Kontaktné šošovky - rodila niektorá s nimi?

anamor
25. apr 2008

ahojte nosim kontaktne sosovky, okuliare velmi velmi prilezitostne, planujem rodit v okuliaroch, aj ked so sosovkami by mi bolo pohodlnejsie, rodili ste niektora so sosovkami v ociach?

lucia31
30. apr 2008

ja sa tiez chystam rodit so sosovkami, mam 7 dioptrie, tak bez nich by som nielenze nic nevidela, ale mne sa zda, ze vtedy aj horsie pocujem 🙂 ..ja mam tie den a noc a mozem ich mat v oku 21 dni nepretrzite...

penelope10
30. apr 2008

este 1 vec ma napadla, k poveram...
napr. kazdy vam povie, ze ked su silne dioptrie, musi byt cis. rez ... zo zdravotnych dovodov.

pred terminom som sa o tom bavila s ocnou, ta mi povedala, ze je to poriadna blbost a ze z ocneho hladiska nema svoje opodstatnenie ( vysledky nedavnej konfrencie, ktore to aj dokazali) 🙂 🙂

takze tak nejako je to asi aj s KS... 🙂 urcite pri celodennych KS problem v suvislosti s porodom nemoze byt.

anamor
autor
1. máj 2008

bihan s tymi okuliarmi som to ani ja nepochopila, mozno ze keby bolo nutne tlacit viecka... neviem, aby proste nebola ziadna prekazka....
co sa tyka dioptrii, ja som pre istotu u ucneho ani nebola, nech si nevymyslia ze mam ist na cisarak rovno.... takze tak.
A kedze nemam celodenne sosovky, ale take rano vlozim, vecer vyberiem, vyhovuju mi velmi a par nocnych akcii som uz stravila bez nich a bez problemov, rodit budem teda v okuliaroch a hotovo, uz nebudem spekulovat. Vdaka za vsetky vase info 😉

mirka8429
1. máj 2008

ja nosim sosovky ale pri pôrode by nemali byt lebo je to tlak na oci..a ja som mala okuliare a aj tie mi kazali dat dolu...

anamor
autor
1. máj 2008

mirka cauko, aj ty nosis sosovky.... ja tiez urobim ako ty, pre istotu.... aj ked sosovky su velka sucast mojho zivota....

jmisa
1. máj 2008

Já jsem tedy nerodila, ale jen kvůli tomu akutnímu císaři - narkoze - byla jsem teď na OPU - odběr vajíček při IVF, to se dělá v narkoze a normálně jsem měla čočky v oku, nebyl žáden problém.

hviezdicka1313
1. máj 2008

nemyslim ze by bol problem so sosovkami ked je oko zatvorene.. ja mam sosovky ktore mozem mat na ociach nonstop 30 dni 😎 to uz su tie novsie, kedy oko ma dostatok kyslika, myslim ze nie je dovod sa bat 😉

petrulla
1. máj 2008

Ja som sa pytala porodnej asistentky a ta mi povedala, ze je to na mne.
Vraj ak chcem EPI - treba to pripomenut ?!
Nakoiec som rodila bez EPI s cockami (nosim bezne denne) a bez problemov 😉

audreyd
2. máj 2008

ja nosím 14 dňové šošovky, pri pôrod som ich vymenila za okuliare a keď išlo do "tuhého", tak som si aj tie dala dole... šošovky by sa mi asi ťažšie vyberali 😅

tesoro
2. máj 2008

takze caute, nosila som kontaktne sosovky a mala som operovanu oblicku 2x , stitnu raz a porod a vzdy som ich mala nakolko som mala 5 dioptrie a bola by som dezorientovana . Ani ma nenapadlo sa pytat a z medic. hladiska pokial nosis makke sosovky nevidim kontraindikaciu.To ani neries. Teraz mam po operacii chvala bohu a uz to nemusim riesit pri druhom

dada01
4. máj 2008

ahojte babenky. vidim, ze rovnaky problem riesi nejedna z vas. no ja mam tiez podobne otazky. rodit by som mala v nitrianskej porodnici, kde sa vsetko zakazuje a vselico prikazuje, takze predpokladam, ze mi nielen nedovolia mat KS ale ani okuliare, ktore som si prave kvoli tomu vybavila. ved okuliare som nemala na ociach uz od strednej skoly a to je co povedat. vobec sa v tych novych briloch neviem orientovat, takze najradsej by som si nechala na ociach KS a doktorom zatajila, ze ich vobec mam. neviem vsak ake by to bolo v pripade cisarskeho rezu, ak by nejaky hrozil. mam v tom teda riadnu dilemu, ale nakolko som slepa ako krtko a chcela som pri porode aspon v tomto smere trochu komfortu, tak by som si najradsej nechala KS.

sloboda -ahoj. ty si tusim rodila v nr, ak si dobre pamatam z nejakej diskusie 😉 a to, ze nemozes mat KS ani okuliare ti povedal porodnik? a keby si odmietla si ich vybrat, co by ti mohol? nechapem tych doktorov.....hrozneeeeeeee

alienka
4. máj 2008

ahojte,
no, ja som tiez riesila tento problem, chcela som rodit aj som rodila so sosovkami /mam -5,5/, veru si to bez nich ani neviem predstavit, ani s okuliarmi, kedze ich nosim minimalne, clovek sa citi istejsie v takejto situacii a v cudzom prostredi, komfort na nezaplatenie. Gynekologicka ma poslala na ocne, ak by bol cisarsky kvoli dioptriam, ale porodnik povedal, ze az u dioptrii od -10 sa robi sekcia. On mi odporucal vybrat sosovky, kvoli tlakom, popraskanym cievkam, ze by sa mi potom horsie vyberali, ale kedze tiez nosi sosovky, tak to chapal. Bol mi aj pri porode, takze vedel, ze mam sosovky a vsetko v pohode, nemala som ziadny problem.

alienka
4. máj 2008

a preco ani okuliare nemozu byt? nechapem, ved pri vyssich dioptriach je to hroza 😕 🙄

biba12
4. máj 2008

Ja by som ani nevidela na doktora, keby nemam sosovky, alebo keby zakazali aj okuliare. Viem pochopit, preco niektori lekari nedovoluju sosovky, ale okuliare?

pavlinka3
5. máj 2008

jé mě se nikdo v nemocnici ani neptal, jestli náhodou nemám kontaktní čočky.....já nosím ten typ, který se nandá a nosí nonstop 30dní.....i se v nich spí....a normálně jsem v nich odrodila (porod trval 10hodin a poslední hodinu jsem celou protlačila, protože malej nechtěl ven - 2 doktoři ve mě hrabali, 2 sestry mi "skákaly" na břicho a pomáhaly tlačit).....měla jsem fakt drsnej porod a oči i čočky naprosto v pohodě 🙂

achalteke
5. máj 2008

jé holky dík za tohle téma, mě už to taky napadlo, jak s čočkama u porodu...mám -5,5 a brýle vůbec nemám, čočky nosim už asi 10 let a pokud je budu muset vyndat tak neuvidim vůbec nic....vždyť já nepřečtu nic na dva metry ☹

kacka.va
5. máj 2008

achalteke: u porodu nic číst nebudeš 😉

achalteke
5. máj 2008

kacka.va: to sice ne, ale ráda bych viděla co jsem porodila 😉

sasenkah
5. máj 2008

Mam 8,5 a bez sosoviek uz nevidim vooobec nic. Okuliare som stratila a nove som si zatial nedala spravit 😒
Od svojej puberty pocuvam, ze pojdem cisarskym /mam nejaku vrodenu ocnu vadu/.
Ak budem mat len spinal, jednoznacne si sosovky v ociach necham. Bez nich ak by mi namiesto dietata po porode ukazali staru baganzdu nezistim rozdiel... 😒

rozak
6. máj 2008

sasenko já jsem tvůj případ i v počtu dioptrií. Na sál asi lepší fakt brýle, kdyby nešel píchnout spinál, tak bude celková a to by byly čočky průser. Ale já jsem si brýle nechala - domluvila jsem se s anestezioložkou a nebyl to problém. Byly by v případě potřeby raz dva dole - taky jsem řekla, že mám lokální umrtvení kvůli tomu, abych viděla dítě a pokud by mi brýle vzali, tak můžu mít rovnou celkovou - s tím všichni souhlasili. Měla jsem s sebou manžela a i on měl na starosti moje brýle. Vždy záleží na domluvě. Ale k tomu císaři čočky raději ne. Často maminky sice mají lokál, pak panikaří a anestezioložka je musí trochu přispat a to bych s čočkama neriskovala.

moni1412
6. máj 2008

sasenka ja som pred dvoma tyzdnami rodila spinalom a sosovky som si nechala. ako pises - tiez by som nic nevidela ked mi ukazovali maleho, ja mam 8,5 a 6. Keby ale nestihnem v ten den ocne vysetrenie, rodim normalne, dovtedy som nevedela ze by som mohla prist o zrak. Tak esteze som to stihla 😒

dada01
6. máj 2008

moni1412 /ahoj moni, to si ako myslela s tym,ze by si prisla o zrak? akoze si mala dopredu dohodnutu epiduralku a potrebovala si suhlas od svojej ocnej, ze si mozes nechat pocas porodu sosovky?

tesoro
6. máj 2008

pane boze baby to co tu pisete o strate zraku!!!!!! to mate odkial ? ved je to uplna hovadina. Sosovky nie su kontraindikacia ani pri spinale a ani pri narkoze a ak ma niekto iny nazor tak prosim o vedecke vysvetlenie. 😲

moni1412
6. máj 2008

asi ste ma nespravne pochopili....keby som rodila normalne, vraj som mohla prist o zrak. Zriedena sietnica sa vraj moze potrhat pri tlaceni, aj ked su zavrete oci. Tak preto mi v ten den odporucili sekciu. Tak som rada ze som to vysetrenie este stihla, lebo keby nie, rodim normalne a vtedy by sa to mohlo stat....tie sosovky som spominala len ze som ich mala pri sekcii.

mirica
6. máj 2008

tesoro - šošovky nie sú dôvod na sekciu - ale dioptrie v niektorých prípadoch áno - ide hlavne o to v akom stave je očné pozadie - ak je to zlé , a nechali by ťa rodiť normálne - môže sa roztrhať sietnica a oslepneš

ináč ja mám akurát dnes po očnom vyšetrení ,a povolila mi doki prirodzený pôrod - teším sa ako blcha , ale tiež si nechám šošovky , lebo mám až -10 na oboch očiach - a ja teda už nevidím bez nich vôbec nič 😅
ja by som ani nevedela trafiť na pôrodný stôl 😀

moni1412
6. máj 2008

mirica ale zasa so sosovkami neodporucaju rodit. Keby mne dovolili normalne, rozmyslala som ze si okuliare necham. sice v nich dobre nevidim, ked som zvyknuta na sosovky, ale aspon cosi. aj teraz ked vstavam k malemu v noci, mam okuliare...
aj ocna mi potvdila este predtym ako mi odporucila sekciu, ze ak normalne, bez sosoviek.

mirica
6. máj 2008

moni - ja mám s okuliarmi príšerné skúsenosti - musela som ich nosiť minulý rok , kvôli tomu , že som mala zapálené oči - mala som z nich migrénu neustále a nakoniec som aj nabúrala autom kvôli tomu 😔

no a bez nich - skutočne nič nevidím - len pár machúl ........keď som rodila prvého syna tak som mala len -6 - a zobrali mi okuliare- ani vtedy som nič nevidela , bolo to strašné ..ležala som po pôrode ešte 2 hodiny na stole , musea som ísť na WC a nič som okolo seba nevidela , tak som nemohla zavolať na sestričku ...tak som sa vybrala sama .....ešte mi aj strašne vynadali 😢

moni1412
6. máj 2008

mirica to poznam. tiez som musela nosit pol roka okuliare, kvoli zapalenym ociam. bolo to strasne. ja som strasne neista ked nemam sosovky. oko si zvykne na ne a potom su okuliare na nic uz. preco ti ich zobrali?

mirica
7. máj 2008

moni- to mi nepovedali , len mi ich sestrička tesne pred pôrodom zobrala priamo z tváre a niekam ich odniesla - potom som zistila , že k ostatným veciam v skrinke, čiže som ich dostala , až keď ma previezli na izbu....
no vtedy som mala 18 a bola som dosť hanblivá a ani som nevedela čo a ako , a nechcela som aby si mysleli , že som nejaká hysterka....... teraz by som sa už nedala ... 🙂

tesoro
7. máj 2008

asi sme sa nepochopili. Nevedela som , že niektore mate problemy so "zriedenou" sietnicou. Ja som reagovala na to ze pokial ma clovek zdrave oci, len je slepy ako delo do dialky a ma kvalitne cocky naozaj neexistuje dovod na vybratie cociek ani pocas porodu ani pocas sekcie. Ako ste na to prisli ze mate zriedenu sietnicu? Ja som teraz v septembri bola na operacii a lekarka hovorila ze druhe dieta mozem rodit normalne, ale ak chcem da mi odporucenie na sekciu, co by som bola velmi rada nakolko moc dobre zazitky na porod a po nemam. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre