Koľko trvá pôrod od prvých kontrakcií?

lucia123
25. apr 2007

Zaujimalo by ma prosim Vas, kedy Vam bolo jasne, ze sa blizi porod, a aka dlha doba uplynula od prvych kontrakcii? Ako spoznam, ze "uz je to tu"? Co sa stane ako prve, praskne plodova voda, alebo citite len stahy?
Totiz, mam planovany cisarsky, (chcela by som pockat, ak sa podari na kontrakcie), rodit budem v Bratislave-Antolska nemocnica/Petrzalka, ale byvame 30 km od Blavy, pri Pezinku, tak neviem ci to stihnem 🙂
Cesta trva cca 30 minut, tak mam obavu... TP je 15. augusta, ale radsej som sa Vas, skusenych chcela spytat uz teraz, moc krat dakujem za Vase odpovede.

barca25
25. mar 2011

@anjelicek26 ja som mala male babo 2900g a nastrihaol ma velmi:/ po zasiti mam 4cm jazvu a doteraz boli:////..mlady doktor:// :D

froschka
25. mar 2011

@janynkaaa podla mna nema zmysel podpisovat si ze nechces nastrih....ak t anenastrihnu tak sa potrhas ako zaba a bude to mat horsie nasledky aj esteticke....myslimj ze toto treba nechat na lekarov....

anjelicek26
25. mar 2011

@barca25 - fuha, mne dcerka mala 2920g, nastrih bol asi 1,5-2 cm ? Do strany, nie smerom k zadku, neviem to inak napisat, vraj taky nastrih viacej boli - no ako podla mna vtedy uz je prah bolesti prekroceny, ze je to jedno, takze nastrih do svalu, krasne sa to zahojilo a s toaletou nebol vobec problem, po pol roku uz to nebolo vidno, teraz by som asi dlhsie hladala, kym by som ju nasla 😅 No a pri malom bez nastrihu, 2550g sa totiz netlaci na svet tak tazko 🙂 Aj ked mal hlavicku 33 cm, co je o pol centimetra viac, ako dcerka, tak fakt neviem 😅

barca25
25. mar 2011

@anjelicek26 zavidim..ja mam az k analu..trosku sikmejsie.....ale strasne velku....no ako varvim asi mlady neskuseny lekar..nechapem ved mala bola vazne mala..uz som len zvedava ci ma zas tak nastrihnuty pri tomto nasom certikovi druhom...moja sestra ma a4,4 kg a jazvicku ma tak max 1 cm...nechapem :D....milovanie je teraz trosku tazsie :DD

zdenkazdenula
25. mar 2011

Já mám nástřih cca 6cm. Bolí mě to i po 3 letech 😠

porodnik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mataharyy
27. dec 2011

U prvního porodu kontrakce od cca deseti dopoledne, ale takové "nijaké" ještě jsem šla na nákup, pak jsme šli na zahrádku oslavovat pěkné počasí, to už jsem měla kontrakce po 3-5 minutách, tak jsme šli domu, tam mě poslali do porodnice, přijali mě minutu po půlnoci a syn se narodil v 5:10 ráno, takže suma sumárum od prvních kontrakcí do porodu to bylo +/- 19 hodin, u druhého to vím naprosto přesně od první kontrakce do porodu 138 minut 😀

klaudinka123
24. aug 2017

Ahojte zeny co mam robit som v osmom mesiaci a zacinam pravidelne hnackovat a zvraciavat. A strasne bolesti hlavy.

candii
24. aug 2017

@klaudinka123 pohotovost?

neznamaznama
24. aug 2017

@klaudinka123 Môže to byť viróza a môže to byť začínajúci pôrod. Sleduj sa a uvidíš. Ak je to veľmi zlé a neznesiteľné, tak smer dr. ak je to v pohode, tak si nasaď dietu. Poznáš svoje telo, tak si ho všímaj.

dibarbora
24. aug 2017

Svoje napíšem v skratke.
Prvé dieťa som prenášala deň,odišla mi zátka ráno o 7mej. Radšej som sa mala ísť ukázať do nemocnice,tak pred 9tou sme s mužom došli. Cítila som len akési mravcanie v krížoch,nič viac. Kontrakcie mi začali o pol 10tej s tým,že som behala hore dole lebo sa mi nechcelo ležať. Ľahla som si asi o 10tej a 10:20 mi praskla voda na posteli.
Doleteli sme ltt na kozu a 10:35 bolo malé na svete.
Druhé,som šla odrodit 50km od bydliska,3dni po termíne, nakoľko sme sa s dr.dohodli,že radšej nech ma majú pod kontrolou. Vložili mi niečo na rozbeh po 8mej a cakala som na izbe.
Kontrakcie začali okolo 13tej silniet,tak som zas začala behať hore,dole po izbe.
O 13:55h už volal muž na sestričku lebo už sa to nedalo vydržať. Došla som pred sálu o 14tej a praskla mi pred sestričkou voda. Druhé sa narodilo o 14:13hod.
Pri prvom ma nastrihli bez opytania,dlhšie sa hojilo,pri druhom som sa nedala. Natrhol ma na 4stichy.
Bola som úplne fit,sedieť som mohla normálne takmer okamžite.
Ešte napíšem,že prvé malo 3990g,druhé 4150g.
Ak by niekedy v budúcnosti bolo 3tie, asi nestihnem ani najbližšiu 20minutovu nemocnicu 😃.

klaudinka123
4. sep 2017

Babi aj vy ste nemohli 9 mesiaci poriadne spavat ? 😔

solinkarka
4. sep 2017

Prve kontrakce zacali 10min pred pol nocou na Novy rok takze som si pekne dychala a kukala do okna na ohnostroj- trochu ma to ukludnovalo 😂 no a za 2hod uz bol maly na svete...a nebol prve babetko nasho mesta predbehla ma jedna mamicka 😉

jaruskatt
4. sep 2017

mne dali cca o 9-tej čípok na otvorenie krčka... kontrakcie pomalyčky začali ale o hodinku a malý sa narodil na ďalší deň 8:45

barboritta
2. apr 2019

Zeny,tie co ste porodili viac deticiek,kolko vam trval4/5 porod?my cakame piate a stvrty trval celkom 3,5 hodiny

nika0812
14. máj 2019

Ja som bola prvorodica a porod od prvej kontrakcie do narodenia mojej dcerky trval 2 hodiny.Kazdej by som dopriala takyto porod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre