Kto z vás zažil kliešťový pôrod?

danuska123
30. júl 2008

ahojte maminy tak mi to uz mame za sebou 5 mesiacov a porod bol kliestovy ani neviem co mam povedat take traumatizujuce sme to mali chcem sa podelit zo spolocnimi zazitkami s porodu.Mamini ktore ste zazili kliestovy ozvite sa

natalia
8. aug 2009

Pridávam sa k maminám,aj ja som po kliešťovom pôrode rodila som v decembri 2007,prenášala sompôrod sa mi začal asi 24hodín po vyvolávačkách, malá mala pupočnú šnúru okolo krku a vstúpila tvárou do pôr.ciest,tlačila som tiež dlho a bez efektu,tiež museli privolať staršieho doktora na kliešte,bola som kompletne dole roztrhnutá,mala som roztrhnutý aj krčok maternice,chodiť som nevedela ešte asi mesiac,teraz som opäť tehotná a strašne sa bojím druhého pôrodu,niekto sa tu pýtal či taký komplikovaný pôrod je indikáciou k sekcii pri druhom,myslím že nie je ,ja som sa nato už pýtala aj pôrodníka a netváril sa veľmi naklonený sekcii,takže neviem. 😉

nikollette
9. aug 2009

Ahojte..
Ja som rodila vákuom..
Mala som 2 dávky EPI, a necítila som kontrakcie, nevládala som tlačiť, malý sa absolutne neposúval, tak použili vákuum... Nastrih bol, ale len minimálny... 4 stehy za 5minut zašitá a vypytala som si na sitie EPI.. takze som to necitila.. tiež mi talčili na brucho mlady lekár... ja som ani nevedela že rodím vakuvým extraktorom, keby mi to nepovedal priatel potom.. by som si myslela že sa ma som ho vytlačila 😅
Maly mal jeden den opuch na hlave, ale potom to hned zmizlo.. robilu mu sono mozgu, a v 3 mesiacoch sme mali ist preventivne na neurologiu, a všetko bolo v poho.. maly ma 5 mesiaic, už by chcel sám sedieť, sám pije z flasky, je to kludne a pokojné bábo, bez plaču, aj po tak ťažkom pôrode... Ja som zase čítala že vakuum je šetrnejsie ako kliešte.. známa rodila 3 mesiace predomnou klieštami, mala ma 10 mesiacov, a stále ma takú nejakú šišatú hlavičku z klieští.. ale už je to lepšie ako tesne po pôrode 😉

nikollette
9. aug 2009

Jáj a APGAR mal 9/10, plačkal sám aj dýchal hned po narodení 😉

mihouk
10. aug 2009

Ahojte, ja som tiez rodila kliestami, lebo maly mal snuru okolo krku 3x a trebalo ho vytiahnut co najskor. Uz ma zacali pripravovat na cisarsky, ked si doktor vsimol hlavicku. Museli ma nastrihovat, ale v tom momente som si to ani neuvedomila a o 17minut bol maly pri mne. Potom ho vysetrili AS mal 9/10 a o 2 minutky uz aj papkal. Mal modrinky na hlavicke, ale vsetky testy mu dopadli dobre a o 5 hodin sme uz as isli domov, prvu noc mal trosku nekludnu (povedali nam ze ho moze boliet hlavicka), ale inak uplne v pohode. Zasivali ma asi hodinku, jeden stich mi v priebehu tyzdna odpadol, ale uz sa to lepsi a uz mozem aj sediet. Vsetko to zle co sa mohlo stat sme si uvedomili az po, v tom momente som ani nevedela kde je sever, ale som rada ze vseto dobre dopadlo.

ninny
12. aug 2009

mihouk, chvalabohu, že je všetko OK.. a kde v zahraniči si to rodila, že Vás púšťali už o 5 hodín domov?

mihouk
12. aug 2009

rodila som v anglicku, co ako tak citam mi asi aj vyhovuje, lebo ak nemas komplikacie tak ta tu nechaju na pokoji.. neviem si predstavit ako by mi nejaka sestra skakala po bruchu (aj ked som si nebola ista, takze som sa spytala draheho a on hovoril ze nik po mne neskakal), ale asi by som to citila, lebo som namala epi iba rajsky plyn a pethadine. podla mna to nebolo az take hrozne, alebo mi tam nieco urobili s pamatou, pamatam si len tu obrovsku ulavu ked mi krpca podali, ze vsetko ide bokom.

kellka
12. aug 2009

Ahojte baby, mne sa syncek narodil nastastie bez problemov, ale mozno na vysvetlenie. Babo rotuje do spravnej polohy vlastne az pocas porodu pomocou kontrakcii a neviem coho este. Moj mal tiez chrbatik napravo a nalavo je to vraj vyhodnejsie. Tak som musela lezat na lavom boku, aby som mu pomohla. No a ked vychadza von, tak vlastne ide tiez takym tocivym pohybom - rotuje. Nejde priamo. No a ked sa mu toto nepodari, zasekne sa a treba mu pomoct inak. Takze dopredu sa to asi naozaj neda naplanovat - jedno ako vyzeral posledny ultrazvuk. Drzte sa🙂

eva1980
14. aug 2009

Ahojte. Chvalabohu kliešťový pôrod som nezažila ale ten vakuový ano. To bol môj prvý a vtedy som si prisahala že aj posledný 🙂 Nevedela som malú poriadne vytlačiť a pritom bola také ideálne bábo čo sa váhy týkalo.
Dlho po pôrode som si ten nepríjemný zážitok pamatala a bála som sa znovu otehotnieť, ale ako plynul čas, dochádzalo mi, že dcérku ukracujem o to najkrajšie čo jej do života môžem dať a to je súrodenec.
Po 8 rokoch ako jedináčikovi Terezke pribudol braček a pôrodu som sa veľmi obávala, dokonca som uvažovala nad epidurálkou ale musím povedať, že ako celé tehotenstvo tak aj ten pôrod bol v porovnaní s prvým 100 a 1. Všetko šlo úplne hladko a malého som bez problémov vytlačila a to bol pritom vačší než Terezka ked sa narodila 🙂
Radosť a šťastie ktoré nám môžu dať len deti, prevýšil strach z pôrodu a tak sa tešíme z dvoch pokladov 🙂

kotecek
30. nov 2009

Ahojte,tak ja som rodila 7.11 na Antolskej, taktiez kliestovy porod a bola to hroza.
Den predtym mi odtiekla plodova voda, nemala som ziadne bolesti, nechali si ma v nemocnici, a uz po obede na monitore boli slabsie ozvy plodu, dali mi kyslik a ze vraj bolo zasa vsetko v poriadku.V sobotu rano mi o 7 dali vyvolavacku a maly sa narodil o 11.hod, avsak bol to strasny porod.Nemohli ma napichnut, lebo som bola dehydrovana, kedze v piatok ma nechali cely den hladovat a nepit, kedze sa cakalo , ze mozem porodit,takze vlastne som skoro 2 dni nejedla a poriadne nepila, bola som vycerpana az som na porodnom boxe omdlievala, zevraj som bola uplne modra. Mala som epi, takze pri porode som poriadne uz ani kontrakcie necitila, museli mi pomahat 2 sestricky, ktore mi tlacili na brucho, takze rebra ma bolia este 3 tyzdne po porode🙂.Babätku museli nakoniec pomahat kliestami, kedze prestavalo dychat a zrotovalo hlavicku, takze islo von zahlavim.Videla som len male , modre baby, ktore nevidalo ani hlaska, avsak po chvilke som ho zacula plakat, ukazali mi ho len na sekundu, muzovi tiez, takze ziadne foto sa nestihlo a potom som ho videla az vecer na chvilku.Mimochodom porodenie placenty u mna prebehlo uz v celkovej anesteze, pretoze ani ta potvora nechcela ist von, tak ma uz nechceli trapit. Bola som dost nastrihnuta, 5 stehov, ale regenerovala som sa dost rychlo, źiadne problemy so sedenim . Babätko malo po porode nasledkom poporodneho traumatizmu strasne vysoke hodnoty bilirubinu, takze nas po 4 dnoch previezli na oddelenie patologickych novoro´dencov. Konecne sme doma, zltacka klesla, ale aj po 3 tyzdnoch ma este zbytky bilirubinu v krvi, absolvujeme vsetky mozne vysetrenia, zatial to vyzera byt vsetko ok, ale ked si predstavim, aky bol maly uboleny po porode, ze skoro tyzden sme sa ho nemohli poriadne dotknut , lebo stale plakal.Bolii to hrozne dni, ktore uz mame za sebou,,chvalabohu ale neviem, ci sa odvazim na druhe dieta:_(.Dufam, ze moj krpec bude zdrave baby a na porod zabudneme obaja🙂)

ela2710
15. nov 2010

Ahojte baby, ja som rodila 8.10.2010 v nemocnici Ziar nad Hronom. Kedze som bola v 36.tt v nemocnici na udrziavacke a potom este pre tzv. ,,poslickov" ked na mna prisiel pravy porod ani som si nebola ista ci uz rodim naozaj alebo nie, bolesti v krizoch som sice mala, ale dali sa vydrzat. Vo stvrtok ma chytili, no neboleli az tak, tak som do nemocnice nechcela ist zas zbytocne...trvali celu noc, ani som sa nevyspala, a rano som sla na poradnu, lebo som sa bala ci je s malym vsetko ok. Tam mi gynekologicka povedala, ze som na 5 prstov, mala som so sebou pre istotu aj tasku, keby ma poslala do nemocnice, a veru aj ma poslala, presla som cez prechod do nemocnice aj s priatelo, a na prijime som uz bola na 7 cm, ked ma dali na kozu uz som bola na 9 cm. Prisla som o 12:00 spravili mi prijem a maly bol 12:45 na svete. No nebola to prechadzka ruzovym rajom...vsetko bolo dobre,nedavala som si epiduralku, lebo to povazujem za vyhodene peniaze...sla som teda bez epiduralky, na kazdu kontrakciu som tlacila, no bola som smadna, unavena a chytali ma hrozne krce do lytok, porodna asistentka mi zabudla zdvihnut kozu do polosedu a tak som prakticky rodila na rovine...vtedy ma ani nenapadlo sa ozvat, lebo som ani poriadne nevnimala a pritom si myslim, ze keby mi zdvihli operadlo ako inym zenam bolo by to lahsie...hlavicka uz bola v polke....snazila som sa vzdy po kontrakcii tlacit, bol so mnou aj priatel, drzal ma za ruku...ked bola hlavicka v polke, prestala som mat kontrakcie..z nicoho nic...(vsetci pedpokladaju, ze prave preto, ze mi pichali do zil tri tyzdne pred porodom magnezium na udrzanie plodu a na ,,zrusenie" kontrakcii)...ked mi prestali kontŕakcie, pichli mi rychlo vyvolavack - dvojitu davku aby mi ich vyvolali naspat ale neuspesne, malicky s polkou hlavicky vonku sa zacal dusit, vtedy lekar skrikol: rychlo klieste dusi sa!!! vtedy som sa hrozne zlakla, spravili mi 2 nastrihy a potom sa slo na klieste, celu ma vnutri roztrhali..mala som aj rozthany cely krcok aj dva nastrihy, porod trval 30 minut, ale sitie hodinu a 15 minut, takze vlastne 75 minut - myslela som si, ze od bolesti umriem, lebo ma dlho sili zvnutra. Porod s kliestami neni prijemny, ale da sa vydrzat, maly mal 3750 g a 50 cm, a to sme rodili v 39.tt lekara to sameho prekvapilo, on varj cakal maximalne ddo 3 kg, no a ze by ma vraj ani normalne rodit nepustil, lebo maly mal 3750 g a to bolo na mna vraj vela, keby vraj ´vedel, sla by som cisarskym....

Ale pointou tohto co vam tu pisem je, ze aj ked je porod neprijemny, bolestivy a s kliestami stoji zato, a sla by som aj 100krat pre mojho synceka. Netreba sa bat dalsich porodov. ´

Nezahadzujte tuzbu mat dalsie deti, ja som mala tazky porod, mam tazke sestonedelie, jazvy su v poho, ale stehy co mi sili dnuka ma neskutocne stipu, najma pri chodzi a to je tomu uz 6 tyzdnov. no musim vydrzat....su aj tazsie porody co dopadnu stokrat horsie.

Ja vam baby verim, ze mate na porod zle spomienky, ale druhy uz taky byt nemusi, netreba sa zbytocne bat dopredu...ja si myslim, ze sme mohli dopadnut aj horsie, kolke zeny porodia deti mrtve?! a taka zena ma uz co povedat...=( NETREBA SA BAT, BABY HLAVU HORE A DRZTE SA.....PRAJEM VSETKYM ABY TIETO ,,ZLE" SPOMIENKY PRESMEROVALI NA LEPSIE, ZOBERTE SI, ZE TA NAMAHA STALA ZATO, MATE DOMA SVOJE POKLADIKY, HLAVNE JE ZDRAVIE A NIE TYP PORODU

vodnari
18. nov 2010

Tak ja som porodila 24.10. a tiež som mala kliešťový pôrod. Po 8 hodinových boolestiach som nakoniec porodila pomocou klieští....ešte dnes si neviem stále poroiadne sadnúť....celá som sa dotrhala. Ale keď vidím môjho anjelika tak na všetku bolesť zabudnem.Stálo to zato. Nieje nič krajšie ako ho držať v náručí.

desana11
12. jan 2011

tiež som mala kliešťový pôrod, celé to všetko bolo pre mňa hrozné. Dvakrát klistír. Nekonečné minúty bolestí od 10 rána do 8 rána druhého dňa, kedy som konečne porodila. Neotvárala som sa. Bola som tak unavená z kontrakcií, že som už nevládala tlačiť, ale samozrejme mi neverili, až keď som odpadla rovno pri tlačení. Nakoniec som sa nejako pozbierala, keď sestrička zahlásila doktorovi, že bábätko už na tom nie je dobre. Nakoniec mi ho pomohli vytiahnúť kliešťami a som naozaj Bohu veľmi, veľmi vďačná, že je v poriadku.
Dotrhaná, ubolená, malý v inkubátore, veľmi zlá skúsenosť a kým sa rozhodnem pre druhé ešte potrvá dosť dlhý čas a aj tak budem mať veľký strach ako to dopadne.

monchichi22
4. feb 2011

no ja si myslim ze cisarak by urcite urobili ak by vedeli ze nastanu komplikacie pri ktorych by museli pouzit klieste alebo VE.Ja som mala porod zvonom (VE) maly mal omotanu snuru okolo krku a cisarak sa uz nedal spravit z toho dovodu ze babätko uz bolo porodnych cestach...

husacina
4. feb 2011

napodobne, ja som rodila 3.12.2009 ale termin som mala uz 16.11.09 lenze .... 1.12. som nastupila do nemocky pichali mi jedni injekciu za druhou v ut. vecer mi praskla plod. voda a do stvrtka rana na mna kaslali voda zo mna tiekla prudom , ale mali ma na haku, az vo stvrtkok rano mi dali cipok a zacali konecne kontrackie a v tych ma nechali 12 hodin, ked sa mala prestala hybat a ja som omdlievala od unavy dr . usudil ze asi bude dobry ciisarak, anesteziologicka ma zle pichla, tak tym co to zazili to opisovat nemusim, tym co nezazili,tak vam poviem ze kontrakcie a tie bolesti hlavy po zle pichnutej EPI je na jednej urovni, 5 dni mi sestry nosili misu, malu mi ukazali tak na 3 min. a dost a dostavala som diazepam, nasledovala strata mlieka atd. .. druhe dieta nechem , dlhu dobu...

eryykah
6. máj 2014

kocky, som po kliestovom porode, maliste pocit silneho tlaku tam dolu, som zosita samozrejme, kopec vnutornych stehov, ked dlhsie postojim tak mam pocit, ze ide zo mna vsetko vypadnut tam dolu, taky neprijemny tlak. 😒

dianarogelova
24. feb 2015

Aj ja sa chcem podelit o moj zazitok v trnavskej nemocnici.Termin porodu podlq poslednej menstruacie som mala 13.6 .lenze podla ultrazvuku mi to vychqdzalo na 5.6 kedze maly bol velky.3.6 mq prijaly n rizikove kvoli preklempsie(vysoky tlqk,opuchnute nohy,bielkovina v moci) na druhy den mi dala doktorka polku vyvolavacej tabletky ale nic sa nedialo tak ma uz dalej neriesili.12.6 o 19:00 som bola na ultrazvuku kde mi doktorka ktora ma mala na rizikovom na starosti oznamila ze n porod to nevyzera pretoze nemam este ani dozretu placentu a vraj ma maly uz cez 3800gramov a kvoli preklempsii pojdem cisarasky.ako som sa v ten den osprchovala lahla som si zrazu mi praskla voda ihned som utekala za sestrickou prisiel doktor ma vysetril a povedal ze som na 3 prsty otvorena ze mam si zbalit veci a presunut sa na vzdycharen .kedze som nemala ziadne bolesti ani nic tak som zaspala.o 06:45 som zaznamenala mierne bolesti ktore sa casom stupnovaly prisla doktorka vysetrila ma vraj som uz na 9 prstov otvorena ze uz idem.rodit kontrakcie som vsak mala kazdych 4-7 minut takze mi daly oxitocin vsetko islo lahko az ked sa.mi v priebehu vytlacania maleho zastavily kontrakcie doktor krical tlacte lenze ja som nemala kontrakcie povedal ze maly ma uz skoro hlavicku vonku v tom sestricka hovorila ze maly ma slabe odozvy a doktor ma nastrihol chytil klieste a vybral.bolo to to najhnusnejsie co som v zivote zazila kedze cely pesronal bol od krvy...mna sily hodinu a pol dva tyzdne som nemohla sediet ale hlavne je ze malinky je v poriadku teraz ma 8mesiacov a je to sikulka ..ale kvoli tomuto uz nikdy nechcem rodit

rqduskq
21. máj 2015

Ja sa chcem iné opýtať.
Povedali Vám, že dieťa bolo rodené vákuom?
Ja som mala prvý pôrod dlhý ale dalo sa, dievčatko 49 cm 3680g ...
Teraz pred rokom som rodila druhú 3740g a 51cm, strašili ma od 29 tt že sa otváram, a nakoniec mi dali vyvolávačku tri dni po termíne, bolesti prišli o 23:20 a 00:20 bola malá na svete, mala som asi 5 bolestivých kontrakcií, dali mi akúsi infúziu na zintenzívnenie kontrakcií, strašné bolesti, nemohla som ju vytlačiť, zle som tlačila, mala šnúru okolo krku, čo mi teda vôbec nepovedali až potom môj gynekológ.
Ale mala modré celé čelo a takú šišatú hlavičku ... No nikto mi nič nepovedal, či použili niečo a v papieroch neviem ako je to napísané??? Keď mi o tej šnúre nepovedali, toto by mi povedali?
Viem len, že mi sestrička tlačila na brucho a doktorka povedala, že to bude trošku väčšie bábo ....
Inak ja som rada, že ju zo mňa dostali, prišlo to strašne rýchlo ale poviem horšie ako pri prvej, ktorú som rodila od rána do večera ...

shmoulinka1
17. jún 2015

@eryykah ahoj, hej presne to iste som citila i ja, taky tlak pri stoji alebo chodzi... mne sa to cele hojilo 4 mesiace, kym som necitila uz nic

verbova
17. jún 2015

aj ja som mala kliešťový pôrod vákuom a bola som veľmi rada, že mi vedeli pomôcť, lebo malého som nevedela vytlačiť ... lekár mi pomohol vákuom a bolo po trápení a bolestí raz dva, mne sa to zdalo super ...

shmoulinka1
18. jún 2015

@verbova kliestovy porod je kliestami, vakum je iny pristroj

01zuzanita07
23. okt 2020

2 týždne po termíne mi dali infuziu kvôli otvoreniu maternice pretože som sa neotvarala. Teraz som už 3 mesiace po klieštovom pôrode.Pri tlačení som sa trošku potrhala a potrebný bol aj nástrih, keď že som mala ťažký pôrod a sestričky mi tlačili na brucho bol potrebný kliestovy pôrod no našťastie všetko dobré dopadlo a teraz mám krásnu a zdravú dcerku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre