Kontaktné šošovky - rodila niektorá s nimi?

anamor
25. apr 2008

ahojte nosim kontaktne sosovky, okuliare velmi velmi prilezitostne, planujem rodit v okuliaroch, aj ked so sosovkami by mi bolo pohodlnejsie, rodili ste niektora so sosovkami v ociach?

mirica
7. máj 2008

tesoro- zistia ti to normálne pri vyšetrení u očného - pri vyšších dioptriách alebo po operáciách očí , treba takéto vyšetrenie preventívne absolvovať .....ak ti doktorka dá odporučenie na sekciu, a ty by si takto chcela rodiť - tak to využi

penelope10
7. máj 2008

sekcia koli dioptrian.....som sa o tom bavila s ocnou, ta mi povedala, ze je to poriadna blbost a ze z ocneho hladiska nema svoje opodstatnenie ( 😉 😉 😉 vysledky nedavnej konfrencie, ktore to aj dokazali)

moni1412
7. máj 2008

tesoro sla som na ocne vysetrenie a pozerala mi vsetko, tam zistila ze ju mam zriedenu. vraj by sa mohla pri tom tlaceni potrhat. ze to nemusi byt vzdy, ale stava sa to.
penelope ja pisem len to co mi povedala ocna....nevymyslela som si to 😉 radsej su asi opatrni...nechala to este na mna, nech sa rozhodnem, ale ze by mi odporucala sekciu. Ja som sa nejak ale nestihla za tych par hodin rozhodnut, myslela som ze mam este mesiac cas....ale tiez som chcela ist radsej normalne

mirica
7. máj 2008

penelope- sekcia sa nerobí kvôli dioptriám - len ťa kvôli nim pošlú na vyšetrenie, lebo oslabená sietnica , kvôli nim môže byť .....ja mám -10 a môžem rodiť normálne ...... ak prídeš do nemocnice a máš silné dioptrie a nemáš urobené vyšetrenie , tak ťa pošlú ešte narýchlo na očné - akurát keď som ležala v 11 tt v nemocnii kvôli krvácaniu - toto riešil primár s jednou pacientkou.

bublinkajasminka
11. máj 2008

ja nosím šošovky ale pred pôrodm mi povedala pôrodná asistentka nech si ich dám dolu 🙂 to ešte v rámci príprav na pôrod a ked prišiel pôrod tak som si ich ani nedávala do očí. však nemám silné dioptrie tak mi veľmi nechýbali

fabiana
11. máj 2008

Tiež som nosila šošovky, momentálne mám okuliare, kvôli častým ekzémom na rukách... 😖 Len ma tak napadlo, stane sa, že šošovky z očiek vyskakujú, zvlášť pri takej namáhavej činnosti ako je pôrod sa to môže stať... 😉 Asi preto by som si ich ja osobne k pôrodu nenasadila.

bachcha
12. máj 2008

Tak já si k k porodu čočky nechám, nevidím důvod proč ne. 🙂
Je pravda, že jsou lidé, kteří by s tím mohli mít problémy, ale já jsem měla čočky i při operaci (úplná narkoza) a bylo to bez problémů.
Ale jak teď o tom přemýšlím, asi se raději zeptám na očním, co oni na to. Možná je to dle vady, stavu maminky atd....Tak nevílm. ☹

tesoro
12. máj 2008

PENELOPE pls. pozri co som pisala, mam po operacii oci a lekarka mi povedala ze sice nemam ziadne problemy ale ona ako ocna po zakroku mi moze vystavit papier na sekciu, a kedze prvy porod nebol zazitok tak rozhodne chcem druhe sekciou a este som pisala ze prve som rodila z cockami a nevidim ziaden med. problem nerodit s nimi, pokial nie su neake ine ocne vady

mirka8429
12. máj 2008

ja tiez nosim kontaktne sosovky ale na pôrod som si brala okuliare..a aj tie mi kazali dat dole..ja osobne by som so sosovkami nerodila..su to strasne tlaky aj na oci a bala by som sa...

bihan
12. máj 2008

Strašné tlaky na oči? Baby, nepreháňajte, netreba tlačiť očami, ale svalmi okolo perinea 😉 ja som o popraskaných žilkách počula len z rozprávania iných mamín (ktoré nemali pri pôrode šošovky)

Kamarátka má dioptrie -9,5 a bola to pre ňu indikácia na cisársky rez (veľmi sa zase nebila za to, že chce rodiť normálne) ale dnes to väčšinou oftalmológovia nechávajú na maminu, či rodiť normálne chce alebo nie.

majkeela
12. máj 2008

Já jsem s čočkami rodila - žádný problém. Jenom manžel byl upozorněný, že si je nechávám a kdyby došlo nedejbože na sekci, tak se postará, aby mi je vytáhli... Byla jsem tak dohodnutá i s očním lékařem.

penelope10
12. máj 2008

tesoro 😉
🙂 nech si kazdy rodi ako chce... a veri comu chce.

moni1412
13. máj 2008

bihan my vieme ze tlacit sa nema ocami, ale aj ked sa ako snazis, nejaky tlak tam bude vzdy.

tesoro
14. máj 2008

este raz a ak aj je tlak na oci co to ma spolocne s cockami? prosim ja to nechapem!!!!!! ☹

moni1412
14. máj 2008

tesoro so sosovkami to nema nic, akurat ich neodporucaju mat na ociach pri porode.... to je o inom zasa....

kakaja
15. máj 2008

Ahoj holky,nedavno jsem porodila druhe miminko a tentokrat jsem mela cocky celou dobu na sobe. Lekarum jsem se nejak zapomnela zminit 🙂 U prvniho porodu delali sceny, ze musi videt papir od meho ocniho lekare, ze muzu rodit spontanne (mam 7 dioptrii) a nechtely bez toho zacit. Doktorka mi to pak faxovala k nim na sal 😀 Cocky musely ven a ja mela bryle. Ted o pet let pozdeji v teze porodnici naprosta pohoda. POtvrzeni nikdo nechtel, ja krasne vsechno videla ostrym zrakem a pri tlaceni ani jedna praskla cevka. Je fakt, ze kdyz se tlaci spravne, oci to vubec nezatezuje 🙂 \ze mam cocky na sobe jsem sdelila az bylo po vsem. Moc me sice nechvalili, ale co - mely by byt udajne venku, kdyby nahodou byla nutna akutni sekce, tak aby se na na nezapomnelo. Asi maji pravdu, ale kdyby k tomu doslo, tak tech par sekund na vyndani a odhozeni snad staci, ne?? 😀

konja
18. máj 2008

Ahoj všem, no já také rodila s čočkama.Po pravdě mě totiž vůbec nenapadlo je vyndávat a ani nikomu to říkat. Prostě jsem na to vůbec nevzpoměla. A porodila jsem v pohodě, nic se mě nestalo.Já totiž ani nevím proč bych je měla vyndávat, co hrozí očím? Já to nevím. A při nutném císaři to také nechápem.Když by jste se s čočkama např. vybourala v autě a museli vás v bezvědomí urychleně operovat,tak taky nikdo neví,že čočky máte. Ale možná se pletu a nějaký problém v tom je. Já o tom ale nevím a porodila jsem v nich úplně normálně. 😉

katy1979
26. máj 2008

ja som tiež rodila s čočkami a nikto o tom nevedel.
Ked tlačím tak mám zatvorené oči a cievky môžu popraskať aj ludom čo ich nenosia.
ja tiež nevidím v tom problém prečo v nich nerodiť. Aj keby to bolo sekciou.
kolkokrát som v nich zaspala a to predsa nie je problém. nemajú kam zapadnúť ani s tam nič nemôže stať.
To nie je protéza ktorá by mohla zapadnúť.

dludli
4. jún 2008

Ju tak sem rada ze jsme narazila na tohle tema, taky nosim cocky, mam 5 dioptrii, na brejle zvykla vubec nejsem, kdyz je musim z nejakyho duvodu mit, tak me z nich boli hlava, mota se mi, nevidim v nich vubec dobre ( a to jsem si nechala nekolikrat premerit dioptrie, zda jsou skal dobre, bryle krive taky nemam, nevim cim to je) takze dorit v brejlich by me nenadchlo, ja se v brejlich spatne orientuju.
Zvazovala jsme akorat ze sem tam se mi stane ze si cocku jako vymrknu 😀 nebo me neco zacne desne rezat, muism ji vyndat a vycistit, no tak resit tohle jeste u porodu tak nevim nevim 🙂 ale rekl abych ze si to nejak rekne samo, az se zacne neco dit, tak uvidime 😉

peta.cz
6. jún 2008

Dludli tak přesně kvůli těmhle úvahám jsem si vzala k porodu brýle 🙂 A ještě že tak, protože mi přišlo, že jsem byla taková vysušená a vzduch byl taky vysušený a navíc jsem tam ležela přes 10 hodin,takže jsem byla ráda, že brýle mám, protože si nedovedu představit, že bych si během zvracení a kontrakcí ještě kapala roztok na čočky do očí, nebo při sprchování bych musela myslet na to, že si je můžu "vyplavit" (a to s nimi jinak žádný problém nemám, mám měsíční, na noc vyndavací a nosím je už přes 10 let...). Já moc brýle taky nemusím, ale tak nějak jsem si říkala, že starostí budu mít sama se sebou dost, tak na co si dělat starost o čočky navíc...ale je to asi taky o průběhu porodu atd. jenže to člověk dopředu neví...
Jinak já na kontrolu k očnímu taky musela, mám na jednom oku -10 a rodit jsem mohla normálně, protože sítnice je ok. No ale já hlavně moc netlačila, jen 2x a prcek byl venku 🙂 Asi mi tím chtěl ulehčit ty 19tihodinový bolesti 😅

jesssie
22. jún 2008

Ahoj anamor,
nakukneš ešte do tejto témy? 😉 Ja len, že ako si nakoniec rodila, bez šošoviek alebo s nimi? 🙂

xena22
26. jún 2008

Tak ja som sosovky mala ja pri cisaraku,samozrejme v spinalke 😉 Ved som chcela aj nieco vidiet 😀 A preco sa pri cisaraku nemozu?Ved tam clovek len tak lezi napospas osudu,este chapem v narkoze ano,,,,ale aj tam,co by sa take mohlo stat?ved v najhorsom pripade tie sosovky len vylezu von,nemaju sa tam kde stratit 😉

annag
27. jún 2008

Ahojte, dve deti som porodila so šošovkami a chystám sa i tretie. Absolútne bez problémov. Tej, ktorá sa bojí o hygienu počas pôrodu, či po ňom, odporúčam jednorázovky. Tlak na oči môže byť podľa mňa ozaj pri nesprávnom tlačení, no mám známu, ktorá už má cez 50 rokov a rodila pred 30 rokmi, ultrazvuk sa nerobil, rodilo sa ako na páse, nevedeli, že čaká dvojčatá, rodil ju mladý neskúsený doktor a oni ju po pôrode prvého bába zašili, zrazu dostala obrovské tlaky a jej zrak sa definitívne katastrofálne poškodil, začala škúliť, absolvovala už množstvo operácií... dnes sa to už snáď ani nemôže prihodiť

bambulik
27. jún 2008

já jsem rodila s čočkama a úplně v poho...

krista
19. okt 2008

kocurek • 1d • 22. únor 2007 v 17:57
Ahoj maminky, neni tu nektera z vas, ktera by mela zkusenosti, zda mit u porodu kont. cocky ci bryle?

Normalne nosim cocky, myslim si, ze by mi bryle u porodu prekazely...ale mozna je to jen dojem. MYslim, ze cocky bych pak po porodu nemela silu ani vytahnout...ale pokud me to chytne nekdy v noci, nasadim bryle a ficim do nemocnice a pokud pres den, tak to budou cocky davno nasazene....tak babo rad, jek se rika 😉

dasap • 1d • 22. únor 2007 v 19:03
ahoj, řeším stejný problém. ale spíš jsem si myslela, že čočky se k porodu asi moc nehodí, kdyby náhodou nastaly nějaké komplikace nebo něco a ještě myslet na to aby mi někdo vyndal čočky. a asi i po porodu má člověk jiné starosti než na to myslet. takže já spíš počítám s brýlema. ačkoliv je možné že až to na mě přijde tak si to ani neuvědomím a odjedu do porodnice s čočkama🙂)

kocurek • 1d • 22. únor 2007 v 19:07
dala jsem stejne tema na tehulky a dokonce nasla i par odkazu-zajimavych od lekaru i maminek, tak se kuk tam, ju 🙂

kocurek • 1d • 22. únor 2007 v 19:08
teda ne tehulky, ale tehotenstvi

paula • 1d • 22. únor 2007 v 19:08
kocourek, zakladat vicekrat stejne tema se nesmi

kocurek • 1d • 22. únor 2007 v 17:54
Ahoj maminky, neni tu nektera z vas, ktera by mela zkusenosti, zda mit u porodu kont. cocky ci bryle?

Normalne nosim cocky, myslim si, ze by mi bryle u porodu prekazely...ale mozna je to jen dojem. MYslim, ze cocky bych pak po porodu nemela silu ani vytahnout...ale pokud me to chytne nekdy v noci, nasadim bryle a ficim do nemocnice a pokud pres den, tak to budou cocky davno nasazene....tak babo rad, jek se rika 😉

gedren • 1d, 25tt • 22. únor 2007 v 19:03
No ja tam jela v brylich a asi jsem je v prubehu procesu nekde odhodila a manzel je nosil za mnou s ostatnima kramama, ani nevim 🙂 Ale neztratily se 🙂

kocurek • 1d • 22. únor 2007 v 19:08
diky

ladunka • 1d • 22. únor 2007 v 19:14
Ahoj, já nosím běžně čočky, ale rodila jsem v brýlích. Jednak jsem se do porodnice balila ve dvě ráno 🙂, takže jsem čočky zrovna neměla, a druhak mi to přišlo lepší - říkala jsem si nebudu se bát na chvíli usnout 😀 holt prvorodička 😀, nebudu se bát že mi do oka něco spadne a čočky budou muset ven a tak. Ty brýle mi co si pamatuju nepřekážely. Kdybych je někde pohodila, přizabila bych se tam, mám pět a půl dioptrie 🙂

mady • 1d • 22. únor 2007 v 19:17
Ahojky všem! Já mám 5 dioptrií a nosím čočky ale k porodu si určo beru brýle. Manža mi je snad bude podávat když budu potřebovat 😉 No a pravda je že v čočkách zásadně nespím takže asi celý pobyt v nemocnici budu mít brýle 😉

dasha • 1d • 22. únor 2007 v 19:18
Ahoj, ja jsem rodila v cockach a bylo to naprosto v pohode. Bryle jsem mela s sebou take, ale nejak na ne proste nedoslo. V nicem mi neprekazely, ale to je jen o zvyku, cocky nasazuji i bez zrcadla. Ale jelikoz jsem rodila drive, nez jsem si myslela, tak jsem se neodlicila a po ranu jsem mela takove ty ocicka jako panda. Takze doporucuji odlicit, na sale je to potom stejne jedno... 😀

katwind • 22. únor 2007 v 19:27
Holky...já nosila čočky dlouhou dobu (jsem po operaci) a k porodu bych rozhodně volila brýle, přijd emi to takové bezpečnější, přeci jen ten tlak, nevíme, co a jak bude, spánek...volila bych brýle😉

dludli • 1d • 22. únor 2007 v 19:53
jo to me tuhle taky napadlo, nosim cocky a mam taky 5 dioptrii, kdyz musim mit bryle, tak me z nich boli hlava a musim si na ne den az dva zvykat. ALe rekla bych z ek porodu jsou preci jen praktictejsi. Na druhou stranu se v nich necitim dobre, nez si na ne oci zase zvyknou, a myslim ze bych chtela pri tom videt dobre. Nebo radsi ne? Kdo vi 🙂

vilca • 1d • 22. únor 2007 ve 20:19
Tak já jsem rodila s brýlemi, až došlo na věc, tak jsem si je tam odložila. Myslím, že jsou brýle bezpečnější, protože stát se může cokoliv...třeba nějaké komplikace... člověk potom myslí na jiné věci než na to, že by si měl vyndat čočky... 😉

magda27 • 1d, 7tt • 23. únor 2007 v 09:57
Ahojky, já teda nosím jen čočky, brýle žádné nemám a pořád se rozmýšlím, jestli si je kvůli porodu nenechat udělat. Mám 4 a 5 diotrií. Jinak je stejně zase nebudu nosit, jsem zvyklá jen na čočky.
Už jsem četla spoustu komentářů brýle versus čočky u porodu. Ještě uvidím, ale asi půjdu v těch čočkách. Brýle by mi stejně vadily ve sprše a jak jsem se dřív trošku spotila, brýle se mi vždycky hnusně zamlžily...

kocurek • 1d • 28. únor 2007 v 18:12
ahoj HOLKY, SNAD JSTE VSECHNY ZDRAVY!
Po patecni navsteve gynekologa jsem sla primo do nemocnice, kde si me ponechali cely vikend a v po pustili....zazila jsme si neprijemne vysetreni a tak poznala i porodni sal, kde jsme stravila nekolik hodin denne, kdyz me monitorovali. A zkusila jsme si, jake to je mit bryle misto cocek. Zavedla jsem zde toto tema, ale vyvedla jsem se z obavy, v nemocnici jsem skoro nepouzivala cocky, jelikoz rano nebylo cas si je nasazovat.
Hlavne se opatrujte.....

zuzankafi • 1d • 1. březen 2007 ve 13:58
Ahoj, já měla kontaktní čočky u porodu a jsem ráda. Nedovedu si představit, že bych rodila a ještě se soustředila, jestli nemám zamlžené nebo zapaplané brýle. A i po porodu jsem je každé ráno nasadila a večer vyndala. Žádný problém jsem ohledně nich tedy neměla.

agapais • 26. květen 2007 ve 13:47
ahoj ja nosim kontakni cocky ( 5 a 2,5 dioptrie ) .. rodila jsem normalne v cockach a zadny problem jsem nemela - rodila jsem v noci takjsem je nakonec mela az do rana a v pohode ... i potom bylo vsechno v poradku

nikeske • 1d • 26. květen 2007 ve 13:59
ja som tiez chcela cocky / pri porode to nevadi, mam to od ocnej doktorky 😀 /
ale tiez som rodila v noci, a narychlo, takze som bola rada, ze mam vobec bryle.. 😵

papaya • 1d, 21tt • 26. květen 2007 v 15:16
Holky já měla u porodu brýle a na tlačení mi je PA sundala (já už byla v takovém stavu,že jsem se neptala,neprotestovala). Když byl prcek venku dali mi ho hned na břicho a na půl metru naštěstí vidím 🙂 😎

magda27 • 1d, 7tt • 28. květen 2007 ve 21:27
Ahojky, měla jsem čočky při císařském řezu a bylo to v pohodě

janula2008
19. okt 2008

Tak mně na císař zakázali čočky a sundali i brýle 😒 a pak mi s nima přítel odešel, tak jsem malou viděla jen rozmazaně, kdyby ji vyměnili tak to nepoznám 😅 😅

konja
20. okt 2008

T jsem s čočkama porodila i druhé dítě a nic se mě nestalo.Dokonce to personál věděl,protože na příjmu se mě ptali zda nosím brýle a kolik dioptrí, zda užívám kontaktní čočky. Řekla jsem,že ano a z jejich strany žádná reakce.Tak jsem si s nim odrodila a bylo to super 😀

ciortea
20. okt 2008

Ahojte, mne kazali si sosovky vybrat a ako som si ich sla vybrat odtiekla mi plodova voda, takze som rodila so sosovkami a bolo to uplne v pohode. Aspon som jasne uvidela svojho malickeho po prvykrat 🙂

petka_s
20. okt 2008

a ked mate okuliare tak musia ist dolu??
sosovky som nosila 7 rokov,ale teraz ako som doma,som si zvykla na okuliare,
a nevidim dost dobre bez nich,tak neviem co by som robila keby som rodila bey nich,
ved na malicku ani nezaostrim...

sakura77
20. okt 2008

petka,neboj,sestricka ti ich urcite poda 😉 🙂 teda aspon u nas,na porod som si nezobrala sosovky,len okuliare,na sale mi ich odporucili dat dole-ale nechali si ich niekde poruke a hned mi ich podali,len co maleho vytiahli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre