Koľkokrát lekár vyšetruje otvorenie pred pôrodom?

dominiccka
26. jan 2008

ahojte...chcem sa len spytat...kolko krat Vas doktor vysetruje,ye na kolko prstov ste otvorena pred porodom?

blumka
26. jan 2008

dominicka, mna prvykrat vcera a to som uz 40tt 😉

januliak
26. jan 2008

Dominiccka mna vysetroval kazdu poradnu. A to, co ma napisane CS nie je nakolko si otvorena, ale to su body, ktore hovoria o pripravenosti na porod. Ale samozrejme by ti mal pisat aj cm na kolko si otvorena. Ja som sa zacala otvarat od konca osmeho mesiaca a nakoniec sa mala narodila dva dni pred terminom 😀

dominiccka
autor
27. jan 2008

...baby,diky,ale ja som myslela uz priamo pred porodom...ked sa uz zacali kontrakcie....v nemocnici...hm?Tak ako? 😉

januliak
27. jan 2008

Tak mna hned ako som prisla, potom uz len sestricka priamo na sale a to raz, len mne to islo rychlo (nieco cez 3 hod. od prichodu do nemocnice). A samozrejme, ked dorazil Dr. na salu.

lula5
27. jan 2008

Mna vyvolavali, takze hodinu a pol po vyvolavacke, potom dalsiu hodinu a pol a potom este raz. Preco sa pytas? Ved to je v pohode vysetrenie...

dominiccka
autor
31. jan 2008

...lebo ja umieram od bolesti uy teraz ked ma dr vysetruje koli krcku...a to este mesiac do terminu mam....tak preto...ja chcem aj tak rodit s epi,lebo bez nej by soim to asi neprezila...

zabka1003
1. feb 2008

Ja som rodila 22 hodín, a za celú tú dobu ma vyšetrovali každé 3 hodiny..ale bolo to v pohode, vždy si dali na rukavicu mezocain - znecitlivujúci krém, takže sa to dalo vydržať..

jahodka11
1. feb 2008

dominiccka, ja som mala tiez epi a ked zacala ucinkovat, vysetrenia boli bezbolestne, len som citila, ze tam nieco robia 🙂

dobromila
4. feb 2008

no ja som rodila v porodnici pol dna: cca 10:30 prijem, 17:30 vykukol na svet syncek a za ten cas ma vysetrovali pokial moja chaba pamat na tie neprijemne udalosti siaha - asi tak 4 razy, raz tam bolo v miestnosti asi tak 10 doktorov a studentov a ani sa mi nepozdravili po prichode do miestnosti. Pustali mi aj plodovu vodu, lebo mi neodtiekla a kazde to vysetrenie bolo hnusne, kedze schvalne cakali na kontrakciu a tie som mala same o sebe strasne 😲 ☹ Nabuduce rodim urcite inde

lucinka21
4. feb 2008

Dobromila,
to je hrozné ☹ Normálne som dostala zlost po prečítani tvojho príspevku. Z toho mam teda najvačšie depky, ze prídu nejakí študenti a medici, a doslova si budú skušat na mne medic.praktiky, a ešte vtedy ked mi bude najhoršie....!!! 😲 😖

Baby, neexistuje na to nejaký zákon alebo niečo, čo ma by oprávnovalo k tomu, že tam bez mojho suhlasu nesmu byt ziadní študenti, medici, upratovačky... ani nikto koho tam teda nechcem?

dobromila
4. feb 2008

lucinka - vysetroval ma aj tak len lekar, oni tam boli ako obecenstvo. To iste sa deje aj na velkych vizitach - hromadna podivana - pre mna osobne dost ponizujuce,ale u nas s tym zatial asi bez znamosti vela nenarobime.
Tak ci onak, ten fakt, ze tam bolo vela ludi, nebol na tom celom najhorsi.

elise
4. feb 2008

ja som pri príjme do pôrodnice povedala že chápem že sa niekde medici a budúce sestri chú niečo nsučiť ale rozhodne si neželám aby som objekt uenia bola práve ja. treba to povedať pri príjme aj si to poznačili. ale pravdupovediac pri samotnom pôrode mi bolo jedno či predomnou prejde aj rota vojakov, len nech je malý už vonku. 😀

lucinka21
4. feb 2008

No teeeda, ja nechápem. Musia byt na to nejaké práva alebo zákony alebo neviem čo. Akoze rešpektovanie intimity nič??? A tie vizity?? Neviem ako to zvládnem.
Nikdy som nebola v nemocnici, ani ako dieťa... ☹ 😒

dobromila
4. feb 2008

luci - a Ty budes rodit na Slovensku?

Ani ja som nikdy nebola v nemocnici a pred porodom som na take veci ani nechcela mysliet a ako prvorodicka som s mnohymi ani vobec neratala. Vsade citam, ze na bolest a vsetko neprijemne sa pri pohlade na zdrave dietatko rozplynie a bla, bla, bla.

Ja mam krasneho zdraveho synceka za ktoreho som vdacna Bohu, ale aj tym neprijemnym lekarom, lebo nedychal hned, mal vraj obtocenu snuru okolo krku a museli ho trosku kriesit.

Samozrejme, ze si to vazim, ze vsetko dopadlo ok, ale to mi este nevymazalo z pamate vsetky tieniste stranky celeho pobytu v nemocnici - hlavne necitlivost zo strany personalu, cest vynimkam.

V ziadnom pripade vsak nechcem strasit ziadnu prvorodicku 😉

lucinka21
5. feb 2008

Dobromilka- ano na Slovensku, len dúfam ze nebudeme lutovat, ze sme sa takto rozhodli...
Neberiem to ako "strašiaka" ale ako tvoju -žial nepríjemnu- skúsenost. Vo štvrtok idem do nemoc,tak sa skúsim opýtat že čo a ako...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre