Kedy je najväčšia bolesť pri samotnom pôrode?

denisa123
21. júl 2007

Prosim, chcela by som sa spytat uz skusenych mamiciek, ze kedy pri samotnom porode ste citili tu najvacsiu bolest? Je to pri tych kontrakciach, alebo ked je uz hlavicka v porodnych cestach? Citili ste, ze sa vam to tam "dole" nejako "trha", alebo pod.?

Pytam sa preto, lebo ci sa tou bolestou nemozem "zablokovat" a uz to dalej jednoducho nezvladnem... Preto aj uvazujem o cisaraku (mam taku moznost bez problemov ist na CR). Nebojim sa porodu, ani tej bolesti pri kontrakciach, ale toho, ze co ked to uz dalej nepojde, hlavicka sa zasekne a ja budem riskovat akutny cisarak a zdravie dietata. Co si o tom myslite Vy?

Viem, ze je to hlavne o psychike, v tomto som v pohode, chcela by som poznat len Vase skusenosti. Dakujem.

verusky
2. aug 2007

eleanor a kdy bude braska nebo sestricka?

0401
2. aug 2007

no Eli, kdy bude bráška nebo sestřička? 😉

verusky
2. aug 2007

0401 a co u vas??? 🙂

0401
2. aug 2007

u nás zatím nehrozí

verusky
2. aug 2007

skoda, byli by kamaradi... ted je to tak idealni vekovy rozdil 😔 .

verunnecka
3. aug 2007

mě taky skákali po břiše bolest jak...!!!!a injekcí sem dostala asi 5 ☹

maryam
15. aug 2007

ja by som tiez rada jednu otazku, kricali ste?
pocas kontrakcii alebo porodu?
ja ked som pozerala porody v TV, tak niektore zeny len jojkali, ochkali a niektore kricali jak zmyslov zbavene...normalne ma to vystrasilo

mirko06
15. aug 2007

ja osobne som len hlasno vzdychala a sem-tam jojkla, kricat sa mi ani nedalo, ale co som pocuvala ine baby, tak niektore doslova vrieskali a vraj im to pomahalo

gabikaa
15. aug 2007

ahoj aj ja sa chcem s tebou podelit o moj zazitok ohladne porodu. Ale najprv. od príchodu do nemocnice az pokial ma z nej neprepustili som mala manzela na dosah ruky.Kontrakcie boleli ako asi menstruacne ale ked dýchas menej bolia. Manzel dýchal so mnou celých 12 hodín.bolest kontrakcie od samotneho zaciatku az po koniec trvala presne 30 sekund. Manzel by ti o tej presnosti na sekundy vedel rozprávat. a potom mas 2 min volna. a potom dalšia kontrakcia a tak dalej... .
No ked mi jedna kontrakcia trvala viac ako 3 minuty isla som na salu.Porod a prechod porodnymi cestami som na moje pocudovanie nic necitila( a to som myslela ze to boli najviac) ja som moje bábo vytlacila na 2 zatlačenia.presne 2o - 30 sekund to trvalo . no uznaj 20 sekund? ja som este tlacila dalej a lekár sa zasmial ze naco tlačim ved malu uz dávno drzi v rukách. Takze kontrakcie bolia, ale dá sa to predýchat, porod som nic necitila. a to som epiduralku nemala.

lindda
15. aug 2007

denisa takto isto som sa pytala aj ja a nakoniec som rodila 18hod na stole tlacila a trapila sa nakoniec isiel cisarak a to bola ta najvacsia bolest 😒 Kontrakcie sice boli strasne,ale ta bolest po cisaraku bola asi horsia a hlavne dlhsia.

bleskovka
16. aug 2007

kazdy porod je uplne iny. Ja znesiem dost, uz ako mala som ani nemukla, ked mi pichali injekciu. Tak som myslela, ze aj porod nejako zvladneme... Ja som mala asi 14 hodin kontrakcie, su to silnejsie menstruacne bolesti a naozaj sa daju predychat, ale spat sa pri nich neda, ani ked mi dali cipky prosti bolesti. Velmi pomaly som sa otvarala, a z tych kontrakcii a nevyspatia som bola vysilena. Museli mi prasknut plod.blanu a potom zacali strasne silne bolesti, ktore u mna trvali asi 2 hodiny ☹ 😝 a boli cim dalej silnejsie a prichadzali ca. kazdu minutu... Myslela som si, ze ja pri porode urcite kricat nebudem, trosku povzdycham a bude 😖 . Ale jacala som ako tur, nic ine som nemohla robit, myslela som, ze ma roztrhne a maly nie a nie von. Bolo mi aj trosku luto najma manzela 😅 , ze to musi pocuvat, ale to bola jedina moznost, ako to trosku zmiernit...Nakoniec ma nastrihli a maly bol vonku.
Takze nic moc, ale vravim, kazdy porod je iny, moja mama mi povedala, ze ma rodila 2 hodiny 😀 - skoro som ju dorazila

lukynek
16. aug 2007

Ahojky, první porod drcery nám trval 6 hodin. U druhého se přítel bál, že to bude trvat taky tak dlouho ale překvapila jsem ho! V sobotu mi praskla plodová voda, tak jsme jeli do nemocnice. Ještě si přítel dělal srandu, že nemůžeme jet, že snědl celou půlku melounu, co tam budeme dělat?? Samozřejmě na porod to ještě nebylo. Dali mě na pokoj a celou noc jsem měla bolesti a stahy, a pořád se nic nedělo. Ve dvě v noci mi píchli penicilin, protože mi odtekla skoro všechna voda-aby malý nechytl nějakou infekci. V pět ráno mi dali kapák a volejte si tatínka. Proč, když mi nic není, že? Přítel přijel o půl šesté. To nastaly ty největší bolesti a stahy. Třikrát jsem zatlačila a malý Lukášek byl o půl sedmé na světě. Ale každý porod je fakt jiný!!! 😅

lukynek
16. aug 2007

No a jinak nejhorší na tom porodu, jsem zapoměla, bylo to šití nastřižené hráze!! Připadalo mi, že to trvá déle jak samotný porod. Ale taky se to dá přežít. Bolesti rychle ustoupí a zapomeneš na to.

anatanka
16. aug 2007

Ja byt pred porodem, tak tuhle diskuzi urcite nezakladam - radeji nevedet 😉 ja si o porodu nic cist ani slyset nechtela, vedela jsem, ze me to jen vic vydesi.
Ale taky svoji troskou prispeju. Me porod velice nemile prekvapil. Myslela jsem, ze je to takovy jiny... Ja ani nevim. Nejvetsi bolesti jsem mela, kdyz mi dali oxytocin, protoze jsem uz dlouho mela porad stejne kontrakc e anic se nedelo. Potom to zacalo. Ale zavidim holkam, co pisi, ze kontrakce pocitovaly jako silnejsi mensruacni bolesti. Ja se u toho plazila po dlazdickach v koupelne a sestricce drtila ruku, ze uz vazne nemuzu... Ty opravdu silny kontrakce trvaly strasne dloho, nekolik hodin a ja uz FAKT NEMOHLA.
Samotny porod byl ale spis uz jen vysvobozeni, ten me zase prekvapil celkem mile, jestli se to tak da rict. Bylo to rychly, ale moc jsem to ani nevnimala. Nastrizeni jsem necitila vubec, ale to asi nikdo. Myslim, ze jsem zatlacila jen parkrat a mala byla venku, ale fakt nevim, byla jsem uplne v jiny dimenzi.
Takze u me - rozhodne nejhorsi bolesti byly kontrakce.

prochi
16. aug 2007

Taky závidím těm "šťastnějším", které měli kontrakce jen jako silnější MS bolesti. Já měla porod vyvolávaný, po zavedení třetí tablety mi praskla voda a ihned jsem měla kontrakce trvající minutu a jen 40-60 vteřin přestávka. Po čtyřech hodinách tohohle maratonu jsem byla otevřena na dva prsty a prý že to hned tak nebude...
Ale potvrzuju, že se to dá jakžtakž prodýchat, hodně jsem se soustředila na svůj dech (nadechnout nosem do břicha a hodně dlouhý výdech), jenomže tím, jak jsem měla kontrakce po minutě jsem se překysličila a začala omdlívat. Ale co bylo opravdu nejhorší - křížový bolesti!!! Měla jsem je od začátku, je to největší hnus na světě, nepřeju největšímu nepříteli, s tím se nedá nic udělat, nic nepomáhalo, sprcha, balón, masáže, nic. Fakt neskutečná bolest. Jak jsem se ale dostala na sál, tak už můžu napsat, že to byla "pohodička". PA mi řekla, ať se stulím na bok, manžel mě držel za ruce a spolu jsme už každou kontrakci tlačili, PA mimochodem odešla a bylo to takový intimní a svým způsobem hezký, jak jsem si tam spolu tak tlačili 🙂 . Za chvilku přišla, jukla mezi nožky, zavolala doktora, lehla jsem si na záda a za dvě pořádný zatlačení byl malej venku. Krása.
Pak ale přišlo peklo na světě, šití, věc, který jsem se vůbec nebála, přece mi to umrtví... jo umrtvili, jenže jsem byla strašně porvaná vevnitř, malej to vzal totiž hopem, narodil se hodinu po tom, co mi bylo řečeno, že jsem otevřená na dva prsty a hned tak to nebude. Takže jak letěl ven, všechno si před sebou hrnul a pak to v jednu chvíli všechno povolilo. Šili mě přes hodinu, primář si volal na mě příslužbu, pak jsem se dozvěděla, že bych normálně šla pod narkózu, ale jak tam bylo spousta krve, tak to nevypadalo
tak hrozně...
Takže u mě jednoznačně nejhorší křížový bolesti a pak teda to šití. (Jo ale pro povzbuzení - venku, jak jsem to měla umrtvený, tak to fakt skoro nebolelo 😉, jenomže já měla venku jen asi pět stýžků, zato vevnitř to bylo jak po výbuchu bomby)

Ale holky, všechna bolest světa za toho drobečka stojí. I kdyby mi měli sekat zaživa jeden prst po druhým, tak to pro toho našeho prďolku udělám. My ženský prostě vydržíme hodně 😉 .

kristi
16. aug 2007

mne nejvic bolely zada....

bleskovka
17. aug 2007

prochi, ja zase zavidim vsetkym, ktore mozu povedat, ze mali laky porod, lebo moj takym rozhodne nebol. Ale nechcela som zbytocne strasit tie, co ich to este caka. Kazdy ma totiz iny prah bolesti, neviem, ake maju ine baby bolesti pri MS, ale ja som mavala take silne, ze som sa zvijala v skole pod lavicou a ked ma profka videla, aka som zelena, poslala ma domov... Takze asi tak a tie kontrakcie boli nieco silnejsie... ale vravim, pri nich som este nekricala, aj ked som bola strasne vycerpana, lebo som uz uz 2.noc nespala - mne zacali kontrakcie uz v pondelok o polnoci, ale boli este nepravidelne a pokracovalo to v utorok, no a v stredu poobede som porodila... A ako pisem, najhorsie boli tie bolesti pri vypudzovacej faze, jednak ked nemozes este tlacit 😝 a takisto ked uz mozes, ale maly nechce ani za svet von ☹ , boli to ukrutne a trva to nekonecne a ty myslis len na to, aby bol uz konecne vonku. Ja som uz od unavy medzi kontrakciami zaspavala a to som este musela komunikovat s porodnou asistentkou v nemcine 😝 , dalo to teda dost zabrat. Ale stalo to za to 🙂
Vsetkym, co este len budu rodit prajem kratky a lahky porod 😉

lienka79
18. aug 2007

SAmotny porod neboli..skor kontrakcie behom 1.doby porodnej....tie stali a to 😀

benabianca
18. aug 2007

aj ja tvrdim,ze kontrakcie su najneprijemnejsie a tlacenie je uz len ceresnicka na torte 😅

marianna23
20. aug 2007

u mna najvacsia bolest bola,ked sa tlacila hlavicka,co uz takmer bola vonku a zasla, lebo zmizli kontrakcie,cize som musela cakat na dalsie,takze asi ta hlavicka, co trvalo dost dlho ky, vysla,zvyskok telicka bola hracka.
kontrakcie som mala 4dni, casom som si uz nane aj zvykla a vedela aj ako ich predychat.takze asi tak.

susik77
20. aug 2007

pre mna bol najhorsi koniec prvej doby, 2.doba a ked isla von placenta. 1.doba bola uplne v pohode, ale mala som len kontrakcie a ziadne menstruacne ani krizove bolesti...ale na konci 1.doby mi bolo strasne spatne - ako sa mala tlacila dolu a 2x som zvracala ☹ potom po vytlaceni malej som vobec nemohla vytlacit placentu-dali mi nej. injekciu, aby to slo lahsie...
inak, zle som predychavala, tak som sa uplne dehydratovala, napriek tomu, ze som celu 1.dobu pila vodu 😎 tak mi museli dat infuzku na rehydrataciu a paralen. cipok , ze vraj som mala 38 stup. horucku 😎

zuzana1981
21. aug 2007

pre mna bola najtazsi koniec druhej porodnej doby , ked uz som pocitovala tlaky na konecnik , a tiez ked sa pretlacala hlavicka , to som citila silne palenie.. Ostatne uz islo lahsie.

najjulinka
27. aug 2007

Tak baby ja mám nenormálny strach... A práve aj preto sa nemám k tomu aby sme si malú katku spravili...
Kým mi netrhali zub, tak by som si nevedela ani predstaviť... Ale teraz... O to väčší strach... To keď ma predtým bolel zub celý týždeň tak, že som mala pocit, že do steny zakusnem, tak to oproti tomu trhaniu bolo nič... 😒 😒 😒
Ja mám ztrach vo všeobecnosti zo všetkých doktorov, ale strach z bolesti je ešte väčší...
Pôrod bolí viac ako trhanie zuba??? Keď nastrihujú tak to tam nejak umrtvujú??? Resp. zaberá umrtvenie (lebo mne pri zube zjavne nezabrali ani 2 dávky)... ???

milly333
27. aug 2007

já jsem taky hrozná citlivka a přežila jsem to a to jsem měla dost komplikací, nejhorší pro mě byly také kontrakce ale ty se dají prostě rozdýchávat jak tady psaly maminy již předtím je to asi jako silné menstruační bolesti...a ten porod sám o sobě fakt není bolestivý to už cítíš asi jen takové tlaky...žádné trhání nic takového to vše je umrtvené...a ten nástřih když je třeba se dělá při kontrakci a předem ti to opíchnou takže to taky necítíš!!ještě nepříjemné je šití, ale to je spíš takové tupé škubání!všechno se to dá přežít, není to procházka růžovým sadem, ale pokud chceš miminko co by jsi kvůli němu neudělala?! 😉

zdenka821
28. aug 2007

Aj pre mňa boli najhoršie kontrakcie, trápili ma celú noc, pričom mi už odtiekla plod.voda. Strašné bolo čakať kým kontrakcie vyvrcholia a mne sa zdalo, že to už horšie byť nemože.

angelos
28. aug 2007

Pre mna bolo najhorsie az to finale,ked uz hlavicka bola spolovice vonku a ja som uz nevladala.Nic si z toho nepamatam,len z manzelovho rozpravania viem,ze ma potom nastrihli[nic som necitila]a sestricka sa mi zvalila na brucho[vobec som ju nevidela,no neviem kde som bola] 😀 a potom mi uz len ukazali malu 🙂 🙂 🙂 Na vsetko som zabudla,za dva roky ma tam maju zase!Co sa kontrakcii tyka,boli dost bolestive,jedine co mi pomahalo bola horuca sprcha na krize.Vtedy som ocenila pritomnost manzela.A este k sitiu-neboli,ale uz som mala toho plne zuby a stale som doktorovi do toho kibicovala,ze kedy to uz bude mat hotove 😀 Chudak,zlaty bol,len sa usmieval a radsej nic nehovoril. 🙂 🙂 🙂

tinaa
30. aug 2007

Mna tiez najviac bolelo, ked sa prerezavala hlavicka. Mala som pocit, ze ma roztrhneeeeeee. Ked bola hlavicka uz z polovicky vonku, tak mi ju Dr. vratil spät a pri dalsej kontrakcii som ju vytlacila celu 🙂 Neviem, preco to urobil, ale mne sa veeeelmi ulavilo. Kontrakcie tiez neboli ziadna malina, mne nepomahalo ani predychavanie, ani sprcha ani nic. Len som sa schulila do klbka a cakala kedy to prejde 🙂)))

nathalie111
30. aug 2007

pre mna bol najhorsi ten tlak,ked sa mala(uz definitivne)pytala na svet.. 😀 som myslela,ze ma roztrhne.. 😅

riusik
30. aug 2007

pre mna bola najhorsia cesta zo ziliny do martina. cely cas som myslela, ze porodim v aute 🙂 ale ked sme zastavili pred nemocnicou, vsetko aj bolest akokeby ustali, zostala som spokojna, ze som uz tam, ze sa mi a ani malemu uz nic nemoze stat... a do desiatich minut bol maly na svete 😵 😵

asara
30. aug 2007

pre mna bolo najhorsie lezat, pretoze ma pri kontrakciach strasne boleli krize... Inac, porod sam o sebe si ani velmi nepamatam, viem, ze som tlacila, ale nic som pri tom necitila... Este sitie bolo trochu neprijemne (mna dost natrhlo ☹ ☹ ).. Ale pre mna osobne bola najvacsia bolest sadnut si po porode este par dni ... Ale ziadnu bolest nelutujem, maly za to stoji a ak sa podari, rada vsetko podstupim este aspon raz... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre