Koľko vydrží umelé mlieko po otvorení?

anickaaa6aaa
19. nov 2012

Kočky chcem sa opýtať..Vážne vydrží UM len 2 týždne po otvorení?My máme Bebu HA 1 premium a malému ju dávam len v krajnom prípade keď mám málo svojho...cca 1x za deň a je mi ľúto pol pixle vyhodiť len preto že prejdu 2 týždne od otvorenia...ďakujem za odpovede 😉

xlucia
19. nov 2012

vydrzi to len kratko a luto by ti to byt nemalo. ked mu das stare, mozes mu sposobim bolesti s bruskom a potom ti uz luto UM nebude, ked ti bude v kolike hodiny plakat. minimalne prvy polrok mu urcite nejak dlho otvorene mlieko nedavat. este mas strasne malicke babo, ohliadnuc od toho preco uz dvojmesacne potrebuje UM ked kojis

petrake
19. nov 2012

na kazdom mliecku mas napisane po aku dobu ho mozes uzivat od otvorenia ale po tejto dobe uz urcite mliecko nepouzivaj, ak ti je ho luto, uloz si ho a mozes z neho urobit kokosovy kmen, na taketo pouzitie mozes ale tiez urcite nie po polroku ... ozaj, preco si myslis ze mas malo mliecka a zacala si s dokrmovanim? prikladaj drobca co najviac a pojde to uvidis aj bez UM, pozri ja som starsieho dokrmovat musela po mesiaci na noc kvoli problemom s bruskom no teraz mam 10mes babo a kojim doteraz uplne bezproblemovo. ak mas pocit, ze mas malo mliecka oslov lakatacnu poradkynu, urcite vo svojom okoli nejaku najdes, pripadne sa opytaj pediatra a pomoze Ti s kontaktom a na UM zabudnes, samozrejme pokial to nie je to o Tvojej pohodlnosti

simca06022011
19. nov 2012

ano je to tak, po urcenej dobe, patri toto mlieko do kosa... dietatu z neho uz nedavaj, ked chces pouzi ho ty na nieco 🙂)) moja mama si ho supla ako mlieko do kavy 🙂)) no mne to nie je luto vyhodit,nedouzivane veci, po zaruke, po dobe spotreby, atd idu priamo do smetneho kosa. Zdravie je prvorade...

denisafono
19. nov 2012

da sa kupit v lekarni aj male balenie, take sacky- aspon Nutrilon ma. Su to okolo 100g. skus sa opytat v lekarni. a "petrake" nie vzdy ide dojcenie podla predstav, ja som bola zufala, vyskusala som vsetko mozne a mliecka som mala hned od zaciatku malo. Niekedy to proste nejde. Nelutujem ze som sa vytrapila ale viem ze som urobila vsetko aby sa mliecko rozbehlo, no nebolo to tak.

verronicka
19. nov 2012

@anickaaa6aaa ja by som mliecko ak je otvorene dlhsie ako je pisane tiez radsej nepouzila...mozno keby to bolo este tak 2-3 dni...ale aj to by som si dobre rozmyslela. Nutrilon ma po otvoreni spotrebu do 1 mes. neviem preco pises ze len 2 tyzdne ale asi Beba ma inak 🙂
Tak skus popozerat po mensom baleni... 🙂
@petrake @xlucia otazka znela konkretne ci moze pouzit mliecko ak je dlhsie otvorene...je to kazdej mamicky osobna vec ci koji a preco prikrmuje UM keby chcela poradit s laktaciou polozi otazku inak 😉

katka1981
19. nov 2012

Na Nutrilone je pisany mesiac od otvorenia, aj tam by malo byt pisane na krabici. Ved ked ti ho je luto, dojedzte ho vy dospeli, vam sa urcite nic nestane, dietatu by som ho nedavala.

evuska32
19. nov 2012

poradila som si tak ze polovicu
si davam do mraziaka v sacku

1234lubka
19. nov 2012

No mas to napisane na obale....hmmm tak ako pise @evuska32 ale ja by som radsej dala len do chladnicky sacok....v mraznicko by to podla mna zabilo tie prospesne bakterie....

salma22
19. nov 2012

malo by to byt 2roky ...pozri expiraciu