Koľko trvá pôrod od prvých kontrakcií?

lucia123
25. apr 2007

Zaujimalo by ma prosim Vas, kedy Vam bolo jasne, ze sa blizi porod, a aka dlha doba uplynula od prvych kontrakcii? Ako spoznam, ze "uz je to tu"? Co sa stane ako prve, praskne plodova voda, alebo citite len stahy?
Totiz, mam planovany cisarsky, (chcela by som pockat, ak sa podari na kontrakcie), rodit budem v Bratislave-Antolska nemocnica/Petrzalka, ale byvame 30 km od Blavy, pri Pezinku, tak neviem ci to stihnem 🙂
Cesta trva cca 30 minut, tak mam obavu... TP je 15. augusta, ale radsej som sa Vas, skusenych chcela spytat uz teraz, moc krat dakujem za Vase odpovede.

cathryn
2. dec 2009

Ahojte,2:20 v noci mi odtiekla hlienova zadka,2:40 prva kontrakcia a hned dalsie v 1,5 minutovych intervaloch...rychla sprcha,nemocka...Otvorena som bola na 4 cm, rano o 8mej na 7cm,maly sa narodil 12:50...

lovacka
2. dec 2009

Ahojky
ja som mala mensie kontrkcie v noci ktore ale same presli a o pol 11 doobeda som sla na kontrolu kde ma prijali ze som otvorena na 4 cm a to som ziadne kontrakcie uz ale necitila.maly sa narodil o pol 9 vecer a najhorsie bolesti boli po prepichnuti vody od 5 poobede do posledneho tlacenia 😝 takze moj porod nic moc

slovakia13
3. dec 2009

tak ja som vynimocny pripad:
kontrakcie a dost silne 48 hod pred porodom a samotny porod 13hod koli krcku .nemohol sa otvorit 😖
zijem v uk sekcia je uuuuuplne krajne riesenie,tak preto nas nechali vytrapit

ollako
3. dec 2009

ahojte tak ja som rodila 49 hod od prvych slaby kontrakcii , piatok 3:00...24 hod som mala velmi silne kontrakcie a podobne ako slovakia, krcok sa neotvaral,ani po pusteni plodovej vody( ukrutne bole )ale dovodom bolo, ze maly nezostupil do panvy, bol velky, a nakoniec sekcia 😖 nedela 4:11

marticumacek
3. dec 2009

Hmmm,tak já jsem poprvé něco ucítila necelých 24 hod. před porodem.Že je to fakt ono,mi došlo až 4 hodiny před porodem-začla jsem si měřit křeče a bylo to po 3 minutách!A za chvilku mi prdla voda-jinak bych si asi pořád myslela,že jsou to poslíčky.Já čekala hrůzostrašné bolesti,tak jsem byla překvapená-mile 😉 Samozřejmě to děsně bolelo,ale ne tak,jak v mých představách 😀 Nejhorší pro mě bylo až samotné tlačení.Naštěstí to trvalo jen 15 min.

sacvi
4. dec 2009

Ahoj holky,
já pocítila malinkou bolest v 17.30 od 23h. téměř pravidelné kontrakce kolem 5ti min.(ale v pohodě 😉 ), v 1.00 praskla voda (to už bylo horší 😅 ), 2.04 v porodnici a v 4.35 malá na světě 😵 A to šla s ručičkou u hlavičky takže tím se to ještě prodloužilo 😀

lauraa
4. dec 2009

ahoj,prve kontrakcie velmi slabe som pocitila okolo 3 rano o 9 som isla do nemocnice ,kontrakcie stale slabe ale v 5 min. intervaloch a ja prvorodicka tak som si nebola ista.... rano o 9 som bola 7 cm otvorena bez nejakych bolesti,poslali ma hned na porodnu salu , trochu som este chodila , monitor a o 13 mi prepichli plodovu vodu a potom to zacalo ... uz som ani nevedela kedy mam a nemam kontrakciu....laura prisla o 14.06 hod na svet s mierami 49 cm a 3870 g 🙂

vierka87
4. dec 2009

Ahojte ja som mala vyvolany porod,zacali sa mi kontrakcie o 9.00 rano a 14.10 bol mali na svete. 😀 dva krat som potlacila a bol vonku...voda mi odtiekla tesne pred vytlacenimmojho mimi.bolo to moje prve a mozem povedat,ze pohoda porod,len ten ladvynovi zachvat popri nom ma trapil aj koli tomu som mala vyvolany,cize neviem co su to bolesti porodne....ale koncom tochto mesiaca cakame narodenie druheho mimi tak uvidime...

dominka11
5. dec 2009

sobota rano okolo 4-tej prvé slabe kontrakcie, do nemocnice som prišla 19.15 a maly sa narodil 1:25. Ciže cca. 22hod.

sabinina
16. dec 2009

Holky,potřebuju radu,dnes jsem byla v nemocnici,podle mého doktora to spíše mělo probíhat tak,že se domluvíme kvůli velikosti miminka na vyvolání(malá má 4,5 kg),ale v nemocnici mi bylo řečeno,že můžu přenášet 14 dnů,že je lepší přirozený porod.. ☹ To bych samozřejmě brala hned,ale nevěřím,že porodím..Každopádně jsem si dnes mám stahy po cca 7 min,ale nejsou to takové ty do zad,jen mě ztvrdne břicho a bolí odspodu,do zad ne... a ted co mám dělat?mám jet do porodnice až budou třeba po 5 min?i když jsou takhle slabší??má to vůbec cenu?? 😒 😒 Poradte prosím. 😵 První porod jsem měla vyvolávaný,bolesti si už moc nepamatuju.. 😒

meusicka
16. dec 2009

sabinina, a rano si este stahy nemala?
ja by som asi velmi necakala, ked su bolesti kazdych 7 min, hlavne ked uz jedno dietatko mas. radsej do nemocky chod, vysetria ta a ked este to tak daleko nie je, tak poslu domov, ale necakaj doma, ved co ked sa to potom nahle rozbehne. druhe deti su rychlejsie ako prve 😉 okrem toho so mnou v teme bola jedna baba, co obsolutne nemala bolesti, len stahy a rodila. a znama tiez zasla na poradnu a lekar na nu cumel, ze ako sa citi, kedze ona uz bola tiez poriadne otvorena a pritom bolesti nemala. tak sup radsej do nemocky. drzim prsteky 🙂

sabinina
16. dec 2009

meusicka:ne,ráno ne,začalo to večer kolem 8 hod.radši tam zajedem,at můžu být klidná.Moc děkuju za rady.

meusicka
16. dec 2009

sabinina... niet zac, ale pre pokoj duse tam naozaj radsej chod 😉 prinajhorsom dostanes dnes svoj batoztek a Vianoce ste uz doma 😉

minea
16. dec 2009

sabinina, na kurzu říkali, že jet do porodnice, když jsou stahy po pěti minutách aspoň dvě hodiny. Taky se doporučuje napustit si vanu a jestli se stahy zastaví, jednalo se jen o poslíčky. Ty kontrakce ale nemusí být vždycky do zad, u mě to taky začínalo jen jako tvrdnutí břicha, psala jsem si intervaly a dost rychle se zkracovaly, kontrakce sílily, až už nebylo pochyb 😉

minea
16. dec 2009
betka1
17. dec 2009

sabinina je uz asi v porodnici, ale z mojej vcerajsej skusenosti radim ist radsej do porodnice, nech vas lekar skontroluje, aby ste vedeli na com ste. Ja som mala 4 dni silne velmi nepravidelne kontrakcie. Som v Anglicku a tu to funguje tak, ze najskor zavolam do porodnice, opisem ako sa citim a oni mi povedia, ci mam uz prist. Stale mi hovorili, ze mam doma cakat na pravidelne silne kontrakcie v kratkych rozostupoch. Ale ja som sa aj tak vypytala na kontrolu, lebo som malo citila pohyby babatka a kontrakcie boli sialene silne. Po kupeli predstali, pri prechadze prestali, niekedy chodili v 5 minutovych rozostupoch, potom v 20 minutovych, potom 4 hodiny nic a tak stale dokola, aj v noci. Vsetko vyzeralo na poslickov. Cestou do porodnice zoslabli. Ich pristroje ukazali, ze babatko je spokojne, kontrakcie slabe, momentalne v nepravidelnych asi 10 minutovych rozostupoch, ale ked sa na mna pozreli, tak povedali, ze domov ma uz v ziadnom pripade nepustia a mozem byt stastna, ze som to stihla do porodnice. O hodinu a pol bol maly na svete. To, ze sa rozbieha porod by som doma zistila len podla prasknutia vody, co bolo 20 minut pred tym, nez sa maly narodil. Cesta do porodnice trva 25-30 minut. Tolko moje skusenosti. Kazdy porod je uplne iny.
Prvy porod som mala vyvolany, lebo po 3 a pol dni slabych kontrakcii som bola otvorena len na 2,5 cm.

anjel336
4. jan 2010

ahojky..som tu nova 😉 ...sice este som nerodila,ale mam pocit ze som tehotna,,,tesim sa na miminko.

anjel336
4. jan 2010

🙂

carribean
30. júl 2010

ahojte! strasne sa bojim porodu, epiduralku nechcem, da sa to zvladnut?su to velke bolesti? da sa to zvladnut? dakujem

moon1979
30. júl 2010

@carribean da sa to zvladnut, neboj sa. poradim ti len jedno - ziadaj si partnera pri sebe ... je to velka pomoc

8808
30. júl 2010

Ahoj,
no ja som dostala rano o 9 vyvolavacku, poobede o 12 mi to preslo, vobec som nic necitila, a o pol 6 mi povedali ze idem rodit.. sa kukam.. no ookolo 6 mi prepichli plodovu vodu, co bolo neprijemne, a o 22 . 00 bola mala na svete, najhorsie kontrakcie som mala posledne 3, a tie slabsie, alebo prve mi zacali okolo 20.00 ale to sa dalo vsetko zvladnut, hlavne ked som sa sprchovala.. najhorsie bolo ked ma pozerali na kolko sa otvaram.. mna osobne to bolelo viac ako cele kontrakcie.. a uz nikdy nechcem vyvolavacku lebo mi tak doblizili ze eeeeeeee.. ja som uz strasne chcela vidiet malu tak som si nechala dat vyvolavacku.. ale teraz vyhlasujem ze pri tomto druhom babetku si aj dva tyzdne mozneho prenasania pockam.. Hlavne sa neboj ze to nestihnes, stihnes vsetko.. my byvame od nemocnice asi 15km.. a tiez som sa bala.. ale vsetko bude ok .. uvidis(:

tatiana1985
30. júl 2010

kazdy porod je iny 🙂 ... vsetky su uuuplne odlisne... ... aj zena kt. 3x rodila, mala 3x ine prezivanie toho vsetkeho...

a taketo temy su akurat tak dobre na vystrasenie prvorodiciek 🙂 viem ako som ja sama citala rozne pribehy, pozerala vselijake videa ... a dakujem pekne , akurat som sa vystrasila na smrt 😀 😀
moj porod bol uzasny, o pol 6 rano mi odtiekla voda, o pol 10 bola mala na svete.... 🙂
ale ani po 5mesiacoch nemam odvahu na dalsie tehu....

lucia20
30. júl 2010

pri prvom porode to trvalo 36 hodin od prvej kontrakcie, pri druhej od prvej kontrakcie 8 hodin...

happy8051
29. dec 2010

porod indukciou (vyvolavany), bolesti prisli az po prepichnuti plodovej vody, Natalka sa narodila 4,5hodiny od prvej bolesti, mala 3650g a 53cm

aduskatt
29. dec 2010

po prvej citelnej kontrakcii ma za hodinu a 25 minut uz zasivali🙂

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hlavinka
20. jan 2011

Prvni kontrakce (pravidelne) prisly v sobotu vecer a porosila jsem az ve stredu 01:01 po pulnoci (noc z uterka na stredu). 🙄

majamat
28. jan 2011

ja som mala slabe kontrakcie 4,5hod a silne 1,5hod do porodu, ale rodila som na 4den vyvolavania.

severankasr
28. jan 2011

od prvych kontrakcii 15 hodin do porodu som trpela v bolestiach.

beruska2x
28. jan 2011

od prvnich jsem mela za 2,5 hodiny hotovo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre