Kristellerova expresia. Aké s ňou máte skúsenosti?

cipuska
21. okt 2010

Ahojte, snazim sa ziskat co najviac info o tejto metode. Do dvoch tyzdnov by som mala porodit druhe baby, velmi sa tesim, ale netesim sa, ze mi budu tlacit na brucho. Robili mi to pri prvom, podla mna bez dovodu, pretoze vseho vsudy som tlacila asi 20 minut, co sa mi zdalo velmi malo na to, aby si bolo treba pohnut. Mala som ale epi, takze to nebolelo, ibaze teraz epi neplanujem, takze zistujem, ci je vlastne toto tlacenie na brucho nutne. Zistila som, ze v Cechach je tato metoda zakazana uz od 1952 a vobec, vsade inde na svete pravdepodobne tiez. Neviete niekto o tom nieco viac? Je to aj v SR nezakonne? Mozem povedat porodnikovi, ze si takyto "manever" nezelam? Ake mate s tym skusenosti? Vraj to moze velmi ohrozit zivot matky a dietatka :( Dakujem za info.

daniela1983
10. apr 2014

ja to nechapem. nebolo by lepsie zmenit polohu miesto skakania po bruchu? prepodpokladam, ze vsetky matky, ktorym to robili a su tu take co si to dokonca chvalia, tak lezali v klasickej polohe. hrozna predstava rodit na chrbte aj bez skakania na brucho a s nim...no to si nechcem vobec predstavovat

lubicaziv
1. jún 2015

Hm.. pravdepodobne aj mne to bolo robene.. 😯 co som ani netusila..

bejka265
4. jún 2015

Mne "skákali" po bruchu 4 sestričky... a som im zato vďačná, pretože malú zachránili.. zasekla sa v ramenách, mala 2krát omotanú pupočnú šnúru a už nedýchala keď ju vytiahli... výsledok bol síce zlomená kľúčna kosť, a pomliaždené nervy, ale zo všetkého sme sa dostali a dnes moja malá žije plnohodnotne, dokonca je podľa lekárov vývojovo vopred a nechcú veriť čím si prešla (okrem spomenutého mala ešte ťažký opuch mozgu a krvácanie do mozgu, cysta na močovom mechúre vďaka pôrodnej traume) takže ja mám určite pozitívnu skúsenosť s touto metódou... ale samozrejme, že až keď je to nutné... u mňa to urobili pretože začali klesať ozvy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre