Má niektorá z vás zašitý krčok maternice?

marcelka114
21. jan 2008

🙂 ahojte velmi by ma zaujimalo ci niektora z vas nema zasity krcok maternice teda serklage a ci neviete ked sa prestrihne steh ako rychlo nastane porod.Budem rada ak sa zapojite dakujem

denisocka
10. apr 2010

Vraj sa neotvaram, len krcok zmakol. Mam aj vytok, ale stale stery negat

bubaczik
10. apr 2010

ahoj,čo sa tyka CS ja neviem ako to meraju 😕 ja len viem,že moj krčok ma 2cm a som na špic otvorena..u mna sa so cerklagou počitalo hned od začiatku,kedže mam už dve za sebou 😖
ležim tiež už siedmi tyžden 😉 ale najspokojnejšia budem,ak ma už zašiju,vynosila som dve deti až do 36-37 tt,takže už sa až tak nebojim..sice rešpekt mam 😒 ja som magnezko napr vysadila,mna s neho bolelo brucho 😕 😝
čo sa tyka vytoku,to nemam,ani bolesti chvala bohu 😔 maly sa ma dobre,rastie ako ma,tak aspon že s tym nema r starosti..ma dosť so mnou 😀 držim palce,ak už sa dr rozhodne na cerklage,zbytočne neodkladaj 😉 moj nazor 🙂

denisocka
10. apr 2010

Klobuk dole,lezat pri 4detoch

bubaczik
10. apr 2010

no maly je dobry,sam sa pohraje,a tolko k nemu vstanem,ak treba...von chodi poobede s mužom,nejako sa da,vlastne všetko sa da,ak sa musi 😉 a ostatne su už velke,tak okolo nich netreba moc behať...a s upratovanim sme to vyriešili,takže ja fakt im max navarim...

denisocka
10. apr 2010

Aj ti tvrdne brucho?ja sa serklaze bojim,ma to aj kopu rizik

bubaczik
10. apr 2010

nie,netvrdne....čoho sa bojiš? 😕 nečitaj zbytočne net 😉 ja sa nebojim,šak som to prežila 2x,prežijem aj treti....

denisocka
10. apr 2010

Krvacania,mam problem so zrazanlivostou

ludka77
14. nov 2011

v 20tt mi robili serkláž, zaujímalo by ma ak vám robili serkláž pri prvom tehu či aj pri druhom, lebo v tom čase keď som ležala na rizikovom mi doktorka povedala že to zvyknú robiť už preventívne :( je to tak???

zuziq8
25. feb 2012

Baby ktore ste mali problemy s krckom pri prvom tehu a robili vam a serklaz, ako to bolo pri druhom tehotenstve? Tiez bol krcok "problemovy"? Alebo je nejaka sanca, ze krcok bude ok a nebude potrebna serklaz? DAkujem za odpovede. 🙂

majkushka
15. apr 2012

@zuziq8 nie pri prvom som bola zašita , pri druhom nie držal krčok v pohode a to som pred druhym tehu bola na plastike krčku takže ho mam skratený a nič druhe tehu ok 🙂

veronm
26. jan 2013

@fleury a ako sa prejavuje to napínanie stehu? ja som tiež po serkláži a pár dni do zadu som cítila pichanie vo vnútri v pošve. žeby to mohlo byť to napínanie stehu?

gabuci
28. jan 2013

@majkushka ja som mala pri prvom pesar od 28tt,pri druhom takisto len od 30tt.Takže ako kópia

matojakub
10. sep 2013

ahojte...viem ze tento prispevok bol zadany uz davno, ale nic ine som pocas svojho tehotenstva nenasla ohladom serklaze.. v 24tt ma lekar poslal do nemocnice a tam mi zasivali krcok maternice...o 2 tyzdne som sla domov, mala som kludovy rezim..ale neznamenalo to ze som len lezala, pri 2 rocnom dietati sa to ani nedalo, len som sa snazila byt co najviac v klude...v 37 tt mi na monitore (pasoch) zistili kontrakcie, ktore ja som vobec nepocitovala..tak ma hospitalizovali, rozhodli ze idem rodit..o 15 mi bezbolestne, prestrihli zasitie a o 21 bol maly na svete..takze nezufajte niktora a urcite bojujte..Jakubko mi robi radost, bude mat pol roka a je krasny smejko

zuzulkaba
25. sep 2013

Ahojte baby.Tie ktore ste absolvovali serklaz,kolko dni ste spinili po zakroku a akej farby bola krv?

e_z
11. nov 2013

Vo Wiki Modrý koník pribudol článok o cerklage/serkláži: https://www.modrykonik.sk/serklaz/
Baby, napíšte prosím svoju skúsenosť do Wiki dole pod článkom. Dik

@ludka77
@matojakub
@anaibib
@bubaczik
@traktor

matojakub
12. nov 2013

@zuzulkaba
ahoj, trvalo to asi tak 3 dni a nebola to cisto cervena krv, ale taka hnedkasta...

gabiiika21
28. jan 2014

Baby prosim Vas o skusenosti, ktore ste mali za sebou predcasny porod a mali ste vykonanu preventivnu serklaz. Mna to caka bud.tyzden, ale mam strach, aby to neublizilo drobcekovi......

qinka
14. máj 2014

serklaz vykonana v 23tyzdni v celkovej narkoze, uplne bezbolestne po zakroku, vyber stehu taktiez bezbolestne, vobec sa nemusite bat

bububub
10. aug 2014

K tej serklazi tolko, ze mne to spravili v 22t. Vobec to nebolelo ani pred ani potom a fakt 3dni sa nepostavit z postele len misa a potom postupne zatazovat, lenze moj doktor ma 2tyzdne po serklazi vysetroval zospodu s rukou co uz nesmel a cele mi to podrazdil a odvtedy krvacam tak uvidime co z toho, ale stehy drzali.

bububub
10. aug 2014

Mate niekto podobnu skusenost alebo zarastenebe stehy alebo nejake zrasty????????

sya
31. aug 2014

@fleury citili ste nieco ked stehy povolovali?mali ste neake priznaky?ja som zasita od 26tt teraz som 31tt a dufam ze to vydrzi aspon do 37

sya
31. aug 2014

@veronm. To by aj mna zaujimalo co znamena to pichanie a taka zvlastna bolest kosti medzi nohami.je to tym ze sa maternica roztahuje,mam strach aby mi nepovedal na poradni ze mi povoluju stehy.

fleury
1. sep 2014

@sya mne sa zarezaval do krcku, hrozila amputacia krcku, takze mi steh prestrihli, nakoniec som rodila 10 dni pred terminom

evinocka11
1. sep 2014

@sya pokial je to bolest kosti tak je to v pohode, to sa roztahuje maternica...mne uz zacina povolovat steh citim to uz 2 tyzden a to je u mna taka kratka obcasna, pichlava bolest niekde akokeby uprostred posvy, vo stvrtok mi ho ide prestrihnut aby sa sam neroztrhol a to som v 36tt tak som zvedava ako dopadnem,ci hned neporodim lebo krcok uz 1cm 😉 drzim palce nech to potiahnes do konca 😉

alexaba
17. dec 2014

baby, ako často vam na kontrolách meraju krčok maternice, či sa neskracuj? na každej poradni, t.j. každý mesiac?

zuzulkaba
17. dec 2014

@alexaba na kazdej poradni

ala82
2. apr 2015

Ahojte.chcem sa opytat ze ked vyberaju steh tak sa ostava v nemocnici ci len ambulantne ho vyberu ako to vlastne je

zuzulkaba
2. apr 2015

@ala82 vyberu v ambulancii a mozes ist domov 🙂

ala82
3. apr 2015

@zuzulkaba takze je to taka rychlovka ?a boli to? V ktorom tt ti vyberali a kedy si isla potom rodit.a Dakujem

zuzulkaba
3. apr 2015

@ala82 ano,trva to chvilocku,len odstrihnu steh a vytiahnu.. Mne vyberali v 36 a hned mi zacali kontrakcie do hodiny..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre