Má právo byť otec pri pôrode?

lubkaaa
29. okt 2007

nemáte niekto informácie o tom, či zo zákona má právo byť otec pri pôrode? alebo kde by som ten zákon mohla nájsť? ďakujem

katinka0000
13. feb 2008

ahojte baby! tak vcera som sa draheho pytala, ze ci bude pri porode a uz viac hovori ano ako nie. ja si myslim, ze oni maju len obavu, ze to nezvladnu, ale nakoniec sa urcite rozhodnu, ze tam budu (aspon ten moj). a ked nie, tak aspon tam bude so mnou mamina. ale som presvedcena, ze nakoniec pojde.

tana100
13. feb 2008

držím ti palce,aby ti to vyšlo.Je to naozaj super,keď tam niekoho možeš mat. 😀 Náš tato to zvládol na jednotku. 🙂

katinka0000
14. feb 2008

dufam, ze aj ten moj to zvladne na 1.

kosicanka1
14. feb 2008

ja vrelo odporucam, ja som mala pri porode okrem manzela aj moju mamku a na finale to stihla aj moja sestra. atmosfera na porodnej sale bola super, este sme posrandovali, vsetci to zvladli na jednotku. hned po porode mi este neumytu dcerku dali do ruk, prisala sa na prsnik, potom ju sli odvazit a znova nam ju doniesli na cely cas...
bola to obrovska podpora, nepripadala som si ako odlozena a sama ako prst, a to nehovorim o tom, ako krasne ukazkovo sa spraval lekar, sestricky a vlastne cely personal.

lyzenka
14. feb 2008

aj môj chcel byť pri pôrode....no nakoniec bola sekcia....ale pred pôrodom bol - a to tiež veľmi pomohlo - pri kontrakciach

katinka0000
14. feb 2008

kosicanka to si mala fakt super porod. taketo historky sa pocuvaju velmi dobre. dufam, ze aj u mna to prebehne tak hladko.

deveronique1
17. feb 2008

Ja tiez odporucam. Moj manzel bol pri mne, odkedy mi pichli epiduralku. Vlastne 6 hodin sme sa len rozpravali, prechadzali okolo lehatka 🙂
Nevedeli sme sa dockat, kedy uz bude malinka vonku.
Ked uz ustupila epi a babatko sa tlacilo von, drahy ma chytil za ruku, vobec nestresoval, prave naopak, bol kludnejsi ako ja. Pocas pauzy medzi tlacenim mi podaval kyslik a hladkal ma za ruku, povzbudzoval ma aj "To zvladnes, uz len kusok a je to". Mne sa to ku koncu dost skomplikovalo, takze hrozili klieste, no nakoniec sme dopadli dobre. Manzel sa ku mne pritulil a vravel, ze mal zavrete oci, a otvoril ich, az ked mala zaplakala. Potom mi dakoval a spolu sme plakali. Bola to nas najkrajsi spolocny zazitok 🙂 Taky porod s manzelom moze riadne posilnit manzelstvo. Obaja sme usudili, ze sa vytvorilo medzi nami vdaka tomu straaasne silne puto

wladka
17. feb 2008

odporucam..

danulka0011
17. feb 2008

baby, ja takisto odporucam, mam odrodene 4 deti,, pri troch manzel nebol , pri 4 poslednom bol a pochvaloval si to.. Ja len odporucam moj manzel sa vyjadril tak, ze mu je luto ze nebol na tych porodoch pred tymto poslednym..

katinka0000
18. feb 2008

deveronique to je fakt mile a dojimave, verim, ze to utuzilo vase manzelstvo a lasku medzi vami.

anaja36
18. feb 2008

ja manzela pri porode vrelo odporucam,ja som pri prvom nemala az pri druhom a je to neopisatelny pocit a to nehovorim o psychike super vec,ten moj bol velmi statocny a dost mi pomahal,milo ma prekvapil

katinka0000
18. feb 2008

😀 😀 😀

digysa
19. feb 2008

Ja som tu velice pisala, ze ake je to sebecke, ked muz povie, ze on nebude pri porode.....a vcera som zistila, ze ten moj tiez asi nebude ☹ Sice by velmi rad bol, ale musi ist na sluzobnu cestu. No zacinam mat velky strach, ako to zvladnem sama... 😢 Porazi ma... Pri prvom porode totiz bol a ja si neviem predstavit, ze tam budem sama. 😨

katinka0000
19. feb 2008

digysa nic si z toho nerob, ak by sa dalo, tak si skus zavolat mamu alebo niekoho blizkeho, aby bol pri porode. a mozno nakoniec manzelovi sluzobku odvolaju a bude s tebou. este nic nie je stratene.

digysa
20. feb 2008

Katinka0000: velmi povzbudive, ale ja som na to velmi zle....cela rodina za morom, manzelovi sluzobku neodvolaju na 100%, jedine ze by zavreli letisko koli teroristom 😎 a jeho mamu a sestry teda "nemusim" ....
Uz mi zostavaju iba kamaratky, ale ta, ktora by mi pomohla, tak ta musi varovat mojho syna....No nic, som v pr*eli, ako to tak vidim....
Jedina nadej mi zostava, ze porodim pred alebo po termine.

rusovcanka
20. feb 2008

Manžel pri pôrode je výborný nápad 😀 Keby som tam nemala toho svojho,pôrod by bol pre mňa otrasný-celé hodiny ma nechali ležať na pôrodnom lôžku a nikto si ma nevšímal,až kým ma neprišla skontrolovať sestrička(asi sa pomýlila 😀 )a zakričala "rodíme",potom sa začali fukoty 🙂 Keby pri mne nebol drahý,znášala by som to oveľa horšie,takto to bolo celkom znesiteľné 😉

zabkatt
20. feb 2008

digysa a nedá sa dohodnúť, keby v práci povedal, že rodíš a nemáš tam nikoho? Nepochopili by to v jeho robote? Môj manžel stále váha (aj keď je ešte čas), lebo sa bojí že tam odpadne a podobne. No hrôza. Tuším je viacej vyplašený ako ja. 😀

marya
20. feb 2008

Ja tiež chcem manžela pri pôrode, hlavne ako psychickú podporu, a keď sme sa o tom rozprávali, tak sám hneď zahlásil, že chce pri tom byť 😵 😵
Dygisa - nemôže si to manžel v robote nejak vybaviť ? Veď narodenie dieťaťa je naozaj veľká udalosť, myslím, že každy šéf by pochopil 🙂 Aj môj chodieva na služobky, ale už som sme sa dohodli, že mesiac pred pôrodom ( pre istotu ) na žiadne vzdialenejšie miesta nepôjde, tak snáď to potom vyjde 😵 😵

uva
20. feb 2008

ja by som tiež manžela veľmi pri porode chcela ale neviem ho prehovoriť,súhlasí že bude pri mne v prvej dobe,ale k porodu priamo ani za svet, zatiaľ to skúšam len po dobrom, nechcem ho tam dotiahnuť na silu aby mi to potom nevyčítal, stále dúfam,že ho moj prosebný pohľad keď ma budú odvážat prehovorí 🙂 .

sakura77
20. feb 2008

uva,konkretne ten porod uz na sale ti bude jedno aj keby tam bola armada 😀 😀 moj bol cely cas pred aj po,len tych konkretnych 20minut nie,ale ked maly vysiel tak hned docupital,vobec mi nevadilo ze tam nebol lebo som nevnimala nic,len kedy to uz konecne bude 🙂 podla mna,najvacsia pomoc je hlavne pri tych kontrakciach pred tym,to ozaj pomoze,aj na psychiku.a mozno ked tam uz bude,tak si to rozmysli,ked ta bude vidiet trpiet a "dotiahne" to az do konca 🙂 tak drzim palce 😉

uva
20. feb 2008

hmm to dufam, mne to veľmi pomáha keď je pri mne keď som u hocijakého doktora, a čítala som tu niekde,že je dobre keď muž pomáha so zdvihnutím hlavy, chrbáta pri tlačení. Kamarátka bola sestre pri porode a hovorila,že tá lapala po ruke a sestrička sa uhýňala, nechcela ju moc chytiť, stále jej ruku dávala na posteľ. Tak uvidíme 🙂

sakura77
20. feb 2008

no ,vela zalezi aj od personalu.ja som mala sestricky super,zato o lekarke to povedat nemozem-asi takym stylom-sak si to odtrp,moja....

uva
20. feb 2008

ja som práve dnes zmenila lekára, vyzerá super aj si ho asi zajednám k porodu,najskor som to chcela nechať na osud,že kto bude mať službu,veď každý lekár by to mal zvládnuť,ale dnes ma tento nový mladší hneď hodil na PN s tým, že kde mal moj predchádzajúci oči keď nevidel že nie je všetko ako má byť, tak manžel zavelil zajednat lekára a preto ja asi zavelím, prítomnosť manžela 😀

digysa
20. feb 2008

uva: presne o to ide, aby si mohla niekoho chytit za ruku. Povedz manzelovi, ze on v podstate nic neuvidi,ak bude pri tvojej hlave. Vysvetli mu to, ze mu to odkazujem 😵 aby sa nebal. Co sa tyka tych poslednych chvil tlacenia, ja na rozdiel od sakura77 som este viac potrebovala muza a pocuvala som, ako ma povzbudzuje.
Inak, co pises, ze si zavelis manzela, tak to je vazne dobra vec: normalne zacni kricat, ze chces aby prisiel, ja neverim, ze by neprisiel. Ked ta uvidi v takom zufalom stave, tak na 100% zostane pri tebe....aj jedna-dve slzicky by zabrali 😵

zabkatt & marya: neda sa to odvolat, on je sef a otvara novu pobocku firmy a treba aby tam bol z pravnickeho hladiska. Okrem toho je to iba jeden den- rano leti a vecer prileti domov. Aj sme chceli letiet s nim (ja a syn) ale nemozem letiet v 9-tom mesiaci tehotenstva 😒
A vcera sme sa o tom rozpravali a povedal, ze keby zacali kontrakcie, tak mu mam zavolat a vybavi si skorsi let...predsa len ten porod trva niekolko hodin.

digysa
20. feb 2008

Vy kocky, ktore budete mat manzelov pri sebe, tak vazne ten porod budete mat ovela lahsi....nezalezi na bolesti...zalezi na tom, kolko psychickej podopory a pozornosti budete mat od manzela....

uva
20. feb 2008

manžel to odovodnuje tým známym, že tam odpadne,ale skor si myslím, že sa bojí pozerať sa na mňa keď budem "trpieť" no ale ešte mu dám možnosť rozhodnuť sa bez nátlaku a v hodine H príde útok v podobe plaču aj kriku keď bude treba 🙂 jaaaj keby to tak čítal konec sveta 🙂
digysa ty už to máš za chvílku aj by som s tebou teraz tuším menila 🙂 nech ti ten manželík pri porode len víde

deveronique1
20. feb 2008

Nie je dobre nutit manzela ist k porodu. Pocula som od lekara, ze to moze sposobit aj nieco take, ako je odpor k zene, ci dokonca zo zeninej strany hanba. U niekoho sa vztah manzelo 😒 v upevni, u inych moze nastat rozluka. Preto je dobre, aby si to obidvaja velmi dobre zvazili.
Moja porodna asistentka to povedala pri porode pekne: "Porod vobec nie je pekny. Pekne je len to narodenie."
Takze nenutit! My baby to zvladneme aj samy, oteckovia mozu vidiet babatko hned po porode.

katinka0000
21. feb 2008

digysa: neboj, urcite sa to nejak vyriesi. ved to mozno nakoniec stihne.

zabkatt: aj moj drahy ma presne taky isty problem.

zabkatt
21. feb 2008

baby ja sa nato vykašlem. Zase píšem píšem a nakoniec mi to tam ten príspevok nezaznamená. Tak odznova
Chlapi sa boja viac ako my a boja sa že nás uvidia trpieť, ale vôbec sa nemusíte báť toho keď sa vyhovárajú, že sa boja, že sa im to zhnusí alebo podobne. To sú len ich výhovorky, mám to overené a chlapi ktorí nakoniec k tomu pôrodu išli mi to potvrdili. Ja som tomu môjemu povedala, že pôjde a hotovo, že snáď ma v tom nenechá a on že no dobre, ale aj tak mu neverím, to povedal len aby ma nenahneval 😀 😀 😀 No uvidíme. Ešte milión krát zmení názor 😀

avemaria
21. feb 2008

baby ani si neviete prestavit ako ma ten moj chlap nahneval na zaciatku tehotenstva mi povedal ze pojde k porodu a teraz ked to je uz na konci tak nechce ist lebo by tam odpadola zacal sa vyhovarat.asi tam budem nakoniec sama trpiet.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre