Koľko trvá pôrod od prvých kontrakcií?

lucia123
25. apr 2007

Zaujimalo by ma prosim Vas, kedy Vam bolo jasne, ze sa blizi porod, a aka dlha doba uplynula od prvych kontrakcii? Ako spoznam, ze "uz je to tu"? Co sa stane ako prve, praskne plodova voda, alebo citite len stahy?
Totiz, mam planovany cisarsky, (chcela by som pockat, ak sa podari na kontrakcie), rodit budem v Bratislave-Antolska nemocnica/Petrzalka, ale byvame 30 km od Blavy, pri Pezinku, tak neviem ci to stihnem 🙂
Cesta trva cca 30 minut, tak mam obavu... TP je 15. augusta, ale radsej som sa Vas, skusenych chcela spytat uz teraz, moc krat dakujem za Vase odpovede.

inge23
4. máj 2007

vavka, su dost nepravidelne, najprv mi tak divne stvrdne brusko, potom nastupi bolest krizov az do podbruska...taky menzes, ale teraz to zas na hodinu ustalo...

dacey
16. máj 2007

u mňa to trvalo 35 hodín... inge, ty jak??? už?

wladka
16. máj 2007

u mna 15min 😉 ..a to len ma strielalo do krizov a hned ustalo, a potom ma poslali na kozu a zistili, ze rodim 😀

ena
16. máj 2007

ja to ratam odkedy som bola na porodnej sale, takze necelych 11 hod 🙂

mimi109
20. máj 2007

ja som dostala bolesti a mala sa narodila az o 24 hodin 😖 😖 😖

emjee
27. júl 2008

yara2 • 25. júl 2008 o 20:51
ahojte vsetky.
chcem sa opytat,ako dlho vlastne trva porod,myslim od kedy sa zacnu ratat tie hodiny,ze potom zeny hovoria: ja som rodila 18hodin a ina zas ze len 4h. kedy sa spustia tie pomyselne stopky na hodinkach? od vytecenia hlienovej zatky,alebo od kedy mi praskla voda,alebo od prvej kontrakcie??
a este otazka: ako dlho od narodenia dietata sa zacne rodit placenta a je to dlhy proces?? 2minuty alebo 20 alebo kolko teda
dik

eva4444 • 1d • 25. júl 2008 o 20:52
mne praskla voda po 2h prisli kontrakcie tie trvali 2h a bolo to cize dokopy 4h
ak praskne voda treba vediet kedy lebo je to zaciatok porodu a do 24h musi ist babo von ci uz tak lebo onak 🙂

yara2 • 25. júl 2008 o 20:58
eva - cize sa to rata od prasknutia vody,ked som pochopila dobre

ria80 • 1d • 25. júl 2008 o 20:58
Mě začal porok prasknutím vody.Takže to bylo jasný.
Jinak nevím,asi jak začnou kontrakce.

ria80 • 1d • 25. júl 2008 o 20:59
Porod nemusí vždycky začít prasknutím vody.

krista • 1d • 25. júl 2008 o 21:02
V porodnici mi říkaly porodní asistentky, že délka porodu se počítá od začátku pravidelných kontrakcí 😉
Stejně si to asi každý přebere podle sebe, já to počítám od doby kdy mě to v noci vzbudilo a už to nepřestalo, nešlo prostě spát ani ležet 🙂 musela jsem prodýchávat, nepomáhala voda, míč, nic ... od prasknutí vody už jsem měla prakticky "rychlovku" - jen 4 hoďky, ale včetně bolestí to bylo 29 hodin 😉

krista • 1d • 25. júl 2008 o 21:05
Jo s tou placentou - mě vyšla asi za 10 minut po píchnutí injekce - asi oxytocinu (bylo mi jedno co mi píchají 😅 takže jistá si nejsem 🙂), myslím že do půl hoďky by měla být venku nebo jí pak různě vyškrabujou 😖 při nejhorším dojde i na narkozu 😒

bihan • 1d • 25. júl 2008 o 21:08
Ja som to počítala od prvých pravidelných kontrakcií, keď som začala tušiť, že je to asi ono 😀 No a u mňa to bolo 10h.

eva4444 • 1d • 25. júl 2008 o 21:10
mne placenta vysla tiez sama asi po ca 10-15min - vtedy clovek inak rata cas - to proste prisla kontrakcia ale uz nebolela a oni ju trosku aj potiahnu za pupocnikovu snuru no nejdem do detailov 😝 😎 😎 potom sa prezrie musi byt kompletne von aby nedoslo k zapalom

sstefi • 1d • 25. júl 2008 o 21:10
ja som začala mať kontrakcie cca každých 10 min. okolo 22.00(tie ešte boli v poho, ked boli každých 7,t ak to až taká poho nebola 😀 ) a Ivka sa narodila o 4:40.
Medzitým mi voda odtiekla asi tak okolo polnoci, ked ma dr. vyšetrovala.
takže od kontrakcií tak 6-7 hodín do porodu od odteč. plodovej vody 4-5hodín. 😅 😉

yara, teba to čaká v blízkej buducnosti? myslím porod. 🙂 lebo aj pre mna bolo najhoršie to, že neviem čo a ako prebieha. aj ked som si toho vela prečitala a zistovala, ale kym to človek nezažije, nevie do čoho ide. 😉

ria80 • 1d • 25. júl 2008 o 21:10
No mě hned po prasknutí vody začaly kontrakce a celých deset hodin to byl fakt mazec. 😝
Hned po přestřižení pupeční šnůry vytáhli placentu a bylo.To bylo hned.

sstefi • 1d • 25. júl 2008 o 21:12
placenta vyšla na jedno zatlačenie asi tak 5 min. po porode

janna1830 • 2d • 25. júl 2008 o 21:13
yari, ja myslim, ze to je u zien rozne..
moj prvy porod trval 26 hodin a po tych sekcia. Zacala som to ratat, ked som zacala krvacat a strasne ma rozboleli krize a brucho a zacala som vracat ( okolo 6 vecer ) ...do nemocky som sla o 6 hodin...o polnoci...dcerka sa narodila sekciou dalsi den o 8 vecer...
druhu som mala sekciu planovanu, takze ziadne trapenie 😵 ale som si nadzila pri prvej 😝

yara2 • 25. júl 2008 o 21:14
krista - dik. ale to ked si kazda rata od inej doby,tak to su potom skreslene tie informacie o dlzke. potom preto sa aj ten cas u roznych zien tak velmi lisi - jedna ma 5 ina 11 ina 29hodin ako ty.
teraz neviem od kedy si to mam zacat ratat,ci od tej vody alebo od kontrakcii 😒

eva4444 • 1d • 25. júl 2008 o 21:16
yara podla toho co pride prve 😉

sstefi • 1d • 25. júl 2008 o 21:16
ja odpporučam od kontrakcii, pretože ked praskne voda, to nebolí ale kotrakcie si treba poriadne užiť 😅 a vlastne tým sa začína porod.
jasné, že ked niekomu začne prasknutím vody, tak už začne počítať odvtedy.

yara2 • 25. júl 2008 o 21:23
sstefi - dik ze vycerpavajucu odpoved. ano caka ma to o 2mesiace a nevies si predstavit kolko vselijakych otazok ma napada. ini by take ani nevymysleli,co ja sa tu na fore pytam v roznych temach 😅 niekedy aj somariny,ale pre mna su aj tie dolezite 🙂
a este nieco - co pride skor,kontrakcie ci praskne voda?? alebo u kazdej inak,ako citam....

konja • 1d, 38tt • 25. júl 2008 o 23:11
yara2: U každé je to jinak.Někomu nejprve praskne voda a pak nastanou kontrakce, někomu naopak nejprve nastoupí kontrakce a teprve pak praskne voda.Je to různé.
😉

zuzka76 • 1d • 25. júl 2008 o 23:18
mne praskla voda asi o pol tretej v noci a rodila som sekciou cca po 8 hod, kvoli KP, ja som medzitym ziadne bolesti nemala.

zuzka76 • 1d • 25. júl 2008 o 23:20
som chcela tym napisat, ze mne sa porod teda zacal prasknutim vody 🙂

silvik • 2d • 25. júl 2008 o 23:46
U první mi ráno praskla voda, to bylo 7 h, malá se narodila v 16 h 15 min, takže porod podle mě trval něco málo přes 9 hodin - takový normál .. Placenta mi sama nevyšla, muselo se jí popotažením pomoci, pak krvácení, takže narkoza a šití, ale to už je zase o něčem jiném... 🙂
Druhý porod byl císař.
Podle mě je to od chvíle, kdy praskne voda nebo kdy začnou pravidelné bolesti...

mumumu • 2d • 25. júl 2008 o 23:57
Můj první porod trval 8,5 hod od té doby, co začaly být bolesti pravidelné a cca po 10min. Od úplně první "nepravidelné" to bylo cca 9,5h. Vodu mi píchali v porodnici a pak se malý narodil tak cca do hodiny, hodiny a půl.

Můj druhý porod probíhal tak nějak podobně, jen vše bylo asi o 3h kratší.

janna1830 • 2d • Včera o 01:30
inak uz tu taka tema je

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

janna1830 • 2d • Včera o 01:31
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

alebo...

miselin • 1d • Včera o 10:28
Ja som to počítala od začatia pravidelných kontrakcií a tie mi nastali hneď po odtečení hlienovej zátky. A plodovú vodu mi museli prepichovať a potom som už do pol hodiny aj porodila. No a placentu som vytlačila hneď keď doktor prestrihol pupočnú šnúru

gurti • 1d • Včera o 10:52
Mne najskor zacala odtekat voda. To bolo rano asi od siedmej. Take pravidelne kontrakcie mi zacali az okolo 16.00 poobede a Misko bol na svete o 22.20...takze ked to ratam od kontrakcii, trvalo to asi 6 hodin. Samotne tlacenie zhruba 15minut...my sme najdlhsie cakali na placentu. Bola prilepena o stenu maternice a tak sa ju doktor snazil odlepit rucne 🙂 ... nakoniec som ju vytlacila po vyse hodine.

dnada • 1d • Včera o 11:13
tak u mě to začlo v 8hodin večer,pravidelné kontrakce cca po 10minutách a odcházela mi hlenová zátka,pak se to asi ve4ráno zklidnilo,kolem 5té mi praskla voda,kontrakce po 3minutách,na sále sem byla cca 15min celkově a malej se narodil ve 12:33 odpoledne ,placenta vyšla úplně sama,ani mi sestra neztihla nic píchnout... takže když to spočítam,porod mi celkem trval 16 a půl hodiny

konja • 1d, 38tt • Včera o 11:20
Ahoj.Mě nejprve praskla voda.To bylo kolem 18:00 a zhruba za hodku až hoďku a půl začaly kontrakce.Malej se narodil v 5:45 na tři zatlačení. Placentu jsem porodila zhruba za deset minut a vyšla na jedno zatlačení, ale to už jsem vůbec nevnímala,měla jsem oči už jen pro mimáska.Porod placenty není bolestivý.

monika6e • 1d • Včera o 22:28
ja mela od vecera pocit vlhka, jsem si rikala, ze to je asi vytokem. Rano jsem jeste cila a v pohode behala po nakupech. Pak jsem prijela domu, prdla voda, s ni prisla prvni kontrakce a malem jsme to nestihli do porodnice. Za hodku byla mala na svete. Voda muze pry odkapat i po kapkach nekolik hodin. Kdo teda vi, jestli to byl vytok, kterej me ke konci tehu trapil nebo plodovka....

yara2 • Včera o 22:33
monika6e - kdo by si neprial taky rychly porod... super ti to dopadlo

emjee
27. júl 2008

simipel • 1d • Včera o 22:40
Já měla pravidelný kontrakce od 19hod, ve tři ráno jsem jela do porodnice-stahy co 3min, v 7hod mi píchli vodu -kontrakce zhruba co 1,5min a malá se narodila v 13,17hod.Placenta na jedno zatlačení venku, ani mi nic nemuseli píchat. 🙂

weroni • 1d • Včera o 23:56
Mne sa o 17:00 vo stvrtok porypal doky v krcku aby to rozbehol kedz som 5 dni prenasala, dve hodiny na to o 19:00 mi odisla zatka a zacali take jak pri menzese bolesti, presne po 5 minutach, asi o dve hodky to uz boli jasne kontrakcie - take slabe krce, brutalne to zacalo byt cca od 23:00, Ester sa narodila o 05:10 na druhy den - v piatok. Vodu mi museli prasknut - cca 15 minut pred jej narodenim - aby som mohla vojst do vane kde som rodila.
Takze ked ratam od odchodu zatky po narodenie tak 10 hodin 🙂

lenkabu • 1d • Dnes o 07:57
2,5 hodiny od začátku pravidelných kontrakcí, necelé 4 h od prasknutí vody.Placenta asi 2 min po dítěti...po injekci oxytocinu.Tlačit jsem na ni nemusela,vyklouzla sama.

libka1 • 1d • Dnes o 08:03
Prvé kontrakcie som mala o 3 v noci. Veľmi silné a bolestivé začali o 8 keď mi pustili plodovú vodu. 10.15 sa zázrak prihlásil na svet (aspoň toto som mala ľahké, keďže som ani netlačila, proste vypadla 😀 ) a hneď za ňou vypadla placenta, asi tak do minúty 🙂
U každého veľmi individuálne, neviem či ti tento prieskum pomôže 🙂
A perlička, keď som o 6 dorazila do nemocnice od strachu mi kontrakcie prestali ako ma dali na tú mašinu, tak ma chceli poslať domov... že som sa rozhodla rodiť... prvorodičky neberú asi moc vážne 😀

pampuliacik • 1d • Dnes o 08:28
mne zacali kontrakcie o 2h v noci, tie som predychavala doma do 6 hodiny rano (a nalievala sa malinikovym cajom 😀 )- dalo sa, nebolo to nic strasne. potom v nemocke obdobne bolesti asi 4 hodiny, kym som sa otvorila na 4 cm. po pichnuti vody kontra ustali 😀 , tak lekarka dala oxytocin a to uz ficali brutal kontrakcie- ale dokopy trvali len 1 hodinu a potom sa mala narodila. takze rychlovka, bez epi, vlastne "takmer" pohoda 😀

pampuliacik • 1d • Dnes o 08:29
a este ta placenta- to trvalo dako super kratko, alebo si na to velmi nespominam, kedze som sa venovala malej 😀 lekarka len potiahla a placenta bola von, myslim ze tak do 15 min

libka1 • 1d • Dnes o 08:31
Pampuliacik ty to máš ešte asi veľmi ostro vryté v pamäti keď má malá len 6 dní 😀

pampuliacik • 1d • Dnes o 09:18
tak tak 😀 zazitky su cerstve, ale vlastne pozitivne 😉

mywiel • 1d • Dnes o 10:33
Ja som mala kontrakcie uz od zaciatku kazde 3 minuty, prve dve hodiny sa dali predychat ale potom sme ficali do nemocky lebo to uz bolo silnejsie a este som sa trapila dalsich 20 hodin, takze celkovy porod bol 22 hodin dost dlhy, ale nakoniec sme to zvladli bez CS, sice som dostala epi ale nezabrala kde mala uspali mi hornu cast chrbta miesto dolnej, bola som dost vycerpana, ale ked som videla ten maly zazrak tak som na vsetko rychlo zabudla, co sa tyka nastrihu som nechcela, sitie vobec nebolelo bolo len povrchove a placenta vysla do 10 min. ani som to nezaregistrovala. 🙂

maca793 • 3d • Dnes o 10:48
ja som mala pri dvojičkách 2 hodinový pôrod ale to sa nedá ani povedať, kontrakcie som mala len 1,5 hodiny a potom som išla na stôl.
pri Karolínke mi praskla voda o 20,45 a na druhý deň o 6,05 bola na svete, ale kontrakcie mi začali len 2 hodiny pre d pôrodom. takže za tie 2 hodiny som sa otvorila natoľko, aby som mohla rodiť. bolesti to boli poriadne, ale stálo to zato.

kijonkova.k • 1d • Dnes o 12:05
Tak já rodila celkem 10,5 hod.Ve 22.00 první kontrakce,pravidelné,co 3-5 min a tak to bylo až do narození naší holčičky v 8.32 hod.Ani nevím,kdy mi odtekla voda 🙂

biba12
30. júl 2008

u mna porod trval 9 hodiin , zacal o 5 rano a skoncil o 14 hod. A prve styri hodky sa to dalo. A potom este dve hodinky v nemocnici a potom prisla epiduralka. A vydrzala az do konca.

anngie
30. júl 2008

mě začalay první kontrakce ve 22,30 a malá se narodila druhý den ve 21,50. Na porodním sále jsem byla od 16 h.

mywiel
30. júl 2008

U mna to bolo 22 hodin a kontrakcie kazde 3 minuty... 😨

romca3
30. júl 2008

Já také měla kontrakce každé 3 minuty, malá se narodila asi po11 hodinách akutním císařem.

alexandrakeselova
11. aug 2008

ja som mala domaci prirodzeny porod a od prveho momentu o desiatej rano ked som zacala pocitovat kontrakcie kym mi porodna asistentka povedala, ze uz som uplne otvorena a mozem zatlacit ubehlo presne 12 hodin. na prve zatlacenie vysla hlavicka a na druhe vyletel cely syncek. plodovy obal praskol az ked vysla hlavicka, cize cely cas razil dietatku cestu. placenta sa uvolnila do cca pol hodinky

martina2007
12. aug 2008

pri prvom porode mi zacali kontrakcie v noci okolo 2h a a maly sa nam narodil 9.45h,boli to dost silne a hnusne kontrakcie,pri druhom to bolo slabe mi zacali okolo 18h,to bolo v pohode a to som bola na 6 prstov,ked ma poslali o 19h sa prejst tak vtedy mi zacali silne,to som skoro robila stojky na hlave,ale stastie,ze vedla mali psychiatriu,tak mi to bolo jedno ked niekto na mna pozeral,nech si mysleli ,ze tam patrim 😀
Mala sa narodila 20.45h a bolo to v pohode,akurat ,ze si mysleli,po polhodinovom obzerani placenty,ze mi ostal z kusok vnutri,tak ma potlacili po bruchu ,dobre ,ze neskakali,no dost to bolelo,potom vsetkom mi o 5 minut povedali,ze to bolo v poriadku a zbytocne ma potlacili.

martina2007
12. aug 2008

myslim si ,ze u kazdej je to individualne kolko trvaju kontrakcie a v akej intenzite,druhy porod som mala,rychlejsi a menej bolestivy.

cessy
23. aug 2008

no ja som dostala take slabsie menstruacne bolesti o druhej hodine rano. boli priemerne kazdych 10 minut, takto som to vydrzala do rana, medzi kontrakciami som si ešte pospala 🙂 .neboli az take silne..potom zacali byt tak 5-7 minut, tak som zavolala sestricke k lekarovi kde chodim, ci uz je cas... 🙂 lebo stale sa mi to nezdalo ze by to bol bliziaci sa porod. povedala ze je najvyssi cas, tak sme sa pobrali do porodnice. maly sa narodil o 12:45. 😕

janette4
23. aug 2008

mne pôrod vyvolávali.slabé menštruačné bolesti začali asi pol hodinu od podania tabletky,ale hneď boli okolo 4min, malý sa narodil po 8hodinách.

weroni
23. aug 2008

ja som 5 dni prenasala tak sa mi doky postuchal v krcku, dve hodky na to mi odisla hlienova zatka a zacali bolesti - o 19:00 a na druhy den o 05:10 sa narodila dcerka 🙂

majsan
12. okt 2008

ja som dostala kontrakcie o ôsmej rano boli kazdych 10 minut a o dvanastej poobede boli kazde 5 minut a maly sa mi narodil az o pol piatej poobede

shela
12. okt 2008

nasej malej sa moc vonku nechcelo..poslickov som dostala vo stvrtok v noci..kontrakcie kazdych 20min..potom sa to skoncilo pri 5 minutovych kontrakciach a pol siestej rano...cely den ma boleli krize a brucho ako pocas menstruacie...okolo 4 poobede sa zacal porod..do porodnice sme dorazili rano o 5..a mala sa narodila v sobotu o 21:54...takze skoro 30 hodinovy porod...iba tlacenie trvalo skoro 2 hodiny 😔

katmi
12. okt 2008

ja som dostala kontrakcie o pol 4rano a porodila som o pol 3 poobede..takze dokopy 11hodin..

xsuzzi
12. okt 2008

já jsem první kontrakci měla v 18 hod a malý se narodil v 1.10 ráno,takže 7 hodin 🙂

kacak
12. okt 2008

první kontrakce přišla kolem 19 hod, malá byla na světě ve 22.33 hod, takže 3,5 hodinky 😉

zuzula20
15. okt 2008

Fiiiha baby na prvorodicky celkom slusny vykon. Mne zacali pravidelne kontrakcie o 2.00 hod kazdych 3-5min potom sa interval skratil na 2-3min a porodila som az 18:45 hod.

enynka1
15. okt 2008

Mne zacali kontrakcie okolo pol jednej v noci v 10 min intervaloch, okolo piatej ustupili, to som na chvilu este zaspala a o osmej rano sa vratili a postupne sa intenzita zvysovala a boli v 5-8 min intervaloch uz uplne pravidelne a maly sa narodil az o desiatej vecer. Takze od pravidelnych kontakcii 14 hodin

miriamka
15. okt 2008

No u mna od prvej kontrakcie sa maly narodil za 5 hodiny 🙂

acinka
16. okt 2008

miriamka...tak to jsme měli stejně...ve dvě mi rupla voda, hned 1. kontra a v 7.03 byla malá venku 🙂

nevesta
16. okt 2008

13.5 hodiny 😝

iveta1901
16. okt 2008

u mna to bola prva kontrkcia o 07,00 rano, od 7,30 kazdych 5 min, do menocnice sme sli o 10,00 a o 13,35 som konecne porodila dcerku. no obdivujem tie mamicky, co rodili dlhsie ako ja...

capy
16. okt 2008

pri vikinovi prva kontrakcia 7,30 - porod 1,40
pri tominovi 15,35 - 2,23

geegee
19. okt 2008

moj prvy porod zacal bolestami rano, ale slabuckymi, pre istotu som zasla do porodnice na pasy - to bolo o 2 pobede a o 17:15 bolo uz odrodene.
A druhy porod - o 3 v noci praskla voda a o 16:00 bol druhy syn na svete 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre