Má právo byť otec pri pôrode?

lubkaaa
29. okt 2007

nemáte niekto informácie o tom, či zo zákona má právo byť otec pri pôrode? alebo kde by som ten zákon mohla nájsť? ďakujem

cat
1. nov 2007

podla mna je uplne chore aby vlastny otec dietata musel platit peniaze zato ze bude so svojou zenou pri jeho narodeni 😠 😠

plostica2502
2. nov 2007

mas uplnu pravdu cat 😎

verulka
2. nov 2007

cat, suhlasim, ale tak to nebolo vzdy. Pred par rokmi sa snazili otcov k porodu prilakat...my sme ani pri jedno neplatili, ale traz nas to neminie..zistili, ze otcovia sa naucili, ze tam patria, takze budu chodit aj ked budu platit-tak toho vyuzili 😠

sue
2. nov 2007

...celkove si myslím, že ak sa za pôrod platí, otec dieťaťa, resp. doprovod by nemal platiť nič 😔

sorpresa
2. nov 2007

Nemal, ale platí sa. Tiež som sa nad tým zamýšľala prečo sa vôbec platí, ale tá psychická podpora stojí zato. Mne osobne bol manžel obrovskou oporou a 300 alebo 500 Sk nie je tak strašná suma.

putyna
2. nov 2007

u nas v LM sa plati 600sk a dala by som aj 1000 len aby bol pri nom

a u nas nemusi mat nikto predporodny kurz aspon sme ho neabsolhovali

sorpresa
2. nov 2007

V podstate ani v NZ ten kurz mať nemusíš, ale ľahšie pustia ocka k pôrodu. Aspoň tak nám to bolo povedané 🙂

vladkaz1
3. nov 2007

suhlasim s nazorom ze aj pre mna je to podstatne mat niekoho z rodiny pri sebe tak je mi jedno ci zaplatim 500sk

annika
7. nov 2007

Jednoznačne áno!!! Manžel tam musí byť. Aj ja som váhala, aj on sa nad tým rozmýšlal, a nakoniec tam bol, a fakt to bolo takto najlepšie. Bez neho by som to asi tak dobre nezvládla. Asi by som tam dostala hysterickú paniku, alebo niečo podobné. Ale s tým,že on ma tam "držal nad vodou",mi dal silu k tomu pôrodu.Neváhajte holky, do toho! Aj s manželom!

zanettka
9. nov 2007

Moj muž bol pri oboch porodoch. Pri tomto druhom mi po psychickej stranke neskutočne pomohol. Keby tam nebol, tak by to určite nešlo tak rýchlo a hladko. 🙂
Lubkaa v NR ti muža k samotnemu porodu na box určite pustia. Iba v pripade zleho zdravotneho stavu alebo vyskytu komplikacii nie. Možno ti ho nepustia na vzdychareň ak tam bude viacero mamičiek čo tam budú práve tráviť prvú dobu porodnú. Mne by to asi tiež nebolo príjemné, keby na mňa v bolestiach čumel cudzí chlap. Tá miestnosť je dosť malá. 😉

lilyk
12. nov 2007

cat suhlasim, ale ked ho tam nemas tak sa k tebe uplne inac spravaju,tak ja som radsej volila platit 😉

dudulicek
12. nov 2007

Ahojte dievcata... mam taku otazku: to ci chcete mat otecka pri porode nahlasujete nejako dopredu, alebo az priamo v porodnici... SOm pocula, ze to musi byt zapisane v tehu preukaze, inac ho tam nepustia.... 😕 😨 ☹

lilyk
12. nov 2007

dudulicek presne tak,musi to byt v tehu knizke 😉

dudulicek
12. nov 2007

lily dakujem... dufam, ze to este stihnem do porodu nahlasit 🙂

pietra
12. nov 2007

dudulicek, ja som nic v tehu preukaze napisane nemala. Ale ten poplatok musel byt zaplateny a bola som ho platit radsej uz mesiac pred terminom, aby sme potom v tom strese nehladali pokladnu.

vavka33
12. nov 2007

Ja som nemala v tehu knizke nic,proste som povedala,ked som zacala rodit,ze chcem pri sebe manzela.Sice stihol dobehnut ked uz malu lekar drzal v naruci,ale bol tam s nami 😉

lilyk
12. nov 2007

dudulicek ja som bola v 38tt tak ako ty, a to som doma lezala 2 mesiace, nakoniec isiel von v 40 tt 😉 drzim palce 🙂

retaux
12. nov 2007

dudulicek: my sme prišli na obed do pôrodnice, lebo som už mala bolesti a nič som nemala v knižke. Sestrička na príjme sa nás pýtala, či tam chce byť. Jej muž zaplatil 500,- a kým som sa ja sprchovala, tak sa on prezliekol 😉

elize
12. nov 2007

Ja tiež chcem, aby bol manžel pri pôrode. Potešilo ma, keď s tým prišiel ako prvý. O týždeň ideme na prednášku na Kramáre, tak mi ho snáď nevyplašia 😅

maminasr
16. nov 2007

ja som rodila cisarskym a priatela som pri porode mala.zainkasoval v pokladni 500,- a bol tak so mnou.a bolo nam jedno ze to stalo nejake peniaze.a ziadne peniaze sa nevyrovnaju tomu zazitku ktory to pre neho bol.a dost ma podrzal..rodila som v ruzinove a druhe ak nejake bude by som za kazdu cenu chcela tam tiez.rodil ma Foltin a musim povedat...EXCELENTNY DOKTOR...len chvalim...

kaluha
1. dec 2007

ahoj baby,ja som mala manžela pri pôrode tiež,velmi mi to psychicky ulahčil, bolesti som musela už znášat sama.on ma masíroval počas bolestí bolo to super.jemu bolo síce lúto že ma videl trpiet ale bol rád že aspon nejak mi pomohol. díky tomu že tam bol vždy hovorím že jak keby som rodila doma v obyvačke.teraz čakáme druhé a modlím sa aby mu to pracovne vyšlo a aby to stihol.

alionuska
2. dec 2007

Aj moj drahy bol so mnou pri porode a bol to prenho najkrajsi zazitok.Bola som strasne rada,ze bol so mnou a pomahal mi a povzbudzoval ma,cely cas ma drzal za ruku.Ja som mala trochu obavy,lebo on ked vidi krv,tak ide odpadnut,no vtedy mu to vobec nevadilo a strasne sa tesil na malicku.Ja by som to bez neho asi nezvladla a on mi potom povedal,ze doteraz som ta miloval,ale teraz ta milujem este viacej! 🙂 Rodili sme v Topolcanoch a platili sme 500 ale ako tu uz bolo pisane,tie peniaze za to stoja.Je to pre zenu obrovska podpora,ked tam ma milovanu osobu. 😉

emogeon
3. dec 2007

veru nie je nic lepsie ako mat niekoho a najlepsie manzela pri porode...
ja som tiez nemala zaznacene nic v knizke a na prijme uz na gynde sa pytali ci chcem manzela pri porode a sestricka mi ho poslala zaplatit poplatok 😉

zuzkafuny
3. dec 2007

Moja polovička bol tiež pri pôrode...ale veľa si z neho neužil. Bola som rýchla 😉 A ešte dobre, že pôrodnicu nemáme ďaleko, lebo až by bola o trošku ďalej, tak sa mi to možno podarí v aute 😀

verity
10. dec 2007

Nemala by si mat stym problem.Ja som rodila pred 6tymi tyzdnami v IRSKU,a velmi sa mi pacilo,ze vsetci buduci otcovia chodia so svojimy polovickami na vsetky poradne a sprevadzaju ju aj pri porode,a su aj pri cisarskom.Prve dieta som rodila na Slovensku a druhe tu v Irsku.Co sa tyka porodu,kazdej zene by som odporucala rodit tu Irsku.Cely cas sa staraju o teba,zmiernuju ti bolesti pocas porodu a nemas ziadne bolesti po porode,pretoze oni nenastrihavaju a tym ta nemusia zosivat so spodu.A este ktomu stale ma cely personal vzdy na tvari usmev.To u nas na SLOVENSKU,len tak nevidiet. ☹ skoda ☹ 🙂 Je dobre mat partnera pri porode 🙂Lubkaa takze sa nedaj odradit od lekarov a trvaj na tom,ze ho tam chces mat 😉

deveronique1
11. dec 2007

Sice som este nerodila, ale urcite chcem mat manzela pri porode. Som rada, ze vacsina nemocnic to uz umoznuje. Urcite to musi byt pre buducu maminu podpora, a to ze sa za to plati, mi ani tak nevadi. Ved kolko blbosti dnes stoji 500 Sk a my za to cvakame 😉

olivi
4. feb 2008

Ahojte, dnes som sa bola pytat v porodnici, co je potrebne k tomu aby bol otec dietata pri porode.. vymenovali mi co vsetko treba: 500Sk, vyter z nosa, hrdla.. a ked som odchadzala, este mi jedna sestricka hovori, ze ako to niektori otcovia tazko prezivaju a ze otec moze zostat IMPOTENTNY!! Ja som o tom este nepocula... neviete o tom nieco? Podla mna je to blud, ale ten moj sa troska zlakol.. 😅

elise
4. feb 2008

olivi môj manžel bol somnou pri pôrode a pochvaluje si to že to bol jeho najkrqajší zážitok ked videl vychádzať nášho syna von a veľmi ma obdivoval ako som to zvládala a po pôrode povedal žeby to zaviedol povinne pre všetkých oteckov aby boli v prvej sekunde života drobčeka pri ňom. on ho totiž videl skôr ako ja 😅 náš vzťah do vôbec nenarušilo a o impotncii ani chýru ani slychu všetko je ok tak ako má byť. ja som ocenila už len to že tam bol, pomáhal mi veľmi a ked pôjdem ešte pre sestričku tak chcem aby bol opäť pri mne. 😉

solen
4. feb 2008

olivi tak ja neviem, ci sa mam smiat alebo plakat nad tym, co vsetko v nemocnici pozaduju. K impotencii sa radsej ani nevyjadrujem. Nastastie som rodila v zahranici, kde je taktisto pritomnost otca automaticka, bez papierovaciek a priplatkov. Nechapem ten vyter z nosa, ved to ani tebe nebudu robit pred porodom, tak naco otcovi?? Pride mi to ako taktika, ako odradit vsetky mamicky od toho, aby tam bol otec dietatka. Je mi z toho smutno ☹

elise
4. feb 2008

a ešte chcem dodať že sme len platili poplatok 500 sk a žiadne vyšetrenia nemusel manžel absolvovať ved bol celý čas pri mne 😉 solen má pravdu chú lekári a sestri takto asi odradiť aby ich neikto nepozoroval

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre