Koľko personálu bude pri pôrode?

natsa
27. sep 2008

Zaujímalo by ma koíko býva lekárov a sestričiek pri pôrode.Už sa vám stalo ,že boli pri pôrode aj žiaci zo zdravotky.Môžem odmietnuť týchto "učnov"Myslím,že mi bude nepríjemné ked bude na mna hladiet.

caruzo19
27. sep 2008

jeden lekar a 1-2 sestricky byvaju pri porode.medikov urcite odmietnut mozes,ale nikto ti ich nepredstavi ze dobry den,toto su medici.zistis podla toho,ze ta vysetri doktor a potom ta zacne vysetrovat este niekto iny.ja tento luxus pri druhom tiez odmietnem

lante
27. sep 2008

Natsa, ja som pri pôrode mala dvoch lekárov, anestezilogičku so sestričkou, inštrumentárku, sanitára a detskú lekárku.Ale mala som plánovaný cisársky.
No hrôzu na ktorú sa pýtaš som si "užila", pred operáciou (vyberali mi myom, ktorý som mala na maternici) som v mini vyšetrovni mala lekára, ktorý ma vyšetril, potom prednosta, ale to tam už okrem nich bolo asi 20 medikov, 5 sestričiek, takže to bolo dosť pre vtedy 23 ročnú babu. No ale prežila som a povedala som si, že na niekom sa učiť musia. Podarilo sa mi od toho od osobniť a prežila som 😉

bubatinko
27. sep 2008

lekar 2sestricky a 1detska sestra a lekarka aspon pri mojom tak boli....

petka_s
27. sep 2008

boze dufam ze pri mne nebudu ziadny uciaci sa lekary
neviem si predstavit krvacat a kontrolovat ma-doktor a dalsich 30 ludi..no dufam ze sa to da teda odvolat taketo daco..

katrin
27. sep 2008

ja som pri cisarskom mala 2 gynekológov, 1 anesteziológa, 2 sestričky a 1 ošetrovateľa (bola ale nedeľa večer, takže luxus v podobe medikov mi nebol dopriaty 😀 )

michaelka
27. sep 2008

Mozes si napisat do porodneho planu ze si nezelas medikov. Je to vsak na konkretnom lekarovi, ci to bude respektovat... 😒

nastenka
27. sep 2008

Baby a prečo Vám vadia medici? Veď sa musia nejako učiť a najviac im dá prax. Kto bude liečiť raz naše deti, keby sme všetci odmietali medikov?

hellosona
27. sep 2008

ja by som ani nedokazala spocitat, kolko ludi tam bolo...fakt dost! 😖 zial sa ma nikto nepytal na moj nazor... bolo tam dost vela studentov, nie medikov, ale tyx, co studuju porodnu asistenciu, lekari, asistentky a aj sanitari...
ak mam pravdu povedat, v tej xvili mi to bolo jedno. a napokon, aj oni sa musia kdesi ucit...

monkula
27. sep 2008

pri Jarkovi bola pri mne len lekárka, sestrička a pôrodná asistentka, ktorá ma hladkala za ruku a manžel...
Pri Chiarke to bol lekár, sestrička. ktorá ma haldkala a bez manžela.. a v diskrétnej vzdialenosti boli detská sestrička s lekárkou....
nestenka, viem ,že sa učiť musia, ale pôrod pre mňa boa ldosť intímna záležitosť, takže medici by mi dosť vadili...
ale boli medičky pri kontrolnom UZV, asi tri.... 😉

maca793
27. sep 2008

ja som mala pri dvojičkách 3 lekárov a sestričiek neviem lebo som bola v narkoze 😀
pri Karolínke 1 lekár a 2 sestričky

natsa
autor
28. sep 2008

Nech sa zamýšlam ako chcem,ale Pôrod je pre mna ozaj intimna vec.Pre ženu by to mal byt naj zážitok,ale ked na vás civí 30 ludí a vy sa pri tom trápite je to trocha tvrdá káva na prvorodičku.Ak sa to bude dať tak hned v pôrodnici poviem,že si neželám medikov.Nech sa učia pri tom komu to nevadí.

janette4
28. sep 2008

U mňa bol lekár, 2sestričky a kúsok ďalej detská sestra.
Ja si neviem prestaviť, že by som tak mala ešte medikov,l ale ja som bola nervózna ,už keď na prvom/vnútornom/UZV boli navyše nejaký ľudia /ešte jedna sestrička, ďalšia lekárka/.

shela
28. sep 2008

u mna boli len 3 porodne sestry a moj manzel- lekar ziaden....tu pride lekar iba ked je fakt zle 😉

m311293
28. sep 2008

já měla problematický porod, takže 8, ale kolik bylo doktorů a sester fakt nevím, měla jsem jiné starosti a v takovém rozpoložení 😀 by mi celkem jedno, jestli by tam byla i celá lékařsjá fakulta

minusa
28. sep 2008

tak ja som okrem doktora a 3 sestriciek mala pri porode asi 6 medikov 😀 tak to bola zabava 😲

majsan
28. sep 2008

ja som rodila vo svajciarsku a mala som doktorku,porodnu asistentku a pediatricku.mala som najprv rodit pri mojom gynekologovi ale bol prave na dovolenke.zato ked som bola na kontrole pred pôrodom tak ma vysetrovali medici

lienockaa
29. sep 2008

u mňa bol jeden lekár a dve sestričky..kúsok ďalej stála detská sestra, tá prišla až keď bol malý vonku..mne by skorej vadil taký ten v tej chvíli "zbytočný" personál, ako napr. keby sa tam objavila upratovačka, alebo údržbár, ale to sa mne našťastie nestalo..medici v počte normálnom, t.j. jedna skupinka, čo je 5 ľudí, by mi nevadili..oni nevyšetrujú rodičku všetci, maximálne jeden, aj to s jej súhlasom, ostatní sa pozerajú..také,že 30medikov vyšetruje rodičku som nezažila.. 😉

bystricanka
29. sep 2008

ja som mala jedného lekára a dve sestričky. Boli tam aj dve baby zo strednej zdravotnej. Absolútne mi nevadili. Boli zlaté...sme sa nasmiali. Oni povedali, že v živote nebudú rodiť 😀

dadka212
29. sep 2008

no ja som mala jednu lekárku, 2 sestričky a jednu detskú lekárku a medici tam neboli bolo to vnoci, ale keď ma vyšetrovali cez deň, tak sa ma spýtali, či mi nebude vadiť keď sa na mňa pozrú aj medici, tak som súhlasila boli len dvaja, a zdielam názor, že na niečom sa učiť musia tak prečo nie na mňe veď možo budú raz rodiť moje vnúča 😀

etnicka
29. sep 2008

Ucit sa musia, to je pravda, ale mali by sa aj vzdy dopredu spytat, ci to konkretnej osobe nevadi. Potom je to v poriadku. Mne by to teda poriadne vadilo 😉

dula_renka
29. sep 2008

Ahojte dievcence, ak Vam vadia medici, tak si plánujte pôrody na noc, sviatok, či víkend. Vtedy je v pôrodnici ozaj väčší pokoj 🙂

roasha
29. sep 2008

primar,lekar,2zdr.sestricky,1detska sestricka,rota zdravot.sestriciek na praxi/jedna ostala aj pocas samotneho porodu po vyuc.hodinach,lebo strasne chcela vidiet,ci to bude fakt baba,aby info ostatne-bola zlata,velmi pomahala 😀 /
bolo mi jedno kolko ich bolo,hlavne aby uz bolo po. 🙂

audreyd
29. sep 2008

ja som mala pôrodníka a dve asistentky 🙂 prišla sa jedna sestrička spýtať,, či by mi vadilo, keby sa prišli pozrieť na pôrod dve študentky a zdvorilo som povedala, že by som bola radšej, keby nie 🙂 neprišli 🙂

dula_renka
29. sep 2008

roasha...každá žienka to neberie v takej pohode ako Ty, pôrod je pre nich skôr intímna záležitosť a rota medikov pôsobíé skôr stresujúco

roasha
29. sep 2008

reni,po 36h mi to uz bolo fakt jedno. 😅 🙂

roasha
29. sep 2008

na to,ze ich bolo tolko,a zabudli odmerat panvu-mala panva bola priuzka,ale prisli na to neskoro. 🙄

dula_renka
29. sep 2008

hm, on sa pri tom zakopavaní do nekonečných počtov ľudí naozaj aj zabudne na tie najdôležitejšie veci, a kde si tak úžasne rodila? Ja keď som sa pripravovala na pôrod pred 12,5 rokmi, tak mi bolo povedané, že nad rodičkou smie iba raz vyjsť slnko...čiže, maximum 24 hodín....čo je dnes už normálne scifi, rodí sa mega krokmi

roasha
30. sep 2008

........BB.........ved oni so mnou stale robili,pchali do mna vsetko mozne......len ja som stale proti vsetkym teoriam........... 🙄 😅 😀

etnicka
30. sep 2008

roasha - mozno by bolo stacilo Ta poriadne vysetrit 😉

roasha
30. sep 2008

etnicka urcite nie.ja chodim k prim./BB/,kto ho pozna vie,ze patri medzi najlepsich odbornikov v republike/bez nadsadzky/ 😉
porod sa mi rozbehol skor o 3t/v noci-cakala som do rana pokial som sla do nemoc/,potom to uplne zastalo/cipky,injekcie,infuzky-a stale to stalo/vobec neodt.voda/pokial nie je otv.asp na 8cm-nemozu prepich blany/.monitorovali ma kazdu chvilu,ale pokial mala "nebola v nudzi",cisara nerobili.na druhy den mi dokonca dovolili ranajkovat,lebo necakali ze na obed porodim/ako to hodiny stalo,potom sa to rozbehlo/,nestihli uz ani klist.
primar par krat volal aj v noci,ako to pokracuje/pod kontrolou som bola stale/. 😀
ked to bolo o 3t skor,a mala mala 3000g neocakavali vyraznejsie kompl./ako pri velkych detoch/,a popri tom im"usla ta panva".
ja naozaj nepodlieham ziadnej teorii. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre