Má niektorá z vás zašitý krčok maternice?

marcelka114
21. jan 2008

🙂 ahojte velmi by ma zaujimalo ci niektora z vas nema zasity krcok maternice teda serklage a ci neviete ked sa prestrihne steh ako rychlo nastane porod.Budem rada ak sa zapojite dakujem

sue250
16. feb 2010

no zobral take velke noznice zakrivene a strihal ) zavisi od lekara aj ja si to myslim. 😖

fleury
17. feb 2010

tebe kde v KE vyberali steh?

fleury
17. feb 2010

a pustili ta potom domov alebo ta tam nechali, ked si tak krvacala?

sue250
17. feb 2010

robili mi ro v Levoci a hned som sla domov. 😉

silvicka81
5. mar 2010

chcem sa spytat,ci sa tu najde este niekto,komu vyberali steh po serklazi,mna to caka v nedelu...som z toho zmatena,lebo som pocula aj nazor,ze to strasne boli...aj take,ze to nie je bolestive...dakujem za prispevky

kikatn
5. mar 2010

ahojte,ja budem mat pri dalsom tehotenstve takisto serklaz,okolo 14 tt,kvoli dvom predcasnym porodom,v 22tt a v 21tt,len mne zistili este aj trombofiliu,tak sa nevie,ci to bolo kvoli slabemu krcku,alebo kvoli tej trombofilii...takisto som pocula od viacerych,ze sa serklaz uz roky nerobi,ale ked nie je ine vychodisko,clovek je uz ochotny urobit cokolvek...

silvicka81
5. mar 2010

kikatn,ked ti vyberali steh po serklazi ako to prebiehalo,bolelo to?

zuzka0222
6. mar 2010

Ahojte zienky,ja som mala robenu cerklage v 14tom tyzdni,lebo som 2x potratila v 5 mesiaci,takze teraz musim lezat a klud...Teraz som uz v 20 tyzdni a snazim sa dodrziavat kludovy rezim hoci je to niekedy tazke ☹ Inac vyberanie stehu by nemalo boliet,ako pisu v odbornych clankoch.tak sa drzte a davajte na seba pozor 🙂

sue250
6. mar 2010

baby preco vam robili cerklage v 14tt to by sa nemalo az okolo 20tt lebo ked sa robi velky morfolog.utz tak tam vam povedia nakolko je krcok skrateny a robi sa do 24tt.
baby aj ja som potratila dvojicky v 24tt takze viem co dokaze zena urobit pre dalsie tehu, kludovy rezim ja som dodrziavvala len som lezala a kazde 2tt na kontrolu inak pribrala som skoro 20kg niekedy som mala velkost 38 a teraz mam 42))) ale co clovek neurobi pre babatko. inak cerklage sa nerobi - to je blbost davaju vacsisnou pesar ale pre istotu aby nebol potrat a chce ten lekar velmi pomoct tak urobia maximu ja som mala skvelych lekarov a zato im dakujem my to mame asi v rodine moja mama potratila dvakrat v 6m a vsetci sme sa narodili v 7m takze neviem ci je to genetika alebo co. ak vam mam napisat svoj pocit je lepsie ak zena potrati do 4m ako v 24tt porodit pocut plac a potom to hrozne ticho nic..... neprajem to ani najvacsiemu nepriatelovi ved ste to zazili. drzim palce ak sa rozhodnem mat dalsie dieta lebo sa bojim kvoli predc.porodu a teraz leazt nebudem moct urcite ma zas podsiju.

zuzka0222
6. mar 2010

Presne tak uz by som to nikdy nechcela zazit,potratit v tom 20 tom tyzdni.....bolo to hrozne....taky maly porod s najhorsim koncom a nehovorim este o tych bolestiach.... keby sa mi podarilo donosit babetko do konca,budem najstastnejsi clovek na svete 🙂

anaibib
6. mar 2010

ahojte, mne robili cerklage v 20tt, pretoze to vyzeralo na potrat, a som stastna ze som nakoniec donosila a mam doma 8mesacneho chlapceka. Co sa tyka vyberania sitia, tak som to vobec necitila, mala som fakt super lekara a hned ako ma rozstrihli som sa otvorila na 5cm a na dalsi den som porodila. Tak vam vsetkym drzim palec a dodziavajte kludovy rezim - to fakt velmi dolezite.

bubaczik
9. mar 2010

čus čus..no ja mam za sebou dve ceklage 😝 teraz ma čaka tretia 😠 sice už to neberem tak tragicky,ako prvu,ale aj ak sa bojim..po prvej som hned vstala v ten den,na treti ma pustili domov 😕 a znašala som to perfektne,žiadne problemy nič..steeh mi vybrali v 37tt,lebo sa zarezaval,a hned aj v ten den som rodila 🙂 druhu cerklage mi robili v tt nemocnici,tam som ležala dva tyždne!!! len kvoli kultivacii,aj tak nakoniec mi dali den pred zakrokom nejaku tabletku(do dnes neviem aku 😝 ) aby ma mohli isť šiť,a tam som ležala dalšie 4 dni na posteli,misa,jedlo do postele 😝 pustili ma po tyždni,so stehom som nebola kamoška,tlačil ma,nemohla som chodť,no hnus 😝 zaleži asi fakt,jak to kto zašije 😅 steh mi vyberali v 36tt,tiež sa zarezaval..
teraz čakam na 16tt a idem znova,dr sa vyjadril,že to da robotu to zašiť,lebo po tych dvoch je ten krčok v takom stave,že strach a hruza 😝 tak uvidime,dali sme sa na boj,tak dobojujeme 😉
držim všetkym zaštopkanym palce,vyberania stehu sa vobec nemusite bať,ja som to ani necitila,podla mna horšia je cytologia 😉

zuzka0222
9. mar 2010

ahoj bubaczik, pri tom druhom stehu si musela lezat?

bubaczik
9. mar 2010

ahoj,ano pri druhom som bola cely čas doma,sem tam som vyšla von,ale neležala som až tak ako teraz..teraz už musim ležať s hore nohami,a to ešte som neni zašita... 😒 😖 😢

zuzka0222
9. mar 2010

mne sa zase blbo lezi s vankusom pod zadkom a este k tomu na chrbte...som jak paragraf,ale na boku lezim normalne 😒

bubaczik
9. mar 2010

no to ti verim,my sme to zatial vyriešili tak,že mi muž dvihol postel,kym nedojde polohovatelny rošt 😝 a v obyvačke to mam tiež vymyslene tak,že mam pod ritou taky matrac v tvare "trojuholnika" ,takže netrpim až tak moc 😉 niečo vymyslite aj vy,lebo takto prideš o križe 😉 držim moc palce 🙂

sue250
10. mar 2010

bubaczik to sa tak doriadi krcok na po podsitiach? boze nestras tak dalsie babo sa bojim mat a nenukali vam pesar?
inak este jedna vec co sa mi stala mne dali dvojity steh a tak za zazral do masa)) ze preto to bolelo, ale co sa mi stalo po cerklage hned som dostala jest a kedze den predtym nejes bola som hladna a dostala som hnacku tak si viete predstavit tu hruzu s misou ja som mala misu 6dni a nemohla som vstat vraj tak to ma byt . strasne trapne ked ste na izbe s niekym ale co neurobite pre babatko 😒

bubaczik
10. mar 2010

no tak v mojom pripade krčok je doriadeny hlavne prvym porodom,šitie to dorazilo 😝 pesar mi dali už pri druhejlebo už som bola v takom vysokom tyždni,že sa nešilo,ale pytala som sa dr teraz na pesar,kedže mam aj problem s tym,že mi maternica klesla 😢 lebo po porodoch a tažkych tehotenstvach mam to všetko oslabene 😢 ,tak dr povedal,že v mojom pripade mi pesar neda,že sa už ani nedava,lebo može viac ubližiť ako pomocť..je tam zvyšene riziko infekcie,a v mojom pripade to je nepripustne 😢 nebudeme zbytočne riskovať..sice sa držim,nemam bolesti ani nekrvacam,aj krčok je pevny,neskracuje sa zatial,klop klop,len už je v takom dezolatnom stave,že dr ak ho zbadal,len si povzdychol a povedal"kto toto zašije??!!" no uvidim a začiatkom aprila ako to dopadne..aj mne sa dva krat zarezal,ale nebolelo to..asi to zaleži ako každa s nas preživa bolesť.. 😉 ja hrdinka 😀 inak s tou misou,ti nezavidim,mne bolo trapne aj cikať do misy 😒 ale radšej budem cikať do misy ako keby som mala kvoli tomu potratiť...mam skusenosť,jednu,čo bola s nami na izbe,my sme už boli po porode,a s nami bola jedna na izbe v 6 mesiaci,a mala prisne zakazane vstavať,ale došiel jej muž a my sme prave dostali deti na kojenie(13 rokov do zadu) a jej bolo trapne tam mať muža,tak s nim vyšla na chodbu,a večer potratila ☹ tak toto mam stale pred očami,a ked dr nakaže ležať,tak treba ležať!!!!!! 🙂

sue250
10. mar 2010

inak nechapem preco lezala na izbe s vami tehotna, ma lezat na gynde neviem ako na zapade))) ale na vychode vzdy su zvlast tehotne, zvlast mamicky kvoli tomu ze niekto uz babatko ma a niekto caka a ma problemy kvoli psychike.
drzim palce do uspesneho konca vsetkym a ked sme take silne aj ten porod prezijeme)))) my mame taku sibalku ze pri nej nestacim a uz mam 30 a dva roky musi byt pauza kvoli tomu ze v jednom roku dva porody cize aby vsetko poriadne odychlo a este ma caka jedno studium 2 rocne tak urcite nie lebo to je stres a potom uz budem stara))))

bubaczik
10. mar 2010

sue praveže to bolo "na vychode" 😉 v kočiciach na moyzeske..dole na gynde sa ležalo do 5 mes,a potom už hore na porodnici 😉

bubaczik
10. mar 2010

košiciach 😅

magic08
12. mar 2010

kocky ked mam cerklage a o tyzden mi vyberu steh, mozem potom sexovat?

traktor
12. mar 2010

ahojte..ja som mala serklaz 3x , pri matkovi uz nebolo treba 😉 ...nie je to nic strasne...a to , ze ste pri jednom babatku serklaz mali, neznamena , ze pri dalsom ho musite mat tiez....ak ste zasite , to este neznamena, ze musite cele tehu prelezat.....treba sa aj poprechadzat, aj robit bezne cinnosti, ale z mierou...nenosit tazke veci, neskakat...pohyb je dolezity, budete mat lahsi porod....magic, ak uz mas steh von, mozes robit co chces aj sexovat 😉 ...tu uz len cakas fakt na to kedy to pride..

magic08
12. mar 2010

traktor tak to si ma potesila... chcem porodit skor, takze zacina sexualny tyzden... 🙂 treba manzelikovi vynahradit tie mesiace abstinencie... no nie? 😀 😀 😀 😀 😀

traktor
12. mar 2010

😀 😀 😀 😀 , tak si to uzite...a nech ti babo raz dva zaklope na brusko 😵

magic08
12. mar 2010

dakujem... ono na brusko klope az dost... mohlo by na krcok zaklopat... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

traktor
12. mar 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

fleury
31. mar 2010

tak mne steh vyberali v 36tt, lebo sa uz prerezaval. Infoska pre tie, ktore vybratie este len caka, nebojte sa, neboli to 😉 Neprijemne je len to, ze sa vo vas dr sprta, ale prestrihnutie samotne som ja osobne vobec necitila 🙂

bubaczik
10. apr 2010

no mna čaka cerklage už vo štvrtok,v stredu idem na prijem...aaach jaaaj 😒

denisocka
10. apr 2010

Ahojte,mne vcera zistila zmaknuty krcok,CS 2,MAM lezat,nohy hore a magnezko 3x2tbl. O tyzden sa zvazi serklaz. Ale takzo sa mi lezi,ked mi tu beha male dieta a vyzaduje si moju pozornost a z vankusa pod zadkom mi idu odletiet krize

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre