Kto z vás zažil kliešťový pôrod?

danuska123
30. júl 2008

ahojte maminy tak mi to uz mame za sebou 5 mesiacov a porod bol kliestovy ani neviem co mam povedat take traumatizujuce sme to mali chcem sa podelit zo spolocnimi zazitkami s porodu.Mamini ktore ste zazili kliestovy ozvite sa

hellosona
25. aug 2008

nebezpecny? je to v tom stadiu uz jedina pomoc pre dietatko, pretoze hlavicka je uz prilis nizko na to, aby sa urobil CR... ja som teda bola prestastna, ze mi tak "pomohli", kedze sama som nebola schopna maleho vytlacit 😔 . a ja som teda citala nejake clanky, vraj klieste su setrnejsie ako vakuumextrakror, takze ktovie.

hellosona
25. aug 2008

oprava: vakuumextraktor...
ja som rodila na antolskej a bolo mi povedane, ze su tam skuseni "kliešťari"...

katavinka
25. aug 2008

hellosona. áno, pre dieťatko je kliešťový lepší ako vákuomextraktor. Ja viem len to, že kliešťový sa robí, ak je bábätko v zadnej polohe; takže ak to vedia dopredu, prečo nerobiť cisárksy hneď???

hellosona
25. aug 2008

ja som to zase nepocula 😕 aka je to zadna poloha?
mne ho robili preto, ze som ho nevladala vytlacit a to sa dopredu neda predvidat 😖

katavinka
25. aug 2008

Hej, to je iné, ak nastane taká komplikácia, že už iná možnosť nie je... Zadná poloha: je opačne otočené chrbátikom, vtedy je problém ho vytlačiť a môže sa zaseknúť...

bihan
25. aug 2008

Kliešte sa určite používajú nielen v zadnej polohe plodu... U mňa bol problém v tom, že malá naliehala na krčok nie stredom, ale bokom hlavičky... Bolo mi povedané, že CR je možné urobiť v akejkoľvek fáze pôrodu, ale keby mi ho urobili miesto tých klieští, tak by som to asi sakra ľutovala. Odtrpela by som si bolesti a nakoniec by ma aj tak rezli a to úplne zbytočne, lebo z kliešťami bola malá vonku raz-dva.. brr.. ani pomyslieť.

hellosona
26. aug 2008

inak maly isiel tiez asi bokom, lebo este mesiac mal na boku hlaviny hematom 😔 a je fakt, ze vytiahnutie s kliestami bola sekundova zalezitost... supsup... je pravda, ze som mala velky nastrih a bolesti, ale uz som ok a po CR je to asi dlhodobejsia zalezitost, neviem...

katavinka
26. aug 2008

Mne nejde o moje bolesti, ale o to, aby tým neutrpelo bábätko...

bihan
26. aug 2008

Katavinka, to asi nám všetkým 😅 a myslím, že je na lekárovi, aby zhodnotil situáciu a použil všetky dostupné prostriedky, aby čo najšetrnejším spôsobom pomohol mimču aj mamči.

hellosona
26. aug 2008

katavinka: suhlas s bihan... o to nam ide vsetkym, aby nase babatka boli v poriadku a tiez si myslim, ze lekari sa snazia asi urobit to naj, aj ked niekedy by sa asi dalo o tom pomlcat 😔

mbetinska
26. aug 2008

tiež sme zažili kliešťový pôrod, a pravdupovediac v tej chvíli som myslela iba na to, aby všetko dopadlo dobre. Horší bol nasledujúci mesiac zotavovania sa...

olajcova
29. aug 2008

Takže babenky. Napíšem Vám iba tolko že nemusíte mať strach z druhého pôrodu. Ja som 1 dcéru tiež porodila vakuom.Nevedela som chodiť 2 týždne.Povedala som si nikdy viac. Mala som epidurálku. Dali mi ju o 13.45 a o 14.10 som musela rodit malú a ja som len ležala uplne bez bolesti, vegetila som.necítila som kontrakcie takže som malú nevedela vytlačiť.Tak použili vakuoextraktor.
Druhého pôrodu som sa bála strašne, keď som išla rodiť(bez EPI) tak som si iba lahla a povedala lekérke že mne je to jedno len mi ju vyberte hociako.
Lekárka povedala že sa nemám báť a veriť.Druhú dcérku som porodila na 2 zatlačenie. Mala som jeden jediný steh.Narodila sa ráno o 6.30 a ja som už o 11hodiny behala na záchod, k návšteve, do bufetu.Ako keby som ani nerodila.Tak sa nebojte.

zukana
1. sep 2008

Ahojte.
Ja som rodila vákuom. Doky mi spravil nástrih (ale nepýtal sa, či ho chcem), ja som pri tom tlačila. Malá ma trhala zvnútra, chvala bohu, konečník sa nenatrhol. Rana sa mi pekne zahojila, aj keď pri intímnostiach mám niekedy pocit, akoby ma zošil trochu viac.

Dievčatá ja som tiež placentu nerodila. Keď malej prestrihlu pupočníkovú šnúru, doky potiahol za zbytok a placenta bola vonku.

tunylyk
12. sep 2008

prečitala som si vaše dojmy z pôrodu,moje sú velmi podobne,ešte čerstve...
nekonecne trapenie,stracali sme ozvy,2hod sa radili,či robiť cisarsky,nakoniec nas trapili dalej,použili klieste,mam 35stehov,stale bolesti,maleho museli oživovať,musel brat antibiotika,teraz ho sleduje neurolog,zatial je ok,tak dufam,že to aj tak ostane a k tej placente,tiez som netlacila,pri takom roztrhnuti,ake som mala ju len vytiahli.
Rebra na lavej strane ma este stale bolia,este v porodnici ma poslali na rtg,ale udajne nic nevideli...

vierab
12. sep 2008

tunylyk držím ti palce aj tvojmu krásavcovi. viem o čom píšeš. Ja som 4 mesiace po kliešťovom, ranu cítim, o zlatej žile ani nehovorím ale pomaly sa tá trauma z porodu vytráca. Teším sa z malej a pomaly zabúdam. Držím vám palce nech vám malý rastie do krásy a zdravia.

dudricka
13. sep 2008

Ahojte, ja som cisarskom , a tiez lekari pouzili klieste. Nevedeli maleho vybrat, ani tlacenim na brucho stale im unikal,a bol velky mal 4 kg. tak ho povytiahli kliestami. Chudak dlho mal s toho traumu. Bala som sa ci nieco nebude mat po neurol. stranke ale zatial sa javy v poriadku je to nas maly smejko. 🙂 Ale dakujem lekarom lebo tam uz tiez islo o cas.

tunylyk
13. sep 2008

vierab dakujeme 🙂

lucqa
17. sep 2008

ahojte, tak ja sa k vam pridavam. My sme sli vakuom, aj ked sa rozhodovalo medzi kliestami a vakuom. Ja osobne som viac doverovala tomu vakuu ako kliestam. Maly bol priduseny, ozivovany. Rok sme chodili na neurologiu, 5 mesiacov sme cvicili Vojtovku. Nastastie mame vsetko za sebou s titulom uplne zdrave dieta.
Ale druheho porodu sa veru bojim aj ja a rozmyslam, ze si ho radsej odtrpim bez epiduralky.

vierab
17. sep 2008

lucqa, a komplikácie ti nastali po podaní epidurálky?

bihan
18. sep 2008

Väčšiu dôveru k vákuu ako ku klieštiam? 😀 Ja som mala dôveru v môjho pôrodníka 😉

Tá epidurálka ma tiež zaujíma, aký mala u teba vplyv. 😕

lucqa
18. sep 2008

ja som necitila ziadne kontrakcie, aj porod mi zacal len odtecenim plodovej vody, neotvarala som sa. Takze ked mi dali epidural tak mi chodila doktorka pomoct roztiahnut panvu, co som teda bola vdacna, ze som to necitila. Zo zaciatku to bolo bez epiduralu a manzelikovi som skoro ruku dolamala 😅 Ked mi dali druhu davku, tak ma sestricka poslala chodit skor ako som mala a tak mi strpla cela panva, nohy a kontrakcie, ktore uz boli som necitila vobec, len videla ked som bola na pase. No a maleho som potom nevedela vytlacit, aj ked mi na brucho tlacili asi piati ludia, lebo som tlacila len na povel sestricky.
Ja som tiez doverovala svojej doktorke, ale doktor co mal sluzbu bol jeden z tych co mi lezal na buchu a hovoril jej do toho. On povedal klieste, moja doktorka vakuum. Po porode namiesto zaujimania sa o maleho som sa rovno povracala a sestricka behala okolo mna, ze mi urcite prevratili zaludok.

ninny
6. aug 2009

ahojte,

sú tu ešte nejake mamičky čo rodili nedávno kliešťami? Aj aj som mala kliešťový pôrod.. na začiatku vyzeralo všetko perfektne... ale po asi 15-20 min tlačenia, zistili, že malý je zaseknutý v pôrodných cestách... do vtedy som tlačila ako diva.. a sestrička mi skákala jedna radosť na brucho (bola asi 3 krát taká ako ja v 9 mesiaci) a vrešťala po mne nech sa snažím, že ide o môjho syna.. no niečo strašne.. nemohla som ani poriadne dýchať, keď po mne skákala.. manžel mi musel držať kyslík pri ústach.. rodila ma mlada doktorka, a keď začali tieto komplikácie tak zavolala druhého pôrodníka, skúseného, staršieho D., ten pôrod dokončil.. malého som ani nevidela keď ho vytiahli... hneď ho brali, lebo nedýchal, zlatinko moje.. tak som sa bála, každú chvíľu som sa pýtala čo je s ním a prečo ho nepočujem plakať... po pôrode malého som porodila placentu, ta išla hneď von a potom ma zašíval... trvalo to večnosť a hrozne to bolelo, ale vtedy mi to bolo jedno.. chcela som len jedno, vidieť nášho drobca a vedieť, že je všetko OK.. asi po hodine.. zistili, že hrozne krvácam.. tak ma znova odšivali.. vybrali čo tam ešte zostalo a zašívali znova.. :((( no nástrih mám poriadny, tiež až na stehne.. v utorok som bola na kontrole po 6nedelí u gynekológa a chvalabohu všetko OK, až na tie "úžasné" jazvy.. ale som nesmierne šťastná, že všetko dopadlo dobre a malý je v poriadku.. nakoniec som mala šťastie, že zavolali druhého lekára a on tak pohotovo reagoval... ešte aj na druhý deň ma prišiel skontrolovať... bol hrozne zlatý..
na sále som bola skoro 5 hodín.. malého nám ukázali asi po 20min na chvíľku a hneď ho brali na JIS-ku.. bol nádherný.. vôbec na ňom nebolo vidno, že bol vyberaný kliešťami.. tváričku mal krásnu, čistučkú.. 🙂 pediatrička nám povedala, že si na JIS-ke pobudne deň-dva.. ale už večer o siedmej som ho mala pri sebe... porodila som ho ráno pred pol desiatou..

ninny
6. aug 2009

Nakoniec nás na štvrtý deň pustili z nemocnice domov🙂 bola som šťastná ako blcha... ja som celý čas v nemocnici brala antibiotika a dostala som infúzky.. ale teraz už pomaly ani neviem, že som rodila.. ešte občas cítim to hnusné šitie.. a pri sexe to ešte bolí... ale už to hádam dlho trvať nebude..

ninny
6. aug 2009

len jednému nerozumiem, ako je možne, že na UZV (ktorý mi robili pred pôrodom) nebolo vidno, že je malý síce otočený dole hlavičkou, ale je zle natočený, číže bol zaseknutý.. mohlo sa vyhnúť týmto komplikáciám.. možno to ale fakt nebolo vidno, alebo sa takto natočil tesne pred pôrodom, kto vie...
ja som rodila v Trnave, bola som spokojná aj s lekármi aj s personálom, aj s izbou.. bolo tam fajn.. veď už som mala pri sebe naše dieťatko🙂
jedine čoho sa bojím, je druhý pôrod, ak vôbec k nemu dôjde... človek síce na tu bolesť zabudne, ale nezabudne na to ako to všetko prebiehalo.. a čo všetko sa mohlo stať :(

koniarova
6. aug 2009

Ninny, ako keby som čítala o mojom pôrode. Presne to isté, len mne malého dali až na štvrtý deň a pobudli sme si tam osem dní. Teraz čakáme v januári druhé a poviem ti pravdu, už by som radšej cisársky. Keď sa mi pri normálnom pôrode znovu roztrhne tá úžasná jazva, ktorú som mala tiež až po stehno, som si istá, že budem mať do smrti traumu z mojich pohlavných orgánov.Ale niekde som čítala, že komplikovaný kliešťový pôrod môže byť pri druhom dieťati indikáciou k ciasárskemu.Ale neviem, možno som čítala nejakú blbosť. Tiež som rodila v Trnave a myslím, že k tomu klišťovemu mi dopomohla EPI.Ani ja som, ako píše lucqa necítila žiadne kontrakcie. Podľa mňa mi ju nepodali v správnom čase.Ale to sú len ďalšie dohady. 😒

anettad
6. aug 2009

Ninny to si si vytrpela, ja som taky mala prvy porod, maly bol zle natoceny zaseknuty, a tlacila som 1.5hod sestricky mi pomahali tlakom na brucho a nesiel, nakoniec rozhodli o sekcii, za co im vdacim , lebo syn sa narodil zdravy aj ked mal od tolkeho naliehania porodny nador na hlavicke. A druhy porod bol sekciou, ale maleho vyberali kliestami, v poslednej chvili zmenil polohu. Nastastie je v poriadku. 😉

koniarova
6. aug 2009

Anettad a ten druhý pôrod bola sekcia kôli tomu kliešťovému, či na to bol iný dôvod?

luciarisko
6. aug 2009

som prekvapena, ze sa este robia kliestove porody, niekde som citala, ze sa to uz nepouziva. ja som mala cisarsky a myslim ze je to 100x lepsie ako kliestovy, maly sa rano 8 narodil, 24 hod som musela lezat, ale hned potom som vstala a bolo dobre, na 4 den sme isli domov a jazvu mi neni ani vidiet.

anettad
7. aug 2009

prvy skoncil sekciou, a druhy porod bola sekcia, ale maleho nevedeli vybrat, stale unikal. tak ho tahali kliestami. 😉

naika
7. aug 2009

ja som mala prvý porod vakuom a druhy o rok a pol normalne absolutne v pohode bez komplikácii i ked dcera bola malička.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre