Koľko detí na sekciu? Máte skúsenosti?

wanda
5. aug 2008

Ake mate osobne skusenosti,alebo skusenosti vasich znamych...

janna1830
5. aug 2008

ahoj wandi, ja mam dve deti-obe na sekciu , lekar mi povedal, ze nie je dovod nemat minimalne 4 na sekciu, vsetko zalezi na zdravi zeny, ale sme v usa, doma mi vela ludi povedalo, ze som vraj uz skoncila 😝 ale jaaa teda uuuuurcite nie 😝 😀 este jednoooo 😵

wanda
autor
5. aug 2008

no prave aj ja mam dve sekcie za sebou,a velmi tuzim po dalsom babu,mozno dvoch,uvidime... 😵 no mam strach. Aky rozdiel mas medzi detmi.
Mojej kamoske mesiac pred porodom - sekciou,navrhol lekar sterilizaciu ☹ .Ze dve deti su uz vela... a dala si to urobit ☹

domulienka
5. aug 2008

ja mam vsetky tri sekciou ,prve dve s odstupom dvoch rokov a najmladsiu skoro po jedenactich rokoch. Ked to mam hodnotit tak najlepsia sekcia bola posledna .Moj doktor vravel ze su mamicky ktore maju aj 4 deticky sekciou no to ze uz je vacsie riziko.Velmi sme chceli este tretie babetko trochu som sa aj bala ale dopadlo to super.uz som pocula vela fam ze dve a dost ,doktor zakazal atd. vsetko zalezi od matky ako sa citi myslim zdravotne.

montinka
5. aug 2008

ahojte teda to je super a ja som pocula zevraj cisarskym mozu byt iba dve deti.🙂 teda akoze zatial mi staci iba to jedno ale tak mozno postupom casu este budem chciet dalsie. a ja som uz stresovala ze iba dve budem moct mat. a je pravda ze ked bolo jedno cisarskym,tak bude aj druhe?

wanda
autor
5. aug 2008

nie nemusi byt druhe cisarskym ale vacsinou je. Ja som chcela rodit prirodzene,ale na prijme som natrafila na taku blbu doktorku. Povedala ze sa bude rezat,ze ona nebude riskovat ze rupne maternica....takze som hned isla na stol...Ale mam dve kamosky ktore porodili po prvej sekcii normalne. Ale po dvoch sa to uz neda

janna1830
5. aug 2008

wandi, akoze mne to v dnesne dobe pride somarina, ze dve na sekciu a bodka...ale viem, ze mnohi lekari tak doma hovoria...urcite vacsina zien moze mat dalsie, zalezi na jej stave...moja prva dcerka mala 2 roky 4 mes, ked sa narodila druha. Ta ma teraz 11 mes a dalsie by som chcela tak o 4 roky...mozno...mam 30...kamoska sa rozhodla spravne...je hrozne, ze to vobec navrhuju 😢

montinka, po jednej sekcii je moznost rodit prirodzene, tuna je to moznost volby- ze aj druha moze byt sekcia, ked bola prva...po 2 sekciach uz len sekcia, ze sa vynimocne najde lekar, co dovoli aj po dvoch sekciach skusit prirodzene, ale zena nema riskovat...

domulienka
5. aug 2008

no podla toho preco bol robeny prvy cisarsky , aka diagnoza ,druhy moze byt normal ale treti uz nie lebo maternica je zosivana dvakrat a mohla by prasknut pri tlakoch tak uvidis 🙂

montinka
5. aug 2008

no my sme mali vacsie babo tak preto.hm a kebyze sa mam rozhodnut druhykrat ci normalne alebo cisarskym tak asi normalne(kedze teraz mam trosku problemy)

domulienka
5. aug 2008

aj ja som chcela druhy porod normalne az kym mi to jasne nevysvetlili ze nemoooozem rodit normalne ,lebo pri prvom mala dcerka problemy tak som myslela ze preto mi robili sekciu .len tak na okraj ked som porodila tretiu dcerku tak sa jedna pani vyjadrila ze sme blazni tretie cisarskym.rozne nazory ale pre mna blba osoba co to povedala

montinka
5. aug 2008

aj podla mna blba osoba ked sa zena na to citi a doktori dovolia tak preco nie?

janna1830
5. aug 2008

Beckamova ma 3 synov sekciou...vzdy ma ona prva napadne...ja baby normalne ratam s tym, ze budem mat este jedno dietatko ...ani 1 % sancu si nepripustam, ze nie... 😕

domulienka
5. aug 2008

ano jej staci jedno jej nazor .My sme veeelmi stastni ze ju mame po rokoch obrovska radost celej nasej rodiny . drzim vsetkym palce nedajte sa da sa to. 🙂 🙂 🙂

wanda
autor
5. aug 2008

len u nas v jednej porodnici ma kazdy lekar iny nazor,jeden povie dve a dost.Druhy mi povedal ze 4 sa da. Ze on osobne robil jednej mamicke 4 sekcie...
mamicke ktore ste mali viac sekcii,ktora bola najtazsia?a co na to vasi gynekologovia. ...lebo ten moj,je hrozny...uz pri druhom tehotenstve mi povedal ze uz hadam mame aj dost 😠

domulienka
5. aug 2008

pre mna prva nevedela som co sa deje kompilkacie, druha tak na trojku , a tretia super ziadna teplota vysledky ok.Ajk u nas je vela lekarov s odlisnymi nazormi. Pri druhom my navrhovali steril. ze mam na nu narok bezplatne.Nebola som o tom presvedcena a potom uz vtedy som chcela este babo . Tak moj terajsi lekar kyvol ok. 🙂 🙂 🙂

dudricka
5. aug 2008

podla mna to zavisi aj na zene ,ako sa ona citi. Ja som mala dve sekcie ale tretie ani neplanujem, lekari mi povedali ze to je velke riziko, lebo mi teraz hrozilo prasknutie maternice. Mala som velkych synov. 🙂

erikasadek
5. aug 2008

tiez sa pridam k vam ja som po dvoch no a mne tu lekar aj ostatny davaju do 5 deti je to bez problemu potom uz velmi svalstvo nespolupracuje , aspon tu je to tak. len na podotknutie ja zijem vo francuzku tu je to bezne do 5 bez problemov.

wanda
autor
6. aug 2008

ahoj erika,zaujimave je ze na zapade vnimaju sekcie inac ako tu...preco?

wanda
autor
6. aug 2008

dudricka,ak uz dalsie dieta neplanujes das si uroit sterilizaciu?ale ak nechces nemusis odpovedat,viem je to osobna vec. 😔 alebo antikoncepcia?

erikasadek
6. aug 2008

Wanda bude to asi tym ,ze maju nove sposoby operovania.
ja sa pamatam , ze pred druhym som pozerala v televizii ako sa dnes roby novy trend , vola sa to myslim Sark ako lekar ktory takto to zacal robit , spociva to v tom ze nie ako predtym ta rezali svalstvo ktore sa tazko spajalo a boli s toho vo vatsine komplikacie . on to robi tak ze rukamy roztahuje svalstvo to sa velmi rychlo da do povodneho stavu.
to je take vysvetlenie v skratke. aj pre mna je to trocha zlozite ale funguje to rychlo na nohach pooperacii a ziadne pooperacne problemy.
teda ja chcem tretie a moj lekar to vie a stale mi odpovie kludne az do 5 potom uz to je trochu vela na telo a svaslstvo.
je vela rozdielov co sa tyka ako sa prevadza tu a ako sa prevadz na slovensku

certica
6. aug 2008

erika, ale ked sa chce dostat k maternci, musi narezat (presnejsie rozrezat) aj svalstvo nie? nerozumiem, ako ze len roztiahnut.

erikasadek
6. aug 2008

no ja niesom odbornik hovorim co som videla v telke aj v nemocnici lekar roztahuje svalstvo rukami silou takto sa rychlo zrastu oproti ked reze hlboko svalstvo aroztahuje sa to inac. preto starsie rocniky mali problemy aj po operacii tazko sa hojilo a mali bolesti dlhodobo.
viem ,ze tam bola zenska ktora mala davnejsie robeny starym sposobom a ako tazko sa z toho dostavala a aj mala bolesti aj po roku. no a teraz mala robene ako ja a porovnavala. hned sme chodili rychlo sa hojilo a hlavne ziadne komplikacie po operacii.
takze on nareze povrchovo a potom to roztahuje ; oni to ukazovali aj v telke presne ako to roby; ako vyvija aj silu len ja sa , nerada pozeram na operacie, nebolo to prijemne vidiet. staci ,ze je dobry vysledok nie?

erikasadek
6. aug 2008

osobne Ti mozem povedat mala som robene dvakrat na peridurale takze som vsetko citila aùmozem ti povedat ze najviac som citila,ako tam trha a hadze so mnou nie je to neprijemne ,len si hovoris preboha ,co to tam stvara.

dudricka
6. aug 2008

wanda sterilizaciu neplanujem , a antikoncepcia? Zatial kojim tak neviem.Mne uz lekar ktory tu sekciu robil neodporucal dalsiu, aj tak maleho 10 minut vytahovali zmenil polohu na priecnu, takze to bolo tazke, nakoniec ho vytahovali kliestami, ale pred tam mi dobre potlacili rebra a brucho ako ho chceli vytiahnut. Chudak mal 5 dni do teminu a velmi sa mu nechcelo. 🙂

jarka70
8. aug 2008

tak ja mam za sebou uspesne 3 sekcie 🙂

jejke
9. aug 2008

Na Slovensku udajne len tri, zvlastnostou je ked ma zena styri sekcie,
v zahranici je to neobmedzene,
najviac sekcii mala zena v Amerike:11!!!

http://www.obgmanagement.com/article_pages.asp?...

katja78
9. aug 2008

Ahojte,

Erika - o tom operačnom postupe som ešte nepočula, ale nepíšeš aký sval máš na mysli.
operatér sa totiž musí dostať cez brušné svalstvo, to sa vo väčšine prípradov rozreže na hranici dolnej časti svalu a jeho úponu na lonovej kosti. Ale aj samotná MATERNICA JE SVAL, so zložitou štruktúrou a poriadne prekrvená, a ku koncu gravidity strašne natiahnutá. Neviem si predstaviť, ako sa počas sekcie cez maternicu prehrabáva prastami, asi to nebude ono.
Najpodstatnejšou vecou, ktorá rozhoduje o tom, aký spôsob pôrodu po prvej sekcii zvoliť, je hrúbka jazvy práve na maternici a nie na brušnom svalstve, to nie je také podstaté. Lebo práve maternica počas pôrodu vyvíja enormnú silu a počas samotného druhého tehotenstva po prvej sekcii, keď maternica rastie, je na nej tá jazva, ktorá nie je taká elastická a rozťažiteľná ako normálna svalovina maternice, takže vždy je riziko, že sa môže niečo stať.
Ale skúsim pozrieť na nete, kto je to ten Dr.Sark

erikasadek
9. aug 2008

JE TO IZRAELSKY DOKTOR preto sa vola tato metoda po nom ,

sulamith
16. sep 2008

erika,to je zaujimavy postup...
ja mam za sebou 2 sekcie.Poznam jednu mamicku,ktora ma 4 sekcie.

petka_s
17. sep 2008

ahojte,mam na vas taku jednu otazku,je mi to trapne,ale nikto uceny nespadol,ako sa to mysli ze kolko deti na sekciu?,a celkovo co tie sekcie znamenaju..?
dakujem 😉

duskaf
17. sep 2008

petka- sekcia je cisársky rez, teda koľko detičiek by mohla mamička mať takýmto spôsobom. Všetky moje poklady prišli na svet cisárskym rezom. Moja kamarátka bude čoskoro 5- násobnou mamkou- všetko sekcie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre