Komu pri pôrode pomáhali vacuum extractorom?

lucina26
30. jan 2013

Ahojte maminy. Ktorej z vás pomáhali pri pôrode zvonom? Konkrétne ma zaujíma či vaše detičky mali opuch na hlavičke. Môj drobec má taký menší hrbol na hlávke a lekári povedali že sa to za pár dní vstrebe, že to máme ešte fajn lebo niektoré bábätká čo boli ťahané mali veľmi šišatú hlavu a my máme iba opuchlinu na pravej strane.Sme skoro tri týždne po pôrode a stále to tam má. Máte s tým skúsenosti? Mám mu nato niečo dávať? Každá rada pomôže. Ďakujem

lucianka222
30. jan 2013

Ahoj, som nemala pôrod s VE, ale náš malý mal opuchnutú jednu stranu hlavičky, teda ten pôrodný nádor, pomaly ustupoval, ale trvalo to niekoľko mesiacov, možno do 4. mesiaca. Drobec mal od narodenia dlhé vlásky, takže to vidieť nebolo, ale na dotyk bolo cítiť taký kopec 🙂 neboj, časom o zmizne, raz určite 🙂

adrika83
30. jan 2013

Ahoj, tak ja som mala pôrod zvonom. Malicka mala taku modrinku na hlavidke, ale to sa za par tyzdnov stratilo (uz si nepamatam kolko presne dni). Takze nemaj strach, vsetko bude ok. Ved v porodnici museli deticky vysetrit a ak by bolo nejake pochybenie, tak ta poslu na dalsie vysetrenie. 🙂 Neboj, to sa vsetko casom napravi. 🙂

stanislavao
30. jan 2013

aj synovec je rodenym tymto sposobom, mal opuch hlavicky, ale zmizlo mu to. neviem, ak odlho to trvalo, ale nebojte sa, prejde to. este pockajte, ak by to ani po mesiaci - dvoch neprechadzalo, opytajte sa pediatra.

sssimi
30. jan 2013

Ahoj. Ja som mala prvú dcérku ťahanú vákuom. Tiež mala opuch na hlavičke a mala ju na tom mieste dlho červenú. Všetko krásne zmizlo. Hlavičku má nádhernú. Skôr daj pozor na správne polohovanie. A šišatá hlavička z vákua? Veľa detičiek má po pôrode šišatú hlavičku a ani nemusia byť ťahné vákuom. Skôr je to uložením dieťatka v panvovej časti a následným pôrodom. Neboj nič 😉 Ani si nevšimneš a bude to mať ok 🙂

blumka
30. jan 2013

aj moju starsiu tahali, aj ked nevytiahli...a mala teda modrinu cez pol hlavy, vyzeralo to strasne. Aj sme sa s manzelom zlakli, pre istotu sme to hned ako sa narodila pofotili z roznych stran, keby sa jej malo nieco stat aby sme mali dokaz...ale zmizlo to chvalabohu a ziadne nasledky mala nema 😉

zuzanale
30. jan 2013

ahoj moja staršia tiež mala volá sa to kefal hematom u nás si to však nik nevšimol že ho má ani v nemocnici až keď sa po 2tt presunul na bok hlavky obehli sme aj chirurgiu na detskom nás obvinili že sme ňou buchli atď ... jedine primár na chirurgii mal ludský prístup nás ukludnil vysvetlil že sa to vstrebe akurát može na tom mieste zostať zrohovatený kopček ... nedáva sa na to nič akurát by mala viac obvodná v poradni odsledovať 😉

aduliak
30. jan 2013

ja som mala taky porod, ale nasa nemala nic na hlavicke...

nicky07
30. jan 2013

tiež mi pri Matejkovi pomáhali VE - nevládala som ho vytlačiť a trvalo to strašne dlho. Malý mal strašne predlženú hlavičku a na pravej strane mal opuch - odtlačene fialove koliesko. Opuch zmizol hned v ten den aj hlavicka sa rýchlo dala do pôvodneho vzhladu. ta modrina nám ostala asi kym sme boli v pôrodnici a potom zmizla... malinky mi však dlho plakával a strhaval sa - mal zrejme zle zažitky z pôrodu.

zuzi79
30. jan 2013

moja malá bola dlho v pôrodných cestách a urobil sa jej tam krvný hematóm, primár hovoril, že to môže zmiznúť až do niekoľkých mesiacov, treba počkať.

bubka35
30. jan 2013

hrozil nam porod VE nakoniec sa podarilo drobca vytlacit ale ma hematom, na cele fialovy flak, ktory tam zostal aj po 18mesiacoch od porodu. pediatricka povedala ze to moze zmiznut ale aj nemusi ☹

kater_by
22. okt 2014

ahojte my sme mali tak tiež porod VE a v prepuštačke mame kontrola očneho pozadia mam sa niečoho obavať? Ideme v pondelok ☹

waikikijuri
13. feb 2016

Chcela by som vas poprosit mamjcky kt.ste mali porod extraktorom a mali ste aj druhy porod aky bol normalny ci cisarsky?prosim aj kludne do ip mozte napisat.moc dakujem.prvy porod som mala strasny a sam gynekolog povedal ze zlozity.tak ya chvem opytat ako ste to mali pri druhom babatku.dakujem.

ester177
20. nov 2018

Mne porod nepostupoval 2 dni, na 3.den som dostavala max davky oxytocinu od 8:00 do 17:00, od rana mal syncek zle odozvy srdca. Dve noci som nespala a 23 hodin nejedla. Vypila som asi 1dcl vody. O 17:00 mu prestalo bit srdce, tak ma dr. rozrezala po kost pri zadku, a babo tahala zvonom, silou 2 atmosfery (tlak v pneumatikach na autach). Maly bol zaseknuty, napokon ho vytiahla, na hlave mu chybala koza, mal ju vytrhnutu aj s vlasmi v tvare kolesa. Otras. Po porode 6 minut ozivovany. 5 dni v inkubatore. Stratila som mlieko, po 3 dnoch ked som si ho mohla prisat, uz nechcel tahat. 😧 Trauma na niekolko rokov. Potom sme sa dozvedeli, ze sme mali doniest obalku, a urobili by hned sekciu. Uzasne. Ja som lekarke doverovala, a ona experimentovala s vydrzou srdiecka mojho dietata, ktore sa dusilo. ( zle odozvy sa ukazovali uz 1 den predtym na vzdycharni). Nevynucovala som si sekciu, a za odmenu mi bolo povedane, ze dieta moze ostat postihnute kvoli 6 minutam bez kyslika. To sa oplati vytrpiet, ked moze mat dieta nasledky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre