Má niektorá z vás zašitý krčok maternice?

marcelka114
21. jan 2008

🙂 ahojte velmi by ma zaujimalo ci niektora z vas nema zasity krcok maternice teda serklage a ci neviete ked sa prestrihne steh ako rychlo nastane porod.Budem rada ak sa zapojite dakujem

adika011
20. júl 2017

Citili ste odstranenie stehu?

snehuuulienka
18. feb 2018

@adika011 dokedy si potom vydržala??ja som tiež po serklazi,moment.v 22 tt

adika011
19. feb 2018

@snehuuulienka ahoj,35t.

vanny12345
20. feb 2018

Ahojte baby. Stále mi chodia upozornenia v tejto téme pretože pred rokom som sa dozvedela presne, v 18 TT že sa otvárame.. To bolo nervov, Neistoty, strachu :( v 21 mi robili serklaz. Ležala som poctivo, fakt poctivo do 38 TT. Potom som si povedala už dosť treba aj chodiť. Rodila som 39+2. Stalo ma to veľa sĺz na začiatku ale povedala som si načo. Myslela som pozitívne, každý deň som si odpocitavalA kedy bude moja bublinka somnou. Ja ďakujem Bohu že ma zašili, a sranda je ze od 21 do 38 TT som mala ten nález nezmenený, to. Ma veľmi tešilo. Takze nemusíte sa báť, treba len oddychovať toľko ako sa Vám dá, samozrejme keď už jedno dieťatko je nedá sa toľko ležať alw koľko sa dá toľko treba. Mne hovorili nelež nelež načo toľko. Ja som si robila to co mi hovorilo moje vnútro. A to bolo to aby som urobila maximum pre zdravie mojej lásky. Držím Vám palčeky aby všetko dobre dopadlo. Aspoň kúsok z mojej story. Malý ma o týždeň 7 mesiacov a ja nerusim kam to ubehlo. Pekný večer🙂

snehuuulienka
21. feb 2018

@vanny12345 gratulujem k maličkemu...chcem sa ťa opýtať bola si zvnútra vtedy otvorená,alebo zvonku??u mňa bol kŕčok 5,2 zvonku,ale zvnútra som sa otvarala

vanny12345
21. feb 2018

@snehuuulienka ahoj. Ja som mala krcok od 19 TT 2, 7 cm a otvárala som sa zvnútra, volala som to ze lievik. A zato som rada ze ma sili a velmi.

maataa1
21. feb 2018

Mna podsivali pri druhom aj tretom tehu, po vybere stehu to islo prve do 2 tyzdnov, druhe do tyzdna...asi podla mojej aktivity, tam som sa uz potom nejak nesetrila, termin bol, takze cim skor som chcela porodit...😊

snehuuulienka
21. feb 2018

@maataa1 tiež si bola otvorená zvnútra?

maataa1
22. feb 2018

@snehuuulienka ja ani neviem, myslim, ze vnutri..skracoval sa mi krcok, pri druhom som sa zacinala otvarat, tak ma podsili asi v 5-6 mesiaci a pri tretom tehot. Ma podsili skor, vraj preventivne, este som sa neotvarala...vraj uz pri kazdom dalsom automaticky podsivaju...a mala som pokoj, doktor mi vravel, ze uz mozem robit vsetko co ine tehotne...len ocko bol zakazany 😁

vanny12345
23. feb 2018

Baby, ja mam synčeka 7 mesačného ved to som tu spomínala. Mňa sili v 21tt. Odvtedy som ležala až do konca a to fakt ze posteľ len žiadne prechádzky neviem co. Samozrejme chcem druhé bábätko aby mal pinduurik súrodenca.. Lenže ja sa bojím ze zas mi bude toto hroziť, a ze pri malom mrňovi to ležať veru nebudem. Samozrejme ešte to ze chceli by sme tak keď bude mať malý rok alebo tak snažiť sa. Len sa strašne e bojím :(( tie co mate viac beejby2dajte vedieť ako to zvládnuť a aby som sa nebála že sa niečo stane, lebo už stačilo strachu v prvom :(

tinkak08
23. feb 2018

@vanny12345 ahoj🙂 gratulujem
k malemu, nech je hlavne zdravy a momentalne to co
pises
riesime my doma :D riešenie je jednoduche kym bud
moct bude doma do 4. mesiaca je to ok potom ked sa zašiva neviem ako u vas ale my tu mame take sukromne jasle na domaci sposob tak náš potom pojde tam 🙂 ale veď ty si taky zly nalez nemala uplne v pohode to dáš aj potom neboj sa!

maataa1
23. feb 2018

@vanny12345 tomu nerozumiem, mne prave dr vravel, ze ked som podsita, uz mozem v pohode fungovat ako ine tehotne, ak by som sa nedala podsivat, musela by som lezat a mozno by to aj tak velmi nepomohlo...

vanny12345
24. feb 2018

@maataa1 tak asi majú Dr rozdielne názory.. Tuná aj môj aj v nemocke mi vyslovene kázali kludovy režim aj keď som podsita.. Lebo ze keď babo rastie a rastie je ťažšie krcok sa otvára a tlačí tam a takéto.. A jasne ze sa bojí zrna o svoje dieťa, tak som neriešila nič a robila to co som cítila.. Mamina všetci mi už hovorili nelež toľko. Ale ja som nepočúval a nikoho len seba. Ale bohvie ako to je no. Ja som vďačná že mám zdravé dieťa a donosene do termínu veľkí som sa bála ze bude skorej. Veľmi.

lucec
22. jún 2019

@vanny12345 ahoj. Môžem sa ako dlho si krvacala po serklazi? A ci si musela mat vyvysenu psnvu pri lezani? Som momentalne 23tt a museli mi robit serklaz, kvoli skracovaniu krcka. Uz mal len 2cm. Teraz 2.deň a este vzdy krvacam, nie vela, ale je to cerstva krv. Som uz zo vsetkeho vystresovana. Zajtra ma chce Dr. pustit, no bojim sa. Ty si ako dlho lezala, ked Ta zasili. Vopred dakujem za odpoved...❤

vanny12345
22. jún 2019

@lucec Ahooj jasne. Ja som len trošku spinila v deň operácie inak nie. Musela veru musela byt vyvysena. Kľud, verím ti, je to ťažké :(( boli to nervy. 23 týždňov panva hore a ležanie.. Žiadne prechádzky, nič..

lucec
22. jún 2019

@vanny12345 no ja to poznam z prveho tehu. Uz som to raz vydrzala, len vtedy sa to dialo az v 28.tt a to mi uz nerobili serklaz. Teraz je to uz v 23.tt, len som chcela vediet ten rezim po serklazi ci musi byt panva hore. Lebo zatial som v nemocke a tu sa cudovali, ked som ich poprosila dat vyssie postel...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre