Laserová operácia očí

chiaramonika
14. jún 2014

Baby mate skúsenosti s laserovou operáciou oci ? Aka je cca cena. Kolko trvá zákrok a ci to boli. Ja som vcera isla len tak okolo optiky sa opytat, ci mi zmerajú oci a katastrofa ake dioptrie mi vyšli. Uvažujem nad touto operáciou. Boli ste niektorá ?

terezka1947
14. jún 2014

@chiaramonika tak pokial ti nevysli nad 2,5-3dpt...ja by som na laserovu operaciu nesla...

chiaramonika
autor
14. jún 2014

@terezka1947 praveze vyšli. Preto nad nou uvažujem. Okuliare nosiť nechcem.

terezka1947
14. jún 2014

@chiaramonika a to si doteraz okuliare nemala???

vies,ono operacia je fajn...ale je to vzdy operacia....a pokial ti okuliare nevadia,resp.mas este na vyber sosovky....ja osobne by som v takom pripade na operaciu nesla.

nosim okuliare..sosovky...len si vsimni,kolko ocnych lekarov nosi okuliare 😉 v mojom okoli vsetci,ani jeden nema operaciu za sebou 😀

mirka1011
14. jún 2014

@chiaramonika zoperuju ta vtedy, ak sa ti minimalne dva roky nezmenili dioptrie, operacia je par minutova zalezistost a bolesti su individualne, ja som bolesti nemala, len taky blby pocit v oku a zo zaciatku mi vadilo denne svetlo

zuzana2000
14. jún 2014

Manžel je zoperovaný 6 rokov, obidve oči, veľmi si chváli, nechcel nosiť okuliare a šošovky to nebolo nič pre neho.... vtedy ho operácia vyšla okolo 28 000 sk, robili mu to v Bratislave. po operácii mal trochu bolesti, ale ako on povedal, oplatilo sa vydržať....

chiaramonika
autor
14. jún 2014

@zuzana2000 kolko prosim trval zákrok ?

zuzana2000
14. jún 2014

toto si presne nepamätám, najdlhšia bola tá príprava , každú chvíľu mu kvapali kvapky do očí....ale zákrok naozaj len chvíľku, max . 5 minut. On mi tu tvrdí, že 5 sekund 😀

janka2501
14. jún 2014

Manzel bol na leserovke. Stravila som tam s nim 8 hodin. Od 8 rana mu robili vysetrenia, a posledny o 15h ho isli robit. Robili mu obe oci. Bol to des. Mal opuchnute oci 2 dni,potom to bolo ovela lepsie. Cena bola za obe 630eur. Je to rok,a zrak ma super. Isiel s -3 na 0. Drzi sa. Dr co ho operovala vravela,ze a mu moze casom zhorsit zrak. Nakolko ma uz po 40 -tke. Vraj muzom sa zhorsuje v tomto veku. Manzel je spokojny. Isiel by znova. Nie kazdy ma take bolesti.

natuska87
14. jún 2014

@zuzana2000 priatelka bola v Brne, dodnes si nevie vynachvalit...cely zivot nosila okuliare a z roka na rok tazsie hrubsie skla....ale dnes technika pokrocila, iste je to unosnejsie....

aristka
14. jún 2014

manžel zoperovaný asi pred 10timi rokmi okrem jednej korekcie oka po 2 rokoch ,ktorá bola zadarmo má oči ok a bez okuliarov ,plus brat pred 4 rokmi tiež a spokojný ..ja ti operáciu odporúčam ako dobré riešenie ,určite si to choď prediskutovať do nejakého laser .prac...

zuzanka.zuzu
14. jún 2014

prvý moment po operácii, keď som sa posadila - neopísateľný 😎
v deň operácie super - mne nebol treba nijaký doprovod, kľudne by som aj odšoférovala...
2.-4.deň po operácii by som kľudne aj omietky škrabala, aká to bola ostrá bolesť a som CELÝ čas prespala... max. pohár vody, wc a posteľ (žiaľ, ale nič som neschudla 😀 ) - aj to som sa zobudila iba vtedy, keď si bolo treba nakvapkať antibiotiká
teraz všetko v poriadku a odporúčam 🙂

veriiii
14. jún 2014

@chiaramonika a mas astigmatizmus?no, este pred par rokmi to bolo tak,ze pokial mas viac ako 6, tak vysledok nemusia garantovat tak,ze ti zbrusia rohovku na nulovu dioptriu ani pri lasiku..mozno je to dnes ine..priamo tam ta musia vysetrit, oni ti zmeraju hrubku rohovky a podla toho bud vediet,kolko mozu zobrta a aky asi bude vysledok..

tina2
21. jún 2014

Ja som mala -7,0 a -7,5 a už 5 rokov som na 0! Je to neopísateľný pocit 🙂Zákrok bol bezbolestný, 11 a 12 sekund. Bolesti nepríjemné,ale znesiteľné vdaka kvapkám a liekom proti bolesti...Odporúčam 🙂

dobromila
21. jún 2014

@chiaramonika ja som bola na laserovej operácii najprv jedného oka, potom po mesiaci a pol druhého. Mala som dioptrie -4. Bolo to pred 13 rokmi a odvtedy vidím výborne. Veľmi mi okuliare prekážali a šošovky som nikdy ani len neskúšala - bolo mi proti srsti pchať si to do oka. Samotná operácia je bezbolestná, nepríjemný je len ten "zverák", čo drží oko otvorené. Trvá to celé pár minút. Potom je to pár dní o bolesti alebo skôr nepríjemnému pocitu - ako keď nám niečo padne do oka a nedá sa to odstrániť - všetko znesiteľné.
Veľmi sa mi zlepšila kvalita života a všetkým operáciu odporúčam.