Koľko trvá pôrod od prvých kontrakcií?

lucia123
25. apr 2007

Zaujimalo by ma prosim Vas, kedy Vam bolo jasne, ze sa blizi porod, a aka dlha doba uplynula od prvych kontrakcii? Ako spoznam, ze "uz je to tu"? Co sa stane ako prve, praskne plodova voda, alebo citite len stahy?
Totiz, mam planovany cisarsky, (chcela by som pockat, ak sa podari na kontrakcie), rodit budem v Bratislave-Antolska nemocnica/Petrzalka, ale byvame 30 km od Blavy, pri Pezinku, tak neviem ci to stihnem 🙂
Cesta trva cca 30 minut, tak mam obavu... TP je 15. augusta, ale radsej som sa Vas, skusenych chcela spytat uz teraz, moc krat dakujem za Vase odpovede.

shaula
14. sep 2009

Mně praskla voda cca ve 22.30, stahy začaly něco před půlnocí, a kluci se narodili v 16.09 a 16.23.
Klematis - závidím 😅

klematis
14. sep 2009

byla to sice rychlovka, ale pak jsem se dva dny nemohla hnout z postele 🙂

peta3
16. sep 2009

tak já v pátek kolem 4 ráno začli slabší poslíčci..během dne mi odešla zátka a kolem 15 praskla plodovka, kontrakce, který jsem se snažila rozehnat ve sprše a rozchodit začaly po 22 hodině, do porodnice jsem přijela ve 2,26, monitor, příjem, na porodní sál jsem šla ve 3 a malej se narodil ve 4,24. Dle mě na první porod rychlovka, takže za 2 roky chci jít do druhého mimíska 😀

vefi89
18. sep 2009

baby a je tu aj taka, co isla bez epi??? Aka je ta bolest?

cernovlaska
18. sep 2009

Já měla první kontra 28.11. ve 2 ráno,v 8.00 jsme jeli do porodky,ale poslali nás domů,že jsou to posli,nicméně bolesti nepřestaly,trvaly celej den,takže jsme kolem 20.00 jeli znova a už si mě tam nechali a Matěj se narodil 29.11. ve 12.46 sekcí ☹ .

A byla jsem bez EPI a ani jsem se po něm nepídila,jen mi někdy dopo dali něco do infúze na bolest,abych si trochu odfrkla a musím říct,že to byl neskutečnej mazec 😅 viděla jsem 2x,vůbec nic jsem necítila a byla jsem vtipná jak nikdy 😀 prostě regulérně zmaštěná 😀 a taky jsem si mezi kontra klimbla a i jsem prý chrápala 😀 😝 😀.

Bolest to je,u každýho samozřejmě jiná,ale stojí to za to,že? 😵

sajmon113
19. sep 2009

Vefi89 mě ani epidurál nestihli dát. V sobotu v noci mi odešla zátka jenže já jsem nevěděla tenkrát co to je, celou neděli mě trochu pobolívalo, ale já myslela, že jsou to zastavené větry 😀 😝 . Měla jsem totiž ještě dva týdny do termínu. Tak jsem celý den seděla na záchodě a snažila se tlačit 😵 . No ale v noci v posteli mi to už bylo divné, ráno jsem šla na běžnou kontrolu a už si mě tam nechali. Celý den furt ty samé bolesti, takové nijaké. Ve 20 h. mi píchli vodu pak začaly opravdové bolesti a v 23 byl malý na světě. Takže docela rychlovka 😵 Bolest je docela příšerná, rozháněli jsme to ve sprše, na balonu, ale jenom při té kontrakci, jakmile odezní ani nevíš že rodíš. 😵 No a hlavně když jsem toho prcka poprvé uviděla, bolest byla tatam 😉
Ty vefi, teď koukám, že čekáš už třetí mimi? To tě předtím nebolelo??? 🙂

etnicka
21. sep 2009

porod mojho synceka trval od prvej kontrakcie po jeho narodenie myslim 20 hodin 🙂 od prichodu do porodnice to bolo necelych 12 hodin.

manika77
21. sep 2009

u mna porod od prvej kontr..trval pat hodin 🙂

kacka.va
22. sep 2009

od prasknutí vody cca 37 hodin od prvních kontrakcí asi 22 hodin

tehula
23. sep 2009

mne zacali kontrakcie hned ako 4minutove pravidelne o 16:40, isli sme nemocky, o 17:50 prijem, a 19:50 sa mala narodila. Ale brucho ma bolelo uz okolo obeda, len ja som take menstruacne bolesti mala skoro cely mesiac, tak som tomu nepripisovala ziadne vyznamy, lebo to bola permanentna bolest a nie v intervaloch. Intervaly zacali uz ako 4minutove ako som pisala.

wacinka
23. sep 2009

po odtoku plodovky ta odtekla 16.15 tak kontrakce začaly v 18.00 a hned po dvou minutách a malá byla ve 20.02 venku

k.ate
23. sep 2009

v 1:15 jsem se vzbudila s bolením břicha po 5 minutách a malej byl na světě v 5:15

lv1
23. sep 2009

Ahojte ..prave som sa vratila s poradne,doktor vravela vraj je vsetko ok,nie som este otvorena.Doma som hned utekala na wc a nohavicky aj nohavice som mala cele od krvi ...termin mi vypocitali na dnes,ale potom s to zmenilo na 4 oktobra ...co to znamena?mam ist spat do nemocnice?

mandula
23. sep 2009

ahojte, mozem sa len spytat, ci musia boliet krize, ked to na vas prichadza? Ja sa dnes citim velmi zvlastne. Tvrdne mi brucho, neviem ani ako casto, asi tak kazdu hodinu a mam take zvlastne tlaky. Ale krize ma nebolia. Tak ja neviem, ci sa mam nejako obavat a cakat, alebo to je len taky den, ze mi tvrdne brucho. Maly je nejaky zvlastne nepokojny, mam divne pocity.
Termin mam mat 5.10.
Dakujem za odpoved.

whoknows
23. sep 2009

lv1, jestli krvácíš, tak jeď raději ihned do nemocnice.doufám, že to bude v pořádku. držím palce.

jasminet
23. sep 2009

ja som o desiatej dostala vyvolavacku, o 12 som dostala bolesti do krizov (slabunke), o 16:00 uz boli riadne (cca kazde 2 min.), o 18:20 ma zobrali na pripravu (3-4cm), o 20:10 (otvorena na 6cm) som bola na sale a o 21:30 sa mala narodila...
brucho ma nebolelo vobec, ziadne tvrdnutie, iba priserna bolest do krizov. epi mi uz nestihli pichnut...

lv1 - ta krv moze byt z vysetrenia, ale radsej sa bez ukazat do nemocnice...

tehula
23. sep 2009

lv1> ja som takto krvacala v den porodu. Bola som na vysetreni a po nom som zacala krvacat. Doki vravel, ze je to ok, dokonca to na porod este nevyzeralo, ale uz poobede som bola na porodnici 😉 Takze sa rychlo dobal, je mozne, ze dnes rodit budes.

lea132
25. sep 2009

mne zacali bolesti asi o 4 rano, o 7 sme isli do porodnice a o 15 sa malinka narodila 😎

k.ate
26. sep 2009

bolesti mi začly v 1:15 a malej se narodil v 5:15 🙂

betka1
26. sep 2009

ja som od prvej kontrakcie a odtecenia hlienovej zatky cakala do porodu 3 a pol dna a to mi ten porod uz vyvolali

lillie79
27. sep 2009

ahojte,
mne odtiekla voda o 1:45 rano a potom som mala kazde 4 min. bolesti, stale intenzivnejsie a maly prisiel na svet o 4:05 hod rano. 😎

kacka.va
27. sep 2009

betka, první kontrakce mohl být teprv poslíček a hlenová zátka někdy odchází třeba i týden před porodem 😉
spíš se bere za začátek porodu, když ti praskne voda.

mamagaga
27. sep 2009

prvy porod - kontrakcie a bolesti zacali o 12tej na obed, dcera sa narodila o 19. 15 a druhy porod zacal kontrakciami o 22hej a 1. 15 po polnoci sme mali druhu dceru 😀 manzel ledva stihol dojst...

hanah2
27. sep 2009

mne rano 8.00 odisla hlienova zatka, poobede 16.15 mi odtiekla plodova voda, o 18 mi v porodnici nenamerlai ziadne kontrakcie ani som nebola otvorena a hovorili, ze to zacne az na druhy den a ked nie, daju mi vyvolavacky. 😢 ale to sa velmi mylili, lebo som masirovala po izbe a krutili panvou, ako nam to hovorili na profylaxii no a prvu kontrakciu som dostala po 2O-tej, o pol desiatej som bola otvorena na 6 cm a maly sa narodil 00.40. na prvorodicku parada 😀 taky porod by som si zopakovala hocikedy

betka1
28. sep 2009

kacka.va, ano, v mojom pripade to boli zrejme poslickovia, ale trvali 3 a pol dna a vobec neviem, v ktorom momente sa zmenili na prave konrtakcie. Plodovu vodu mi praskli, aby porod vyvolali, respektive urychlili, lebo som sa otvarala velmi pomaly a bola som unavena z kontrakcii resp. poslickov.

vefi89
28. sep 2009

sajmon113 , tie dve deticky su manzelove, z prveho manzelstva. Da sa povedat, ze ich mam v opatere

lamada181
29. sep 2009

moja moje porody lamali rekordy Paulinku som rodila 36 hodin a nakoniec isla cs a fakt som isla do porodnice s intervalom kazdych 5 minut a Patka som rodila 4 dni na sale a tiez isiel cs nepotesila som ze

simmea
29. sep 2009

Ahojte babenky, prosim vas co to je ta hlienova zatka 😅 ...ako ste to spoznali? Bolelo vas pri tom nieco?

kaa
27. nov 2009

Ve 2:30 v noci mi začali kontrakce hned po 5-ti min, v 6h jsem byla v porodnici a 8:42 se malý narodil. Rychlovka 😀

ilijanka
28. nov 2009

jedna moja kamoška porodila druhé bábo za 45 minút od pustenia plodovej vody- išlo o vyvolávaný pôrod- čiže predtým nemala nijaké kontrakcie- pustili vodu a išlo to samé, niekto rodí fakt aj viac ako 24 hodín- tak si vyberte 😉 , mne pri prvom odtiekla voda o 01:30 a malý sa narodila o 14:50, druhé mi vyvolávali- o 8:00 pustili vodu a malá sa narodila 15:10- čakala som, že to bude skôr, lebo som už 2 dni predtým bola otvorená na 4cm- pila som maliníkový čaj, možno preto, ale potom to nejako nechcelo ísť tak rýchlo, ako by som si bola predstavovala 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre