Krvácanie po pôrode (problémy s čistením). Čo robiť?

jujka
12. okt 2007

Ahoj všetci,
som štvrtý týždeň po pôrode a mám podľa mňa veľké problémy.tretí týždeň po pôrode som začala silno krvácať ale až tak, že zo mňa lialo. išla som k dr. a spravil sono. niečo vo mne zostalo ale placenta to nebola. vyčistili ma a na druhý deň som išla domov s tým, že už nebudem krvácať iba špiniť. od vtedy stále krvácam niekedy slabšie inokedy silnejšie.dnes na kontrole po sono mi povedal, že ešte to neni čisté ale ešte raz čistiť je zbytočné. PROSÍM o rady čo mám robyť, alebo o skúsenosti s vyčistením ak máte. Ďakujem pekne za každú odpoveď.

lada82
13. júl 2009

ewi, myslim, ze muze byt -
u me ale asi bohuzel ne, u me je to nejakej prusvih 😖

ojo
13. júl 2009

ahojky, mám podobnou zkušenost, krvácela jsem po porodu celý 4týdny, pak už jen špinila, no ale po týdnu se taky ze mě spustila červená, volala jsem dr. a řekl, že do konce šestinedělí se to může takhle nárazově objevovat 😅 pak jsem byla u něj na kontrole, řekl že je vše ok...nasadili jsme HA Azalii

5 dnů po šestinedělí jsem začala silně krváce, jela jsem na pohotovost, páč můj dr. měl taky dovču...dr. na ambulanci řekl, že děloha je čistá, čípek hladký, zánět vyloučen, tak že to nejspíš je způsobeno hormony, že to prý přejde...
po 5 dnech silného krvácení mi to nepřišlo normální a jela jsem tam znova, to už tam byla jiná dr. a ta zjistila, že krvácím přímo z čípku, jinak že taky děloha čistá a MS to rozhodně neni...zkusila nabrat cytologii a doporučila mi čípky Cicatritida, dají se koupit bez receptu za 300,- no a krvácení do druhýho dne přešlo 🙂 🙂 teď už jsem 4 dny bez čípků a už se krvácení neobjevilo..ani po sexíku...zítra mám volat na výsledky cytologie, tak uvidíme 😅 🙂

lada82
13. júl 2009

ojo, to jsou veci!
ja mam s cipkem problemy uz dlouho, krvaceni po kazdem vysetreni, po Hamiltonove hmatu atd., tak bych se nedivila, kdyby ted po porodu to byl zase on - diky za tip, zitra to Dr.nadhodim

kocurko1
15. júl 2009

Caute baby. Neviem ci sa tu prave najde nejaka, ktoru museli pri prehliadke po sestonedeli cistit. Mna cistili pred tyzdnom a pichli mi injekciu do svalu s tym, ze sa nemam zlaknut ked zacnem krvacat. Praveze ma prekvapilo, ze som krvacala iba pol dna, tyzden nic, len zlty vytok a dnes znova cervena a nejake ocistky. Je to takto normalne? Pozajtra odchadzam na mesacnu dovolenku a neviem, ci este raz utekat k lekarovi. Zajtra mu urcite zavolam, ale bola by som radsej, keby som uz dnes vecer mala nejake informacie.

ojo
15. júl 2009

lada82...cytologie mi dopadla dobře a krvácení je zatím tatam 😉

kocurko1...já bohužel neporadím 😨

jonuska
15. júl 2009

ahojky tak j jsem ted rodila po3tí.a taky jsem dlouho krvácela.a navíc mě hrozně bolelo břicho.a pak asi ty 3týdny jsem šla na wc a vypadla ze mě velká sraženina a hodně jsem krvácela. na uz bylo vše v pořádku a odté doby mám pokoj.ale takhle dlouho jak to máš už je divné...

berus222
16. júl 2009

baby prosim poradte. som skoro 9 tyzdnov po porode. cistila som sa asi 5 tyzdnov. potom tyzden pokoj. potom som zacala brat HA (tu, co sa moze brat pocas kojenia.neviem nazov, bo som ju uz vyhodila. upozornili ma, ze sa moze z nej krvacat.brala som ju asi 10 dni a krvacala som po cely cas, tak som to skoncila). odvtedy mam taky divny zlty vytok, ktory strasne smrdi. podla mojho gynekologa (taky odbornik asi ako ja) som OK. mate s tym niektora skusenost?

jonuska
16. júl 2009

ahojky berus mě taky dělali tyto problémy prášky.antibejby.měla jsem cerazette.přesně jak říkáš..taky jsem brala asi 14dní,krvácela jsem po tu dobu.bolela mě hlava a prsa.tak jsem vysadila...a pak jsem ještě dlouho špinila a měla výto.ale jsetli se ti to nezlepší do 14dnu zajdi znova.výtok nemá s,rdět jako....to je špatně 😒

ferinka
16. júl 2009

Holky já se čistila 6 týdnů 😖 A ty velké sraženiny ze mě taky párkrát vypadly,docela mě to vyděsilo 😕

lada82
16. júl 2009

Ahoj holky...
Tak jsem v utery k doktorce nedosla. Vezla me totiz sanita a prijali me rovnou v Podoli na prichystany operacni sal (Krc byla zavrena). Opet totez- doma zacalo neprestavajici jednorazove silne krvaceni + srazeniny. Krvacela jsem slabym proudem cca hodinu (doma a na ceste) a pak na sale ze mne vypustili jeste 700 ml sajrajtu. Takze me cekala kyretaz a 2 dny v nemocnici s transfuzi.
Z delohy vyrizli utvar o velikosti 5cm, ktery branil cisteni delohy. Poslali jej na histologii, ale snad to byl jen myom, drzte palce. Snad uz to bude dobre :( Kazdopadne, pokud se to nezlepsi, ceka me odstraneni cele delohy... A krev take ted nemam uplne v poradku, tak musim jeste v pondeli k prakticke kvuli jaternim testum.
Nikomu nepreji neco podobneho zazit...

vranka4
16. júl 2009

Ahojte 🙂 ,lada,držím palce,aby si bola konečne po tých komplikáciách v pohode,dúfam,že histológia bude negatívna,zažila si za posledné týždne dosť,nečuduj sa ,že výsledky krvi nie sú dobré,po tých stratách krvi to potrvá ,kým sa to upraví,určite si slabá a vyčerpaná,teraz len oddychuj 🙂 ,možno,keby kyretáž spravili skôr,nemusela si takto dopadnúť,ale na to sú lekári 😀 ,držkaj sa 🙂

jonuska
16. júl 2009

Lado také držím palce a doufám že máš nejhorší za tebou.nebuj testy budou dobré a budeš mí t onečně klid ....uvidíš 😉

marianka7
16. júl 2009

no, ja mám zas takú skúsenosť že mi ešte v nemocnici stále primár hovoril ráno na vizite že mi nejak nie a nie klesnúť maternica ale že to bude asi tým že som porodila veľké dieťa-4060g 😎 . ale bolo to tým že som mala v sebe obrovskú zrazeninu ktorá zo mňa sama vypadla v sprche, skoro som dostala šok od strachu že čo to vlastne je, bolo také veľké cca ako moje 2 dlane. ale v tom momente mi brucho kleslo. som hrozne rada že sa mi to stalo ešte tam a nie už doma.a že mi to vypadlo v sprche a nie na vložku lebo ak by sa mi to skĺzlo dole... 🤐 .
Inak krvácala som asi 2 týždne.

lada82
17. júl 2009

holky, dekuju... Marianka - dost hrozne, mne se to bohuzel delo az doma :(

nivalis
25. aug 2009

Ahoj baby🙂 prosim vas poradte mi... ako tu uz niektore spominali, aj mne sa stalo ze pri sprchovani zo mna vypadli take asi 3cm velke zrazeniny- alebo co to bolo. Som dva tyzdne po porode a uz sa mi to stalo asi 5krat... mam to nejako riesit alebo je to podla vas normalne a prejde to samo???vdaka za rada 🙂

berus222
25. aug 2009

nivalis, podla mna by si sa na to mala opytat svojho gynekologa uz teraz.

pilotka2
26. aug 2009

Zdarec,taky se přidám, měla jsem císaře, krvácela jsem 7týdnů 😝, už mi to lezlo krkem, doktor děla sono a nic nenašel, potom občasné špinění a objevuje se to i teď někdy 😒 😠

danu
28. aug 2009

tucniacik • 2d • Dnes o 07:35
ahojte,
som 7.den po sekcii, vcera ma pustili z porodnici, azrovna od vcera obeda ako ma pustali som uplne prestala krvacat... ani spinenie, nic, je to ok?...stalo sa vam to?

rose86 • 1d, 37tt • Dnes o 08:38
je to ok. asi ta poriadne vycistili pri sekcii. bud rada. ja som krvacala 8 tyzdnov 😒

sirell • Dnes o 11:45
ja som po sekcii odchadzala na 7. den uz len s ruzovym vytokom, a 3 tyzdne po porode uz nic

chymenitta33 • 1d, snž • Dnes o 11:46
Ahoj Bude to oki aj moja kamarátka krvácala len v nemocke a potom nie. Ja som tiež len dva týždne a mala som tiež sekciu.

tucniacik • 2d • Dnes o 12:03
tak dik, uz som sa zacala bat, lebo v nejakej brozurke sa pisalo ze ak sa v 600nedeli nahle prestane krvacat treba vyhladat lekara...diky baby!!!

katrin21
28. aug 2009

no... baby ja som takto takmer perstala krvacat asi 9 den po porode.. uplne slabo, len take spinenie.. bola som po cisarsoma toiez mi sestricka hovorila, ze to som dobre vycistena... houby!
v mojom pripade krv neodchadzala a na 10den zo mna v noci vysla taka obrovska zrazenina ako päsť! norlmalne som sa zlakla.. lebo drzala ani nechcela ist dobre von... tak som chaosila, volala dokymu na mobil( o tretej rano), ze co to je... sok..
no ale on ze nech to skusim potiahnut a potom to slo... a odvtedy som uz krvacala normalne zase.... takze neviem.. proste mne sa to dakde hromadilo.... blee, sory ,ale tak to bolo.

tucniacik
28. aug 2009

aha, takze nemam panikarit ked zo mna vyde zrazenina..fuuuuu....v pondelok idem dokimu da mi dole stychy, tak uvidime co povie...

liki205
9. okt 2009

je normálne že už som po šestonedelí a ešte stále dosť silno krvácam? A pritom dojčím a mala som sekciu .... ☹

lucrezia
10. okt 2009

liki, nie nie je to normálne, hlavne ak je to naozaj krvácanie, teda jasnočervená krv.
bola si už u gyndoša?

ja som krvácala 3-4 týždne a na kontrole ma doki zdžubal, že som mala prísť, vraj krvácať sa má max. 10 dní a potom to už má mať inú farbu. nakoniec som aj tak skončila v nemocke 😢

mia114
10. okt 2009

ahojte
napisem vam moju skusenost s krvacanim po porode.
Takze porod bol super rychlo a celkom aj s malymi bolestami. Takze som sa tesila ako to islo pekne. V nemocnici som bola 5dni s drobcom, a len tak trocha som krvacala, no obcas zo mna vysil vacsi kusok akoby zrazenej krvy, no ked som sa pytala na to tak mi povedali, ze to je normalne ☹ 😠 tak som to brala teda aj tak.
ked som prisla domov na druhy den som zacala strasne krvacat a vypadavali zo mna vacsie vacsie kusy zrazenej krvy, nevedela som ci je to fak mormalne kedze mi to povedali v nemocke tak som este chvilu v ten den cakala ci to neprejde, no vecer to uz nebolo mozne, sedela som celu dobu na zachode a nedalo sa to zastavit. Proste des ☹ Tak sme rychlo nechali drobca s rodicmi a my sme s muzom uteklali na pohotovost, tam ma hned zobrali, a povedali, ze je to uz dost vazne a ze treba hned cistit, no este sa ma pytali ci som jedla a pila, ja ze ano, ved ako normalny clovek cez den jem a pijem no nie? a oni mi vynadali, ze co som pila a jedla, ze teraz ma nemozu uspat a cistit, no des,ja s placom somfakt bola uplne mimo. Tak ma dali na izbu napojili na infuzku a cakali. No za asi 20minut som im tam odpadla, erste ze bol pri mne moj muz, bo som skoro spadla na tyz od infuzky a mohla som sa na nu napichnut. Takze horsie a horsie vsetko. Tak ma potom hned zobrali na sal a vycistili. Potom som sa uz len prebrala na izbe.
Potom to uz bolo v pohode, no stratila som strasne vela krvy, tak som dostala dve transfuzky.
No a na chodbe som pocula doktorov ako sa bavia, ze kto za to moze, kto robil pri prepusteni ultrazvuk. a tak.
Ze som prisla na poslednu chvili.
No a este kedze som lezala na normalnom oddeleni, nemohla som mat drobca pri sebe, museli ho dat na detske oddelenie, a ja som tam mohla za nim len chodt. Takze moj drobec tyzdnovi bol 3dni na inom oddeleni bezomna, a tak sa nam este pokazilo aj kojenie.

takze asi tolko, moja otrasna skusenost po porode.
Pri drohom porode som si radsej vybavila doktora, bo toto som uz nechcela zazit.

liki205
10. okt 2009

no nie nebola ešte, lebo si neviem predstaviť že ako ma bude vyšetrovať cez to krvácanie, ale ja to mám tak že vačšinou skor hnedý výtok a raz dva krát normálna červená krv... no tak budúci týždeň už pojdem dokymu určite

lucrezia
10. okt 2009

veru, len choď, to nevadí, že z teba ešte niečo ide, oni vyšetrujú aj tak a aspon to doktor bude vidiet.
spraví Ti sono, pravdepodobne pichne injekciu a budete čakať, či to prejde....aspon tak som to mala ja

whoknows
20. okt 2009

ahoj,
jsem 17 dní po porodu, krvácení jsem měla poslední dobou už slabší, ale dneska v noci ze mě vyšla velká sraženina a před chvilkou zase. tohle ze mě nešlo ani v porodnici. taky zase krvácím o něco víc. břicho mě ale nebolí. myslíte že je to normální? díky moc

brinzulka
20. okt 2009

ja som mala zrazeninu asi po 2tyzdnoch aj pri prvom, aj pri druhom porode...spinenie cele sestonedelie...a teraz v troch fazach...uz nebolo o dva dni znova a zasa silne...a takto tri vlny...

liki205
23. okt 2009

no takže bola som ud oktora ten ma hned dal na ultrazvuk, zistil že som neni dobre vyčistená a poslal ma do nemocnic na kyretáž , tam ma uspali vyčistili a teraz ešte trochu špiním, ale vraj už je všetko vonku, tak som zvedavá do kedy... lebo už to je pomaly dva mesiace od porodu ☹

lucrezia
23. okt 2009

no vidíš a máš to 😉
ja som bola po troch mesiacoch od porodu ☹ lenže mne robil sono 3x a nič tam nevidel
a ako s kojením? boli to nervy, nie? 😒

liki205
23. okt 2009

no boli, musela som si odsávať, kým som bola v nemocnici ale to mlieko som aj tak nemohla podáavať lebo že tam bolo ešte trochu s narkózy, takže som to vyriešila tak že sme kúpili materské mlieko a 24 hodín papala malá cucdzie mličko, ale zvládli sme to potom sa mi v pohode prisala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre