Kto z vás zažil kliešťový pôrod?

danuska123
30. júl 2008

ahojte maminy tak mi to uz mame za sebou 5 mesiacov a porod bol kliestovy ani neviem co mam povedat take traumatizujuce sme to mali chcem sa podelit zo spolocnimi zazitkami s porodu.Mamini ktore ste zazili kliestovy ozvite sa

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika000
31. júl 2008

danuska ,ja som nemala kliešťový no mala som vákuom ☹ no po tomto pôrode asi už ďalšie miminko mať nebudem ☹

zabka1003
31. júl 2008

Ja som mala tiež vákuom..ale chcem ešte bábenko, aj ked sa bojím 😒

srnkamt
31. júl 2008

ja som mala tiez kliestovy porod,u nas vsetko prebiehalo strasne rychlo,na to ze som bola prvorodicka som si myslela,ze porod bude asi tak 15 hodiniek ze si to odfucim 😖 ale bolo to presne naopak,do porodky som prisla o 13.00 a to som uz bola otvorena na 5 prstov..porodila som o 17.45 no asi po takejto skusenosti uz asi druhy porod nehrozi....po porode som musela 2 mesiace jest po leziacky,2 mesiace som nevedela co je to sadnut si na zachod..a to nehovorim o intimnom zivote nasledky s porodu budu asi dozivotne..asi mi doktor zasil aj to co nemusel...

hellosona
2. aug 2008

ahoj danuska
toto je tema o kliestovom porode, lebo ta predtym bola skor zamerana na 2.porod po kliestovom porode 😉
ja som mala tiez kliestovy, tiez trauma, sediet som nemohla dobre dlho, brutal nastrih, ale uz celkom pohoda 😉 zo zaciatku vyzeralo, ze vsetko ide ako po masle, az poslednyx 10minut bolo hektickyx, tak mi museli pomoct 😒 tiez sa budem strasne bat pri druhom dietatku, ale este minimalne jedno xceme 🙂
ja len vravim, ze snad nase babuliatka budu ok...

hellosona
2. aug 2008

este som xcela dodat... moj maly mal tiez riadnu traumu z porodu 😔 po porode non stop spal, musela som ho normalne budit na papanie, takze sme v tom urcite neboli sameee 😔

bihan
2. aug 2008

Nemôžem si pomôcť, ale iba ma to utvrďuje v presvedčení, že na Slovensku nikdy rodiť nebudem...
Ja som rodila kliešťami, bez nástrihu, bez traumy, bez toho, aby ma nechali hodinu sa trápiť a tlačiť malú aj keď bola zaseknutá - jednoducho zistili, čo sa deje, vytiahli ju, mala krásne skóre. Večer so pôrode som chodila a sedela ako keby sa nič nedialo.

Hellosona, takmer všetci novorodenci prvé dni po pôrode veľa spia 😉

yara2
2. aug 2008

bihan - a bobiho si rodila kde?

vierab
2. aug 2008

Aj moja Nellinka išla von pomocou klieští. AS mala 2-6-9. Zasekla sa. nedorotovala, mne zmizli kontrakcie a jej sa začali kaziť ozvy. Naštastie dýchala ale ten prvý pohlad na nu bol strašný. Prežívala som neskutočný strach ale z hodiny na hodinu jej bolo lepšie a na druhý den vyzerala ako ostatné bábatká, čo sa po jej vytiahnutí povedať nedá. Tiež som hodinu tlačila bez kontrakcii, skákali mi všetci na brucho a nakoniec to dopadlo klieštovo. Bola som zašívaná 2 hodiny a skoro som zdochla. Vyšetrenia mala malá všetky v poriadku tak dúfam že nebude mať nijaké následky. Ja študujem na výške špeciálnu pedagogiku a budem rada ked na svojom dieťati nič z tade neobjavím. Všetkým nám držim palce aby sme na túto skúsenosť čo najrýchlejšie zabudli a nemuseli sa k nej vracať. Ešte že máme tie poklady pri sebe a tie nám vynahradia všetko.

hellosona
2. aug 2008

bihan: ja som si povedala, ze na SVK rodit tiez uz nexcem 😔 ... vsetky kamosky, ktore ziju v zahranici rodili v poho bez nastrihov, bez traumy atd... proste parada... ja newiem, preco to je u nas take 😔 tiez mi asistentky skakali po bruxu, ze som ani dyxat nemohla 😔
mne pediatri v nemocke vraveli, ze maly spi tolko vela kvoli tomu porodu 😨 takze newiem.
my sme mali apgar tiez 6-9 😒

zabka1003
3. aug 2008

Tak to ja sa ešte divím, že sme po vákuumextrakcii a 22 hodinovom pôrode mali apgar 9-10 🙂

vierab
3. aug 2008

aj ja som mala kontrakcie od stredy večera so piatku doobedia po 5 minútach. AS má tri čísla tak si potom zabka1003 asi mala menšie to prvé.

bihan
3. aug 2008

Ja toto fakt nepochopím, prečo nechajú u nás ženy tak trápiť ☹ Hlavne to skákanie po bruchu je už WHO dávno odsúdené a u nás sa stále robí.
Rodila som vo Francúzsku od prvých kontrakcií po narodenie malej 10h.. Tak isto sa mi zasekla, spomalili sa kontrakcie, pichli mi oxytocín, klesli jej ozvy, tak som dostala kyslík, potom jej zase začalo srdiečko biť normálne, ale zistili príčinu a nikto mi po bruchu neskákal - hovorím, zobrali kliešte a na pár zatlačení bola vonku. Mala som síce pocit, že sa roztrhnem na dve polovice 😅 ale zdalo sa mi to horšie, ako to bolo naozaj 😀
AS 10-10. Dali mi ju na brušku, tatino šmikol šnúru... mám z pôrodu nádherný zážitok.

Soňa, ja poznám aj kočky, ktoré zase na pôrod konkrétne vo Fr dosť nadávajú, lebo ich nechali trápiť, rodili ich mladé pôrodné asistentky, nakoniec to tiež dopadlo kliesťami, navyše v zahraničí sa často netoleruje 6-to nedelie, celá rodina sa aj po namáhavom pôrode natlačí mamine do izby a je im jedno, že si potrebuje oddýchnuť.. Ja som mala svokrovcov 11tis. km ďaleko, takže to nebol problém 😀

zabka1003
3. aug 2008

vierab - nám stanovovali apgar iba 2x, tesne po narodení a myslím, že po 5-tich (alebo 10-tich) minútach..ale viem že iba 2x na stopercent..

hellosona
3. aug 2008

zabka: to ste mali super apgar 🙂

viera: ja tiez viem, ze nam robili po 5. a po 10. minutax...

bihan: hmmm, ono je to asi indivindi... je fakt, ze vela urobi to, co sa deje okolo toho. ja som tiez osobne nevnimala hrozne to, ze maleho tahaju kliestami (to uz som bola rada, ze mi nejako pomahaju), skor potom to bolo tazsie. a fakt to skakanie po bruxu by mali aj tu zakazat!!! mne to vobec nepomohlo, skor to bolo horsie 🙄

srnkamt
4. aug 2008

mne z toho ze sa mi doktorka oprela celou vahou na brucho asi 5x som mala krvou podliate oci komplet..som bola ako zombiie... ☹ to boli tlaky neskutocne ale bohuzial opacny vysledok...vsetok tlak mi siel do hlavy...skoro mi poklop na hlave odletel...keby som nezazila tak neverim...som citila ako mi lebka praska a napina sa... 😖

angua27
4. aug 2008

ahojte, tak ja sa tiež pridám. aj keď ja...
ja som mala pôrod rýchly, o 5 mi odtiekla plodová voda, o 12 začali kontrakcie o 15.45 bol malý na svete. tlačila som dokopy možno 15-20 minút. malý sa začal vracať späť pri tom, keď som sa nadýchavala na ďalšie tlačenie, takže doktor rozhodol, že vákuumextraktor. 2x som zatlačila a malý bol vonku. AS prvé bolo zlé, myslím, že 3 a potom 8, tiež máme iba dve hodnoty. ale na druhý deň bol syn v poriadku. absolvovali sme kopec vyšetrení kvôli tomu, ale, našťastie, ťuk-ťuk-ťuk všetko vyzerá byť ok. je šikulák a dnes vo svojich 10 mesiacoch spravil sám prvé tri kroky. som na neho pyšná.
ale späť k pôrodu, napriek vákuovej pumpe, ja mám na pôrod dobré spomienky, nástrih veľký nebol, zahojila som sa rýchlo. aj keď až pri kontrole po šestonedelí my môj gynekológ povedal, že zamasakrovaná som bola riadne. neviem, ja som to tak nevnímala. jediná zlá vec z pôrodu pre mňa, bolo už vyššie spomínané tlačenie na brucho. to som myslela, že mi zlámu všetky kosti a nevedela som poriadne dýchať.

vierab
4. aug 2008

Presne viem o čo hovoríte o tom tlačení. mna rebrá boleli ešte 4 dni. A abgar skore nám merali po 1 minúte, potom po 5 a potom po 10. preto máme tri hodnoty. Možno to je v každej nemocnici iné. Aj mne gyndoš po šestonedelí povedal že také jazvy už dávno nevidel. Hlavne že je všetko O.K.

nika000
7. aug 2008

ahoj angua.ty si pri vákuum tlačila?mne malá nechcela ísť von tak ju tým vákuom celú vytiahol .sestričky tlačili z vrchu a on ju ťahal zo spodu.dokonca som ani placentu nerodila .
nástrih bol u mňa hrozný .ešte teraz mi naskakujú zimomriavky keď si na to spomeniem ☹

zabka1003
7. aug 2008

nika aj ja som musela pri vákuu tlačiť..a trvalo to celé asi sekundu..ja som tlačila, doktor ťahal a bolo to fakt bleskovo..
no o nástrihu tiež radšej nehovorím 🤐

yara2
8. aug 2008

nika000 - ahoj. ako to myslis,ze si placentu nerodila? nerozumiem sa tomu,nemam este skusenost 🙂

nika000
8. aug 2008

yara asi ju vtiahli naraz zo všetkým lebo potom čo jej prestrihli šnúru ma hneď šil .šitie trvalo tiež dlho .
zabka a angua vy ste rodili placentu?

yara2
8. aug 2008

ahaaa,takze mimi sa narodilo ako keby vo vaku. ja sa najviac bojim nastrihu a sitia a potom toho hojenia. ja poviem dokymu,ze nastrih chcem len vo velmi nutnom pripade. ak sa mi tam dolu ku mne niekto priblizi s noznicami,asi ho kopnem 🙂

hellosona
8. aug 2008

yara: myslim, ze v tej xvili si to ani nevsimnes, resp. ti to bude jedno...

zabka1003
8. aug 2008

nika..ja som normálne rodila placentu 😕

srnkamt
8. aug 2008

...dnes pri sprchovani som nasla odvahu pozriet sa tam dole na jazvu 😖 ...no nieco strasne...zistila som az po 6 mesiacoch ze som bola natrhnuta az na stehne...mam normalne jazvu az na boku stehna 😢 ...

hellosona
9. aug 2008

snkamt: fakt? 😔 to je dost hrozne... ja som az taky nastrih nemala (aj ked bol vacsi), ale tiez ma strasne bolelo stehno, mala som pocit, ze som mala natrhnute slabiny 😒 inak mne sa to krasne zahojilo a myslim, ze to mam uz pekne...

inak placentu som aj ja rodila normalne, aj ked ja si to uz vobec nepamatam, ale MM mi to povedal 😅

bihan
9. aug 2008

Podľa mňa nie je možné len tak vytiahnúť placentu aj s dieťaťom...Nika, možno si si to ani neuvedomila, lebo placenta vyliezla sam... ja som to takmer ani necítila, len mi sestrička povedala, aby som raz zatlačila a potom som len videla, že ju nesie na stôl (a ja som si ju ešte z diaľky obzerala 😅 😀)

Yara, nemyslí, že sa pri pôrode budeš pozerať, čo doktor berie do rúk, aby si ho mohla kopnúť, ak to budú nožnice 😝 Ja som nevidela ani tie obrovské kliešte 😀

katavinka
25. aug 2008

Prosím Vás, viete mi niekto vysvetliť, prečo lekári vôbec praktizujú kliešťový pôrod, keď je tak nebezpečný??? Nie je vhodnejšie zvoliť cisársky...? Z akého dôvodu Vám vlastne robili kliešťový?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre