Má niektorá z vás zašitý krčok maternice?

marcelka114
21. jan 2008

🙂 ahojte velmi by ma zaujimalo ci niektora z vas nema zasity krcok maternice teda serklage a ci neviete ked sa prestrihne steh ako rychlo nastane porod.Budem rada ak sa zapojite dakujem

jankapo
21. jan 2008

marcelka, mozno nebudes po mojom prispevku mudrejsia,ale skusim...ja nie som zasita, ale mam pesar, krcok sa mi skracuje...teda, uz teraz vraj drzi...
vyberu mi ho vraj 2 tyzdne pred porodom a nikto nevie kedy budem rodit....mozno hned v ten den, mozno budem prenasat....to mi povedala lekarka...tak podla mna to bude aj u teba, ved princip je ten isty...
mozno ten hlupy krcok bude drzat ked budem chciet aby povolil....to clovek nikdy nevie
inak gratulujem vy ste to kraaasne vydrzali....dufam ze aj nam sa podariii to takto daleko dotiahnut....

janver
21. jan 2008

Marcelka mne robili cerclage v 26.t.t.Krcok som mala tak kratky, ze bol az nehmatatelny, ani po operacii mi nedavali velku sancu, ze by som dlho vydrzala...a vida. Ked mi steh na konci 38.t.t. prestrihli, otvorila som sa na dva prsty a takto som vydrzala az do konca 39.t.t., kedy mi odtiekla plodova voda a zacala som sa otvarat ale az po vyvolavacke. Takze nie je to celkom tak, ze by ti to prestrihli a lup...dieta je vonku.

sveva
22. jan 2008

Marcelka ja som podšívaná nebola, lebo to nestihli a dali pesar. Vyberali ho v 37tt a porodila som v 38 tt.
Sestra bola podšívaná pri obidvoch dcérach a tiež jej vyberali steh v 37 tt a porodila týždeň na to.

ikke
23. jan 2010

janula.k • 1d • 16. červenec 2009 v 09:03
Ahojte, dovolila som si zalozit tuto temu, pretoze som tu nic podobne nenasla. Som momentalne v 17tt a mam za sebou tri potraty, z toho dve kyretaze a moja doktorka mi navrhuje preventivnu serklaz. Mam z toho dost obavy, vraj sa to robi pod celkovou narkozou. Prosim Vas, podstupili ste niektora taketo preventivne zasitie krcka? Ja sa bojim aj komplikacii ktore mozu nastat po zasiti a hlavne sa bojim o babatko

tanity • 2d • 16. červenec 2009 v 09:39
janulka, ak je na to nalez na krcku alebo ak lekarka odporuca, asi je lepsie posluchnut...aj ked sa bojis...pre dobro babatka, vies? jemu tym neublizis, urobi sa len jednoduchy steh, ktory posilni krcok, aby sa neotvaral skor a aby drzal a nehrozil predcasny porod...ak chces, viacej sa docitas v teme skracovanie krcka maternice, tam su dievcata, ktore maju serklaz za sebou. myslim, ze je tam sice celkova narkoza, ale je to iba parminutovy ukon, nic strasne...mne ho tiez odporucal gynekolog po 2.strate, ale nakoniec v tomto tehotenstve vsetko prebiehalo krasne a ukazkovo, krcok drzal, tak sme od toho upustli...skus sa s nou este raz porozpravat, ze ake ma vlastne na to dovody-ci su aj objektivne (nalez a pod.)..drzim paluchy janulka xxx

janula.k • 1d • 16. červenec 2009 v 09:43
tanity dakujem krcok je zatial v poriadku, neotvara sa, ani neskracuje. Nemam ziadny problem. To chce doktorka len pre istotu, keby nahodou nastali problemy neskor... Ja som jej povedala uprimne, ze sa toho bojim a radsej by som to nepodstupila. No ona povedala, ze to mam nechat na odbornikov..

sue250 • 1d • 16. červenec 2009 ve 12:01
ahoj janula ja som prvykrat potratila v 24tt predcasny porod sanca na zivot dvojiciek ziadna odporucali mi pri druhom serklaz teraz som v v 26tt a bola som na utz mala som krcok 2,79 co je hranicny a v 20tt mi robili serklaz trvalo to 5min pod narkozou potom trosku spinis ale lezis 5dni ziadne wc nic cikas do misy ale pre babo vsetko. takze krcok zatial drzi uvidime zajtra idem na kontrolu chodim kazde 2tt pretoze som rizikova inac ked mas za sebou tri potraty mala by si byt aj ty rizikova a chodit po 20tt kazde dva tyzdne pre istotu ja som preto aj pri tomto tehu zmenila lekara.

jamily • 1d • 16. červenec 2009 ve 12:17
Ahoj Janula. ja som na tom bola podobne ako Ty, som po 4 abortoch, najskor mi lekarka zalozila pesar, tiez pre istotu, ale z neho som dostala infekciu, tak mi ho vybrali a rozhodli sa ma zasit. ja som tiez z toho nebola nejak nadsena. Ale lekari ma presviedcali, ze to je lepsie ako lezat cele tehotenstvo aj pre babo. Takze ma podsili, len mne dali iba spinalku, tak som bola pri vedomi. Anesteziolog povedal, ze je lepsie ako cela narkoza. Tak neviem. Inak to prebehlo rychlo, dostanes lieky na potlacenie kontrakcii, aby nahodou nevyvolali pred. porod. a po som lezala este desat dni na pozorovani a dostavala magnezko, chceli si byt isti, ze je vsetko o.k. Na wc som mohla chodit v pohode hned, len s infuzkou. Nic strasne, len z tych liekov na potlacenie kontrakcii mi strasne bilo srdce, bola som ako nadrogovana a nemohla som spat, ale potom lekari tiez vyriesili, znizili davky a tak. No a dotiahli sme to az sem, minuly tyzden nam vyberali steh a teraz uz iba cakame na malu bublinku Tak zelam vela stastia a ziaden strah, cerklaz podstupilo uz vela zien a myslim, ze iba pomohla. Ja som potom robila vsetko, samozrejme s mierou, to uvidis sama ako sa budes citit. Tak drzim palce a ozvi sa ako si dopadla.

janula.k • 1d • 16. červenec 2009 ve 12:27
dakujem dievcata Sue, ty si potratila dvojicky v tom 24tt pretoze si sa zacala otvarat? Ja som tiez rizikovka jak vysita, som od zaciatku na PN, mam trombofiliu, som Rh negativ, tri potraty..takze nie je o com..Aj ja som az teraz pri tomto tehu zmenila lekara, mam super lekarku. Na kontroly chodim ako na klavir
Jamily, ty si ma trosku vystrasila s tymi kontrakciami.. aj sa vie, preco si 4 krat potratila? Velmi povzbudzujucich je tych tvojich 38tt zelam bezproblemovy porod!

jamily • 1d • 16. červenec 2009 ve 12:45
Janula, neviem, ci to davaju kazdej, mne lekar povedal, ze to davaju kvoli prevencii.Ale toho sa bat nemusis. Ja som si po cerklazi dopriala aj dovolenku, samozrejme nie pri mori ale boli sme u nasich, len sme museli trosku dlhsie cestovat. A bolo super, samozrejme som sa setrila nechala zo vsetkych stran rozmaznavat .
U mna sa nic nezistilo, kvoli comu boli tie potraty, nastastie ani u partnera. Dakujem, a aj ja zelam vsetko dobre, nech to dobre dopadne a potom sa ozvi

sue250 • 1d • 16. červenec 2009 ve 12:52
janula ano bola som otvorena zodrate hrdlo lekarka to prehliadla
jamily a ten steh bolel ked ti vyberali? neviem ci mi davali nieco na potlacanie kontrakcii to som sa nedozvedela ale urcite nieco som dostala, magnezko tiez beriem dodnes, ale lezim vkuse, jamily super ze si az v 38tt a kedy ti zasivali krcok? v ktorom tt?

jamily • 1d • 16. červenec 2009 ve 13:04
Sue, mne ho zasivali trosku neskor, v 23 tt. Vybratie stehu je trosku neprijemne, ale nejak to neboli a vyberu to rychlo. Len na mne maturovala jedna lekarka, asi sa zaucala, tak jej to neslo a potom to zobrala do ruk lekarka co na nu dohliadala a ta to urobila cik-cak . Tak potom v pohode. inak som tiez ostala na rizikovom, ale mi nekazali iba lezat, vraj to nie je tak dobre pre babo. treba sa aj pohybat v ramci moznosti. A Ty sa ako citis? Tvrdne Ti brusko?

sue250 • 1d • 16. červenec 2009 ve 13:44
brusko mi prestalo tvrdnut ako som presla do 7m, raz dotyzdna citim krize a bolest v podbrusku. boze ked tak citam cim vsetkym kazda zena musi prejst tak sa niekedy cudujem ako to zvladame. to je tvoje prve babo? pri kazdej kontrole som v strese ked sedim v kabinke ze co zas bude, tusim ja mam trosku aj vnutornu branku otvorenu nechapem ako ked krcok je zaisty ako to lekar zisti. hrozne sa nudim, nikam nechodim kazdy je na dovolenke a ja nic.
cize ty sa pripravujes uz na porod? a krvacala si po vybrati stehu? my sme sa vsetci doma na rodili predcasne jeden brat 1,30 v 7m druhy 1.70 8m a ja 2,30 medzi 8 a 9m takze mozno trosku to mame dedicne, ale mama podsita nebola vtedy sa to este moc nerobilo.ja chcem dojst aspon do 34tt

maova • 16. červenec 2009 ve 13:57
janulo, nemám teď čas dočítat, co napsaly ostatní holky, ale jen moje zkušenost a večer všechno dočtu. Taky mě to dost zajímá, jestli to pomohlo a co a jak, protože třeba doktor Koucký mi v poradně cerclage jako prevenci nedoporučil a celkově co jsem se dozvěděla, tak preventivní cerclage se teď už moc nedělá, opravdu jen vyjímečně, protože nebylo prokázáno, že to pomáhá a rizika tam jsou.

Já jsem byla na cerclagi ve 14tt, měla být udělaná taky preventivně o něco později, ale čípek se začal trochu otevírat. Měla jsem za sebou potrat ve 23tt a podruhé ve 20tt. Zákrok jako takový je v pohodě, nesměla jsem ten den teda vstávat a asi dvě hodiny mě bolelo břicho a druhý den jsem trochu krvácela. Ale nic strašného. Riziko tam je infekce, nebo třeba i že může prasknou vak blan a odtéct voda, ale myslím, že doktoři jsou šikovný Mě to bohužel pomohlo jen na chvíli, po cerclagi se čípek prodloužil, byl zavřený, ale ve 24tt jsem bohužel opět porodila. Každopádně vím, že ten steh těhotenství i když o málo, tak prodloužil a celkově ten konec probíhal jinak.

janula.k • 1d • 16. červenec 2009 ve 14:06
Maova je mi to luto. Neviem co k tomu dodat. Nevedela som, ze uz mas za sebou dva potraty..Aj sa zistilo, preco si porodila opat predcasne? Ano ja tiez pocuvam v okoli, ze uz sa serklaz nerobi, dokonca moja doktorka ju nerobila 15 rokov! Tak som velmi zvedava na nazor inych lekarov, niekedy buduci tyzden tam mam ist tak potom vam dam vediet ako sa rozhodlo.
Sue, viem, ze sa isto nudis, ale ber to ako obetu pre dietatko. Mna toto vobec netrapi, ze sa nudim, treba vydrzat, stoji to za to

reisi • 1d • 16. červenec 2009 ve 14:11
ahoj ja som mala tiez serklaz v 21 tt. Krcok som mala oslabeny a bol tam aj nejaky naznak otvarania, tak Dr. navrhol, ja som suhlasila. Po serklazi som bola asi 10 dni v nemocnici. Az do konca tehotenstva som mala nariadene lezat co som aj dodrziavala. Nakoniec vsak ten krcok aj tak nedrzal, tak som potom od nejakeho 31tt lezala v nemocnici. Dcerka sa narodila zaciatkom 38 tt. Je to uz davno, tak detailne si vsetko nepamatam.

jamily • 1d • 16. červenec 2009 v 15:20
Sue, pomalicky sa pripravujem, uz sme aj zbalene, no pockaj, nakoniec budem aj prenasat. Je to moje prve babo, tak len dufame, aby vsetko dobre dopadlo. Inak po vybrati stehu som nekrvacala skoro vobec, len celkom trosicku, mala som slipovu vlozku. Pred a po pocuvali malickej este srdiecko ci je vsetko v poriadku, a isla som domov. Je to uz tyzden.
A teraz sa uz len gulkame a cakame V utorok ideme znovu na kontrolu, tak uvidime, co nam povedia.

jamily • 1d • 16. červenec 2009 v 15:23
Janula skus kliknut http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=579

jamily • 1d • 16. červenec 2009 v 15:35
Iba pre info: Dnes sa od serklaze ustupilo (zalezi to pochopitelne nakolko je 'ta ktora' nemocnica flexibilna k zaverom klinickych zaverov modernych vyskumov). Serklaz ak nepomoze moze uskodit ( 10 % tehotenstiev kde nasadia serklaz nasledne konci predcasne), a jej efekt na udrzanie nebol dokazany (porovnavali skupinu so sreklazou so skupinou bez serklaze s porovnatelnymi nalezmi na krcku -mala az stredne tazka insuficiencia) a zaver bol ze medzi skupinami nebol rozdiel v predcasnych porodoch; 'okrem' zvyseneho rizika na predcasny porod sposobeny serklazou ako takou. Zasit krcok a udrzat thotenstvo je mechanicky pristup ktory neobstoji ako argument o porodnom proces ktory sa spusta v mozgu a nie v krcku. Preto ak nejde o fakt tazku nedostatocnost (opakovane skore potraty zapricenene nevyvinutou maternicou) o serklazi sa neuvazuje.

K tomu musim dodat, ze mne serklaz robili v zahranici, ale som po 4 abortoch. Takze to bol dovod.

janula.k • 1d • 16. červenec 2009 v 15:41
jamily dakujem za link no a k tej tvojej info, nie som o nic mudrejsia ale dakujem Presne toto si aj ja myslim, ze ak sa porod spusti, alebo proste ak ma prist, tak mu nepomoze ani zasity krcok..prave naopak, skomplikuje celu situaciu. Jamily a po tych 4 abortoch si bola aj vzdy kyretovana? Ja nastastie "iba" dva krat, jeden krat nebolo treba...z toho po tretom potrate, cize druhej kyretazi som otehotnela..takze zakrok na krcku bol robeny ozaj tesne pred tehu...ale kolko je takych zien,...a zvladli to..no ja naozaj neviem

jamily • 1d • 16. červenec 2009 v 16:22
Janula je to tak, mne to lekari aj tak vysvetlili, ze ak by malo dojst k spusteniu porodu, serklaz neudrzi. Je to iba na spevnenie krcka, aby tak rzchlo nepovolil, mne totizto zacal aj maknut, ale ja si myslim, ze to kvoli tej infekcii, co som dostala, kedze som ho mala tolko namahany. Mne po kazdom aborte robili kyretaz a po poslednej som hned dva mesiace na to otehotnela.Aj to som nevedela hned, ze som tehotna, lebo som mala menzes, slabsi, ale mala. A potom som bola riadne prekvapena, ked mi lekarka povedala na kontrole, ze sme uz v 7tt. A nastasite sme vsetko obstali a dotiahli az sem.

jamily • 1d • 16. červenec 2009 v 16:32
Inak ja som z toho tiez nebola nadsena, ze ma chcu podsit, tiez som kadeco citala, ale ono to je vsetko individualne a kazda zena vsetko nesie a prijima inak, tak isto je to aj s porodom. A telo tiez reaguje kazde inac.
Tak som sa potom na to vsetko vykaslala a nechala na osud, lebo kazdy mal nejaky iny nazor,skusenost a mala som z toho chaos.Tak som len verila, ze to vsetko dobre dopadne. Som rada, ze som nemusela stale iba lezat, lebo predtym som musela vkuse jeden a pol mesiaca, ani do prirody, ani cerstvy vzduch, riadne nic. A takto chodim aj na prechadzky, aj robkam co to pomalicky. A myslim to je dobre aj pre babo.

agathe8 • 2d • 16. červenec 2009 v 18:56
Ahojte. Ja som potratila začiatkom novembra a teraz som už v 24týž. a čakám dvojičky. Mňa sa doktorka pýtala, či nechcem sa dať zašiť síce sa tomu vyhýbam ale keď bude treba pojdem. Som povedala, že pokial sa neotváram tak sa nedám. Chodievala som každý deň do mesta na prechádzky ale teraz už väčšinou len doma ležím a len minimum chodím do mesta. Len keď treba. Zatiaľ mám všetko ok, neotváram sa a zakaždým tŕpnem čo mi doktorka povie. Teraz idem na poradňu 27.6 tak už zas začínam mať obavy. baby, držím vam palce

ludka77 • 1d • 16. červenec 2009 v 19:09
janula, aj ja som mala robenú serkláž. V 21 týždni mi zistil, že som na prst otvorená tak ma hneď brali do nemocnice zobrali ster, krv ... a to bolo v piatok, a v utorok ma zašili. V narkóze si minimum, fakt krátko 10-15 minút. Keď ťa zobudia absolútne nič necítiš, akoby ti nič nerobili. A minulí týždeň to som bola 37týždeň a 4 deň mi steh odstránil, to sa robí normálne v ambulancii, trvá to chvíľku a hneď ideš normálne domov. Tak žiadny stres.

Akurát mi povedal, že mám krčok strašne makký a keby nebol zašítý o malinkú by sme pravdepodobne prišli alebo by sme sa narodili moc predčasne, vraj to môže byť aj genetické a vyzerá to tak že pri ďaľšom tehu mi budú robiť serkláž zas.

Ale istota je istota, aspoň som sa nemusela strachovať, že či sa mi krčok neotvoril ešte viac a mohla som normálne fungovať ďalej. Až na to že som bola na PN.

Inak to že som otvorená som absolútne nevedela ani som to vlastne nemala ako zistiť, tak som rada že mám doktora akého mám a že neváhal a zašil ma a o chvíľku sa už budem tešiť z malej princeznej.

jamily • 1d • 20. červenec 2009 ve 22:55
janula, daj potom vediet, ako sa vam dari. drzim palce

garicka • 1d • 23. červenec 2009 ve 20:24
ahojte baby, ja som teraz 13.7. podstúpila serkláž v 17tt. musela som, lebo mi minulý rok amputovali krčok maternice. tiež mi lekár kázal ležať a na budúci štvrtok idem do nemocnice na kontrolu či je všetko OK. robili mi ju v narkóze niečo cca 10 minút. po nej som už o 2 hodky bola na nohách - myslím tým že som mohla sa ísť vycikať a aj obed mi doniesli, čo som sa čudovala. bolesti a ani krvácanie som nemala a tak ma po 3 dňoch pustili domov, ale pred serklážou som 5 dní dostávala 2x denne infúziu - magnézium a aj v deň serkláže a deň po nej.

janula - neboj sa, lekári vedia čo robia. všetko dopadne OK, len sa šetri a veľa neskáč, lebo mňa jedna sestrička poznala ako tá, čo skáče na kozu . takže tiež som trochu pribrzdila v pohybe aj keď na to človek niekedy pozabudne. držím ti palce

petraw • 1d, 37tt • 25. červenec 2009 ve 13:38
Ahojky, ja som podstúpila serkláž okolo 22t.t., som sa začala otvárať a nezastavovalo sa to ! Ale všetko dobre dopadlo, ten zákrok je naozaj rýchly . porodila som 6 dní po odstránení stehu, 12 dní pred plánovaným termínom. Neboj sa ak ti to Dr. odporúča, neváhala by som! Držím palce

janula.k • 1d • 26. červenec 2009 v 17:38
Ahojte Dakujem vam za vase nazory bola som dnes za jednou lekarkou, ktora ma rizikove tehotnosti, poslala ma k nej moja lekarka..Tak ma pozrela a krcok je zatial v poriadku, vsetko drzi tak ako ma...povedala, ze teraz sa este sit nemusi, ze mam cas este takych 5 tyzdnov..ale ze asi by to potom radsej zazila, lebo ze problemy mozu prist okolo 27tt-30tt a potom sa to uz zasit neda..Kontrolu mam o tri tyzdne, tak potom sa uvidi.

takyna • 1d, 17tt • 30. prosinec 2009 v 11:44
Ahojte kočky, my sme prisli o synceka v 24tt infekciou, a tiez krcok sa otvoril, pri dcerke som bola zasivana v 20tt, teraz cakame babo, vcera v noci sme leteli na pohotovost mala som bolesti v maternici, som sa vyplasila tlak 160/100, teplota zvysena, ale nastastie sme v poriadku, tiez chcem aby ma zasili, lebo mam krcok dost oslabeny, vydrzali ste po zasity do terminu? pomohlo to?, dakujem za kazdy prispevok

bruskata • 30. prosinec 2009 ve 14:04
Ahoj Takyna,
ja som prisla o babo v 21tt kvoli infekcii, Dcerka sa narodila v 28tt kvoli predcasnemu otvaraniu sa, tak mi teraz automaticky navrhli cerklage. Robili mi ju v 18tt - teraz som v 35tt a zatial je vsetko v poriadku. Teda steh uz nedrzi tak ako by mal, ale zatial sa "nerozpadam" a hadam vydrzim este dva-tri tyzdne. Mna kontroluje doktor kazde dva tyzdne, teraz idem v pondelok na kontrolu a predpokladam, ze v polovici januara mi uz steh vyberu a uvidime kedy porodim. Termin mam 1.2.
Nech vsetko dobre dopadne!!!!

takyna • 1d, 17tt • 30. prosinec 2009 v 15:33
Bruskata dakujem za odpoved, tebe tiez vsetko dobre

luuciee83 • 1d, 37tt • 31. prosinec 2009 v 18:46
Ahojky!
já jsem cerkláž podstoupila při prvním těhu ve 24tt - začala jsem se předčasně otevírat a zkracoval se mi čípek. Steh mi vydržel do 35tt, kdy mi ho rozstříhli a malej se narodil o 3týdny později - nějak se rozhodl uvnitř přece jen zůstal a rodila jsem 14dní před termínem
teď jsem podruhé těhu a problémy s otevíráním nemám žádné (můj dr. říkal, že každé těhu je prostě jiné ) tak držím palce všem, aby vám to dopadlo dobře!

takyna • 1d, 17tt • 3. leden 2010 v 17:29
Lucie ďakujem za odpoved a prajem všetko dobré

danu
3. feb 2010

silvicka81 • Dnes o 11:20
mali ste niektora urobenu serklaz?ako prebieha odstranenie stehu?

pheva
3. feb 2010

Silvicka81 to zalezi ako serklaz mas. Niektore sa prestrihnu pred porodom a ine nie.

silvicka81
3. feb 2010

chcela by som vediet,ci je to odstranenie bolestive?

baruskaaa
3. feb 2010

silvicka, mne steh odstranovali nedavno, tyzden na to som porodila 🙂 , no, trochu to bolelo, ale viac-menej je to len neprijemne, takze neboj. oproti porodu je to malina 😉

magic08
3. feb 2010

mozem sa spytat, v ktorom tyzdni tehotenstva serklas odstranuju? stalo sa niektorej, ze prenasala, aj jej bola robena serklaz?

silvicka81
3. feb 2010

ja som pocula ze steh odstranuju asi 2 tyzdne pred planovanym, terminom,ale su pripady,kedy sa steh odstranuje aj skor...mne sa napina som v 33tt a budem lezat v nemocnici az do porodu

magic08
3. feb 2010

tak to mi je luto... aj ja som si uz polezala nejaky ten tyzden v nemocnici, ale nebolo to az take hrozne... rozhodne drzim palce...

silvicka81
4. feb 2010

dakujem za podporu,nejako to musim vydrzat...len sa trochu bojim toho odstranenia stehu,vraj je to bolestive...ak to uz ma niektora za sebou,chcela by som vediet tiez nazor 😒

lienka2
5. feb 2010

silvicka, nemusis sa bat.. mne steh vyberali vcera a vobec to nebolelo, bolo to skor trocha neprijemne ako bolestive.. len som citila, ze sa vo mne spara ale bolest to nebola.. akurat sa priprav ze budes potom krvacat, ale to je normalne..

silvicka81
5. feb 2010

lienka2,dakujem za podporu,trochu si ma ukludnila...tak teraz uz len budes cakat na porod...drzim palce,aby vsetko dobre dopadlo 🙂

fleury
5. feb 2010

Ahojte, pridavam sa do klubu zasitych, mna zasivali v 22tt, teraz som v 29tt, rada by som to vydrzala co najdlhsie, ale tiez sa mi napina steh. Dr ma zatial nechal doma, ale musim len lezat, som zvedava kedy skoncim v nemocnici.
Silvicka, tebe v tej nemocnici davaju aj nejake infuzie, alebo len musis lezat? Inak drzim palce, nech to potiahnes do riadneho terminu, a hlavne nech ti to tam ryyychlo ubieha! 😉

silvicka81
5. feb 2010

fleury,infuzie mi davali len prve tri dni aj to len take dvojhodinove,potom mi pichli este injekcie na vyvin pluc dietatka,keby sa nahodou predcasne narodilo,no a teraz musim uz len lezat s vyvysenymi nohami...vraj ma koncom 36tt pustia domov a o tyzden pridem uz len na porod.A dakujem,ide to tu sice pomaly,ale da sa vydrzat,prve dni boli najhorsie,ale uz si zvykam...ty tiez radsej postivo lez,nech sa ti to nezhorsi,lebo ja som trochu povolila a skoncila som tu ☹

fleury
5. feb 2010

ako dlho si uz v nemocnici? Ja sa snazim lezat co najviac, len ja mam dost behacky po inych lekaroch, ku ktorym pocas tehu pravidelne musim chodit. A este ma trapi aj zapcha, takze aj toto mi ten krcok dost drazdi..no dufam, ze to dotiahnem co najdalej doma, v nemocnici mi to ubiehalo straaasne pomaly..

fleury
5. feb 2010

jo a v ktorom tyzdni ta zasivali?

lienka2
5. feb 2010

inak baby aj samotny steh drazdi krcok.. ja som po zasiti poctivo lezala.. co najmenej sa hybala. .a predsa steh povolil.. a nakoniec este drzal aj ked povoleny az do vcera.. takze hlavu hore.. hoci aj ja som pocitala kazdy den co bol maly v brusku..

magic08
5. feb 2010

vsetkym vam drzim palce, nech vam tie stehy vydzia co najdlhsie...
mne chvalabohu drzi, nezarezava sa, krcok je o.k, tak si zacinam mysliet, ze bolo zbytocne zasivanie, aj moj gyndos si to mysli... no uz je to jedno. nie je to na skodu veci... takze steh by mi mali roztrihnut ked dokoncim 37 tt? tak nejako, v tom obbodi sa to robi...?

lienka2 tvoj krcok je momentalne v akom stave, po roztrihnuti... oslabeny, alebo stale drzi?

lienka2
5. feb 2010

magic, viem len tolko ze od zaciatku januara bol otvoreny na 1,5cm, co mi uz steh nedrzal.. vcera ho vybral a je otvoreny na 4cm.. v pondelok idem na kontrolu, tak sa dozviem ci este drzi alebo sa dalej otvara..
a myslim ze radsej zasit zbytocne, ako porodit o dost predcasne.. 😒

silvicka81
6. feb 2010

fleury,ja som v nemocnici uz cez dva tyzdne,takze od nej32tt a krcok mi zasivali v 28tt,takze asi mesiac drzal a potom povolil

ikke
10. feb 2010

zuzka0222 • Dnes o 12:31
ahojte tehulky ja mam robenu serklaz v 14 tyzdni,lebo som 2x potratila a mam slaby krcok.teraz mam kludovy rezim doma,takze lezim stale.dufam,ze babo donosim 🙂 ma niekto podobnu skusenost?

garonka • 40tt • Dnes o 12:35
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

grelu • snž • Dnes o 12:35
ahoj zuzka...ja som tiez 2x potratila a v pripade dalsieho tehu aj mne asi odporucia cerklage. Zistili ti pricinu tych potratov? V ktorom tt sa to stalo?

michele11 • 38tt • Dnes o 13:18
Ahoj zuzka, ja som na tom bola podobne, len som namiesto toho dostala pesar v piatom mesiaci a teraz zacinam uz 39tt, pesar uz je vonku a babatko nastastie stale v brusku, tam, kde ma byt 😀 . Ale ak ti nariadili klud, dodrziavaj to dosledne, ja som naozaj poctivo lezala cele mesiace, s vankusmi pod zadkom a vstavala som len na vecko, nic nedvihaj ani sa nenatahuj, ked vstavas, podopri si rukou brusko, ak uz je vacsie, vyhni sa schodom, padom samozrejme a vtedy by to mohlo vyjst. Ale treba k tomu ozaj poctivo pristupovat, doktori obcas trosku prehanaju s prisnostou, ale radsej takto, za zdrave babatko to stoji.

zuzka0222
10. feb 2010

ahoj michele,prepac za to nedorozumenie...takze kedy ti vybrali pesar?

fleury
12. feb 2010

silvicka81 tak ako to s tebou vyzera? uz ti vybrali steh, ci stale ti ho nechavaju aj ked povolil?

silvicka81
15. feb 2010

fleury,steh mi zatial nevybrali,vraj mi ho nechaju do 37tt,takze stale este lezim v nemocnici...

fleury
16. feb 2010

silvicka a to nic s tebou nerobia len lezis??? nemozu ta pustit domov lezat, ked ti ani steh nevyberaju zatial? No uz sa ti to krati, ale aj tak, musi to byt strasne len tak tam lezat..

sue250
16. feb 2010

caute baby ja som bola podsita v 21tt urobili mi nejaky dvojity steh predtym som potratila v 24tt takze robili protekcne nejaku silonovu nit som mala inak lezala som do 9m ale doma, steh som vyberala tyzden pred porodom inak ak vam povie lekar ze je to bezbolestne klame) bol to brutal asi tym ze som mala dvojity steh a sa zazral do masa( cize nemohol ho najst tak strihal do ziveho este teraz ma stehna bolia ked si na to spomeniem, myslela som ze do rana porodim a kolko klrvi zo mna vyslo a prenasala som este dva tyzdne)

fleury
16. feb 2010

sue
aaauu, tak to si ma nepotesila..ale myslim si, ze vela zavisi aj od lekara aky je sikovny .. ako sa vlastne ten steh vybera? sa prestrihne a vytiahne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre