Koľko trvá pôrod od prvých kontrakcií?

lucia123
25. apr 2007

Zaujimalo by ma prosim Vas, kedy Vam bolo jasne, ze sa blizi porod, a aka dlha doba uplynula od prvych kontrakcii? Ako spoznam, ze "uz je to tu"? Co sa stane ako prve, praskne plodova voda, alebo citite len stahy?
Totiz, mam planovany cisarsky, (chcela by som pockat, ak sa podari na kontrakcie), rodit budem v Bratislave-Antolska nemocnica/Petrzalka, ale byvame 30 km od Blavy, pri Pezinku, tak neviem ci to stihnem 🙂
Cesta trva cca 30 minut, tak mam obavu... TP je 15. augusta, ale radsej som sa Vas, skusenych chcela spytat uz teraz, moc krat dakujem za Vase odpovede.

meo
28. jan 2011

já jsem od prvních kontrakcí rodila za 5 hodin. Silný kontrakce byly tak 2 hodiny před porodem

ja.na81
28. jan 2011

Kontrakce mi zacaly asi ve 21 hod a maly byl na svete v 9:52 druheho dne (silne byly asi od 5 rano, ten vecer a noc se to dalo celkem v pohode)

andelka
31. jan 2011

Jako porod vnímám tu 1,5 h od chvíle co mě vyšetřila po příjezdu do porodky doktorka a řekla že jsem na 8cm a brzy budem rodit do 4h ráno kdy se malý narodil. Předtím jsem nevěřila že je to ono 😅 Ale zpětně si uvědomuju zvláštní pocity dopoledne, odpoledne sem tam křeč nebo tvrdnutí břicha a večer jsem z legrace začala počítat frekvenci stahů. Neochotně jsem teda uznala, že to jsou asi ti poslíčci a šla do vany, která to nijak nezměnila. V noci byly kontrakce tak co 5-7minut, nedalo se usnout a když jsem začala špinit, jeli jsme taxikem po 1h v noci do porodky se zeptat co to je. A byl to porod 😀 Takže nějaké silnější pravidelné kontrakce si uvědomuju asi od 21h, ty jsem cvičně zkoušela i prodýchávat jak jsme se to učili 🙂 Takže to dělalo asi 6,5hodiny. Nejbolestivější bylo samotné tlačení když už byl malý sestoupený a bylo třeba ho "protlačit ven". Ale tyhle bolesti netrvaly ani hoďku, takže jsem to přežila celkem dobře a z fleku bych rodila zas, pokud by byl porod podobný prvnímu 🙂 epidurál jsem neměla, ani klystýr, nic, to se nestihlo. Po vyšetření se mě doktorka ptala jestli nechci něco od bolesti, ale to jsem se na ni nechápavě podívala jakože proč? Popravdě menstruační bolesti jsem měla horší. 😝

jasekd
1. feb 2011

Jako porod pocitam asi 9 hodin, od 5ti rano, kdy zacla prosakovat voda a kontra po 5ti a brzy po 3 minutach, nejhorsi bolesti cca 4 hodiny pred porodem, po prasknuti vody, po 2-1 minute. Noc predtim se dala vydrzet i trochu pospat. Super rodit od rana, clovek je aspon trochu odpocatej 🙂

bona
1. feb 2011

Mne zacal porod odtecenim vody okolo piatej rano..potom mi zacali aj kontrakcie, zo zaciatku to bolo ako krce pri menstruacii. O siestej sme dosli s manzelom do nemocnice, spravili mi prijem, vysetrili ma, doktorka skonstatovala, ze som otvorena na 6cm a ze to pojde celkom rychlo 🙂 Dali mi klystir, asi dvakrat som absolvovala teplu sprchu, potom sme boli spolu s manzelom na "cakacej" izbe..a tie kontrakcie mi stale neprisli ako nieco sialene, proste ako take krce, ktore sa v pohode dali rozdychat..🙂 Okolo osmej dosla sestricka, ze ako to zvladam, ci nechcem nieco od bolesti a instruovala ma, kedy ju mam zavolat, ze ked budem citit take a take tlaky..a volala som ju asi o 5 min.😉 To uz ma vzali na vysetrenie priamo na porodnu salu a skonstatovali, ze idem rodit..8:20 bola Terezka na svete..🙂 Cize suma sumarum, u mna 3 a pol hodiny..bez predchadzajucich poslickov, bolesti a pod. 🙂

babulinkab
4. feb 2011

První porod - odtok plodové vody o půlnoci, bolesti od jedné hodiny - syn se narodil v 5.40.
Druhý porod - v 7.00 zavedena tableta a v 9.41 byla dcera na světě.
Oba porody byly rychlé, ale řekla bych, že ten druhý byl o dost bolestivější. Nevím jestli tím, že byl vyvolávaný, nebo že byl rychlejší.

dadous
4. feb 2011

od první kontrakce 3 hodiny 😵 byl to fofr

henikav
4. feb 2011

prve kontrakcie vecer o 21:00 a maly sa narodil na druhy den o 17:30, cize 20,5 hodin, ale bol to jeden z najdlhsich, ostatne baby co prisli po mne davno predo mnou odrodili vsetky, iba mojmu sa nechcelo 😀

cmulinko
4. feb 2011

no ja som zacala citit velmi slabucke kontrakcie o 4 rano a a na porodnu izbu som sa dostala az o 9 rano a ukludnovali ma,ze maly pride na svet az niekedy vecer o 8 hodine.moj syn si to rozmyslel a kratko pred 4 poobede uz bol na svete.V dokumentacii o porode som mala zapisanych 6 hodin trvania porodu....bol to moj prvy prirodzeny porod.

zucha
4. feb 2011

od prvej kontrakcie cca 12 hodin

nikitka26
4. feb 2011

první syn 3 hodiny
druhý syn 1,5 hodiny 🙂
do třetího fakt nejdu, to bych musela asi před porodnicí stanovat, už druhej porod byl pěkněj fofr - 8 minut v porodnici😀

lencaj
6. feb 2011

mě porod vyvolávali 3 dny, bolesti minimální,ale od prasknutí vody v 12:15 bolesti pravidelné a malá se narodila ve 22:27. Takže 10 hodin pořádných bolestí,když nepočítám ty předešlé dny 😀

iira
6. feb 2011

no pravidelne kontrakce jsem mela od 3h rano a mala se narodila v 10:16h ,ale kontrakce mi zacli uz v patek ve 20h ale byly nepravidelne ...

dida81
6. feb 2011

kontrakcie sa zacali po pol noci ,, do 3 hod. som vydrzala doma... o 3,15 ma prijimali v porodnici a o 7,O5 bol Jakubko na svete 😉 tekže u nas to bolo celkom rýchlo

mony80
8. mar 2011

moj porod - 4,5, hodiny po odteceni vody a zaroven prvej kontrakcie, prvorodicka 🙂, babo vyse 3,5 kg

gabuci
8. mar 2011

môj 1.pôrod-o polnoci mi doma odtiekla plodová voda,po druhej sme išli do nemocnice,tak okolo tretej som bola vyšetrená a presne o piatej ráno bola malá na svete./3950g/50cm/-2.pôrod-pobede o piatej ma prijali do nemocnice,okolo pol šiestej mi zobrali vodu a o siedmej bola malá na svete./3400g/50cm ako jej sestrička.Od 28-ho týždna som mala nasadený pesar,otvárala som sa,skrátený krček maternice,tak potom to už išlo rýchlejšie ked mi to odstránili.

ewulin
12. mar 2011

Od první kontrakce a odtoku vody 9 minut 😉 ,prvorodička.Díky bohu za to,že jsem byla v nemocnici🙂 😝

lilien23
12. mar 2011

no ja som došla 6.7.2010 na kontrolu do nemocnice a pán doktor ma omylom pri vyšetrení poranil a začala som krvácať. takže ma už nepustili domov, pekne na príjem a na izbu čakateliek. O pol 3 prišiel pôrodník a povedal, že ideme rodiť. Dosť som sa zľakla nakoľko som nemala kontrakcie, nič. Odber krvi, klystír, prasknutie plod.vody, bolo asi pol 4 ... potom mi dala nejakú injekciu do boku a vyvolávačku. O 19.57hod bol môj anjelik na svete .... bola by omnoho skôr, ale pán pôrodník si na 2 hodky odbehol a nemal ma kto odrodiť. Pre prvorodičku poriadny šok musím povedať. Navyše som rodila bez epiduralky. Už viem, čo je naozaj poriadna bolesť. Ale pekne na to zabúdam, moja Ninka je krásna, zdravá a už uvažujem o druhom bábätku, len musia byť na to dvaja, manžel chce ešte počkať 😉

zuzuula
19. mar 2011

@ewulin 9 minut????? to je mozne? 😀

anjelicek26
19. mar 2011

Prvy porod - 4 hodky
Druhy porod - 2,5 hodky... do porodky sme dosli, sadnut, tlacit...

Obe bez epiduralu, nastrihu a vsetkeho... a to mam 153cm, uzku panvu (ktorou vraj dieta neprejde - aha (?) ) a bezne 45 kg xixi

cecil36
20. mar 2011

u mna porod trval 48 hodin, po 24 hodinach mi pichli oxytocin (lebo som sa neotvarala, ale bolesti som mala riadne), co bola "naramna zabava" lebo bolesti radikalne zosilneli a mala sa narodila az po takmer 24 hodkach odvtedy ako mi dostekala infuzka.

jitkatatarova
20. mar 2011

mne o 1:30odtiekla voda a tak som zobudila manzela,ten bol hned obleceny 🙂 s klucami od auta v ruke,ja som bola este v pyzame,taky bol rychly. 😀 Hned sme isli do nemocnice,tam mi asi o hodinu zacali kontrakcie a o 3:30 ma prevazali do Trencina.Po ceste som mala kontrakcie uz kazde 2min a hrozil porod pred Banovcami,tak isli este rychlejsie.V Trencine sme boli o 4:30 a za 25min cisarskym boli na svete moje zlaticka.Katka 1800g,41cm,Nika 1700g,42cm. Takze to trvalo zhruba 3,5hod.A to som bola prvorodicka,ale myslim si ze to bolo aj hlavne koli tej ceste,lebo tam sa to naplno rozbehlo.Ta hodina mi pripadala ako cela vecnost.

marrei
20. mar 2011

Já měla slabé kontrakce asi od 8 hod. od rána (to jsem myslela, že to jsou jen poslíčky), odpoledne se to stupňovalo, že už jsem musela prodýchávat, v 15:30 odešla hlenová zátka, v 16:00 příjem v porodnici a malá se narodila ve 22:30.

renat2
20. mar 2011

V jednu v noci praskla voda - od půl2 kontrakce - cesta do porodky - 3:45 byl malý venku 😀 😀
Takže já si porod "užila" 2 hodiny a 45 minut. 😉

dlabinecka
20. mar 2011

No, tak mě praskla voda o půlnoci, kontrakce začla ve 2,30 a malá se narodila ve 23,07......

luci.kon
20. mar 2011

ahoj, tak mě začali mírné bolesti ve 4 ráno, ale ty ustávali, ve 3 odpoledne už byly po 5 minutách, tak šup do porodky , kde mi řekli že to jsou poslíčci 😠 at si dám horkou vanu, v 8 večer znovu na monitor, to už byly bolesti dost silné ale opět- máte poslíčky 😠 , no ve dvě ráno jsem si zavolala sanitku, v půl šesté mi až píchly vodu a v půl sedmé se malý narodil 🙂 , takže když to tak počítám, tak bolesti který byli fakt hrozný jsem měla asi 4 hodiny a nesnesitelné bolesti asi 6, takže deset hodin bolestí, prvorodička bez epidurálu 😒 , ale už se těším na další 😉

ewulin
23. mar 2011

Zuzuula:no možné to je,ale takový fičák bych příště zažít nechtěla🙂...ale bylo to krásné 😉

janynkaaa
25. mar 2011

Neviete niekto ci sa musi davat nastrih alebo to mozem odmietnut?

anjelicek26
25. mar 2011

@janynkaaa - isteze to mozes odmietnut. Najlepsie pisomne v porodnom plane. Pokial to bude mozne, tak ti vyhoveju. Iba ak by ale babo muselo rychlo von - komplikacie - tak sa na to nebude brat ohlad.

barca25
25. mar 2011

ja som mala kontrakcie uz v 36tt a otvarala som sa..zastavili to...bola na infuzkach a vyse tyzdna v nemocnici a potom ma pustili domov a v 38tt som mala opat-dlho som sa neotvarala az kontrakcie zmiernili a kontrolovali ma o dva dni a uz som bola dost otvorena tak sa ma spytali ci ho chcem vyvolat.. adali mi vyvolavacky o deviatej rano a porodila o 16tej pobede...uz nikdyyy vyvolavacky..bolest jak hrom..kontrakcie bez prestavky:/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre