Koľko stojí pôrod, ak nemám zdravotnú na Slovensku?

sandaalka
14. nov 2009

Ahojte,
chcela by som sa poradit s tymi, co pracovali v zahranici, no po otehotneni sa rozhodli pre porod na Slovensku. Nerusim pracovny pomer kvoli vyhodnejsej materskej, a tak pocitam s tym, ze si naklady doma budem hradit sama. Hladam na internete, kolko to asi je, no nic som nenasla. Snad sa najde niekto tu, kto ma podobnu skusenost..

iskra08
14. nov 2009

tak odpoved na tuto otázku by zaujímala aj mna. Alebo ako to riešite so zdravotnou poisťovnou , keď pracujete v zahraničí a rodiť chcete na slovensku....

jabera
14. nov 2009

ahojte baby, snad by vam povedali, keby ste si brnkli do tej ktorej porodnice... a mozno v poistovni, vseobecnej zdravotnej... tam sa aj da dovolat a byvaju mili. a fakt chcete rodit na slovensku? 😅

sandaalka
autor
14. nov 2009

Jeej, dakujem, ze ste sa ozvali...jednoznacne chcem rodit doma, jednak mas oporu v rodine a po druhe, tu v Irsku? Nehrozi 🙂 Viaceri mi odporucaju ziskat matersku tu a po 24tt odist domov..

bihan
14. nov 2009

Vrámci EU by si pôrod v ktoromkoľvek členskom štáte platiť nemala a ak predsa, poisťovňa v štáte, v ktorom si poistená, by ti ho mala preplatiť. Avšak mal by to byť akútny zákrok, nie plánovaný pôrod.

sandaalka
autor
14. nov 2009

Asi tak urobim, jabera, ze brknem do porodnice...nasla som na nete niekde, ze okolo 20-25 tis. stoji...no ci je to aktualna informacia...ale nejde o peniaze, hlavne nech je vsetko ok...ja len tak orientacne by som rada vedela a snad sa niekto podeli aj so skusenostami okolo toho vsetkeho..

iskra08
14. nov 2009

..alebo sa poistit aj doma, kopa ľudí má poistenie aj doma aj v zahraničí....len by ma zaujímalo, ako potom vykryť celé obdobie v zdravotnej poistovni???

sandaalka
autor
14. nov 2009

Ano, presne tak, bihan, toto uz mam nastudovane 🙂

sandaalka
autor
14. nov 2009

Ide o to, iskra, ze ja taky poctivec 🙂 som sa zo zdravotnej odhlasila, ked som zacala pracovat tu (4 a cosi rokov dozadu). Ak sa chces poistit znovu doma, musis predlozit doklad o skonecni platenia zdravotnej poistovne v zahranici, co znamena, ze by som im musela predlozit doklad o ukonceni pracovneho pomeru (kedze tu sa plati tzv, PRSI, co zahrna aj taku mini zdravotku). No ak ukoncim pracovny pomer, pridem o vyhodnu matersku a doma co dostanem? Takze vznika zacarovany kruh 🙂) Radsej si zaplatim porod.
Mas pravdu, vela ludi si plati doma a pracuje v zahranici...

jabera
14. nov 2009

sandaalka a je blbost teda, keby si sa tvarila, ze to na teba akoze nahodou prave prislo?

iskra08
14. nov 2009

ja tento istý problém ako ty, musím tak isto vyriesiť.budúci rok by som chcela otehotnieť a rodiť doma...len tak isto som vyhlásená so zdravotky:( čo teraz asi ľutujem🙂 tak isto neviem čo budem robiť...ale asi posledná možnosť bude zaplatiť si ho sama...ale ak plánuješ ostať po pôrode doma, ja plánujem, tak potom budú na rade rôzne vyšetrenia a bude to určite dosť všetko platiť...

iskra08
14. nov 2009

jabera:
možno by na to nikto neprišiel 😀 😀 😀

sandaalka
autor
14. nov 2009

😉 ci, jabera, ta toto by nebolo zle 😀

my sme mali aj tak uz v plane ist domov, babato nam to len potvrdilo...

sandaalka
autor
14. nov 2009

No ved, ved, iskra, ja by som bola velmi rada, keby tu niekto napisal, ako to tie vysetrenia na Slovensku potom hradil, ked ostavali na Slovensku a materska im isla odital... Neverim, ze sme prve, co chcu tak urobit...

Aaaale, ked zahrame, ze to na nas prislo, usetrime na poporodne vysetrenia 😵

bihan
14. nov 2009

Neviem presne, koľko stojí pôrod na Slovensku, vo Francúzsku je to okolo 3200€, v Nemecku menej a na Slovensku si dovolím tvrdiť, že menej ako polovicu z tejto sumy.

Každopádne poznám maminu, ktorá si zaletela odrodiť do Anglicka - s manželom žijú na Slovensku, priletela dva týždne pred pôrodom, odletela po pôrode a neplatili ani cent 😉

iskra08
14. nov 2009

no neviem sandaalka , či to nechám na moje herecké schopnosti🙂)) tak bola by som rada, keby sem niekto napísal svoju skúsenost...
v koľkom si mesiaci?

sandaalka
autor
14. nov 2009

Ja som este len za zaciatku 6tt..ale ako pozeram, mala som zacat hladat informacie este skor...
Ked nikto nenapise, tak ja ti potom v juli napisem, ako to dopadlo, ak to uz pre teba nebude neskoro 😉
Hmm, bihan, a tiez takym sposobom odleteli do Anglicka, ze to na nu prislo? 😵

Ked budem vediet nieco viac, isto napisem... skusim este pozistovat..

iskra08
14. nov 2009

jasné, napíš, ako si nakoniec dopadlo. ak "panbožko" dá, tak budem niekde na začiatku tehotenstva🙂)

bihan
14. nov 2009

A figu.. ona neletela dva týždne, ale mesiac pred pôrodom.. v tom poslednom možnom termíne, keď berú ešte tehulky do lietadla a nikto sa jej na nič nepýtal. Vraj to tak robia Poľky bežne.

Inak prečo chceš rodiť na Slovensku? Pre mňa by to bolo (a možno aj bude) ako za trest 😅

sandaalka
autor
14. nov 2009

Da, neboj, iskra, urcite 😉

Tak, snad nam niekto este napise...

nikol_79
14. nov 2009

ahojte,
moja sestra bola v 30 týždni a žije v španielsku, bola tu na dovolenke a tri dni pred odletom jej odtiekla plodová voda. Rodiť plánovala v španielsku a tu nemala nič vybavené ani potvrdenie tuším 203. Poistená bola v španielsku. V noci jej odišla voda a na druhý deň ju museli brať na cisársky, malú previezli do iného mesta, v našom nemali pre také nedonosené bábo lieky ani vybavenie. Sestra bola prijatá ako samoplatca a za päť dní, cisársky a všetko okolo toho si mala zacvakať cca 3000 eur. Nevie tú sumu presne, to jej len pošepla sestrička lebo nakoniec sa jej podarilo vybaviť si papier z poisťovne a uhradila to španielska poisťovňa.

sandaalka
autor
14. nov 2009

Sa mi zdalo, bihan, ze nejak neskoro, aj mesiac je riadny risk...ja chcem ist v 24- 25tt, aj to je take LTT (len tak tak🙂 V tretom trimestri by som uz nie velmi...zaciatok snad este zvladneme.. No a preco nic neplatila? Nevies presnejsie?

Neviem, kde ty si, bihan, ale nazory zien, co rodili v Dubline- personal mily, v pohode, ale inak radia ist radsej domov. Neviem, chcem byt po porode s rodinou a uz dlhsie ma to taha domov (4 a pol roka stacilo), babato nam to len potvrdilo..

sandaalka
autor
14. nov 2009

ahoj, nikol...este ze to nakoniec dobre dopadlo...a ako sa ma babo?
tri tisic??? to je teda dost!!!

nikol_79
14. nov 2009

Tiež si myslím, že strašna cena ale možno preto, že mala cisársky, najprv jej volali záchranku mali ju previezť do iného mesta, ale už prišla neskoro, tak previezli len malú, možno tam bol rátaný aj ten prevoz, to presne nevieme. Malá sama nedýcha, nemala žiadne problémy takže jej nestihli dať lieky na dozretie plodu, narodila sa dosť veľká ale ako bude to ukáže až čas, dúfame, že bude ok

sandaalka
autor
14. nov 2009

Drzime palce, aby bolo vsetko v poriadku!!
Mozno, hej, uctovali si vsetky tie ukony asi...a to pekne rastie...urcite aj prevoz si ratali...

Ja som nasla len taky link na Breclav, ked vas to zaujima, tam je ze 900 eur:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

sandaalka
autor
14. nov 2009

Alebo toto, ale kuknite aky stary datum:

08.08.2007 Pravda
Príroda či historické pamiatky nie sú jediným dôvod, prečo prichádzajú cudzinci na Slovensko. Láka ich tiež lacnejšia výmena bedrového kĺbu, plastická operácia či umelé oplodnenie.

Zdravotnícke výkony sú totiž pre mnohých zahraničných niekoľkonásobne lacnejšie ako doma. Využívajú pritom nielen služby súkromných centier, často navštevujú aj štátne nemocnice.

Jedným z najviac žiadaných sú ortopedické zákroky. "Najčastejšími klientmi ortopedickej kliniky sú občania arabských krajín," uviedla hovorkyňa Fakultnej nemocnice v Bratislave Rút Geržová. Cena za výmenu kĺbu sa pohybuje od 300 do 400-tisíc korún, artroskopia vychádza asi na 15-tisíc korún.

Koľko stojí cudzinca lekársky zákrok

výmena bedrového kĺbu 300- až 400-tisíc Sk

artroskopia 15-tisíc Sk

odstraňovanie nádoru 100-tisíc Sk

umelé oplodnenie 60- až 70-tisíc Sk

klasický pôrod 20- až 25-tisíc korún

pôrod cisárskym rezom 50-tisíc Sk

erikasadek
14. nov 2009

sandalka, v anglicku vzdy bolo zdravotnictvo , blbe..

bihan, ak mozem za nu, my sme v francuzsku a mozme potvrdit rodit n aslovensku bolo by ako za trest.. 😉

inak 3000 eu, tak to ni eje slovensko lacne, tolko stiji aj porod tu v parizi.. 😀 😀 😀 😀

sandaalka
autor
14. nov 2009

Aj v Irsku, Erika, zlu krajinu sme si vybrali, co uz, nielen ze stale prsi, este aj zdravotnictvo nanic 🙄

Tak za 3 tisic radsej v Parizi rodim a s noblesou 😀

sandaalka
autor
14. nov 2009

Hmmmm, toto je zaujimave, aj ked je to cesky link:

2) Jestliže budete ve Velké Británii zdravotně pojištěna z titulu výdělečné činnosti nebo z titulu pobírání dávek a budete fakticky bydlet v České republice:

Ve Velké Británii budete mít stále nárok na poskytnutí veškeré zdravotní péče. Jestliže přesunete své faktické bydliště (resp. těžiště zájmů do České republiky), měla byste nárok na poskytnutí veškeré zdravotní péče i v České republice. K tomu je nutné požádat britskou kompetentní instituci o vydání formuláře E 106. Britská kompetentní instituce může požadovat doložení dokladů, že máte těžiště zájmů v ČR (např. doklad o faktickém bydlišti, doklad prokazující příbuzenské vazby v České republice, vedení bankovního účtu v České republice apod.). Pokud těžiště zájmů uzná, je nutné navštívit s tímto formulářem českou zdravotní pojišťovnu, která Vás zaregistruje a vydá Vám Potvrzení o registraci, s nímž byste se prokazovala u lékaře. Poskytnutou zdravotní péči v České republice by nejdříve uhradila česká zdravotní pojišťovna, která by poté vynaložené náklady přeúčtovala britské kompetentní instituci.
Neviem, ci ukaze cely link, ale skusim:
http://www.azrodina.cz/2755-prace-v-eu-porod-a-...

erikasadek
14. nov 2009

sandalka tak to hej.. 😉 😀
no , prepac chcel asom napisat, irsko, no vies uz som 10 rokov nebola v Uk tak uz som blba;.

sandaalka
autor
14. nov 2009

E106:
This is a certificate of entitlement to sickness/maternity benefits in kind for persons going to live in another Member State. When the E106 is registered the person and registered dependants can receive medical treatment on the same basis as an insured person of the Member State of residence.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre