj som sa cudovala, ked mi Dr. Povedala, ze nastrihavali a sitie v poho, stipkalo, ale nic strasne.nikdy vsak nezabudnem na tu obrovitansku radost a hrdost, ked som tó mala uz za sebou. Neopisatelne. Asi nikdy som sa viac netesila 🙂

alexandra1104
24. okt 2013

ahoj,,ja som rodila v aprili...takze si to dobre pametam som kontakcie dostala o 10tej vecer a o 5 rano do porodnice a o 9:07 bola mala na svete ale samotny porod trval asi 15_20min chvilku ale tie brutalne kontakcie asi kazdu minutu co som hryzla do vankusa a a mohla som lezat len na jednej strane boli strasneeee

something
24. okt 2013

Najvacsia bolest bola pre mna ked som uz chcela tlacit a este som nemohla

liza2222
9. dec 2013

@sisulik ktora zena na bolet zabudla ?ani jedna

martina0511
11. dec 2013

ja som rodila 03.12.2013 a najväčšia bolesť boli kontrakcie. ale u mna to bolo dosť rýchle. o 20:30 mi začala odtekať plodová voda, išli sme do pôrodnice, ale žiadne bolesti som nemala. ked sme prišli do pôrodnice, napojili ma na prístroje a pozorovali dve hodiny, potom ked ma poslali na izbu, tak mi začali kontrakcie každé 3 minúty, išla som za sestričkou, že sa to nedá vydržať a ona na to, že si mám ísť ľahnúť, že som prvorodička a to ešte potrvá kým porodím a že nemám na tú bolesť myslieť. no po pol hodinke som išla za nou, že sa to už fakt nedá vydržať, tak volala niekomu, že tá čo prišla posledná, tak to už nevie vydržať, urobila mi vyšetrenie a vraví, ide sa na sálu. tak som ešte predýchavala kontrakcie nejakú pol hodinu a o 2:50 sa mi narodila krásna dcérka Karolínka 4 500 g a 56 cm. ale na pôrod mám dobré spomienky a určite bude ešte jedno 😉

27aduska
11. dec 2013

@geegee presne najvacsia bolest aj u mna pocas kontrakcii, ja som mala bolesti 2 hodiny a porod trval takych 25 minut

ajlynka
11. dec 2013

Kontrakcie mi zacali o 9tej rano.pekne som sa sprchla a sla rodit😀.o 10mi robili ctg to uz boli riadne bolesti.o 11tej mi prepichli vak.dali infuzku a natahovali.😀 o 12:10 som pomali tlacila.ma 6ty krat bol von.Najhorsie bolo ked som lezala a nemohla sa pokrcit to boli bolesti.Zosivali ma ani neviem kedy.mne pomohlo telefonovat.narodil sa mi o 12:30 vaha 4,200g ja mala 60kg😀 o 15:30 som uz bola s rodicmi na debatke dole vo vestibule.Je pravda ze som chodila ako kacka ale porod nebolí.hošie su zuby.

inffinity
11. dec 2013

Pro me nejvetsi bolest z celebo porodu bylo na 6ty a 7my den co uz sme byli doma rozpadl se mi jeden steh na zasitem nastrihu a nemohla sem ani chodit co krok po byte to slzy ☹ ☹ konkretne pri porode se i kontrakce a vse da vydrzet...za par hodin sem si na to uz ani nevzpomnela.. 🙂

romcovaklarka
11. dec 2013

Největší bolest při kontrakcích od takových 7cm otevření. Pak když mi při tlačení praskla plodovka, začalo to bolet jakoby více, jak se hlavička začala tlačit na kosti, ale na druhou stranu to pro mě bylo jakoby povzbuzení, že je to na dobré cestě, takže subjektivně díky psychice mi bylo lépe. Když jsem mohla začít tlačit, byla to úleva a na nějakou bolest v této fázi si už nepamatuju. A okamžitě po porodu už to byla taková euforie, že jsem milovala celý svět, muže, personál a všechno kolem a samozřejmě nejvíc to miminečko na břiše, takže vše nepříjemné bylo okamžitě zapomenuto 😵

@liza2222 Zapomenout? No, asi ne tak, že bych říkala: "Hele co, jestli mě bolel porod? Už ani nevím" 😀 Ale zapomněla jsem na ni tak, že sice vím, že to bolelo, ale nepamatuji si to jako zkušenost. Spíše to vím jako informaci. Asi jako víš, že jsi chodila každý den v první třídě do školy, i když si ten každý den vybavit nedokážeš - prostě to víš, protože trošinku si na to pamatuješ, máš z toho fotky a "prostě to tak muselo být". Asi tak bych to přirovnala.

kajalka
11. dec 2013

@inffinity Měla jsem to podobně, na porod se zapomene, ale mimi mi natrhlo močovou trubici. Týden po porodu jsem čůrala ve sprše na kolenou a řvala bolestí.

terezzka999
12. dec 2013

No zeny,ja som mala prvy porod strasny12hodin somsa otvarala nakoniec sekcia,kde zistili ze to neslo koli tomu,ze mala obtocenu pupocnu snuru okolo krku2krat.teraz som 37tyzden pocas tehu mi tvrdne brucho doktor predpisal magnezium ale posledne dni nezabera,ako ani predtym velmi nezaberalo,ale napr.dnes mi tvdlo strasne vela razy.dr.povedal zesom este zavreta nemam stresovat,dnes som totiz bola v poradni...ale ja sa ajtak bojim,ze maznovu tak nechaju ako pri prvom porode trpiet a budu si mysliet ze len zvelicujem.boli kumne dost hnusny.rodila som v roznave,teraz budem v novej nem.v kosiciach,drzte palce nech mi to vyjde.chcela by som rodit normalne a do vianoc by som chcela byt aj doma 🙂 potom napisem ako som dopadla 🙂

radko23
13. dec 2013

Ja som rodila 3x. No umna bolo najhorsie vsetko. PRI vyvolavacke som sa zacala rychlo otvarat,dala som si sprchu PRI ktorej som taku kontraciu dostala ze som skoro malu porodila. Hlavicka sa tlacila von,no ja som ju s ruku zatlacila dnu nech stihnem na porodny STOL dojst.a nasledovne ma sitie bolelo.

janinka23
13. dec 2013

Tak já když se vrátím o téměř 3 roky zpět, tak musím říct, že z mého celého porodu bylo nejhorší šití. Kontrakce bolely, moc moc, ale hodně mi pomohla sprcha, ta mi je zmírnila určitě min . o 1/3 , ke konci se mi od bolesti dělalo špatně, ale u šití jsem myslela, že se bolestí už fakt pobliju . Jelikož jsem jako mladičká mívala hodně bolestivé měsíčky a pomáhalo mi teplo na břicho tak jsem věděla, že musím prodýchávat v horké sprše , takže sem si to taky žádala, nebyl problém, pouze jsem chodila na prohlídnutí a šup zpátky na balon do sprchy.
Ted čekáme druhé a bojím bojím, možná víc než při prvním porodu, asi proto, že vím co mě čeká 😅 😒 😖

terezzka999
13. dec 2013

@janinka23
no ja takisto bojim lebo viem coma caka 🙂 ale v pondelok si idem vyybavit epiduralku tak budem spokojnejsia 🙂

janinka23
20. jan 2014

@terezzka999 Tak už jste porodili? jaký byl druhý porod? já bych chtěla rodit bez epi, bojím se bolesti hlavy, tu nesu dost špatně, tak si říkám, že to snad radči přetrpím , ale pak budu relativně ok, ale člověk míní, život mění, třeba to nebude k vydržení a budu žádat epi taky 😒

terezzka999
30. jan 2014

@janinka23 ano uz som porodila,predstavte si maly sa vypytal na svet na vianoce,,,super,,,a tak som sa modlila aby vydrzaal ale nevadi ,mame ten najkrajsi vianocny darcek 🙂 tak prvy porod bol cisarsky tak mi povedali ze asi bude lepsie ak sa rozhodnem aj druhy krat pre cisarsky koli riziku prasknutia maternice keby to vnutorne stehy nevydrzali,ale ze kludne mozem rodit aj z epi len by to bolo tazsie lebo ze som nizka,meriem skoro 160 cm tak som sla na tu sekciu kontrakcie boli len slabe takze som velmi nerpela,a potom par dni kym sa rana ustalila,uz som v poriadku personal bol super vsetcvi boli mily aj na novorodeneckom aj na gynekologii ak vam mozem poradit kludne si vybavte epi pre istotu,plati sa az po porode takze zato nic nedate,a uvidite ked tam budete ako budete zvladat kontrakcie ak vydrzite tak nedajte pichnut,picha sa az ked ste otvorena cca na 3 4 cmtaze budete vidiet,ked to nebude take strasne ta vydrzite,na izbe som bola s jednou mamickou ktora rodila normalne bez epi vsetko ju bolelo mozno viac ako mna 🙂 sili ju totiz dva hodiny ...tak keby mna tam dole mali sit dva hodiny nad epi ani nerozmyslam,kazdy to ma inak,dufam ze som vam poradila a drzim vam palce 🙂

kluziste
6. feb 2014

Taky přidám čerstvou zkušenost 🙂 kontrakce bolí, jasně že jo, ale já tedy musím poctivě říct, že jsem to čekala horší... měla jsem bolesti jen do podbřišku po celou dobu, žádné křížové bolesti, stahy tak po minutě a půl ke konci, trvající asi 45 sekund, takže se to dalo, i když žádná slast to nebyla 😅 samotná druhá fáze porodní byla už tak akční, člověk se musí hodně zapojit a makat, že už jsem tu bolest ani nevnímala, hlavně jsem byla ráda, že už konečně můžu tlačit a že už finišujeme, takže porod jako takový mě ani snad nebolel..pálilo to, tlačilo, ale jak jsem makala, snášela jsem to dobře. No ale když to zpětně shrnu, fakt to nemá cenu řešit, ono to proběhne, pak to neskutečný štěstí a zázrak v podobě miminka... 😵 na všechno zapomenete, já pár hodin po porodu už nebyla shcopná si tu bolest vybavit. A musím říct, že nástřih jsem tedy necítila, oni to dělají ve chvíli, kdy je ta hráz odkrvená a nevíte o tom, širí bylo nepříjemný a docela dlouhý, ale dalo se, ale.... to hojení potom... no pro mě naprosto jednoznačně nejhorší z celého porodu 😝 🙄 trvalo asi deset dní, než jsem si jakž takž sedla nebo lehla a neměla u toho slzy na krajíčku. Takže pro každýho je nejhorší něco jiného, ale zvládnout se to každopádně krásně dá, já jsem tři týdny po porodu úplně v pohodě, jako bych nikdy nebyla těhotná, a už se s mužem připravujeme, že vlítneme na další snažení 😀 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre